Kalle lennukilood. Henschel Hs-126

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Kalle lennukilood. Henschel Hs-126

Postitus Postitas kalle »

Sätin siia kõrvale kiirelt oma Hs126 pildid ka. Selle vahega, et minu oma on ikka 1/72. Teema teen esialgu nö pooliku, kuna hetkel ei saa pikemalt tegelade sellega. Kuhugi on kadunud protsessi pildid. Mudel on Italeri toodang ja üpris vana ja tahtis veidi järgi aitamist. Selle mudeli sisu ümber tegemise mõte sündis lõplikult, kui Viljandis Antoni esimest 1/48 Hs sisu sai vaadeldud. Seega netist pilte tuhnima ja tegin sama 48 komplekti järgi enda 72 sisu ka nii palju järgi kui mõtekas oli. Lisaks siis veel Falgon vacu kuppel ja veidi etsi rihmu ja sisu oligi enamvähem. Muus osas ka veidi siitsealt, st väga silmatorkavad paneelijooned lõikasin veidi ümber ja lisasin veidi detaile. Mootor sai ka välja vahetatud epost veidi detailsema ja õigema vastu. Dekaale minu italeri karbis polnud, seega pidin lisaks muudele kombineerima ka need vahvad nurga noonekesed külgedel, mis sai värvitud.
Kõik see susseradamine on hetkel aga piltide näol kuhugi kadunud ja alles on vaid osa väliseid pilte.
Kuna mudel pidi saama Suure Auhinna jaoks valmis, läks lõpp muidugi taas suht tormamiseks. Seega ei jõudnud tootja pakutavat teliku nurka õigemaks tegema hakata ja lennuk seisab liiga sirgetel jalgadel. Aga see ei häiri ehk liiga palju. Niiet selline siis esialgu ja kui kunagi pildid üles leian, siis panen lisaks.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Kk
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kalle lennukilood. Henschel Hs-126

Postitus Postitas FW Anton »

Pildid on juba kuskilt tuttavad aga mudel on kihvt!
Anton - horridoo!
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Kalle lennukilood. Henschel Hs-126

Postitus Postitas Joss Metsast »

Üldist väga head pilti rikub minu arust see tagumine kuuliprits. Loodetavasti on asi fotoaparaadi suutmatuses mitte selles et Eesti Vabariigi luurelennuk oli harjavarrest tehtud kuulipildujaimmitatsiooniga "relvastatud". Reaalis nähtuna mäletan nagu et prits oli ikka pritsi moodi. Peaks tulema mälu värskendama...

Küsimus ka targematele, mis hea pärast neil lennukitel kere peale värvilised jutid olid veetud?
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Kalle lennukilood. Henschel Hs-126

Postitus Postitas calico »

täitsa kobe-mulle torkasid toolil rihmad silma, väga edavaks teevad jah. eelkõnelejaga nõus, kuulipilduja oleks juba sel tasemel tahtnud ka etsirauda. iseasi kas just sellist ka saada on. ei-lahe lennuk ja 72 ka just tema isi! :D
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Kalle lennukilood. Henschel Hs-126

Postitus Postitas kalle »

Kle Levar on jah veits porr see vars seal. Hetkel ei oskagi öelda kui palju se foto süü on.. ilmselt mitte väga. Ja hetkel ei mäleta ka seda kust see tuli.. ilmselt siiski metallist asi, mida mul on mõned varutud. Seega on võimalik, et see päriselt pole nii hull. Aga vaatan selle uuesti üle. Ja kuigi ma vihkan asju ümber teha, siis äkki installiks sinna midagi sellist

Pilt

ukrainlaste näputöö

Kk
andrusan
Liige
Postitusi: 499
Liitunud: 16 Nov, 2006 21:48
Kontakt:

Re: Kalle lennukilood. Henschel Hs-126

Postitus Postitas andrusan »

:shock: kui sellele veel tiku kõrvale võrdluseks astaks...
Tervitused
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Kalle lennukilood. Henschel Hs-126

Postitus Postitas Joss Metsast »

Oplaaa.... see eksemplari kõrval on ka enamusel 1:48 pritsid harjavarred. Kalle auu, ole pai ära pane seda sinna ikka, tekitad ilmaasjata teistes alaväärsuskompleksi :)

Imevigur !

Levar
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Kalle lennukilood. Henschel Hs-126

Postitus Postitas kalle »

Seda relva koos tikuga ei ole võtta, küll aga on sama firma toodangut pakkuda veid veel ilusamas vormis. Ja tühja sest, et teemasse ei sobi

Pilt

Pilt

Kk
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5566
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Kalle lennukilood. Henschel Hs-126

Postitus Postitas toomas tyrk »

Kusjuures sobib teemasse paremini kui see MG :P

Eestlased said Saksamaalt oma Hs ilma kuulipildujate ning raadiojaamadeta. Neile pandigi Lewis'ed peale.
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Kalle lennukilood. Henschel Hs-126

Postitus Postitas kalle »

Tänud mainimast ja harimast:) Seda alumist sai kunagi soetaud ja sellest Urmase valmistatud koopiaid on mul veel olemas laos. Selle sinna siis panengi.

Kk
asjaajaja
Liige
Postitusi: 800
Liitunud: 07 Dets, 2004 16:03
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Re: Kalle lennukilood. Henschel Hs-126

Postitus Postitas asjaajaja »

Joss Metsast kirjutas: Küsimus ka targematele, mis hea pärast neil lennukitel kere peale värvilised jutid olid veetud?
Kas need jooned peaksid äkki kuidagi aitama orienteeruda? Umbes nii, et kui soovitav maandumiskoht on veel kollase jutiga ühel joonel, siis tasub lendurilt peatust paluda, kui punase jutiga, siis on juba hilja. Ja kui sinise jutiga, siis on õige aeg oma kohver alla visata, et see täpselt sihtkohta maanduks. :scratch:
Kõik, mis toimub praegu, on minuti pärast juba ajalugu
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5566
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Kalle lennukilood. Henschel Hs-126

Postitus Postitas toomas tyrk »

Jutid on primi pommisihik. Vastavalt erinevale kõrgusele on erinev värv. Vaatad kabiinis kõrgusnäitu ning siis kabiinist välja õiget jutti. Kui sihtmärk jääb vastava jutti pikendusele -> päästad pommid.

Nii lihtne see ongi...
asjaajaja
Liige
Postitusi: 800
Liitunud: 07 Dets, 2004 16:03
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Re: Kalle lennukilood. Henschel Hs-126

Postitus Postitas asjaajaja »

Umbes sedasama ma mõtlesingi, aga ei julgend pommi välja pakkuda. Kirjutasin siis kohvrist (milles võib ka pomm olla).
Kõik, mis toimub praegu, on minuti pärast juba ajalugu
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Kalle lennukilood. Henschel Hs-126

Postitus Postitas Joss Metsast »

Vat mis tänu mudelitele kõike teada saab :)

Huvitav kui täpselt andis niimoodi pommitada? Tundub küll et mitte just väga täpselt.
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Kalle lennukilood. Henschel Hs-126

Postitus Postitas kalle »

Ja jälle on selline lugu, et ühe Hs 126 ilmumine kergitab minu teemat:) Asi selles, et juba ammu sättisin seda kuulipritsi asja veidi paremaks, aga pilte ei teinud. Nüüd siis selline:

Pilt

Pilt

Kk
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 19 külalist