Humber Mk. I BRONCO 1/35

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Kasutaja avatar
scout22b
Liige
Postitusi: 372
Liitunud: 06 Veebr, 2007 18:33
Kontakt:

Humber Mk. I BRONCO 1/35

Postitus Postitas scout22b »

Nonii, tükk tühja vaikust olnud siin minu poolt, panen kah siis vahelduseks midagi üles.
Nagu pealkiri ütleb, siis tegu Humber Mark I-ga ehk Humber scout car-iga.
Tegu siis BRONCO mudeliga. Üldiselt ei olnud kokku mineku koha pealt kurta väga midagi, kui välja arvata paar pisiasja sisemuse koha peal ja samuti kere ülaosa kohale sobitamisel. Muidugi suutis vaibakoletis ära süüa kolm luuki ja veel paar muud pisidetaili.
Väike lühitutvustus:
Tegu siis teise maailmasõja aegse kerge soomustatud luuremasinaga, mis oli sisuliselt siis Daimler Dingo järeltulija. Meeskond oli 2 meheline, kuigi vajadusel oli olemas koht ka kolmanda mehe jaoks. Relvastuseks oli masinal Bren kuulipilduja(d), mida sai juhtida masina sisemusest nö. jalgratta lenksuga, kus pidurihoovad täitsid päästiku eesmärki.
Masina tootmist alustati 1942 aastal ja kestis see kuni 1945-nda aastani. Liinilt veeres maha neid umbkaudu 4300 masinat. Jõuseadmeks oli masinal 6 silindriline, 87 hobujõuline bensiinimootor. Soomust oli tal kuni 14 mm.

Ja nüüd siis piltide juurde
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Tulistage :P

PS!
Piltide peal jäi masin kuidagi tuhn ja elutu, otseülekandes on asi veidi mõnusam ja nüansirikkam
Fortes fortuna adjuvat
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Humber Mk. I BRONCO 1/35

Postitus Postitas vaoinas »

Ei ole üldse paha. Kvaliteetne algmaterjal ja meistri käteosavus on sellest suutnud teha vägagi arvestatava mudeli. Erilise nüansina annab dünaamikat juurde keeratud asendisse fikseeritud esirattad. Aru ma ei saa ainult, kuidas teil õnnestub ikka nii palju detaile vaipadesse ja muudesse kohtadesse ära kaotada.
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Humber Mk. I BRONCO 1/35

Postitus Postitas Hertsog »

Aru ma ei saa ainult, kuidas teil õnnestub ikka nii palju detaile vaipadesse ja muudesse kohtadesse ära kaotada.
mul on mudeliehituseks 2,5 meetrit lauapinda. sellest hoolimata toimub MILLEGI pärast ikkagi ehitamine suht põlve otsas. :D aegajalt korrigeerin küll töö areaali rokem laua "sügavusse", kuid tahes tahtmnata on mõne aja pärast jälle seis endine. mõni asi lihtsalt vist ei muutu kunagi.
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Humber Mk. I BRONCO 1/35

Postitus Postitas Joss Metsast »

Vaibakoletis ründab alati ootamatust suunast, koostöö koeraga on tal ka teinekord ka fantastiline..... teame :)

Mudel on tõsiselt vägev, ainuke mille kallal oskan viriseda on et masina tagaosas paiknev brittide plekist liivasild on vist natuke liiga renni kujuline, piltidel on tavaliselt lapikum. Aga see juba puhas norimine ...

Jube kift ja kandiline kast.
Kasutaja avatar
Parovoz
Liige
Postitusi: 985
Liitunud: 20 Aug, 2005 20:30
Asukoht: Lasnogorsk, Balti mere ääres
Kontakt:

Re: Humber Mk. I BRONCO 1/35

Postitus Postitas Parovoz »

Tere-tere!

Cool masin. Ja viimistlus tasemel... Kuigi see PSP plaat on vast veidi ebaloomuliku kujuga, aga see ei ole nii häiriv. Tubli

Lugupidamisega
Taara avitab! ...
Kasutaja avatar
urmo25
Liige
Postitusi: 249
Liitunud: 25 Okt, 2007 20:38
Kontakt:

Re: Humber Mk. I BRONCO 1/35

Postitus Postitas urmo25 »

ilus masin.mis puutub vaipa siis vahel mul käib ka asi vaiba peal kadunud asju otsides.olen kadunud asju ka otsinud tolmuimejast ja paar korda on keeratud ka prügi pang tagurpidi et leida asi ülesse.vahel jah on nii et need piskesed asjad ei püsi sõrmede vahel või näpitsate vahel.näed kuhu lendab ,aga kui otsima hakkad siis leiad selle jupi ikka mujalt.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Humber Mk. I BRONCO 1/35

Postitus Postitas vaoinas »

Ei ma saan aru, et vahel ikka mõni asi põrandale pudeneb - olen isegi kokkuvõttes tunde maas roomanud, et kadunud jubinat leida - aga alati leiab ju lõpuks üles. Hämmingut tekitab nii mõneski teemas silma hakanud kadunud juppide kogus. Et mismoodi ikka saab kolm luuki ja veel mõned pisidetailid niiviisi jäädavalt ära kaduda, et nagu ei leiagi enam üles. Liiatigi, et humberi luugid ei ole just kõige väiksemad asjad otsimiseks - st. neid mõõdetakse ikka millimeetrites, mitte kümnendikes ju.

Mitte, et ma tegelikult mudeli kohta midagi halba tahaks öelda. Ja mitte et ma ka käesoleva teema autorit hirmsas lohakuses süüdistaks. Üldse mitte seda. Lihtsalt siin tuli jälle meelde see mitmes siinses teemas ja ka teistes foorumites silma hakanud kadumise teema. Ja noh, nii see aur välja lasti.
Kasutaja avatar
scout22b
Liige
Postitusi: 372
Liitunud: 06 Veebr, 2007 18:33
Kontakt:

Re: Humber Mk. I BRONCO 1/35

Postitus Postitas scout22b »

No tegelikult kui päris aus olla, siis tundub endalegi see suhteliselt müstilise juhtumisena. Kuigi olen koos luukidega antud loos peaosaline, ei suuda mulle siiski ikka pähe mahtuda see juppide kadumise anomaalia. Tegelesin tund aega otsingutega, lõpupoole lootusetuse hoogudes liigutades lausa suuri kappe paigast, et äkki...
Fortes fortuna adjuvat
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Humber Mk. I BRONCO 1/35

Postitus Postitas Hertsog »

Tegelesin tund aega otsingutega, lõpupoole lootusetuse hoogudes liigutades lausa suuri kappe paigast, et äkki...
ära heida meelt... ma leidsin ühe vidina 6 kuud hiljem üles :D
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Humber Mk. I BRONCO 1/35

Postitus Postitas calico »

Mudel on teostuselt kobe.
Tulistage :P
kui mu silm ei eksi, siis ei saa tulistada, kuulipildujateraudadel ei paista auku sees olevat... :wink:
Aru ma ei saa ainult, kuidas teil õnnestub ikka nii palju detaile vaipadesse ja muudesse kohtadesse ära kaotada.
varem oli mistra-sinna kadus jubinaid pidevalt ära, nüüd on töölaua alune vaibata, ning mind võib mudeldamise ajal tihti tulist kurja vandudes, tagumik püsti, laua all taskulambiga mingeid eoseid peoga tühkides kokku tõmbamas näha, niet nagu ütleb üks vana hea reklaam-ma tean mida sa tunned! :D
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Re: Humber Mk. I BRONCO 1/35

Postitus Postitas von manstein »

Hoolikalt koostatud ja värvitud.

Küll jäävad aga häirima avatud luugid. Masina juures, mille maksimaalne soomuse paksus on 14mm., tunduvad antud detailid liiga massiivsed.
Eriti groteskne on avatud mootorikate.
Reaalsem üldmulje oleks jäänud ikka kinniste luukidega.
Kasutaja avatar
scout22b
Liige
Postitusi: 372
Liitunud: 06 Veebr, 2007 18:33
Kontakt:

Re: Humber Mk. I BRONCO 1/35

Postitus Postitas scout22b »

Nii tervitused!

Tükk aega vaikust minu poolt jällegi.

Vahepeal tekkis väike mõte proovida ka lisaks mudelitele veidike maastiku nendele alla tekitada.
Ilma pikema jututa siin siis minu esimene katsetus selles vallas. Asi muidugi kaugel sellest, et kasutada sõna "valmis"...

Aluse tegin siis vahtpolüstüroolist (see sinine materjal, ehituses). Vormisin pealisosa veidi, et tekiks kerge reljeef, katsin PVA liimiga, mille eelnevalt lahustasin vees. Seejärel katsin peene puruga, ning värvisin.

Heina jaoks kasutasin takku, mille värvisin (no nagu hr. Hiinlane'gi) ning "istutasin" vahu sisse.

Pilt

Plaan on veel aia taha kah heina "istutada" ning seejärel veidi udutada pealt heina, et saada kuidagi loomulikumat tooni. Praegu nagu veidi jääb ebaloomulik minu arvates. Ja muidugi veidi on vaja tasandada ja "kammida" kah, et jääks ikka nagu hein, mis tuules ühele poole kaldu on.
Fortes fortuna adjuvat
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Humber Mk. I BRONCO 1/35

Postitus Postitas Hertsog »

väga viis !
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Humber Mk. I BRONCO 1/35

Postitus Postitas vaoinas »

Tore, et maastikuga proovid. Edaspidi maksaks silmas pidada, et elemendid - sõidukid ja inimesed - maastikus sees istuks. Praegu lendleb Humberi parempoolne esiratas kõrgel õhus. Styrofoam, millest sa aluse oled teinud on võrdlemisi pehme, nii, et enne PVA'ga katmist oleks masina rattajäljed sinna hõlpsasti saanud sisse pressida.

Et asi on alles pooleli, siis eeldan, et mingil hetkel viimistled siiski ka maastiku küljed ja paned ta mingit sorti raami sisse?


Muidu kompositsiooni mõttes näeb päris hea ja dünaamiline välja


Kristjan
Kasutaja avatar
Hiinlane
Liige
Postitusi: 388
Liitunud: 13 Jaan, 2011 17:24
Asukoht: Tallinn, Kopli Ühendkuningriik
Kontakt:

Re: Humber Mk. I BRONCO 1/35

Postitus Postitas Hiinlane »

Päris asjaliku asja oled kokku ladunud. Lõplik tulemus tõotab tulla päris uhke.
scout22b kirjutas: Plaan on veel aia taha kah heina "istutada" ning seejärel veidi udutada pealt heina, et saada kuidagi loomulikumat tooni. Praegu nagu veidi jääb ebaloomulik minu arvates. Ja muidugi veidi on vaja tasandada ja "kammida" kah, et jääks ikka nagu hein, mis tuules ühele poole kaldu on.
Väike hoiatus kah.
Ise ostsin heina "kammimiseks" suure hurraaga koertele mõeldud kammi. Head tugevad piid ja puha, et nagu kiirelt ja ühtlaselt peaks saama tehtud kuid... Peale proovitüki kammimist ja samaaegselt selle katmist erikeelse roppusega sai selgeks, et kõige parem on selleks tööks ikkagi kas jäme nõel või peenike kuid tugev kudumisvarras.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline