Laidoneri muuseum

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Laidoneri muuseum

Postitus Postitas vaoinas »

Seoses Viimsi mõisas toimuvate remonttöödega on Eesti Sõjamuuseumi püsiekspositsioon alates 11. juunist ajutiselt suletud. Muuseumi peamaja on külastajatele taas avatud orienteeruvalt septembris. Vabandame! Täna läksin siis poistega muuseumisse japettumus oli suur. Käivad kapitaalsed remonttööd. Ei mingit muuseumi.

WTF? Kas ma saan nüüd õigesti aru, et üles pandud mudeliekspositsioon on nüüd kuni septembrini suletud ukse taga ja septembris saab need suve jooksul kaks nädalat näidatud mudelid rõõmsalt maha võtta ja koju riiulile tagasi tuua? Et keegi teadjam inimene võiks nüüd selgitada.
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Laidoneri muuseum

Postitus Postitas Hertsog »

see on küll nüüd kusene lugu, kui kohe otse välja öelda. kolasin seal neil kodulehel. ütlevad, et on kinni jah.

a üks amüsantne seik veel:

Pilt

ilus plakat on. vastuväiteid ei ole. ainult, et pildil ära toodud mudelivalikust karjuv enamus asub mul kodus riiulis... mitte seal näitusel :D
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Laidoneri muuseum

Postitus Postitas vaoinas »

Mul tekkis jah nüüd see küss, et kui asjad on tõesti nii, nagu siin paistab, siis selles valguses et minu kodusel riiulil vaatavad mudeleid mina, naine, kass ning mõned head sõbrad, kellega ma mõnikord enda pool õlut larbin ja Laidoneri muuseumis vaatavad neid sama aja jooksul töömehed Vasja ja Elmar, kes krohvimise vahele suitsu teevad, siis oleks ehk tulemuslikum need mudelid juba praegu muuseumi vitriinist kokku korjata? Mis need seal ikka seisavad, kui näitust ei ole.

Ehk oskavad Tsiknat või Asjaajaja pisut rohkem muuseumipoolse seisukoha kohta öelda, et kuidas selline olukord on tekkinud ja mis nüüd siis saab?
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Laidoneri muuseum

Postitus Postitas Joss Metsast »

Seda et Vasja ja Elmar mudeleid vaatavad ei tasu peljata. Aga rumala inimesena ei saa ma sellest aru miks sihukest näitust üldse vaja oli mis niiehknaa kinni on. Teine ja hoopis põnevam küsimus on kui palju tolmupilvi see remont tekitab ?? Need kapid ei tundunud just kõige tolmukindlamad...

Aga hea et välja tuli, tahtsin poisi ja paari sõbraga kaema minna, nüüd siis teab et pole mõtet ..
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Laidoneri muuseum

Postitus Postitas FW Anton »

Põrgu värk jah, ka mina tahtsin pruudiga vaatama minna aga võta näpust! Äkki peaks ikka maha võtma?
Anton - horridoo!
Tsiknat
Liige
Postitusi: 701
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:15
Asukoht: Tallinn,Nõmme
Kontakt:

Re: Laidoneri muuseum

Postitus Postitas Tsiknat »

Sellest, et muuseum suletud on sain teada täna Roberti käest. Ta helistas mulle täna ja küsis kas on ikka õiges kohas.
Alles kaks nädalat tagasi küsiti minu käest kas ma leiaksin mingit videomaterjali näitusesaali paigaldatud telekast näitamiseks. Samuti küsiti muuseumi poolt kas meile sobib näituse pikendamine kuni oktoobri alguseni. Uurin asja ja annan teada mis teoksil.

Toomas
Kui kaks inimest suudavad pimedas teki all ilma abivahenditeta valmis teha kolmanda inimese, siis igasugune mudeli kokkupanemine peaks olema käkitegu.
Tsiknat
Liige
Postitusi: 701
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:15
Asukoht: Tallinn,Nõmme
Kontakt:

Re: Laidoneri muuseum

Postitus Postitas Tsiknat »

Nonii, kõik vainlase kawaluse poolt äranärveeritud priitahtlikud!

Muuseumitöötajad on ise ka natukene õnnetud tekkinud olukorrast. Kuna takkajärgi rusikatega vehkimisest suurt tulu ei tõuse siis vaataks mis antud hetkel paremaks teha saab.
Alljärgnevalt vastus minu neljapäeval (14.06.2012) tehtud päringule.

Tere!

Mõistan pahameelt ja vabandan tekkinud arusaamatuse pärast! Meil endilgi olid/on antud näitusega seoses mitmed ideed kavas.
Üheks mõtteks on lastele soomusautode-teemalise programmi koostamine, mille juurde käib ka paberist soomusaoto mudeli valmistamine.

Kahjuks selgus ka minu jaoks üsna hiljuti, et muuseumi peamaja on reomnttööde ja turvalisuse tõttu alates 11. juunist suletud. Vaatamata sellele saab sõjatehnika mudelite näitust külastada. Lisasime vastava teate muuseumi kodulehele ja uksele.
Külastusaja kokkuleppimiseks oleme palunud eelnevalt teada anda. Selline lahendus on seni kenasti toiminud, kõigi näitusega tutvuda soovijatele on väljapanekule juurdepääs tagatud.
Remont puudutab ainult eksterjööri. Ehitajad on katnud maja aknad kiledega ning tolmust tulenevat ohtu karta ei ole.

Tervitades,
Kristina


Loodan, et Kuressaares vägevalt alanud üritus ei keri ennast päris kinni ja kõikse kehvemad ajad on nüüdseks möödas. Ehk jagub meelekindlaid mudeliste ka tuleviku tarvis, kes vaatamata tagasilöökidele oma asja eest võidelda jaksavad. Kõikse rohkem rahulolematutelt võtan oma paksu turjanaha peale mõõduka koslepi vastu. Karistuse karmistamiseks võiks õhutemperatuuri 80-90 kraadini C järgi tõsta.

Toomas
Kui kaks inimest suudavad pimedas teki all ilma abivahenditeta valmis teha kolmanda inimese, siis igasugune mudeli kokkupanemine peaks olema käkitegu.
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Laidoneri muuseum

Postitus Postitas Joss Metsast »

Tundub et koslepi eelisvahend oleks saunaviht :)

Pole hullu, vast saab see remont neil ka ükskord läbi ja eks siis saab näha kui popiks see üritus kilulinnas kujuneb.
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Laidoneri muuseum

Postitus Postitas kalle »

Ma ei näe küll põhjust, miks Tom peaks võtma vastu koslepi selle eest kui üks pool muuseumist ei tea mida teine teeb..
Tegelt ikka üsna nõme lugu küll. Ma isegi viin kesmisest raskema südamega oma asju kodust välja ja nüüd peavad need lihtsalt kuskil niisama vedelema. Sest selge on see, et kui kuskil infos on kirjas et muusem on remondis, siis ühte tuba sinna külastama ei lähe just paljud. Eks ma saan ka üle, aga oktoobrini.. no ma ei tea.
Igatahes on mis on, aga kordan veelkord, et meie poolsed orgunnijad ei tohiks küll end süüdi tunda.

Kk
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Laidoneri muuseum

Postitus Postitas kalle »

Siin ka juba aega mööda läinud ja uuriks kuidas on lood. Kuidas remondiga läks või läheb ja kaua meie näitus üleval on?

Kk
Tsiknat
Liige
Postitusi: 701
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:15
Asukoht: Tallinn,Nõmme
Kontakt:

Re: Laidoneri muuseum

Postitus Postitas Tsiknat »

Muuseum on septembrist avatud. Näituse võtame maha novembris.

Toomas
Kui kaks inimest suudavad pimedas teki all ilma abivahenditeta valmis teha kolmanda inimese, siis igasugune mudeli kokkupanemine peaks olema käkitegu.
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Laidoneri muuseum

Postitus Postitas kalle »

Ei taha vist lõppeda see lugu. Nagu ma aru saan siis oli see muuseumi poolne info, et nad on septembrist avatud. No oli siis plaan, et külastaks isegi asutust ja vaataks ka mudelid üle. Aga nagu ma ka natuke kartsin, siis oli uks eile suletud ja sildike andis teada, et muuseum on remondis detsemrini. Üldiselt ei peaks väga imestama, sest milline asi on õigeks ajaks valmis saanud, aga see lugu hakkab ära tüütama ja mina tahaks oma mudelid novembris ära tuua, nagu viimane info oli.

Kk
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Laidoneri muuseum

Postitus Postitas Joss Metsast »

See on küll põnev, tuleb siis asja suhtuda kui tasuta pakutavasse laoteenusesse. Kui aus olla, siis minule momendil sobib.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Laidoneri muuseum

Postitus Postitas vaoinas »

Jah, mis seals ikka.

Minu soov oleks samuti oma mudelid sealt kätte saada niipea kui võimaliik, pärast novembri esimeste kuupäevade kukkumist.
Tsiknat
Liige
Postitusi: 701
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:15
Asukoht: Tallinn,Nõmme
Kontakt:

Re: Laidoneri muuseum

Postitus Postitas Tsiknat »

OK. Lõpetame selle jama ära. Lepin muuseumiga päeva kokku ja läheme võtame näituse maha.

Toomas
Kui kaks inimest suudavad pimedas teki all ilma abivahenditeta valmis teha kolmanda inimese, siis igasugune mudeli kokkupanemine peaks olema käkitegu.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist