Tiigrite ja muude kiskjate pesa

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
Das Tiger
Liige
Postitusi: 133
Liitunud: 25 Dets, 2010 23:56
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Tiigrite ja muude kiskjate pesa

Postitus Postitas Das Tiger »

Unustasin mainida et kv 2 on 1/72 ja saksa trofeetankina. Natuke kaelapainutust teeb peale pikka arvutisolekut või mudeleerimist head :wink:
Manused
kv2.jpg
[i]There is no escape from the enemy within[/i]
Kasutaja avatar
Das Tiger
Liige
Postitusi: 133
Liitunud: 25 Dets, 2010 23:56
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Tiigrite ja muude kiskjate pesa

Postitus Postitas Das Tiger »

Tere taas seltsimehed. Täna kullos käidud ja soetatud ka paras kiskja. Tegu siis Trumpeteri Kv1 simplified turret 1942.
Otsustasin Trumpi poistele uue võimaluse anda ja veendusin, et seekord läks asja ette. Kuna kaua tegelenud 1:72 ja hiljuti sain prillid siis on seekord skaalaks 1:35, et mingil määral ka lõpus mudelit meenutaks. Ps mudelit ehitan vaba kujutlusvõimega kuna siis saab vahvam ja lõpus lõbusam vaadata...et siis palun mitte hurjutada :P
Aga ei saa ka ilma muredeta. Ostsin ühe alum. kahuri, aga ei oska otsasolevat gaasivoolu torbikut (vabandan võhiklikkust) Toru külge ühendada :cry: ja seepärast jään teie abile lootma :)
Pikk jutt s*tt jutt. Pilte ka :P
Manused
kv1 osa 3.jpg
kv1 osa 2.jpg
kv1 osa.jpg
[i]There is no escape from the enemy within[/i]
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Tiigrite ja muude kiskjate pesa

Postitus Postitas Hertsog »

gaasivoolu torbikut
suudmepidur. inglise keeles "muzzle break"
http://et.wikipedia.org/wiki/Suudmepidur

kui keeret ei ole, siis on mõeldud kinnituma kas tina või superliimiga (tsüanoakrülaat)
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
Das Tiger
Liige
Postitusi: 133
Liitunud: 25 Dets, 2010 23:56
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Tiigrite ja muude kiskjate pesa

Postitus Postitas Das Tiger »

Aitäh!
[i]There is no escape from the enemy within[/i]
Kasutaja avatar
Das Tiger
Liige
Postitusi: 133
Liitunud: 25 Dets, 2010 23:56
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Tiigrite ja muude kiskjate pesa

Postitus Postitas Das Tiger »

Tere taas. Hulk aega möödunud sellest kui ma lugupeetud kaasfoorumlasi oma mölaga tülitasin. Kahjuks on selline kurb aeg taas käes. Nimelt olen puntrasse jäänud dioraami plaanidega ja vajan abi. Küsimus siis selline: Kas dioraami alus/põhi võib olla suvalisest või spets. materjalist? Praegune töökäik oleks nii :
1) Õhukesest (6mm) vineerist saagida paraja suurusega plaat.
2) Meisterdada penost, papist või vahtplastist mäed ja muu selline maastik.
3) Värvida maastik soovitud värviga.
4) Lisada detailid nagu: oksad, puud jms
5) Sobitada peale mudelid ehk põhikangelased.
6) Lisada seletav tekst.

Jään ootama täiendusi, kuna arvan, et minu praegune arusaam on igast nurgast natuke vale.


Tänud tähelepanu eest
- DasTiger
[i]There is no escape from the enemy within[/i]
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2064
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Tiigrite ja muude kiskjate pesa

Postitus Postitas Joss Metsast »

Ei ole ta vale ühti.
Maastik käi enne värvimist miskise pahtliga üle , jääb kenam. Ja kui aus olla siis mina paneks 6mm vineeri asemel tiba paksema.Oleneb muidugi kui suur ta sul tuleb.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2109
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Tiigrite ja muude kiskjate pesa

Postitus Postitas vaoinas »

Töökäik on üldjoontes õige. Alus vali selle järgi, et ta painutades üsna jäik oleks. Kindlasti mõtle sellele, kuidas dioraami servad viimistled. Viimistlemata servadega dioraam, olgu nii hästi tehtud, kui tahes, näeb kole välja (mina kasutan näiteks sobiva suurusega pildiraami). Mahuline maastikuosa, mida sa kirjeldasid 2. punktis, tuleks katta kindlasti mingi tasandava ainega. Jossi pakutud pahtel on hea. Kips on veel parem. Sinna surud selle kuivamisetapis ka juba oma elementide (masinad, figuurid) jäljendid sisse. Sellele järgneb alusvärvimine, taimestik ja muu nagu sa kirjeldasid ning siis viimasena jah eelnevate jäljendite sisse oma mudelid.
Kasutaja avatar
Das Tiger
Liige
Postitusi: 133
Liitunud: 25 Dets, 2010 23:56
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Tiigrite ja muude kiskjate pesa

Postitus Postitas Das Tiger »

Aitäh abi eest! Edasine sõltub nüüd ainul viitsimisest ja mudelite kvaliteedist.
[i]There is no escape from the enemy within[/i]
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Tiigrite ja muude kiskjate pesa

Postitus Postitas calico »

Arvan et su mõtted on suhteliselt õiged. kipsiga mökerdamine on ka õige mõte.
See et raam või mitte, noh see on koolituse küsimus, kindlasti klassikaline dioraami-kunstiõpetus nõuab seda. Selles suhtes tõesti nö viimistlemata serv ka ebamäärase kujuga dioraamil (nagu näiteks minu viimane) torkab kohe karjuvalt silma, see on vaja kindlasti sellise värviga üle käia mis sobiks dioraami üldtoonidega. Mina muidu algul tegin oma dioraame ainult laepeno peale, kuid läbi purunemiste õppinud et kui ma tajhan ikka viimistleda, ning asjale raskust lisada, tuleb aluseks midagi tugevamat leida.
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
Das Tiger
Liige
Postitusi: 133
Liitunud: 25 Dets, 2010 23:56
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Tiigrite ja muude kiskjate pesa

Postitus Postitas Das Tiger »

Pz4AusfH1.png
Pz4AusfH.png
Nonii, taas tuleb teid tüüdata oma võhiklusega, aga äkki saate mind siiski aidata.
Mure selline, et pannes kokku Italeri 1:35 Pz.Kpfw IV ausf. H mudelit, jääb kahe osa, nn "lower hull-i ja upper hull-i ühildumiskohtadesse suured vahed. Kui eest on esipaneeliga lineup korras, jääb tagant tagumise plaadiga metsik vahe sisse. Kui aga tagumise plaadi järgi panna, jääb eest valesti. Nokk kinni, saba lahti. Vaatasin instruktaaži, ja seal ei olnud mingisugusest lisajupist, mis tolle augu katta võiks haisugi. Kas mul jääb midagi kahe silma vahele, või on tõepoolest osad valesti tehtud. Pildid tehtud kiirkorras telefoniga, valgust nii palju kui aknast tuleb.
[i]There is no escape from the enemy within[/i]
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Tiigrite ja muude kiskjate pesa

Postitus Postitas Hertsog »

variant a) tundub olema "klassikaline" Italeri p*sk.

variant b)

vaatan seda sinu tanki esiotsa ja oma kunagise mudeli (Dragon) esiotsa... üks küsimus jääb: kas esisoomus pole mitte liiga õhuke ? kas sinna ei peaks minema ette veel täiendav soomusplaat ?

vaata minu teema algust ja pilte: http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... &start=840

esisoomusplaat tundub olema paksem, kui sinu omal...
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
Das Tiger
Liige
Postitusi: 133
Liitunud: 25 Dets, 2010 23:56
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Tiigrite ja muude kiskjate pesa

Postitus Postitas Das Tiger »

Tundub, et tegu on siiski reedeõhtuse kiiruga tehtud saastaga, sest kuulipritsi porti kattev lisasoomus on juba asetatud, ja lower glasis-e jaoks pole midagi ette nähtud. Italeris on marketingi-inimesed kõvasti tööd teinud. Vanadele mudelitele natuke plekklehte kaasa ja kleeps "Brand New Kit" peale, ja juba ullikesed nagu mina ostavad.
[i]There is no escape from the enemy within[/i]
Kasutaja avatar
Das Tiger
Liige
Postitusi: 133
Liitunud: 25 Dets, 2010 23:56
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Tiigrite ja muude kiskjate pesa

Postitus Postitas Das Tiger »

Nonii, siin nüüd siis pildid vahepealse, väga pika aja möödumisel valminud käkerdistest. Et kogu seda jura liiga palju ei saaks, alustame kolme mudeliga.
Pildid said kohutavalt suured, ent ctrl+scrollwheel aitab selle vastu
KV-1 Simplified Turret w/ Comet 77mm cannon, mixed insignia. 1:35, Trumpeter. 2012 Suvi
Tiger 1, Early, Eastern front, worn winter camo, deck number 332, German army. 1:35 Zvezda 2014 Sügis-Talv
Panzerhaubitze 2000, fictional, eastern front. "Friedrich" 1:72 Revell 2014 Talv
Aga eks jah, tagasi vaadates leian isegi enese silmaga palju vigu, tigeri pahtlipaksune värv, kurikuulus vale labidakoht jne, mainimata pekkiläinud dekaale ja tont teab muud.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Eks näeb kuidas viitsi ja jaksu on, võibolla saab mingi aeg ka ülejäänutest pildid üles, todapuhku oluliselt kompaktsemalt, ma luban :roll:
[i]There is no escape from the enemy within[/i]
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Tiigrite ja muude kiskjate pesa

Postitus Postitas Hertsog »

tõmba endale selline tasuta programm nagu irfanview - sellega saab pildid lihstalt õigesse mõõtu... näiteks 1000xmidagi pikslit. ma ise kasutan nii seda proget kui mõõtu.
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2109
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Tiigrite ja muude kiskjate pesa

Postitus Postitas vaoinas »

Jeerum! 6,3 megapikslit pole mitte igaühele just õnnistuseks.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist