mudelipoisi tegemised

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Tsiknat
Liige
Postitusi: 701
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:15
Asukoht: Tallinn,Nõmme
Kontakt:

Re: mudelipoisi tegemised

Postitus Postitas Tsiknat »

Kahekõne vast ei paku kogu foorumi lugejaskonnale nii suurt huvi kui Sinule. Seega koliks selliste Sina-mina küsimustega privaatsõnumitesse. Vastan siis seal jõudumööda.

Zil-idest on olemas 115; 117;130V1;131;157K;157paak;157KV;164A;4331.

Toomas
Kui kaks inimest suudavad pimedas teki all ilma abivahenditeta valmis teha kolmanda inimese, siis igasugune mudeli kokkupanemine peaks olema käkitegu.
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2933
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: mudelipoisi tegemised

Postitus Postitas Sho »

mudelipoiss kirjutas:Sho ma arvan et see 1:350 tank mulle väheke raske pole? Vaatage kui väikesesd juppid sellel on seda on mul raske kokku panna!
Pole midagi.. sul on näpud ka veel väikesed ja silmad alles teravad.
Pealegi on sihukesel tankil maksimaalselt ainult 4 juppi - kaks roomikut, kere ja torn. Vahel vähemgi.
Paned paar pataljoni tanke kokku ja lähed liivakasti sõda mängima.. 1:1 mastaabis.

Muidugi enne värvid korralikult ära..
Pilt
Pilt
Pilt
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
mudelipoiss
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 25 Mär, 2012 16:59
Asukoht: Õismäe
Kontakt:

Re: mudelipoisi tegemised

Postitus Postitas mudelipoiss »

vaevalt et ma nendega mängima hakkan sellised väiksed natuke mõtetud pigem 1:75 mõõtkava see mulle meeldib
Sd.Kfz. 251/1 Ausf. A
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: mudelipoisi tegemised

Postitus Postitas calico »

pigem 1:75 mõõtkava see mulle meeldib
8)
eelistused hakkavad lähenema minu lemmikmõõtkavale, kui saaks veel 1:72 ka veel meelitada :P
sa oled õigel teel!
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
Hiinlane
Liige
Postitusi: 388
Liitunud: 13 Jaan, 2011 17:24
Asukoht: Tallinn, Kopli Ühendkuningriik
Kontakt:

Re: mudelipoisi tegemised

Postitus Postitas Hiinlane »

calico kirjutas:
pigem 1:75 mõõtkava see mulle meeldib
8)
eelistused hakkavad lähenema minu lemmikmõõtkavale, kui saaks veel 1:72 ka veel meelitada :P
sa oled õigel teel!
Calico kurask, ära agiteeri siin midagi :D
Kui tõsiselt rääkida, siis eks see mõõtkava värk ole ikka tunnetuse ja kindlasti ka rahakoti suuruse asi. Igas mõõtkavas on fantastilisi mudeleid ja veelgi fantastilisemaid nende tegijaid. Näiteks kasvõi härra Sho, kes suudab vist tikupea suurusest vahatükist valmis voolida übermehikese ja sellele veel Chuck Norrise näo kah pähe maalida. Eks sa lihtsalt proovi rahulikult erinevaid mõõtkavu ja küll ajapikku tunned ise, milline neist sulle kõige paremini sobib.Esmatähtis on mudel lõplikult, korralikult valmis teha. Kogu eelnev jutt puudutab ka üldeelistust: militaartehnika, tsiviiltehnika, lennukid, hooned, figuurid jne. Mina vastupidiselt Calicole eelistan 1/35 mõõtu, kuid samas on suureks unistuseks kunagi 1/350 mõõtkavas Titanic kokku panna, nii et mingi konkreetse mõõtkava eelistamine ei saa olla lõplik. Proovi üht, proovi teist ja küll siis ükskord taipad, milline sulle rohkem sobib. Peaasi, et ei teeks kiirustades ja teeksid kindlasti asja lõpuni. Kui läheb kuskil natuke untsu, pole hullu midagi. Järgmise mudeli juures oskad juba sama viga vältida. Kui asud uut mudelit kokku panema, hinga hästi sügavalt sisse ja korruta endale - "rahu, ainult rahu". Plastmudelismi juures ei ole mudelite kogus absoluutselt määrav, hoopis enda rahulolu ilusast ja õnnestunud mudelist. Ja selleks, et asi nii ka oleks, ei tohi kiirustada. Kui tekib mingi hetk ( ja kindlasti neid tekib) kus jääb oskustest vajaka, ütle endale stop, pane tööriistad käest ja katsu uurida kuidas teised mudelistid seda teeksid. Selleks loe (kindlasti loe, mitte ära vaata lihtsalt pilte) rahulikult ja mõttega kasvõi siin foorumiski erinevaid teemasid. Mina oma algteadmised sain just siinset foorumit lugedes. Noh lisaks küll ka erinevaid lääne ja idapoolseid foorumeid, kuid vahet pole. Kui tõesti kuskilt vastust ei leia, siis muidugi küsi abi siinselt väga sõbralikult kolleegiumilt. Kui oled, lahenduse leidnud või saanud siit head nõu, ära jällegi kiirusta. Hinga jällegi sügavalt sisse ja korda kuldseid sõnu: Rahu, ainult rahu.
Kui seda kõike teed ja oled nende õpetussõnade ja juhendamiste järgi kokku pannud ühe kobeda mudeli, siis näed isegi üllatades, et oled hakkama saanud millegi päris vingega. Ja sealjuures olenemata sellest, mis mõõtkavas asi on.

Sorry, kui sai pisut offtopic. Sooviks lihtsalt veidi väikest huvilist aidata ja suunata :roll:
Kasutaja avatar
mudelipoiss
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 25 Mär, 2012 16:59
Asukoht: Õismäe
Kontakt:

Re: mudelipoisi tegemised

Postitus Postitas mudelipoiss »

oihhh vabandust hoopis 1:72 mudelid :D on mu favouritid !! :D
Sd.Kfz. 251/1 Ausf. A
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: mudelipoisi tegemised

Postitus Postitas calico »

oihhh vabandust hoopis 1:72 mudelid :D on mu favouritid !! :D
Ding, Ding Ding:and I Win! :twisted:
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
mudelipoiss
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 25 Mär, 2012 16:59
Asukoht: Õismäe
Kontakt:

Re: mudelipoisi tegemised

Postitus Postitas mudelipoiss »

muo ongi kõige rohkem 1:75 mõõtkavas mudeleid
Sd.Kfz. 251/1 Ausf. A
Oskar2
Uudistaja
Postitusi: 15
Liitunud: 19 Aug, 2011 13:11
Kontakt:

Re: mudelipoisi tegemised

Postitus Postitas Oskar2 »

Sho kirjutas:
mudelipoiss kirjutas:Sho ma arvan et see 1:350 tank mulle väheke raske pole? Vaatage kui väikesesd juppid sellel on seda on mul raske kokku panna!
Pole midagi.. sul on näpud ka veel väikesed ja silmad alles teravad.
Pealegi on sihukesel tankil maksimaalselt ainult 4 juppi - kaks roomikut, kere ja torn. Vahel vähemgi.
Paned paar pataljoni tanke kokku ja lähed liivakasti sõda mängima.. 1:1 mastaabis.

Muidugi enne värvid korralikult ära..
Pilt
Pilt
Pilt

Need tunduvad nagu 1/100 Flames Of War asjad. Ega ometi ei olegi?
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2933
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: mudelipoisi tegemised

Postitus Postitas Sho »

Ometigi ei ole.. need on hoopis GHQ 1/285 mudelid.

1/100 mudelid on sellised..

Pilt

Pilt

Pilt
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
Hiinlane
Liige
Postitusi: 388
Liitunud: 13 Jaan, 2011 17:24
Asukoht: Tallinn, Kopli Ühendkuningriik
Kontakt:

Re: mudelipoisi tegemised

Postitus Postitas Hiinlane »

Sho kirjutas:Ometigi ei ole.. need on hoopis GHQ 1/285 mudelid
:shock:
Paljud ei suuda ka suurema mõõtkavaga sellist ilu teha. Vapustav töö! Jällegi tase, kuhu püüelda,
nii et poisid, harjutage :D
Kasutaja avatar
mudelipoiss
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 25 Mär, 2012 16:59
Asukoht: Õismäe
Kontakt:

Re: mudelipoisi tegemised

Postitus Postitas mudelipoiss »

tere,sooviks teada kas kellegil on Zvezda mudeleid? tahaksin teada kas need hea kvaliteediga või mitte? oleks läinud vbolla homme sinna mustamäe tee 3 jukusse zveda mudelit ostma!
Sd.Kfz. 251/1 Ausf. A
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: mudelipoisi tegemised

Postitus Postitas kalle »

Pane edaspidiseks tähele, et väga väheste tootjate kohta saab öelda üheselt hea või halb. Kõigil, kes pikemalt toodavad on uusi ja vanu asju ja need võivad olla väga erinevalt "head" või "halvad" Lisaks veel see, et kui tootja teeb nii soomust, kui lennukeid ja laevugi, siis ka siin võivad olla vahed sees. Ühesõnaga üheselt öelda ei saa. Vaja teada millest käib jutt. Mul nt Zvezda 1/72 lennukeid ikka mõned on ja need on päris erineva iseloomuga.

Ja lisaks veel see, et Zvezda müük meie poodides väheneb pidevalt. Just hiljuti külastasin sama Mustamäe tee Jukut ja seal paistis küll vaid Revell. Mina ei märganud ühtegi Zvezda mudeli enam. Muidugi kiirustasin ka tookord kõvasti, aga Revelli riiul oli päris korralik ja see oli kõik, mida mina nägin.

Kk
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2933
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: mudelipoisi tegemised

Postitus Postitas Sho »

Zvezda maaletoomine on vist üldse peaaegu lõpetatud. Müüakse vanu jääke.
Lisaks tõstis Zvezda ka oma hinnad taevasse.

Zvezda oli tükk aega maailma parim 1/72 plastfiguuride osas.
Aga sellega on praeguseks samuti lõpp.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
mudelipoiss
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 25 Mär, 2012 16:59
Asukoht: Õismäe
Kontakt:

Re: mudelipoisi tegemised

Postitus Postitas mudelipoiss »

kalle käisin ise ka täna mustamäe jukus eriti palju head kraami seal polnud aint revell muud mitte!


Ja täna käisin rocca WePlays ja ostsin sealt endale sellise monstrumi! 8)



Pilt
Sd.Kfz. 251/1 Ausf. A
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist