www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 01 Juun, 2020 23:04

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 2 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Väikene algaja eri.
PostitusPostitatud: 25 Apr, 2012 21:00 
Eemal
Uudistaja

Tere!

Oleks siis soov kättproovida ka mudeli meisterdamise alal. Olen põgusalt ka Teie foorumis pakutavaga tutvunud, kuid nagu algajal ikka siis teen parem oma ette teema, kus ilmselt Teid lollide küsimustega vaevama hakata. Eelnevalt olen elujooksul ühe sellise mudeli ka kokku pannud (olin siis oma 10 aastane ja eriti hästi see välja ei tulnud), vahepeal olen tegelnud Vene mopeedide ja mootorratastega.

Küsimus: Kus poest saaksin endale mudeli tooriku osta? Huvi oleks millegi lihtsama vastu, vaatasin ise välja Opel Blitzi (siin kohal kommentaarid, kas on hea valik või oleks esimeseks midagi kergemat/raskemat mõtekam vaadata, juhul kui on nii siis pakkuge ka välja mida). Mis oleks taolise Blitzi hind ning kas leidub Kristiine linnaosa kandis poodi kus ma selle leida võiksin? Võiksite välja tuua ka umbkaudse hinna.

Parimat, Kauri.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

Teema pealkiri: Re: Väikene algaja eri.
PostitusPostitatud: 26 Apr, 2012 1:24 
Eemal
Liige

Opel Blitz-i on mudelina päris mitu varianti
1:24 Italeri Opel Blitz 3T tuletõrje paakauto sai omal ajal 350,00EEK-i eest soetatud
1:24 Revell Opel Blitz S 3t tsiviilversioon kunagine ammune ostuhind 300,00EEK. Sama masinat ringipakendatuna pakkus mingil ajal ka Italeri.
1:35 Italeri Opel Blitz S 3t militaarversioon mille kunagine hind oli 200,00EEK. Sellest masinast on Tamiyal oma väljatöötatud mudel.
Veel on olemas Italeri 1:35 Gaasigeneraatoriga ja puukabiiniga versioon, Italeri 1:35 Puukabiiniga Tankur, Italeri 1:35 sanitaarfurgoon.
Ning Italeri 1:72 militaarversioon.
Kindlasti leiab neti avarustest midagi veel

Eriti haruldased ei ole nendest ükski. Kõige kauem on vast Revelli 1:24 väljalaskest möödunud kuid Soomemaa poodides olen ka seda eksemplari näinud. Muid mudeleid võib küsida Tallinnas Kullos asuvast poest Mudelispordi OÜ, või Punasel tänaval asuvast Mekka keskuse poest.

Koostekeerukuselt sobivad ka kõik eksemplarid igauguse tasemega mudelistile. 1:24 versioonid on oma suuruse kohta suht detailivaesemad aga kokku istuvad ilusti ja masina üldpilt jääb OK.
1:35 Militaarversioonidel on peenemaid detaile rohkem ja nende mudelite koostamiseks on vaja keskmiselt kannatlikku mudelisti. Päris ühe õhtuga koostamist ei tasuks plaani võtta. Samas sobivad jällegi kõik osad oma kohtadele ilma vägivalda kasutamata ja mingeid eriti peeneid kavalusi koostamiseks vaja ei lähe.

Edu valikutes ja peatse kohtumiseni tegevust kajastavas teemas.

Toomas

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 2 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis