Holy Wars

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2935
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Holy Wars

Postitus Postitas Sho »

vaoinas kirjutas:Ma arvan nimelt, et .. võrdlemisi hea tulemuse aluseks on eelkõige just kvaliteetne ja sobivas mõõtkavas karbi sisu.
Selle vastu ei saa vaielda.
Näiteks 1:144 Dragoni lennukid on maiuspalad..
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Bodyguard
Liige
Postitusi: 273
Liitunud: 14 Dets, 2008 17:54
Kontakt:

Re: Holy Wars

Postitus Postitas Bodyguard »

vaoinas kirjutas:Ma arvan nimelt, et selle võrdlemisi hea tulemuse aluseks oli eelkõige just kvaliteetne ja sobivas mõõtkavas karbi sisu.
Teades sinu töid, siis oleksid meisterdanud ka 1:72 skaalas looma nii valmis, et praegugi veel vaadata kannataks.
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Re: Holy Wars

Postitus Postitas von manstein »

Isiklikult vaoina seisukohtadega täiesti nõus.

Kui eesmärgiks autentse lahingutehnika kujutamine, siis tundub et 35-ne skaala on optimaalne.
Esimene ettejuhtuv näide siitsamast foorumist:

Pilt
Pilt
Alumine mudel siis nn. "tilluskaalas".
Ka asjassepühendamatule torkab silma ilmne skemaatilisus ja detailivaesus, eriti käiguosa suhtes.
Ja seda puudust ei kompenseeri miski..
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2935
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Holy Wars

Postitus Postitas Sho »

Tegelikult on see tilluskaala pluss!
See käiguosa skemaatilisus.
No kes see viitsib kogu selle kaadervärgiga jännata?
Käiguosa võiks olla valatud lausa ühes tükis.. põhiline on ikka relvastus ja soomus.
Ja Matchbox pole loomulikult tilluskaala parim esindaja..
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2935
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Holy Wars

Postitus Postitas Sho »

Võrdleme veel tillut ja giganti. Ma muidugi eeldan, et Andrusan gigante ehitab, mõõtkava polnud antud..
Pilt
Pilt
Ma ei tähelda erilist erinevust detailinduses ja tillumudeli enam silmapaistvamat skemaatilisust..
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2112
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Holy Wars

Postitus Postitas vaoinas »

Tegelikult on see tilluskaala pluss!
See käiguosa skemaatilisus.
No kes see viitsib kogu selle kaadervärgiga jännata?
Käiguosa võiks olla valatud lausa ühes tükis.. põhiline on ikka relvastus ja soomus.
Pastoi brat! Sellepärast me mudeleid ehitamegi, et "kogu selle kaadervärgiga jamada". Mudelit tuleb vaadata ikka kui tervikut, mitte nii, et kahur ja soomus on oluline, aga näe vaata selle käiguosa viskame suvalt valmis - või veel parem, kui see üldse ühes tükis mingi plönn oleks.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2112
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Holy Wars

Postitus Postitas vaoinas »

Ma ei tähelda erilist erinevust detailinduses ja tillumudeli enam silmapaistvamat skemaatilisust..
Mina küll täheldan. Pisikese T-34 proportsioonid on ikka juba parasjagu paigast ära.
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2935
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Holy Wars

Postitus Postitas Sho »

vaoinas kirjutas: Pisikese .. proportsioonid on ikka juba parasjagu paigast ära.
No sedasi võib alati iga asja kohta rääkida.. :lol:
Mina silmaga küll mingit proportsioonivahet ei tee..
Võtke teed ja tulge homme jälle..
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Re: Holy Wars

Postitus Postitas von manstein »

Eh Sho, va intrigant!

Tundub, et oled puhas "humanitaar". Ehk siis tehnilised detailid Sind ei huvita.

Oma tilluskaalas tanki oled uskumatult hästi ära värvinud. Seda Sa ju oskad.

Aga autentsus..? mnjah..

Tahaks loota, et fossiil peale ei satuks. Tema viitsiks ehk pikemalt kommenteerida.. :cry:
fossiil
Liige
Postitusi: 3556
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Holy Wars

Postitus Postitas fossiil »

Ahah, just sattusingi peale...
No skaalat arvestades on tegu tegelikult tõsise šedöövriga. Ent kui seda üksjagu suurendada - ma ei julgeks 1:1 -le mitte mainidagi - siis hakkaks veidi nagu silma riivama küll: umbsete aukudega veermiku rattad, roomik, mis näeb välja, nagu oleks vihmauss püksikummi ära vägistanud: 2 kuni 3 korda normaalist paksem. Torni küljel olev vaatepilu (reaalis 3mm pluss keevisõmblused), käsivarre jämedused sangad esiplaadil, kuigi tegu on hoopis 183 tehase massinaga, kringli mõõdus tõsteaasad torni lael.. Samas on kõik iseloomulikud detailid välja toodud ja rohkemgi veel - meeskond on ühe paari trosse veel lisaks kusagilt pihta pannud ja laiab nüüd täiega - tõmba eest või tagant, maitse asi :wink: Kõikide detailide äratoomine on kahtlemata pluss omaette ja tilluskaalas jääb palja silmaga vaadates lõug ripakile küll, ent seda mitte niivõrd masina ja detailide endi teostuse üle, vaid rohkem kogu kooosluse mikroskoopilisust arvestades mudeli autori ponnistust imetledes.., no kuidagi niiviisi.. :write:

Aga eks eluõigus on igal mõõtkaval, kuniks selles mudeleid ja tegijaid jätkub ning enesestmõistetavalt tuleb valik igaühel ise langetada. Ent päris paljudes aspektides olen vaoina mõttearenduste pooldaja.

P.S. Tegelikult poleks uskunudki, et verbaalne poks poleemika hoobilt mitme lehe peale venitab.. :wink:
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2935
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Holy Wars

Postitus Postitas Sho »

von manstein kirjutas:Eh Sho, va intrigant!
Tundub, et oled puhas "humanitaar". Ehk siis tehnilised detailid Sind ei huvita.
Humanitaarid on sihukesed "humaansed" ja sõjaga tegemist teha ei taha.
Kuna mina huvitun rohkem "rätsepasõdadest", nagu 17.-19.sajandi konflikte nimetati, siis ma olen ilmselt hoopis rätsepmeister Kiir.. :lol:
"Mehaanikute" sõjad jätavad pisut nagu külmaks küll.. kuigi tankide ja lennukite iseloomulikud siluetid pakuvad huvi (ja seda suudavad autentselt edasi anda ka tilluskaalad) kuid igasugu torrosioonide ja väntvõllide maailm on võõras. Aga ma kannatan vapralt ja head nägu tehes, kui mulle silmade põledes räägitakse tankide-lennukite peale pandavate mootorite markidest ja kubatuuridest.. ning maksan siis kätte pikkade heietustega kuninga- ja rügemendilippude erinevusest ning kuuesaba pikkusest.. :wink:
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Holy Wars

Postitus Postitas kalle »

von manstein kirjutas: Ka asjassepühendamatule torkab silma ilmne skemaatilisus ja detailivaesus, eriti käiguosa suhtes.
Ja seda puudust ei kompenseeri miski..
Võtan siit selle lause ja toon selle veidi laiemale. Tahtsin lihtsalt öelda, et tänapäeva muutuvate võimaluste juures pole väga mõtet nii kindlalt väita. "Ei kompenseeri miski" on juba sellepärast liiast öeldud, et kui vaatame laiemat pilti, siis kogu maailma mudelistide seast leiaks me üsna mitu tegijat, kes suudaks selle pildi 35 käiguosa detailuse 72s üle teha. Siis mitte otse karbist muidugi, aga asi on põhimõttes hetkel.
Teiseks on asjad ka veel sedasi, et ala areneb kohati üsna jõuliselt. Võtame selle näite siin:

Pilt

ei paista väga 72 eksole? ometi see seda on ja lisaks veel igaühele lihtsalt kätte saadav ja tehtav. Sellega tahan ainult öelda seda, et ei saa nii ühe nuiga asju lüüa. Proprtsooniline, suuruse ja vaatluse eelistused on üks asi ja eriti polegi vaielda midagi, aga lihtsalt väita, et 72s ei saa ja pole on lihtsalt ilmselge üldistus!

Selles teemas on asju tore arutada, aga kohati jääb ka laiemalt mulje, et liiga palju tahetakse mõista anda, et ainuke õige mudelism on 1:35 saksa tank:)

Kk
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2935
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Holy Wars

Postitus Postitas Sho »

kalle kirjutas:liiga palju tahetakse mõista anda, et ainuke õige mudelism on 1:35 saksa tank:)
Mida juttu?
Ainuke õige mudelism on 1:100 Napoleoni sõdur.. :wink:

100 on selline ilus ymargune number.. meetermõõdustikule sobiv.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2112
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Holy Wars

Postitus Postitas vaoinas »

Kalle, selles suhtes, et sinu toodud pilt kuidagi ei päde, kuna tegu on virtuaalse 3D-mudeliga.
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Holy Wars

Postitus Postitas kalle »

Minu toodud näide on reaalselt müügis olev plastimudel, nagu öeldud. Ehk uus Eduardi Bf110 ja sellele pakutav mootor.

http://www.eduard.com/store/Eduard/Bras ... html?cur=1

Või siis selline asi:
http://www.eduard.com/store/Eduard/Bras ... html?cur=1

ja mudel kuhu külge asjad võib soetada ja mille 3D pilt see oli on siin. Soovitan vaadata pilte altpoolt:

http://www.eduard.com/store/Eduard/Plas ... html?cur=1

Kk
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 22 külalist