Holy Wars

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2908
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Holy Wars

Postitus Postitas Sho »

Taas on tõusnud teema, et mis mõõtkavas peaks ikka midagi tegema?!
Siin pühas paigas saab seda selgitada.. ja kui taolisi küsimusi kusagil tekib, saab sõdalasi siia suunata.

Viskame esimese halu Püha Sõja Lõkkesse..

1:72 on mudeliehituse ülemine piir.. suuremaid mudeleid on lubatud ehitada ainult ainult üksikutel meistritel, kelle töövead ei ole nii suured, et suurel mudelil silma torkaks. :wink:
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Holy Wars

Postitus Postitas Hertsog »

:D

diplomaatiliselt sõnastatud. eks me kõik alustasime 1/72-st.. ja kes liikus edasi, kes jäi paigale. iseasi kas siis sai edasi liigutud õigustatult, kui kriteeriumid meistritele on suht karmid.

mina leian, et ehitage mida tahate ja sellises mõõdus kuidas sobivam tundub, aga tehke seda ikka südamega. ja samuti ei maksa vinguda teenimatult, et miski on väike ja miski on suur...
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Holy Wars

Postitus Postitas fossiil »

Nohoh??? Seekord ongi just vingumise teema, nii et tõmbame aga sae käima: mina keeraksin selle mõtte hoopis teistpidi - "väiksemaid, kui 1:72 mudeleid on lubatud ehitada ainult üksikutel meistritel, kelle võimalikud töövead on nii väikesed, et väikesel mudelil silma ei torka". Kuidagi niiviisi oleks nagu loogiline või kuidas? :dont_know:
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2908
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Holy Wars

Postitus Postitas Sho »

Fossiil pani nüüd märgi maha selliselt, et ehitage ainult 1:72 mudeleid!
Kes teeb midagi muud, on ära teeninud karmi kriitika ja üldsuse hukkamõistu vigade esinemisel.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Holy Wars

Postitus Postitas fossiil »

Ega sul juhtumisi miskit silmaviga külges ole? Minu jutust tuleks aru saada nii, et 1:72 on viimane piir, allapoole mida on lubatud toimetada vaid valitud persoonidel, ülejäänutel paluks kolida suurematesse mõõtkavadesse... :write: Tegelikult on isegi 1:72 suht kribuvõitu, kuid kuhugi peaks ju mõttelise piiri tõmbama?
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Holy Wars

Postitus Postitas kalle »

Olen mitmes teemas maininud, miks nt mina 72s olen. Aga veelkord, et mulle meeldivad suured lennukid ka ja neid ei ole ruumi teha suuremalt, niigi ei mahu:) Ja mulle meeldib 72 lennukite proportsioon vaatlemisel. 48 on ka hea, aga pigem ühemootoriliste ja keskmise suurusega lennukite juures. 32, 24 jne LENNUKITE puhul mulle väga ei meeldi.. lihtsalt proportsioon ei meeldi nii väga, ilma igasuguse ratsionaalse põhjenduseta. Minu silama jaoks on väiksemad ilusamad ja see ongi minu 5 senti selles teemas. Lisaks kipuvad soovid ja kiusatused igasugu lisakama osas väga suurtes skaalades ka rahalises mõttes jaburaiks juba.

Aga skaalade võrdluse juures lähen mina vaidlusse kohe kui kuulen väidet justkui 35 oleks mingi kuningskaala, kuhu peab arenema, mis nõuab ja tähendab midagi erilist. Aga ei ole ju. Kes on tegija ja andekas teeb igas skaalas kulda. 35 on lihtsalt üks levinud ja hea skaala.
Aga kui võtame nt Kristjani parima dioraami, mida me kõik silmad punnis imetleme ja leiame kuskilt tegija kes selle TÄPSELT samas detailsuses ja meisterlikkusega järgi teeb, siis kummaga on rohkem vaeva ja meisterlikkust vaja??
Ja ärgu keegi öelgu, et 72 ei võimalda seda... pannakse ka maastikud nõelasilma sisse ja kirbule kullast rauada alla, nagu me nägime:)

Aga kokkuvõtteks on ikkagi peamine, et oleks tegijaid ja töid, ükskõik siis mis mõõtkavas või marjalist.

Kk
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Holy Wars

Postitus Postitas kalle »

fossiil kirjutas:Minu jutust tuleks aru saada nii, et 1:72 on viimane piir, allapoole mida on lubatud toimetada vaid valitud persoonidel, ülejäänutel paluks kolida suurematesse mõõtkavadesse... :write:
Urmas..sinusuguse inteligentsi ja silmaringiga inimesele peaks ju ometi olema omane toon olla dolerantne ja soosima seda, et erinevus rikastab:) Stambid ja ühtsed loosungid olid ikka selles eelmises riigis ja ajajärgus;)


Kk
Viimati muutis kalle, 22 Aug, 2012 23:00, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2908
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Holy Wars

Postitus Postitas Sho »

fossiil kirjutas:Ega sul juhtumisi miskit silmaviga külges ole? Minu jutust tuleks aru saada nii, et 1:72 on viimane piir, allapoole mida on lubatud toimetada vaid valitud persoonidel..
Nojah.. aga just enne seda olin ma tõmmanud ette ka ülemise piiri, et 1:72 ülespoole pole lubatud toimetada..
Seega ongi 1:72 sisse piiratud ja kuhugi pole minna..

Nüüd jääb oodata, et keegi ütleks, et ka 1:72 ei tohi teha.. siis võime me oma poe ja foorumi kinni panna.. ning hobi nurka visata..
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Holy Wars

Postitus Postitas Joss Metsast »

Valame kah törtsu õli tulle, 1:72 on tiba lollakas skaala. Ok kõik on olemas, aga allveelaevad on liiga suured ja 1 ilmasõja aegsed ühemootorilised moosiriiulid liiga väiksed. Kuigi seda peab tunnistama et ilmselt tänu laiale levikule on ilmselt kõik selles skaalas alustanud ja hiljem lihtsalt vastavalt meeldimistele mujale kolinud. Samuti on siin foorumis nii lennukeid kui ka soomust mis on väga meisterlikult tehtud. Nii et see on tegijas kinni. Aga ikkagi, kui ei ole just soovi suuri pommitajaid teha (siia sobiks tegelikult ka 1:144 paremini) on tiba suurem mõõtkava parem, ühemootorilised lennumasinad pole liiga pisikesed ja soomus on mõistlikku mõõtu ;)
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Holy Wars

Postitus Postitas vaoinas »

Oh, kiidan heaks - kaklemise teema.

Mõõtkavade puhul on minu arvates asi üldistamises - mida väiksemaks mudel läheb, seda rohkem tuleb teha üldistusi ja mööndusi detailsuses - langetada valikuid mida võtta, mida jätta. Hea üldistus tagab hea mudeli mistahes mõõtkavas. Et aga mina ei ole selliste valikute tegemisel kõige osavam, siis olengi valinud mõõtkava, kus üldistusi tuleb võimalikult vähem teha.

Teisalt on vähemasti maismaatehnika osas 1:35 selline mõõtkava, kus on vaieldamatult kõige laiem valik hea kvaliteediga karpe (sinna lisaks veel lugematu valik kehvemaid) ning sinna juurde ka kõige laiem valik Aftermarket detailikomplekte, kui keegi neid eelistab kasutada. Eks seegi ole argument.

Ja lisan siia, et alustasin kohe 1:35'ga - ei ole kunagi 72'e teinud.
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Holy Wars

Postitus Postitas calico »

Oeh. Sho tegi ära, enne kui ma korralikult ette sain võetud, olgu Ta austatud, et asus ketserite ja paganate vastu võitlemiseks Püha Sõtta ja lõi sellise sõjatandri, kus saab rahumeeli tapelda ja naerda korraga!
sellised poolkadedad-poolhuumoriga öeldud postitused nagu:
Siinkohal oleks autorile ettepanek katsetada 1:35skaalat.
Pääseks viimasest kitsaskohast, väikesest möötkavast tingitud kohatisest skemaatilisusest.
Küll aga tekitab nõutust autori eelistused "tilluskaalas".
ja
Just just, normaalses skaalas tuli demag just välja, kõik kiidavad
ja
Tööd oled teinud üksjagu, aga äkki ikkagi kaaluks vähe suuremat skaalat...? :shock:
ning lõpuks!
Valame kah törtsu õli tulle, 1:72 on tiba lollakas skaala.
lausa nõuavad vastuseid! :evil:
Kordan
1:72 on Jumala Normaalne skaala :evil:

1) ta on väike ja mahub mu toas lae all olevatele riiulitele ära.
2) Seda on võimalik hankida väga heade hindadega nii siit foorumist kui ka üle maailma
3) valik on väga hea, selles on praktiliselt kõike saada. isegi natuke rohkem, kunagi vist keegi ütles et peab hankima Ace raketiga versiooni tankist BT, sest muus kavas seda lihtsalt ei toodeta.
4)ta on nunnu (te võite mu pehmokskeeramisel küll märja tursaga üle tati lüüa) aga ta on nunnu!
1:72 IMS lennuk võtke kõrvale 1:32, või 48 vmt. 72 on nunnum! sellest nunnum on ainult 144!
miks küsite?
asi ongi selles et me tuleme ju kõik lapsepõlvest eks ole?
lapsena on keegi linnupoegi peopesas hoidnud?
(laks märja tursaga)
aga ikkagi?
Võta 1:72 või 144 lennuk ja aseta see peo peale.
tuttav tunne lapsepõlvest? (laks)
nüüd võta suurema mõõtkava lennuk ja proovi seda peopesa peal hoida!
ei tulnud välja?
halvemal juhul kukub see katki. :twisted:
ei ole ju nunnu? :dont_know: :roll:

Üldiselt olen ma nõus eelkirjutajatega: :write:
ehitage mida tahate ja sellises mõõdus kuidas sobivam tundub, aga tehke seda ikka südamega.
Kes on tegija ja andekas teeb igas skaalas kulda.
Aga kokkuvõtteks on ikkagi peamine, et oleks tegijaid ja töid, ükskõik siis mis mõõtkavas või materjalist.
Näitustel ajaloo väljapanekutes olen ise mõelnud alljärgnevat:
Suurte lennukite puhul on 72 igati õigustatud. masinate ja sõdurite puhul on mõtekas teha lahingstseene-dioraame. Mingi konkreetse masina paremaks näitlikustamiseks on jälle suurem mõõtkava parem. On ka silmavaegustega sõjaveteranidele jmt tüüpidele paremini vaadeldavad.

Üldiselt
kavatsen
teha ainult numbrist 72 väiksemas (144,350,700 jmt) mõõdus mudeleid
ja ei kavatse ma oma põhimõõtkavalt lahkuda. :|

tervitades Riho

PS: mul on üks 32 mõõdus helikopter, mille töökaaslased mulle kinkisid, puhtast kohusetundest peaks selle ära tegema ja neile kontorisse viima. Lihtsalt nende mõte mudel kinkida oli armas, et nad ju üritasid minu teemat tabada, kuid ostes oli juhe kokku läinud kirju riiuli ees. Aga no kuidagi jumala vastumeelne on hetkel mõte hakata nii suurt koperdajat kokku panema. peab hulka vaimu koguma. :wall:
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2908
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Holy Wars

Postitus Postitas Sho »

calico kirjutas: 1:72 on Jumala Normaalne skaala :evil:
1) ta on väike ja mahub mu toas lae all olevatele riiulitele ära.
Just! Õige! (Tulised ovatsioonid!)

Üks korralik suur tank peab mahtuma ära keskmiselt 5 x 10 cm pinnale. 3 x 5 cm oleks muidugi veel parem.
Suuremas mõõtkavas saab seega teha ainult sektsioone ja läbilõikeid.. mis on loomulikult ka ilusam..
Aga tervet suurt mudelit pole kusagile panna, ikka peab tükkideks lõhkuma või kuueks saagima..

Ainus õigustus ja õige otstarve 1:35 mudelitele on nad raadiojuhitavaks ning relvikandvaks teha.. siis saab nendega õues lahingut pidada..
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Bodyguard
Liige
Postitusi: 273
Liitunud: 14 Dets, 2008 17:54
Kontakt:

Re: Holy Wars

Postitus Postitas Bodyguard »

Andke andeks, aga ei saa minu peaaju sellest teemakäsitlusest aru.. Miks peab üldse midagi selgeks tegema(liiatigi, et see ei ole võimalik ega vajalik)? Põhiline on tegevus huvitava hobiga, ning inimesed valivad niikuinii endale meelepärase teema ja mõõtkava. See, kui lugeda üles nt 1:72 ja 1:35 mõõtkava mudelite plussid ja miinused ei pane ju kedagi arvamust muutma või silmi pööritama.

Ma saan aru, kui öelda, et 1:72 võtab nt minul isiklikult vähem ruumi või vastupidi on silmanägemine kehvemaks muutunud, vaja nokitseda suuremate tükkide kallal.. aga kuulutada, et 1:42,8 skaalas tegijad on õiged meistrid ja 1:43 juba mudelautodega mängijad on minu meelest vale. Mul on ka riiulis suuremaid ja väiksemaid tanke, väiksemaid figuure ja 1:24 skaalas veoautosid. Mis ma nüüd siis tegema pean?
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Holy Wars

Postitus Postitas vaoinas »

Lennukite puhul ma saan 1:72'st väga hästi aru. need lähevad tõesti suuremates mõõtkavades vahel käsiteldamatult suureks. Aga soomukite 1:72 jääb mulle isiklikul pinnal siiski arusaamatuks.

Ja Riho puhul ei saa ma ütlemata jätta, et kõik need soovitused - minna soomukite puhul üle suuremale mõõtkavale - peavad paika. Nimelt vaadates neid 1:72 maismaatehnika asju sul, siis - noh kuidas nüüd öelda - su pintsel on natuke liiga suur ja kohmakas nii väikse mõõtkava jaoks. Teisisõnu, ma arvan, et sa saavutaksid suuremas mõõtkavas oluliselt paremaid tulemusi. (mitte, et ma su näputööd tillumõõtkavas ei imetleks)

Andke andeks, aga ei saa minu peaaju sellest teemakäsitlusest aru.. Miks peab üldse midagi selgeks tegema(liiatigi, et see ei ole võimalik ega vajalik)? Põhiline on tegevus huvitava hobiga, ning inimesed valivad niikuinii endale meelepärase teema ja mõõtkava. See, kui lugeda üles nt 1:72 ja 1:35 mõõtkava mudelite plussid ja miinused ei pane ju kedagi arvamust muutma või silmi pööritama.

Ma saan aru, kui öelda, et 1:72 võtab nt minul isiklikult vähem ruumi või vastupidi on silmanägemine kehvemaks muutunud, vaja nokitseda suuremate tükkide kallal.. aga kuulutada, et 1:42,8 skaalas tegijad on õiged meistrid ja 1:43 juba mudelautodega mängijad on minu meelest vale. Mul on ka riiulis suuremaid ja väiksemaid tanke, väiksemaid figuure ja 1:24 skaalas veoautosid. Mis ma nüüd siis tegema pean?
Selgituseks peab siia vist ütlema, et tegu on sihtotstarbeliselt mõttetu teemaga, kus foorumirahvas saab end mõõtkava osas välja elada. Nimelt on mitmes teemas see mõõtkava asi ääriveeri jutuks tulnud. Loomulikult pole kellegi asi öelda, mis mõõtkavas see või teine oma mudeleid tegema peab, kuid küllap oled isegi mõnd mudeliehitusteemat jälgides mõtisklenud, kuidas autor sama asjaga suuremas mõõtkavas toime tuleks. Või siis üldisemalt - millised üldse on selle või teise mõõtkava plussid ja miinused. Miks siis mitte siin teemas seda põhjalikumalt lahata?
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2908
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Holy Wars

Postitus Postitas Sho »

Just. Ma tulin kah just Bodyguardi sarjama, et siin ei tohi vabandada vaid peab kaklema.. nii et karvad ja suled lendavad.. :wink:


"kuid küllap oled isegi mõnd mudeliehitusteemat jälgides mõtisklenud, kuidas autor sama asjaga suuremas mõõtkavas toime tuleks."
Mina ikka mõtisklen vastupidi.. kuidas autor sama asjaga väiksemas mõõtkavas toime tuleks..
sest mis on mudelism? ikka suurest väiksemat teha..
muidu võiks ju elusuuruses asju kokku panna.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist