K: Mudelikollektsiooni väärtus?

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Aspelund
Liige
Postitusi: 1142
Liitunud: 04 Mai, 2005 10:45
Kontakt:

K: Mudelikollektsiooni väärtus?

Postitus Postitas Aspelund »

Üks tuttav sattus rääkima, et tal seisavad garaažis mõned kokkupandvad lennuki- ja laevamudelite karbid, päästetud ühe prügikasti servalt. Maksimaalne, mida ma lootsin, oli omaaegsed vene käkid, aga tema garaaži riiulitel oli hoopis muu kraam...

Kogu "varandus" on nähtaval lingil olevatel fotodel. Kõik karbid on avatud, restidki kilest välja võetud, aga nii palju kui sisse vaatasin, olid restid komplektsed...

Mees tahaks neist lahti saada. Mis oleks sellise komplekti väärtus ja kas neil piltidel paistab midagi haruldast ka? Küsija suu peale ei lööda, seega ka uurin...

http://nagi.ee/photos/Aspelund/sets/357583/

A.
Kasutaja avatar
Parovoz
Liige
Postitusi: 985
Liitunud: 20 Aug, 2005 20:30
Asukoht: Lasnogorsk, Balti mere ääres
Kontakt:

Re: K: Mudelikollektsiooni väärtus?

Postitus Postitas Parovoz »

Tere-tere!

Soovitan korralikult kirja panna kõigepealt. Üsna hea karpide kogum. Tea kellel tahtmine otsa sai, aga silma jäi nii mõnigi korralik asi.
Hindade suhtes aga googelda netis. Mõistlikum on e-bay-l need maha müüa. Aga eks meite omadel siin foorumis ka äketse miskit vaja. On teema
Ärinurk. Pane sinna vast.

Lugupidamisega
Taara avitab! ...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: K: Mudelikollektsiooni väärtus?

Postitus Postitas calico »

osaa akkas lausa suu vett jooksma :shock: päris huvipakkuvaid asju...
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2933
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: K: Mudelikollektsiooni väärtus?

Postitus Postitas Sho »

Kui need mudelid on päästetud Viljandist, siis ma tean, kes nad sinna prügikasti pani.
Suure osa sellest kollektsioonist sokutas omanik ka minu seina äärde..
Nüüd käib tagasi küsimas.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: K: Mudelikollektsiooni väärtus?

Postitus Postitas Joss Metsast »

Suurem elukorralduse muudatus?

Aga kollektsioon on vahva, 1:72 rivi on vägagi esinduslik. Müügi mõttes... Paravozil õigus, e-bay oleks ilmselt parim. Aga enne võiks ikka siit ärinurgast läbi lipata :)
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: K: Mudelikollektsiooni väärtus?

Postitus Postitas kalle »

Enne ebaytamist pane kindlasti siia välja. Ise olen päris mitmest asjast väga huvitatud. Selliste asjade seina ja prügikasti äärde sokutamine on juba eraldi huvitav teema, mida iga päev ei juhtu..

Kk
davidsoniharald
Liige
Postitusi: 1023
Liitunud: 16 Veebr, 2010 22:57
Kontakt:

Re: K: Mudelikollektsiooni väärtus?

Postitus Postitas davidsoniharald »

kalle kirjutas: Selliste asjade seina ja prügikasti äärde sokutamine on juba eraldi huvitav teema, mida iga päev ei juhtu...
Spekuleerin, et äkki oli tegemist "mina või need" tüüpi olukorraga. Palju teisi variante ei kujuta ise küll ette.
Vanasti kui facebooki ei olnud veel, teati ainult oma pere sees, kes loll on.
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: K: Mudelikollektsiooni väärtus?

Postitus Postitas kalle »

Täiesti võimalik variant. Aga millalgi on nede soetamiseks päris korralikult raha kulutatud ja võimaliku mina või nemad variandi puhul oleks võinud anda võimaluse kasvõi ultimaatumi tegijale veidi raha koguda:) Kogu see asi tundub üsna uskumatu, tegu pole niisama paari odava mudeliga. Teema algatajale võin vabalt saata mind huvitavate asjade nimekirja, äkki tehakse pakkumine, millest ei saa keelduda:)

Kk
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2933
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: K: Mudelikollektsiooni väärtus?

Postitus Postitas Sho »

Ei maksa spekuleerida. Kui tegemist on Viljandi kollektsiooniga (ja ma olen sortimenti vaadates peaaegu veendunud, et on), siis te niikuinii ära ei arva.
Samast prügikastist võis pisut varem leida ka täiesti töökorras ja tuunitud personaalarvutikomplekti, mille me kollektsiooni endisele omanikule sünnipäevaks kinkisime.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: K: Mudelikollektsiooni väärtus?

Postitus Postitas kalle »

No sel juhul on ka variant, et endine omanik saab oma kogu tagasi. Kui läheb nii, siis igati ok, kui aga ei siis mina olen oma huvi ilmutanud:)

Kk
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2933
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: K: Mudelikollektsiooni väärtus?

Postitus Postitas Sho »

Leidis kinnitust, tegemist on tõepoolest Viljandi kollektsiooniga, ka mudelitega varustaja tundis tarnitud komplektid ära.
Endine omanik ise on hetkel viirustõbine ja ei pääse arvuti juurde.
Vaevalt, et ta neid ka eriti tagasi tahab.
Pigem vastupidi, kel huvi laevade ja merelennuväe haruldaste mudelite vastu, võib aegajalt vastavat prügikasti ka edaspidi kaemas käia.
Eriti mis puudutab lennupaate, nende mudeleid ma oma seina äärde ei luba, minu riiulid pole kah kummist.

Meil on siin nali - õigel mudelikollektsionääril on mudelist kolm korda rõõmu:
1) siis kui netist huvitava mudeli leiab ja ära tellib
2) siis kui tellitu kätte saab, karbi avab ja riiulisse paneb
3) siis kui vana mudeli riiulist ära viskab uutele ruumi tegemiseks.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: K: Mudelikollektsiooni väärtus?

Postitus Postitas calico »

ilmselt on vaja selle prügikasti aadress avalikuks kasutamiseks välja panna! :lol:
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: K: Mudelikollektsiooni väärtus?

Postitus Postitas kalle »

Tõstaks korraks seda teemat ka. Asi nimelt selles, et üritan juba pikemat aega saada infi nende mudelite osas. Meil oli teema algatajaga esialgu asjalik jutulõng privas, aga äkki jäi asi soiku. Olen üritanud mitmeid kanaleid pidi seda taastada aga ikka vaikus. Nüüd teen seda siis siin.
Muud polegi kui, et paluksin vastust oma küsimusele müüdavate asjade saadavuse ja hinna osas. Mõned asjad huvitasid ja panin need ka kirja, aga siis saabus mainitud vaikus.
Siinkohal siis avalik palve teema algatajale. Palun vasta mulle midagi. Kui pole enam müüa, või juba müüdud, või mis iganes selle teemaga on, palun anna mulle teada. Kordan siis veelkord, et see info on vajalik selleks, et oleks selge, kas mind huvitanud asju vaatan kunagi mujalt või on need selle teemaga seoses siiski saadaval. Ma ei kujuta ette, mis on äkki saabunud vaikuse põhjus, aga mulle sobib igasugune vastus, peaasi, et selgus oleks.


Kk
Kasutaja avatar
Blitzkrieg
Liige
Postitusi: 368
Liitunud: 20 Mai, 2009 20:28
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: K: Mudelikollektsiooni väärtus?

Postitus Postitas Blitzkrieg »

Just, küsisin ka ühtteist aga ei mingit nohinat isegi.
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: K: Mudelikollektsiooni väärtus?

Postitus Postitas kalle »

Kuna ma siin kõige rohkem häält teinud, siis ütleks veel lõpetuseks ka.
Et asjalood hakkasid liikuma ja sain üsna mitme karbi võrra rikkmaks. Rahaliselt sattus küll väga valele ajale, aga ei saa ju ometi häid asju saatuse hooleks jätta:)
Teema algatajale igatahes suured tänud!

Kk
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist