Sturer Emil- viimaks sain pildid tehtud

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
Panzergrenadier
Liige
Postitusi: 1555
Liitunud: 02 Apr, 2005 22:12
Asukoht: Tartu/Tallinn
Kontakt:

Sturer Emil- viimaks sain pildid tehtud

Postitus Postitas Panzergrenadier »

Siin see siis viimaks on. Täispika nimega 12.8cm Selbstfahrlafette L/61 "Sturer Emil"

http://www.pilt.ee/view/648141/

Kommenteerige :wink:
ministry
Liige
Postitusi: 42
Liitunud: 07 Sept, 2005 16:50
Asukoht: Pernau
Kontakt:

Postitus Postitas ministry »

Tervist!
Väga ilus töö! Tundub vägagi loomutruu.
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Väga kena töö. Sisu ja puha, kas see on vist trumpeteri toorik? Esimesel pildil vist mürsk korpusele toetatud, vat see oli vast pirakas.
Aga üks on küll, see apastraat kausa karjub figuuride järele.... praega jääb mulje et on kusagile lahinguväljale roostetama jäänud :)
Ma nii huvi pärast küsin et kas see on sul ka pintsliga värvitud?
Kasutaja avatar
Panzergrenadier
Liige
Postitusi: 1555
Liitunud: 02 Apr, 2005 22:12
Asukoht: Tartu/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Panzergrenadier »

Aitäh kommentaaride eest. :)
See on jah Trumpeteri oma.
Figuure tahtsin ka sinna juurde panna, aga ei ole kusagil müügil näinud ründekahuri meeskonda. :( Aga mul on kavas panna sinna juurde kindral sõidukit uudistama. Siis tundub see mürsk veel suurem(täiskasvanud inimesele lõuani) :twisted: Aga praegu on selle mehikese kallal nokitsemine pooleli jäänud.

Värvisin pintsliga (see projekt oli mul enne seda KV-2 ''intsidenti'') ja model masteri värvidega. Lakkisin Humbroliga(pintsliga) ja tolm on pastellid, mis on pinnale kantud lahustiga segades.
Kasutaja avatar
Kriuks
Liige
Postitusi: 230
Liitunud: 30 Mär, 2005 20:15
Kontakt:

Postitus Postitas Kriuks »

Suurepärane! :D
ja tolm on pastellid, mis on pinnale kantud lahustiga segades.
Äkki räägiksid natuke täpsemalt, mis moodi see käib :roll:.
Kasutaja avatar
Panzergrenadier
Liige
Postitusi: 1555
Liitunud: 02 Apr, 2005 22:12
Asukoht: Tartu/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Panzergrenadier »

See käib nii, et kraabid terava noaga pastelle, ja kogud tolmu mingile alusele. Pastellid võivad ka erinevat värvi olla. Tolmu paned väikesesse anumasse nt pudeli korki ja tilgutad natuke lahustit (mina kasutasin white spiritit) ja segad anuma sisu. järgnevalt kannad selle mudelile. Segu tihedus peaks olema värvist tunduvalt vedelam. Loodan et said mu tekstist aru. :roll: :)
Kasutaja avatar
Panzergrenadier
Liige
Postitusi: 1555
Liitunud: 02 Apr, 2005 22:12
Asukoht: Tartu/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Panzergrenadier »

http://missing-lynx.com/rare_world/rw05.htm

Siin on juttu küll pigmentidest, aga samad reeglid kehtivad üldjuhul ka pastellide kohta. Vaata kuidas seal auto presentkatust tolmusemaks tehakse.
Kasutaja avatar
Kriuks
Liige
Postitusi: 230
Liitunud: 30 Mär, 2005 20:15
Kontakt:

Postitus Postitas Kriuks »

Tänud!
fossiil
Liige
Postitusi: 3556
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Sturer Emil- viimaks sain pildid tehtud

Postitus Postitas fossiil »

Juhuuu, nonii, ah et kommenteerida vaja? :wink: Olgu, peale komplimentide midagi öelda ei oska :wink: , igatahes vinge tükk!
Olen enda oma kah vahel uurinud ja siis on iga kord kahju, et nad Emilile ei teinud selliseid roomikuid kaasa, nagu nende KV -dele. Muidu võitleksin temaga ilmselt juba ammu :lol:
Kuidas sellele vinüülile muidu värv peale jäi, paindekohtadelt lahti kooruma ei tikkunud?
Kasutaja avatar
Panzergrenadier
Liige
Postitusi: 1555
Liitunud: 02 Apr, 2005 22:12
Asukoht: Tartu/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Panzergrenadier »

Aitäh hea sõna eest. :) Olen isegi mõelnud, miks nad sellele neid häid linte ei teinud. :( Lintide väljanägemine oleks loomulikum. Aga mis siin kurta, selle raha eest on ikka väga hea mudel. Esimest korda nautisin kokkupaneku igat etappi. :wink: Lintideks pidid sobima ka Pz I (hiline versioon uue veermikuga) lindid, aga neid tuleb sinna siis 2 karpi osta. Läheb umbes 100 $. :?

Lintidelt hakkas värv mul siis ära pudinema, kui olin linte liimimas. Seega ei jõudnud eriti midagi ära kooruda. :)
Nendest lintidest veel niipalju, et väga tihkelt lähevad ümber rataste. Tuli nendega natuke mässata. :wink:
fossiil
Liige
Postitusi: 3556
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Eks see roomikute värk on nii nagu tavaliselt - kummipaela nagu panna ei tahaks, aga eraldi lülid osta tuleb kirves, kuigi sellele massinale näiteks modelkasten veel ei teegi sihukest kraami, markeering on lehel üleval, kuid hinda veel ei ole. Nii et ei tea veel, kui terav see kirves olema saab :wink: Miskid resin tegijad väidetavalt juba teevad, revüügi juba valmis: http://www.perthmilitarymodelling.com/r ... 350018.htm , aga otsisin mis ma otsisin sealt rainbow ten -ist, üles ma neid sealt igatahes ei leidnud. No ja veel mõned ähvardavad, kuigi tegudeni pole veel jõudnud: http://www.perthmilitarymodelling.com/n ... w2prod.htm
Võimalik et ükskord tuleb vaim peale, teen masteri ja vormid ning valan ise, kaua nad sunnikud ikka jupsivad... :?
Kasutaja avatar
Panzergrenadier
Liige
Postitusi: 1555
Liitunud: 02 Apr, 2005 22:12
Asukoht: Tartu/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Panzergrenadier »

Sturer Emili toru kohta lugesin, et see toru pidi olema väga täpne, niisiiis seda välja vahetama ei peaks. Kokku läksid toru pooled hästi, lihvimist oli vaja vähe. :roll:

Tahaks küsida, kas kellelgi on kogemusi metall asendustorudega? Kuidas on neist mulje jäänud? :roll:
fossiil
Liige
Postitusi: 3556
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Ja, toru on peaaegu et väga hea - spetsid nurisevad vaid pikkuse üle - tegelikult peaks toru veidi pikem olema. Metallist toru Emili jaoks juba tehakse, kuid mõlemad tegijad sumatasid samasse pange - tegid täpselt sama pika kui mudelil :wink:
Jordi Rubio: http://www.perthmilitarymodelling.com/r ... /tg-71.htm
Perfect Model Barrel (Series SR):
http://www.perthmilitarymodelling.com/r ... r35022.htm
No ja lisaks tundub mudeli enda suudmepidur veidi parem olevat. Nii et revüü kirjutaja otsus mõlema kohta on ühesugune: "Not recommended unless you must have a metal barrel." , millega olen minagi nõus.
Endal jooksis peast läbi mõte, et kui tuleb ikka hirmus tahtmine metallist teha, siis trein ainult keskmise koonilise osa, suudmepiduri ja tagumise jämedama tüki jätan alles. Ainult et sellise suhtega (jämedus/pikkusele) toru on üsna tüütu treida, tünniks kipub minema sunnik :evil:
Muidu olen neid ikka näperdanud kah, Modelpointi omad tunduvad päris head, Jordi Rubio pisemad on vahel tugevas üledimensioonis, nagu näiteks nende KWK-30 toru, mistõttu jäi tellimise mõte kohe ära.
Seetõttu on nendega sama lugu nagu etsingukomplektidega - tootjad teevad (enamjaolt) tükke, mis sobivad konkreetse MUDELIGA, arvestamata reaalse masina mõõtmeid, nii et kui kellelgi on soov teha mudelist enam-vähem KOOPIA, siis pole teinekord ühtegi õiges mõõdus asendusjuppi võtta.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist