Jossi käpaharjutused

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas FW Anton »

Testorsil on valmis toon 2094 = RAL 7021.
Anton - horridoo!
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2109
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Postitus Postitas vaoinas »

Mina kasutan tankihallina Humbrol'i 67't.
Olen proovinud ka Antoni nimetet Testorsi halli, mis oli minu silmale nõksu liiga sinine, seega mingi isiklik sümpaatia kisub ikka Humbroli poole.

Siia üks illustreeriv tabel ka. Teooria sellest kuidas mõõtkava suhtes värvi helendada - et ega ta nüüd väga kohutavate astmetega heledamaks ei lähe ka võrreldes algtooniga.
Pilt
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2064
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Humbroli 67 ongi analoog, samuti revelli 78. Kahjuks ma ei mäleta enam mis värvi ma aluseks võtsin, kahtlustan et humbroli.

See on hea tabel, umbes samasugust kasutasin ise kah , kus ka värvikoguste suhted sees. Pisikesel proovitükil ei paistnud väljagi , tundus ainult natike heledam olema, kui aga kogu tank sai teisega üle tulistatud oli imestus suur. Siis arvasin et ju panin kiiruga kogustega metsa ja tegin nädal hiljem uue segu ja katsetasin stugi peal, tulemus oli sama :) Nii et kogused vast ikka klappisid.

Kui päris aus olla siiis lõpptulemus mulle täitsa meeldib, just selle pärast et kui teist kõrvutada nüüd mustvalge fotoga siis toon klapib :). Tundub enamvähem sama karva mis reaalne soomus pildistatuna ilusal päikeselisel päeval.
Järgmise tankihalliga proovin tiba teisiti, eks siis paista.
fossiil
Liige
Postitusi: 3555
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Nojah, eks see "õige" tooni tagaajamine on olnud ja ilmselt ka jääb üheks igavestest teemadest, mis ikka ja jälle mudeliehitajate meeli erutavad :wink: Selline erinevate mõõtkavade järgi heledamaks tehtud toonide tabel on üsna hea, kuigi seal ei ole arvestatud iga mõõtkava jaoks erinevaid piirväärtuseid: kui võtta näiteks seesama 1:48 mõõdus tanki mudel ja värvida tooniga, mis peaks kujutama masinat üsna uuena, siis peaks sama tumehalli 1:48 vastav värvus olema sama tooni tumedam piirväärtus. Kui aga kujutada sama masinat juba piisavalt kaua käigus olnud masinana, siis peaks värvkate olema juba ka üksjagu heledamaks pleekinud, nii et selles mõttes annab too tabel ainult põhimõtteliselt õige lähenemissuuna, lõpliku tooni valib mudeliehitaja ikkagi ise, vastavalt kas eelnevatele kogemustele või siis katse-eksituse meetodile toetudes.
Kokkutulekul tundus ta tõepoolest palju "elusam", kuigi ega tal pildilgi midagi viga ole - teinekord aitab muljet tugevdada erinevat tooni taustadega mängimine, aga on selleks siis iga kord aega?
Aga minule ta igatahes meeldib, nii et ootan uusi soomuselukaid!

Urmas.
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas von manstein »

Kui tegu 1:48 mõõtkavaga, siis täitsa kobe mudel on välja tulnud. Natuke reedavad lindid, mis võrreldes suurema mõõtkavaga tiba skemaatilised tunduvad.
Mis pildistamisse puudutab, siis kaval oleks mudelile kaameraga läheneda, nagu oleks tegu 6 meetri pikkuse reaalse masinaga. Pildistades siis 5 cm. kõrguselt mudelit ringiratast ja vältides otse eest ja küljelt võtteid, peaks saavutama üpris häid tulemusi.
Kasutaja avatar
Panzergrenadier
Liige
Postitusi: 1555
Liitunud: 02 Apr, 2005 22:12
Asukoht: Tartu/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Panzergrenadier »

Noh mulle igatahes väga meeldib. Ise panin ka kunagi sellise 1:48 kokku ja minu variant oli päris nukker. :wink:
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2064
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Pilt

Siin siis Panzer3L ja Stug3 kõrvuti. Pilt pole just suurem asi, valgust sel kellaajal enam ei jagunud. Aga toonivahe näeb ära.
Mõlemad on algselt värvitud humbroli tankihalliga, milles vastavalt skaalale on sisse segatud omajagu valget. Eesmärk oli kasutatud nati pleekinud aparaat. Toonimine tehtud nii et Panzer 3L on toonitud migi sin panzer gray washiga ja stugi puhul lihtsalt pigmendipuru. Pigmendipuru eest spetsial tänk to Krahv. Vahe on päris märgatav ja mulle ausalt öeldes istub see sinakat tooni panzer rohkem.

lehelt
http://album.ee/album/296223/50146373
Leiab veel paar pilti, sama nadid nagu seegi.
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas FW Anton »

Muljet avaldavad aparaadid mõlemad! Mis järgmisena plaanis?
Anton - horridoo!
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas von manstein »

Pilt on kole pisike, et kahte masinat korraga näidata. Minu silmale tundub Stug luitunum ja tolmusem.
Mis asi on migi sin panzer gray?
Millist pigmendipuru tarvitasid stugi puhul?
Teema on minu jaoks praegu aktuaalne, sest lõpetamisel on panzer 1.
Selle mudeliga olen kõvasti maadelnud. Kohati tuleb täiega algaja tunne peale.
Viimaseks probleemiks oli saavutada ennast rahuldav läikeaste. Udutasin siis masina läikivlakiga üle, mässerdasin siis erinevate kulutamistega ja lõpuks andsin viimase lihvi pigmendipulbriga.
Tulemuseks sain ilmetu mati üldilmega mudeli, mis reaalset tanki väga ei meenuta. Tundub, et nende pigmentidega tuleb üpris ettevaatlikult ümber käia.
Oma masinaga tuleb veel vaeva näha, et teda konditsiooni saada.
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2064
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Pildid väiksed jah, tegelikult täitsa oma viga. Ei vaadanud fotikal seadeid ja eelmise kasutaja vga reziim oli peale jäänud :( Proovin ennast parandada ja vast õnnestub nädalavahetusel uued plõksud teha.

MiG Sin panzer gray filter:
http://www.migproductionsforums.com/sho ... cts_id=334
õnnestus soomest osta, siis kui ipms -i näitust uudistamas käisime. Lihtsalt väljamaa foorumites igalpool hirmsasti kiideti no ja inimlik uudishimu...

Pigmendid sain Krahvi käest, ma võin nüüd eksida aga kas nood mitte kusagilt kunstipoest ei pärine? Vast Krahv avaldab saladuse. Valge , must ja ooker erinevates vahekordades. Lisaks veel harilik pliiats.

Lakkimise tegin humbroli siidlakiga, või satiinlakk kuidas paremini kõlab, hästi natuke sai päris matti ka sisse segatud, arvan et kusagil 5 %. Paljas siidlakk jäi kuidagi liiga läikiv. Kleepsude alla läks päris läikiv.

Panzer 1 on tore aparaat ma täisa ootan millal ta 48 mõõtkavasse ilmuks. Endalgi esimene 35 mõõtkava masin oli just zvezda panzer 1.

Jõudu
Levar
andrusan
Liige
Postitusi: 499
Liitunud: 16 Nov, 2006 21:48
Kontakt:

Postitus Postitas andrusan »

Udutasin siis masina läikivlakiga üle, mässerdasin siis erinevate kulutamistega ja lõpuks andsin viimase lihvi pigmendipulbriga.
Tulemuseks sain ilmetu mati üldilmega mudeli
Kui kogu pinna üle tolmutasid, siis üpris loogiline tulemus. Ise proovisin huvi pärast sama kombinatsiooni Tiger II peal ja mina jäin küll tulemusega rahule, aga mulle meeldivadki pisut matimad ja tolmusemad masinad.
Äkki aitab läiget tõsta Paravozi vahaga katmise meetod, aga siis ei tohi vist aluspind liiga tolmune olla.

Mõlemad masinad näevad kõrvuti ikka väga head välja, väike müürijupp ja pisut kiviklibu ja ongi dioraam valmis. Kui fotoka valgetasakaalu ka paika saaks, siis oleks eriti hea. Praegu albumist vaadates olid vist ainult paar pilti õige tonaalsusega, teistel viskas pisut liiga siniseks või roheliseks.
Kus kohast seda sillutist saaks osta?
Tervitused
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas von manstein »

Minu meelest ei anna tankihalli peal vedela värvi pesumeetod eriti head effekti, või on asi oskustes kinni.
Igal juhul üritan väljaulatuvaid kereosi röhutada kuiva pintsli meetodil musta ja metallikvärvi segu abil.
Lõpus üritan peene pintsli abil sokutada pigmendipulbrit sinna, kus ta minu arvates päris masinal koguneda võis.
Asi peaks õnnestuma siis, kui moodustub mõnus kontrast poolläikiva puhtama värvikihi ja mati tolmu vahel.
Aga seda kontrastsust on väga raske tabada.
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2064
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Tänavasillutist saad mõnest raudteemudelite mekast... Ka soome modelexpol on teist näha olnud. Kui ma ei eksi siis kullos olen ka näinud, nüüd kolmapäev hea võimalus küsida ;)

Eks selle tankihalli toonimisega on nagu on, ei julge sel teemal üldse sõna võtta. Kokkuvõttes ju ilu alati vaataja silmades ... Varemalt tegin ka musta/metallikvärvi seguga, siis katsetasin korra tavalise pliiatsiga. Tulemus väga palju ei erinegi. See filtriga pesu oli naljakas jah, kujutan ette et kui ta tumedale tankihallile masinale selga ajada jääb tulemus üsna kena. Minul jäi alul ikka kohe häirivalt sinine, õnneks sa teist kenasti maha pesta.
Liigne tolmutamine ka nagu suurem asi pole, see shermann http://static1.album.ee/files/762/65/or ... 5_4Nyj.jpg näeb teatud nurga alt vaadates välja nagu oleks jahukott ta kohal plahvatanud :?
andrusan
Liige
Postitusi: 499
Liitunud: 16 Nov, 2006 21:48
Kontakt:

Postitus Postitas andrusan »

Aga ilu ongi vaataja silmades. Mulle jälle tolmused sõjamasinad istuvad ja sherman tundub väga hea. :wink:
Tervitused
fossiil
Liige
Postitusi: 3555
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Too pilt on jah kribuvõitu, aga üldilme on sellegipoolest kobe, nii et võiksid veidi suurema pildi küll lisaks punnitada. Aga see sillutis - seda tõi ta mulle kah kaugelt maalt, sättisin teise TKS-i ja Renault tanki alla ning jäi nagu Tallinna sillutis. Olen varemgi mõelnud, et poleks paha teha üks spets. fotografeerimise stend, sillutise, trotuaari ja mingi raudaiaga näiteks, aga seni on kõik ainult mõtteks jäänud.

Urmas.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist