Kalle lennukilood. Short S.19 Singapore III

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Kalle lennukilood. Short S.19 Singapore III

Postitus Postitas kalle »

Ikka vaikselt edasi on kulgenud seegi lugu. Päris mitu pisi ja suuremat asja tulnud lahendada, kuigi pildile pole midagi võtta. Kohati tulnud uskumatult palju netis pilte ja materjale sobrada, et leida ja saavutada õige väikest asja. Lisaks on aega kulunud ka uurimistele ja otsustamisele, mis värvi üldse asi teha. Lõpuks tuli ka kirjandust soetada, sest inf netis on kohati puudulik. Investeeringust oli mitmes lahtises küsimuses ka abi ja tööd said jätkuda.
Kuna järgmised tulijad prõmmivad juba tehase ukse taga, siis tuleb üritada tööd käimas hoida. Igatahes täna enne mõningaid värvimisi nägi laual seis välja nii:

Pilt

Pilt

Pilt

Kk
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Kalle lennukilood. Short S.19 Singapore III

Postitus Postitas vaoinas »

Haige kolakas on see lendav tomahook ikka küll. Aga mudelina Kalle teostuses igati kihvt asi. Eriti arvestades algmaterjali.

Kas piltidel paistev hõbedane jääb põhivärviks? tumedamaks toonitud vertikaalsed triibud viitavad alles alusvärvile. Või ongi nii taotluslik? Teema avapostituse fotol olev lennuk paistab küll hõbedane, hilisem sabaosa pilt tundub jällegi mingi värvi all olevat.

Kokkutulekul vist veel valmis lennukit ei näe - tiivavaheliste trossidega veel jandamist ja muud väiksemad detailid. Käru on ka vististi vesilennuki puhul kohustuslik aksessuaar?
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Kalle lennukilood. Short S.19 Singapore III

Postitus Postitas kalle »

Tõesti, enamus fotodel ja nende põhjal tehtud plakatitel on see lennuk hõbedane ja erinevus on põhiliselt numbrites, roundelites ja embleemides. Minu eesmärk oma mudeleid tehes ja valides on aga näidata erinevaid värve, kamosi, variante jne. Seega taas üks hõbedane lennuk oleks veidi igav. Korraks oli küll veidi nukker tunne, sest ainuke Aafrikaga sobiv variant oleks olnud ka hõbedane. Aafrikat aga oleks tahtnud veidi teemasse tuua kevadele ja Rootsi näitusele mõeldes. Aga võitis siiski soov teha veidi põnevam skeem. Just selle jaoks tuligi osta kirjandust ja nüüd saab ka sellega edasi minna.
Ühesõnaga hetkel näha olev on alusvärv.
Valmimisega läheb ilmselt veel päris jupp aega, sest tööd on veel palju. Otsest vankrit sellel lennukil ei olnud. Olid eraldi rattad tugedega, mis tuleb ka nullist teha ja seda üsna loominguliselt mõne pildi järgi.

Kk
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Kalle lennukilood. Short S.19 Singapore III

Postitus Postitas kalle »

Kuna teema tegi nädalaga 200 tervet klikki ja esireas ilmutab Kristjan huvi värvimise vastu, siis teen haruldaselt kiire jätku:)
Niisiiis värv. Et mitte hõbedane, nagu öeldud ja selle muuga oli tegelt väike tükk otsustamist. Peale jäi kamo, mida Basras 38-39 olla hakatud kasutama. Kuna mõte on tekkinud kasuatada üle pika aja vesialusel värve, siis sai veidi Vallejo värve otsitud mööda pealinna. Sellega läks nagu arvatud, ehk sinna see jäi ja seekord taas Humbrol. Peale alumise poole värvi ja maskimist (mis ise juba võttis terve õhtu) sai siis esimene toon peale ja vorste voolima hakata. Peale vorstiringi üks klõps:

Pilt

Ja mõni aeg hiljem võib aimu saada, milline skeem hakkab olema:

Pilt

Edasi avastasin, et kolme erinevat sort rafi roundeleid polegi nii lihtne leida. Õiges suuruses ja tüüpi..päris tükk tegemist saab olema. Lisaks veel maskid teha tähiste jaoks jm. Ühesõnga ka viimistluse poolega veel tegemist jagub

Kk
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Re: Kalle lennukilood. Short S.19 Singapore III

Postitus Postitas von manstein »

Just just!
Põhiaur läheb maskimise peale. Tõeliselt titaanlik ettevõtmine..

Tea, kas vaba käega ei kannata ka peale kanda?
Nagu Hertsog on improvisatsiooni mõttes tihti eksponeerinud.

Pääseks palju lihtsamalt..
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Kalle lennukilood. Short S.19 Singapore III

Postitus Postitas vaoinas »

Kuradi ilus näeb välja - minu silmale kindlasti mõnusam, kui lihtsalt hõbedane.

Mis aga maskimisse vs. vaba käega värvimisse puutub, siis eelistan ka ise sellises situatsioonis pigemini maskimist. Aega läheb, kuid värvimiseni jõudes kulgeb see pingevabamalt ja tulemus saab puhtam. Mäletan, kui kunagi Soome StuG'ile kolmevärvilist kamo tegin, siis esimene ring maskimist oli ca. 6 tundi tööd ja teine ring maskimist ca. 10 tundi.
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Kalle lennukilood. Short S.19 Singapore III

Postitus Postitas kalle »

von manstein kirjutas: Tea, kas vaba käega ei kannata ka peale kanda?
Nagu Hertsog on improvisatsiooni mõttes tihti eksponeerinud.
Pääseks palju lihtsamalt..
Kindlasti kannataks ja tehakse, aga ma soovin sellist veidi konkreetsemat üleminekut ja seda ma ilma vorstita ei suuda saavutada. Siit üks lähem võte:
Pilt

Eile siis mõtlesin, et lasen veidi läikiva lakiga üle, enne kui roundelid kunagi tulevad. Lakkidega on mul juba ammu häda. Humbrol jäi naksuma, modelmaster ei kannatanud tärpentiiniga pesu jne. Viimased korrad olen Revelli kasutanud, aga see on olnud ka imelik kohati. No seekord läks asi sootuks naljakaks. Revell nr 1 ehk siis läikiv lakk, nagu olen aru saanud. Kasutasin Revelli lahustit ka, mis seni ikka hea kraam on olnud. Aga seekord väljus minu vanast Revelli aerograafist (mida enamasti lakkimiseks kasutan, põhitoon lastud Aztekiga) õhku tõeline ämblikuvõrk. Lennuki pinnale tuli lakki ka, aga mujal õhus hõljus udu ja kogu ümbrus meenutas õudusfilmi võtteplatsi. Mõned näited:

Pilt

Pilt

Need on mõned väiksemad jäägid peale koristamist. Ühesõnaga midagi läks veidi nihu. Mudeli pinnal õnneks midagi fataalset ei toimunud ja hiljem saab selle tööga edasi minna. Üks viimase seisu pilt ka:

Pilt

Kk
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kalle lennukilood. Short S.19 Singapore III

Postitus Postitas fossiil »

Päris huvitavad tehnoloogiad oled kasutusele võtnud, arvan, et varsti peaksid mõnele ämblikule litsentsi loovutama... :wink:
Aga lennuki kallal käib äge sebimine - kadestan! Ja oled juba päris kaugele pressinud, veidi veel ja saabki teine valmis - ootan järge..
Immelmann
Liige
Postitusi: 343
Liitunud: 04 Sept, 2005 14:55
Kontakt:

Re: Kalle lennukilood. Short S.19 Singapore III

Postitus Postitas Immelmann »

Kas äkki töötuba liiga vilu? Külma ja niiskega kipuvad värvid-lahustid imelikke asju tegema. Kui veidi töövõtteid arendada, saaks trossimajanduse pritsi abiga paika. Suts ja valmis!
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Kalle lennukilood. Short S.19 Singapore III

Postitus Postitas Joss Metsast »

Mingi imelik lakineedus kummitab, mul läks humbroli oma hapuks, või no õigemini muutus pudruks, nime poolest ka läikiv lakk. Sai uus ostetud.

Lennuk on vägev, kamo sobib talle ikka kohe väga hästi. Illuminaatorid küljel on midagi hingele, no krt kes see laevale tiivad külge toppis :)

Levar
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Kalle lennukilood. Short S.19 Singapore III

Postitus Postitas vaoinas »

Mina võtsin peale erinevaid jamasid lakkidega lõpuks targemate soovitust kuulda ja läksin akrüüllakkide peale üle. Ideaalset pole enda jaoks veel leidnud, aga kõvasti muretum on asi küll, kui emaillakkidega.
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Kalle lennukilood. Short S.19 Singapore III

Postitus Postitas Hertsog »

kunstipoest saab ka täiesti adekvaatseid akrüüllakke. kasutan ühte isegi. aga mudiugi lemmiktoode on Vallejo Satin. peale selle muid lakke iseenesest polegi vaja...
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Kalle lennukilood. Short S.19 Singapore III

Postitus Postitas kalle »

Laome siia ka veidi puid alla. Aeg möödub kiirelt ja kohati on tunne. et valmimine läheb üha kaugemale. Üha uusi küsimusi kerkib ette just väiksete asjadega. Pilte objektist on netis ja mujal küll üsna palju, aga kõik on suht paraadstiilis ja pealegi veel enamuses üsna udused, või valgustatud nii, et detaile on väga raske näha. Tundub et olen tunde netis tuhninud ja prinditud materjale uurinud, ikka uuesti ja uuesti eri pilte lapanud, et kuskilt oleks aimata kuidas mingi vidin võiks olla, mis tuleks ise nikerdada.

Samal ajal tuleb tegelada ka muude asjadega. Värviskeem tõi kaasa ka üsna huvitava markeeringu. Kasutan taas reklaamitööstuse abi. Kilelõikuriga välja lõigatud maskid on saamas mu lemmikuks:

Pilt

Pärast maskide eemaldamist ja üsna mitut päeva igasugu töid, nägi eile tööjärg välja nii:

Pilt

Lisaks kõigele mis veel pooleli on täiesti tegemata veel tugirattad ja need tuleb ka üksikute piltide järgi valmis luuletada. Lõpp pole veel väga ligi, aga moraal on kõrgel, seega lootust on:)

ps. Läbi häda õnnestus hankida Mekka ainuke purk Vallejo Satin lakki ja tahaks selle margiga proovida. Pole seda enne kasutanud ja küsiks kas vedelan vee, viina, või on veel mingi kaval lahendus?

Kk
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Kalle lennukilood. Short S.19 Singapore III

Postitus Postitas Hertsog »

Kilelõikuriga välja lõigatud maskid on saamas mu lemmikuks
olen isegi seda mõtet mõlgutanud, kuid kuna tööd on "väikesed" ja antud teenuse kättesaadavus tundub minu jaoks piiratud, siis pole praktikani jõudnud. aga mõte on hea.
ps. Läbi häda õnnestus hankida Mekka ainuke purk Vallejo Satin lakki ja tahaks selle margiga proovida. Pole seda enne kasutanud ja küsiks kas vedelan vee, viina, või on veel mingi kaval lahendus?
proovitud nii vee kui viinaga. jäin siiski kraaniveevee juurde... alkoholiga võib teatud hetkedel tükki tõmmata.

lennuk on täitsa aus. tiibadega ja puha :D kuna pole "cup of tea", siis väga muus osas sõna võtta ei oska.
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Kalle lennukilood. Short S.19 Singapore III

Postitus Postitas kalle »

Kuna klikke ikka lisandub, ehk siis keegi jälgib teemat, peaks ikka midagi lisama. No panen siis täna hommikuse seisu lihtsalt.
Vaikselt käib detailide lisamine.

Pilt

Kk
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist