Matsa hullus ehk Churchill

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
estiko12
Liige
Postitusi: 49
Liitunud: 29 Jaan, 2012 21:58
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Matsa hullus ehk Churchill

Postitus Postitas estiko12 »

Tervist! Paiskan siia oma uuema mudeli. Peaks olema kõrbe makeering peal. Tänud mudeli eest Calico.

Mudelist

Tootjaks Heller
Mastaap 1:72
Pikkuseks 9.4 cm
Manused
P3156638.JPG
P3156638.JPG (82.46 KiB) Vaadatud 2904 korda
P3156635.JPG
P3156635.JPG (102.79 KiB) Vaadatud 2904 korda
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Matsa hullus ehk Churchill

Postitus Postitas calico »

Võta heaks, võta heaks, on sul alles hoog sees- alles said kätte kui juba uus tank nigu niuhti. eks ta algul lähebki ruttu, küll sa iga järgmise mudeliga järjest rohkem vaatama hakkad mida paremaks teha. Mõned märksõnad selle tanki kohta:
a)ma ei tea mis värve kasutad, kuid nagu minagi päris algul ( võib näha siin esimesi asju http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... &start=105 ), kipud pisut paksult peale määrima. seda ma otseselt ise ei oska õpetada, kuid see tuleb mudel mudeliga ise kätte kuni parajaks saab.
b) kas mulle tundubki nii, et algul kleebid mudeli kokku ja siis värvid. Mina nt värvin osa tähtsamaid tükke mis natuke peidus ja hiljem pintsliga raske ligi pääseda, enne ära, nii ei jää lõppvarianti plastmassi kuskilt roomikuvahelt paistma.
c) uuri enda tehtava mudeli kohta fotosi ja samuti tehtud mudeleid netist. jälgi detaile (peal olevad relvad, trossid, tööriistad ja muu mudru) mis on teist värvi ja vajavad teistmoodi lähenemist, kui et tõmman lihtsalt sama kamovärviga hooga üle. lisab küll tööaega, kuid tulemus on parem ja tõepärasem. ning saad kauem mudeli taga mõnuleda.
d) eelmise punkti jätk, roomikud tunduvad lihtsalt metallikuga üle tõmmatud olevad, kuid hangi endale ka muid toone juurde-eriti vaja on roostekarva. linte võid julgelt roostetama panna ja muidugi eelmainitud tross tanki peal võiks ka olla rusty.
e) siis kordan tavalise agitatsiooni, tee musta gusahiga pesu. see tähendab musta guashiseguvesi, ujuta tank üle, kuivamise järgi niiskete vatitikkudega ülearune guash maha, ning nii võib detailsuses isegi vanad mudelimehed ära petta. (nagu seda mina teinud olen :lol: )
d) hangi endale kas siis sama firma matt lakid mida ise kasutad, või automaailmast veljeaerosoolide purk matti acrylic lakki. kuid seda mitte otse mudelile julmalt peakle pihustada vaid eemalt kergelt üle, muidu jääb liiga paks klaasjas kiht peale, ning eriti selles mõõtkavas ei tohi pakse kihte lubada.
Lõpeks ütlen et tegelt on see ikkagi juba parem kui eelmine pasteeritud tank! Niet areneb asi!
Vot nii loodan et oli abiks.
Edu ja uusi töövõite!
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
johnbull
Liige
Postitusi: 470
Liitunud: 07 Jaan, 2007 0:59
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Re: Matsa hullus ehk Churchill

Postitus Postitas johnbull »

EGA EI PEA VÄLJA NÄGEMA NAGU LAHINGUTANK, NATUKE ILUMEELT PEAB KA OLEMA!
Manused
T-72-tanks-parade.jpg
Ajalugu kirjutavad alati võitjad, ja kaotanud poolte ajalugu kuulub osalejate kahanevale ringile.
(Joachim Peiper)
estiko12
Liige
Postitusi: 49
Liitunud: 29 Jaan, 2012 21:58
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Matsa hullus ehk Churchill

Postitus Postitas estiko12 »

Oh tänud õpetuste eest. Ma isegi lugesin WAR.EE ühe mudelisti guashi pesu õpetust aga ma ise otsustasin, et 1:72 mudelite guash pesu jääb minu jaoks veel keeruliseks. Üritan harjutada 1:35 mudelite peal ja vaatan kuidas seal välja tuleb. Mida aeg edasi seda rohkem olen ka harjutanud värvimist seda keerulisemaks saan ka minna ehk ma veel ei ürita teha roostekarva roomikuid aga Churhilli roomikuid ma ei ole värvinud. Vaatasin et ei ole mõtekas värvida, need tavapärased roomikud sobivad väga hästi. Mul endal on väga hästi praeguläinud, et siin foorumis on väga palju selliseid mudelisti huvilisi kes jagavad oma kogemusi algajatele nagu mina hetkel. Üritan ka tulevikus teise algajatele oma kogemusi edasi pärandada.
fossiil
Liige
Postitusi: 3556
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Matsa hullus ehk Churchill

Postitus Postitas fossiil »

Ega selle mudeli peal ei jääks pesu eriti nähagi - kontrast on liiga tugev. Millest järeldub, et kasutatud toonid on "liiga puhtad", eriti nood pruunid laigud/triibud. Kusjuures pruunid laigud peaksid katma tunduvalt väiksema pindala, kui tanki põhivärv. Samuti on värv paksuvõitu - sellist kriitikat ei maksa samas väga isiklikult võtta, me kõik oleme kunagi alustanud ja teame väga hästi, mis tunne see on. Aga muidu ei tule ju arengut kah.
Nii et edu järgmiste mudelitega.
estiko12
Liige
Postitusi: 49
Liitunud: 29 Jaan, 2012 21:58
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Matsa hullus ehk Churchill

Postitus Postitas estiko12 »

Tõesti jäi selle tankil paks värvikiht. Segasin spetsiaalselt värvi aga see hakkas lõppupoole ära kuivama.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist