Matsa hullus ehk PzKpfw III Ausf. L

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
estiko12
Liige
Postitusi: 49
Liitunud: 29 Jaan, 2012 21:58
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Matsa hullus ehk PzKpfw III Ausf. L

Postitus Postitas estiko12 »

Tervist! Paiskan siis oma uusima mudeli siia siis. Üritasin seda esimest korda tolmutada aga ei tulnud ilusti välja. Värvisin ka roomikud metallika värviga.

Mudelist

Tootjaks Revell
Mastaap 1:72
Pikkuseks 9 cm
Manused
P3216640.JPG
P3216640.JPG (91.95 KiB) Vaadatud 3452 korda
P3216639.JPG
P3216639.JPG (89.34 KiB) Vaadatud 3452 korda
Kasutaja avatar
Hiinlane
Liige
Postitusi: 388
Liitunud: 13 Jaan, 2011 17:24
Asukoht: Tallinn, Kopli Ühendkuningriik
Kontakt:

Re: Matsa hullus ehk PzKpfw III Ausf. L

Postitus Postitas Hiinlane »

Kas sa oled naturaalset tolmu kasutanud või? Väga jäme faktuur on asjal küll. Tolmutamise all peetakse ikka pastelli tolmu või siis pigmentide masinale kandmist. Samuti on tanki värv omapärane: sinist tanki pole küll nagu kusagil näinud. Või on see taotuslik?
estiko12
Liige
Postitusi: 49
Liitunud: 29 Jaan, 2012 21:58
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Matsa hullus ehk PzKpfw III Ausf. L

Postitus Postitas estiko12 »

Tolmendamisel kasutasin pliiatsi puru ja see tuligi halvasti välja. Värviga on selline asi, et segamisel tuli heledam sinine aga ma ei teadnud et see tumenes, sellepärast tuligi see mudel halvasti välja.
Kasutaja avatar
Hiinlane
Liige
Postitusi: 388
Liitunud: 13 Jaan, 2011 17:24
Asukoht: Tallinn, Kopli Ühendkuningriik
Kontakt:

Re: Matsa hullus ehk PzKpfw III Ausf. L

Postitus Postitas Hiinlane »

Pliiatsi puru ei ole paha mõte kuid järgmine kord hõõru pliiatsit, õigemini ainult selle südamikku, mitte piduosa, peenel liivapaberil. Nõndamoodi saadki enam-vähem ikka tolmumoodi asja ja selle kannadki mudelile.
Mis puutub värvimisse, siis kui asi niimoodi "peeti" läheb siis on ju alati võimalik üle värvida.
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Matsa hullus ehk PzKpfw III Ausf. L

Postitus Postitas calico »

:shock:
Tolmendamisel kasutasin pliiatsi puru
Ehh, pisut sõna sõnalt võtsid mu soovitust!
ärgmine kord hõõru pliiatsit, õigemini ainult selle südamikku, mitte piduosa
Hiinakal on õigus.
Ma mõtlesin kaet see tank on hakkepuiduautoga kokku põrgand... :rip:
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
estiko12
Liige
Postitusi: 49
Liitunud: 29 Jaan, 2012 21:58
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Matsa hullus ehk PzKpfw III Ausf. L

Postitus Postitas estiko12 »

Ega ma ei võtnudki väga seda sõna sõnalt. Hõõrusin küll peenikese liivapaberiga aga kui panin hakkasin puistama seda siis see jäi näppude vahel tükki. Siis üritasin puhkuda puru, see siis tuli paremini välja.
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Matsa hullus ehk PzKpfw III Ausf. L

Postitus Postitas Hertsog »

osta kuivad pastellkriidid (mitte rasvakriidid). teed liivapaberiga tolmuks ja siis lahustad viinas/piirituses. et jääb selline porine lahus. selle kannad pintsliga peale. kuivab ära - jääbki tolmune. võid kanda ka otse kuivalt pintsliga tolmutades, aga siis jääb see tolm lahti ja võib lenduda. paljaste kätega ei tohiks peale tolmutamist enam eriti mudelit käppida. soovitan osta apteegist kummikindaid. neid müüakse ka ühekaupa, ei pea tervet karpi ostma.

vaata minu teemasse, seal sai von mansteiniga pikalt heietatud nende kriitide teemal. suht alguses kohe.
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
estiko12
Liige
Postitusi: 49
Liitunud: 29 Jaan, 2012 21:58
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Matsa hullus ehk PzKpfw III Ausf. L

Postitus Postitas estiko12 »

Värvimise ajal kasutangi kummikindaid, ega pärast ei saagi seda värvi näpude pealt maha. Aga see pastellide asja peaks kohe uued mudeli peal ära küll proovima.
Flaki-Poiss
Liige
Postitusi: 52
Liitunud: 08 Apr, 2010 21:46
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Matsa hullus ehk PzKpfw III Ausf. L

Postitus Postitas Flaki-Poiss »

Email värvi saab nt mingi 5 sekundiga maha, kui teed õrnalt tärpentiiniga kokku, siis nühid veits, kuivatad mingi salvrätikuga ära ja pesed käed ära ;)
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Matsa hullus ehk PzKpfw III Ausf. L

Postitus Postitas fossiil »

Algus on täiega olemas - tank koos ja äragi värvitud. Mis sest, et ehk tiba taevakarva ja mida iganes veel, igatahes isiklik kogemus on olemas ja see on alustamiseks kõige tähtsam. Mina soovitaksin neid esimesi rohkem mitte tuunida - kui mudelismi sümptomid aja jooksul ikka paranemise märke ei näita, siis on sul aastate pärast hea vaadata, millega alustasid.
Aga kui järgmise ette võtad, siis soovitaksin kogu koostamise protsessi siin kah samm-sammult kajastada - nii on võimalik paljusid võimalikke ämbreid vältida ja samas jooksvalt nõuandeid saada, sest kaasamõtlejaid tavaliselt jagub.

Nii et edu järgmise mudeliga!
estiko12
Liige
Postitusi: 49
Liitunud: 29 Jaan, 2012 21:58
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Matsa hullus ehk PzKpfw III Ausf. L

Postitus Postitas estiko12 »

1:72 mudelid on mul kolme õhtuga kokkupandud ja ka ära värvitud aga ma liigun vaikselt 1:35 mudelite juurde ka ning seal hakkan kindlasti ehitust jäädvustama siia foorumisse. Sain ka selle mudeli juures ka esimese õppetunni, segasin palju heledama värvi kokku aga see tumenes või kas mu lambi tule valgus petab värvi värvuse ära, ei oska seda öelda. Ega ma neid mudeleid ümber küll tuunima ei hakka, nende pealt ongi just hea vaadata oma vigu ja õppust võta.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist