Ettevaatust telefoni Viirus liikvel!

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
andrusan
Liige
Postitusi: 499
Liitunud: 16 Nov, 2006 21:48
Kontakt:

Ettevaatust telefoni Viirus liikvel!

Postitus Postitas andrusan »

Pole ammu siin lehel sõna võtnud, aga et minu telefonis on paljude foorumlaste numbrid, pidasin vajalikus siia hoiatus üles panna.
Ärge avage täna õhtul minu numbrilt tulnud sõnumit "Privet tut fotki...", mina pole seda saatnud ja see on VIIRUS!
Tuli minu telefoni samamoodi sõnumiga ja tundub, et saatis edasi kõigile telefonis leiduvatele numbritele.
Sry veelkord, see pole minu saadetud ja kustutage see kiiremas korras ära.
Tervitused
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Re: Ettevaatust telefoni Viirus liikvel!

Postitus Postitas oleeg »

Aitüma, mulletuli suisa 2 korda... Ma polnud ka kade ja saatsin Sulle 3X tagasi... 8)

terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Ettevaatust telefoni Viirus liikvel!

Postitus Postitas Hertsog »

sain kah kaks korda au osaliseks saada sõnum. öösel. :D

mõtlesin Sind teavitama hakata, a oled juba probleemi olemusega kursis.
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
andrusan
Liige
Postitusi: 499
Liitunud: 16 Nov, 2006 21:48
Kontakt:

Re: Ettevaatust telefoni Viirus liikvel!

Postitus Postitas andrusan »

Vabandust veelkord. :dont_know:
Tervitused
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Ettevaatust telefoni Viirus liikvel!

Postitus Postitas Joss Metsast »

Ei ole hullu, suhtkoht levinud usspoiss. Päris mitu kodanikku üritab mulle fotosi saata :)
Lahti ei taha need fotod ainult kuidagi tulla ..... :evil:

Mis opsüsteemiga telefon sul muidu on?

Levar
Lemet
Liige
Postitusi: 19937
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Ettevaatust telefoni Viirus liikvel!

Postitus Postitas Lemet »

Paistab, et mitmekordsele sõnumile vaatamata(teine tuli südaöösel) ei tee telefon(Samsung III) lollusi... :roll:
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5564
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Ettevaatust telefoni Viirus liikvel!

Postitus Postitas toomas tyrk »

Hoiatus! SMS-i teel on hakanud levima Android ja Symbian telefonide nakatamiseks mõeldud viirus. Saabub SMS sisuga: „Privet, tut fotki http://bit.ly/YJrDjG kak tebe?“ Kui telefoniga minna viidatud lehele, avaneb venekeelne lehekülg, mis viitab, et telefoni brauseri jaoks on olemas uuendus ning alustatakse installifaili alla laadimist. Kui telefoniomanik tarkvara installeerimiseganõustub, paigaldatakse telefoni isepaljunev pahalane, mis hakkab saatma sama sisuga SMS-e kõikidele telefoniraamatus olevatele kontaktidele.

Kui telefoniomanik installeerimiseks nõusolekut ei anna, siis viirust telefoni ei paigaldata. Kõikides telefonides on vaikimisi ka keelatud tundmatutest allikatest pärit rakenduste installeerimine ning selle võimaldamiseks peab kasutaja kõigepealt seadeid muutma. Kokkuvõttes: viirus ei tule ise telefoni, aga kolmandate osapoolte rakenduste installeerimist lubades ja konkreetse tarkvara installeerimisele nõusolekut andes on võimalik see viirus enda telefoni laadida.

Kui telefon on juba nakatatud, saab esimese lahendusena kasutada telefonidele mõeldud viirusetõrjerakendusi ning püüda nende abil viirus eemaldada. Kui sellest abi ei ole, aitab täielik tehaseseadete taastamine (kogu sisu telefonist kustutatakse).

Üldine hoiatus: ärge kunagi installeerige kolmandate osapoolte rakendusi tundmatutest allikatest! Lisalugemist leiate siit: https://www.emt.ee/abi/seadmete-turvalisus
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist