Mitmesugused arutelud

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Mitmesugused arutelud

Postitus Postitas kalle »

Tekitasin siia ühe uue teema. Alguses tahtsin kasutada püha sõja teemat, aga analüüsinud seda ja teemaalgataja soove, siis see siiski ei sobinud.
Tundus, et aegajalt ikka tekib vajadust arutada midagi, mis mujal teemas liiga kõrvale kalduks. Kuna meie osakonda praktiliselt moded ei puutu, siis üritame ise korda hoida.

Esimeseks tahtsin arutada, või siis lihtsalt oma arvamust avaldada (kui vastukaja ei peaks tekkima) ühel teemal, mis saab alguse Hertsogi välja hüütud killust
Hertsog kirjutas:.... hetkel tundub, et selle foorumi meisterdamisnurka veavad 4-5 inimest...

alla oleme käinud seltsimehed, alla käinud...
Kuna sellele vastamine viiks calico teema tõesti liiga kiiva, siis alustaks siin uuesti.
Mina nimelt ei taha päris nõus olla. Tartust vaadates võib tõesti sellised mõtted peale tulla ja siinkohal on mul kahju, et te seal oma kokkusaamisi pole käima saanud.
Siit pealinna poolt vaadatuna aga saan mina küll ainult rahul olla. Aktiiv on väga elujõuline ja tegevus toimub. Tom on teinud ära tohutu töö Minimaalimaga ja sellest süstist saab ehk toitu ka meie igakuine koosviibimine. On mida näitustele välja panna jne. Ühesõnaga arvestades meie olusi, väiksust ja seda, et väga paljud on veel kuskil kivi all, siis on olukord päris ok.

Kuna teema tekitanud repliik käis foorumi kohta, siis jätkan selles valguses. Ja jälle ma pole nõus. Tasub vaadata ajas tagasi, kerida teemade alguste poole ja vaadata vanemaid postitusi. Kvaliteet, tase ja teadlikus on ju märgatavalt tõusnud.
Tuleb nõustuda, et mõned tegelased on ajutiselt vaiksemaks jäänud, aga see mida pakutakse on kohati maailatasemel, mis pole allakäik sugugi mitte.
Eks elu võta oma ja nii mõnelgi pole olnud aega midagi teha, aga kui vaadata mudeliteema postituste arvu, siis oleme Et juttu jätkuks ja ost-müük teema järel kolmandal kohal, mis on kogu foorumi kasutajate arvu ja aktiivsust arvestades uskumatu tulemus. Ja kindlasti mitte märk mandumisest.

Samas tuleb nõus olla, et kirjutajate tuumik pole väga suur. Minus tekitab küsimust, kuhu kaovad tegelased, kes teinud siin tugevad sisenemised, aga siis vait jäänud. Viimasena meeles kasutaja Kleine, kes tegi töölaua teemas võimsa enteri ja selle ühe postitusega on seni piirdunud. Selliseid vaikijaid on veel, kes on natuka väljutanud ja kadunud. Kahju on ka sellest, et Siimu on ülikool päris põhjalikult alla neelanud. Usun, et sellise talendiga tegija hakkab millalgi jälle aktiivseks.

Ühsõnaga tõusud ja mõõnad nagu igas asjas, aga laiem pilt on päris ok muumeelest, sest hobid on esimesed asjad, mis raskematel aegadel alla käivad ja meil on selles valguses piisavalt hästi läinud.

Kutsuks üles vaikivaid tegelasi kasvõi siin häält tegema, muidu ei teagi, kes neid vaatamise klikke siin teemades tekitavad:)

Kk
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Mitmesugused arutelud

Postitus Postitas calico »

Kommentaaride kohta seda et tegelt leian et kõigil on õigus oma arvamusele ja kuna me teame ka üksteist siin, oleme koos kambas käinud, teame nime taga olevat inimest (see ei ole vihje, kuid ma tean mis sa tegid möödunud suvel! :twisted: ), ei ole see ju delfi, kus igasugust pläusti aetakse ja mine püüa tuult väljal. Et siin öeldakse välja kuidas asi tundub ja nii ongi, peabki olema. Mina isiklikult kasutan enda lehel olevaid kommentaare nii, et kui ma tunnen et teil on õigus, siis katsun ka arvesse võtta, kui teil on õigus kuid ma ei taha seda tehnoloogiat kasutada, ei teegi midagi ja kui ei ole õigus kehitan lihtsalt õlgu ja ei tee ikka midagi. Peale mudeliehitamise, nii palju-vähe kui mul seda võimalik praegu teha on. Ja juttu ajage ikka, kommenteerige, sõimake (viisakuse piirides) kiidke, ahastage , sest muidu kaoks foorumi mõte üldse ära.
Saan aru et kriitikataluvus on igaühel erinev, nagu ka kriitikataju, ning eks konfliktid nendel tasemetel tekivadki. Samas ei saa ka öelda et see piltide ülespanemise soovimatus väga vale on. Juhul kui sa oled endale kindel mismoodi ja mida sa teha tahad, ning lased omi liistudel rahulikult ja mõnusalt. Siis paned pildi üles et lihtsalt näidata mis teed. Ning hakkab tulema: sa võis teha nii, miks sa ei osta neid asju, ei see ei kõlba kuskile ,foto on valesti, kas oled sehgi peast jne. eriti kui sa oled aastaid ja sadu mudeleid juba nii teinud ja teed seda ka enda pärast, siis tuleb mingi greenhorn ja üritab sind paika panna! Ja nii sa ei panegi parem midagi üles. Lihtsam elu ja närv puhkab mudelit tehes, ei pea mõtlema äkki seee kellelegi ei meeldi. Kaob ju nagu hobitegemise point ära.
vot selline minu arvamus. :write: 8)
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2932
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Mitmesugused arutelud

Postitus Postitas Sho »

kalle kirjutas:hobid on esimesed asjad, mis raskematel aegadel alla käivad
Ma ei tahaks sellega päris nõus olla. Just nimelt raskematel aegadel saavad hobid tiivad selga.
Minu eeskuju Tony Barton hakkas oma maailmakuulsaid tinasõdureid voolima peale töötuks jäämist ning ma isegi käin praegu sama teed.
Hobist saab elukutse ja sissetulekuallikas.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Mitmesugused arutelud

Postitus Postitas kalle »

See on üks huvitav näide, aga ei peegelda laiemat pilti. Mina mõtlesin raskete aegade all suures majanduses toimuvat ja selles valguses oli langus ikka päris järsk. Firmad tegid oma plaane ümber, läbimüügid langesid oluliselt, uusi tooteid pandi ootele jne jne. Ja sama toimus väga erinevate hobide maailmas.
Ja samas vastuses seisneb veel teinegi huvitav asi, millest selgub kui erinevad võivad olla lähenemised. Mina nt välistan enda jaoks täielikult, et ma peaks mudeleid kunagi tööna tegema hakkama. Töö = kohustus ja kohustus ei ole enam hobi. See siis kehtib tellimustööde kohta. Aga veelkord.. see kehtib minu kohta.

Kk
toonesepp
Uudistaja
Postitusi: 13
Liitunud: 18 Sept, 2012 22:06
Kontakt:

Re: Mitmesugused arutelud

Postitus Postitas toonesepp »

Annan siis märku, et loen ja jälgin siinseid teemasid jätkuvalt. Enda meisterdamise hoogu võttis maha suvine kolimine ja järgnenud perekonna suurenemine aga eks ma olen ka muidu üsna pika vahega tegija. Miks ma aga teiste teemades sõna ei võta, on üsna raske öelda. Palju kordi olen juba peaaegu pihta hakanud aga sinna see on jäänud. Lihtsalt takka kiita tundub natuke kasutu (neid teemasid on muidugi palju kus lihtsalt ahhetada tahaks). Tarka ei oska öelda sest ei ole kunagi nii põhjalikult asja uurinud, et suudaksin niivõrd teraseid tähelepanekuid teha nagu hiljuti siin lambi kinnituse köiele ette jäämise võimalikkus. Ehk suudaksin kunstilist poolt rohkem vaadata aga see jällegi tundub niivõrd isiklik, et pole minu asi kellegi kompat või tonaalsust hinnata. Nii ma loen ja tunnen mõnu, et on selliseid meistreid ja on koht kuhu vahel harva ka ise midagi üles lükata.
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2932
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Mitmesugused arutelud

Postitus Postitas Sho »

Eks see sõltu ka hobist, Kalle.
Kui sa teiste tehtud mudeleid kokku paned, siis see on üks asi. Kui sa aga ise valmistad mudeleid endale, ning sul on võimalus neid paljundada.. siis ma usun, et sul pole midagi selle vastu, kui oma kätetööd teiste huvilistega jagada ning selle pealt ka pisut teenida.
Õnn olevat ju see, kui sa saad teha seda, mis sulle meeldib ning sulle selle eest veel makstakse kah.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Bodyguard
Liige
Postitusi: 273
Liitunud: 14 Dets, 2008 17:54
Kontakt:

Re: Mitmesugused arutelud

Postitus Postitas Bodyguard »

Ei tea kas kedagi huvitab, aga mina sain lihtsalt mudelismi haigusest võitu.
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Mitmesugused arutelud

Postitus Postitas kalle »

Loodetavasti mitte kauaks! Ma vaatasin su angaaris just ringi ja ei tahsks küll uskuda, et kohe nii kergelt see paranemine võiks minna.

Kk
Roco
Liige
Postitusi: 195
Liitunud: 06 Mär, 2005 15:26
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Mitmesugused arutelud

Postitus Postitas Roco »

köigil vöib paus sisse tulla.
mul endal on teised projektid aja söönud, akvaarium, oma elamise soetamine, kolimine,...jne
kuid foorum on ikka kuhu pilgu heidan ja imetlen teiste osavust, mis lausa sönatuks vöib teha.
eks ma kogun hoogu et kolimisel tekinud kahjustusi hakkata likvideerima ja ehk saab siis ratta veerema.
Kasutaja avatar
Hiinlane
Liige
Postitusi: 388
Liitunud: 13 Jaan, 2011 17:24
Asukoht: Tallinn, Kopli Ühendkuningriik
Kontakt:

Re: Mitmesugused arutelud

Postitus Postitas Hiinlane »

Omalgi hetkel kõik projektid ajutiselt peatatud, kuna pere juurdekasvu siia ilma tulek ja selleks ettevalmistumine neelas ja neelab kogu aja ning nõuab hetkel suurt pühendumust. Samas hoian koguaeg foorumil pilgu peal, et mitte teiste töid kahe silma vahele jätta.
Eks ole vist iga hobiga niimoodi, et tegijad tulevad ja lähevad, kes elu muutuste/olude sunnil või lihtsalt huvi kadumise (ka sellist võib vahel ette tulla :) ) tõttu. Kahju muidugi kuid selline on kord juba elu.
Isiklikult loodan, et selle lühikese sunnitud pausiga oma raskelt saavutatuid oskusi ei unusta ja loodan peagi kõiki foorumlasi ja kaashaigeid jälle oma saavutuste ja leiutistega rõõmustada.
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Mitmesugused arutelud

Postitus Postitas kalle »

Eks neid muid tegureid jagu ilmselt kõigil. Ise pean ka leidma aega kahe lapse, päris mitme tsikli ja muude koduste tegemiste vahelt. Akvaarium on ka mainimist väärt. Selline u600l kast on minu majapidamises u 20 aastat tegutsenud.
Pilt
See kõik kokku tähendab seda, et mudelitega tegelemiseks jäävad pea alati hilised õhtutunnid ja tihti läheb asi lausa pööle ööni. Niiet eks tegemisi jätkub jah.

Kk
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Mitmesugused arutelud

Postitus Postitas Hertsog »

:D ja mina hakkan jälle servast TAGASI akvaariumite juurde liikuma
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Mitmesugused arutelud

Postitus Postitas Joss Metsast »

Eks hobi oligi ju selline asi millega tegeletakse kui aega (ja tegelikult ka tuju) on. Kuna viimasel ajal aega lihtsalt enam ei ole ongi kõik hobidesse puutuv tahaplaanile jäänud. Samas olen täitsa kindel et kaua nii vastu ei pea ja tuleb natike jälle une/teleka jms arvelt näpistada. Mudelite ehitamine on üldse üks naljakas asi... ei sellest niisama lihtsalt terveks saa :)

Akvaariumitest rääkides on Kalle oma üks uhkemaid mis ma näinud olen , päris jupp aega andis uudistada. Suuremad kalad olid kenasti pannipeale paneku mõõtu..

Tervitades
Levar
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Re: Mitmesugused arutelud

Postitus Postitas jackpuuk »

Kahju, et seda teemat enne ei märganud ja väikse OT ühe mudelisti teemasse torkasin.
Mul naine nimelt küsis, miks seda sellisel tasemel tehakse? Aeg, närvikulu kui midagi kokku ei sobi või ise kogemata tuksi keerad jne. Kui viitsite, siis kommenteerige :wink:. Kuigi ise tegelen muude asjadega, siis saan tegelikult aru, aga naisele küll seletada ei oska :dont_know:. On korduvalt käegalöömise tunne tekkinud, aga varem või hiljem oled jälle asja kallal tagasi.
Ja väljasuremise kohta, ka meil automargi foorumis on tulejaid-minejaid, tegijad aga jäävad. Loomulikult teeb elu ka nende seas aegajalt puhastustööd, kuid enamik nendest "puhastatutest" tuleb võimaluste tekkimisel ikka tagasi. Niiet ärge põdege ja EDU teile!
sitt päev, kellele kurdad
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Mitmesugused arutelud

Postitus Postitas kalle »

Selline küsimus viib kohe mitme pikema teemani seoses sellega. Aga seletuseks kõrvalseisjale oleks ehk hea tuua seoseid mistahes muu käsitööga, sest mida muud see mudeliehitus ikka on. Korvipunumine või keerulised tikandid võivad ka kõrvalt vaadtes ulme keerulised tunduda, aga näe meeldib neid teha ikka päris paljudele.
Miks üldse tehase jaguneb minu silmis väga jämedalt kaheks. Tegijad, kes naudivad protessi ja tegijad kes naudivad lõpptulemust. need kes naudivad pigem protsessi, võivad valmis mudeli üldse kas ära anda või müüa, sest neile on huvitav osa lõppenud ja valmis toode neid enam niiväga ei köida.
Need kes taotlevad pigem lõpptulemust on selles ka rohkem kinni ja tegemise protsessis ette tulevad raskused võivad neid rohkem häirida, kui neid kes seda protsessi lõpptulemusest rohkem naudivad.
Mina olen kindlasti lõpptulemusele mängija. Ja küsimus miks mina seda teen on ka mitme vastusega. Esiteks mulle meeldivad need asjad, mida mudeli karpides kokku ostan. Vormid, tehnilised lahendused jne. Ja seejuures mulle meeldib kui asi on valmis ja kui veel teistega kõrvuti, siis seda parem. Seetõttu ma ei saagi hakata midagi müügiks tegema, sest kui asja valmis saan, siis seda enam ära anda ei taha. Sellest tulenevalt ei saaks ma ka teha objekti, mis mulle endale huvi ei paku. Seega kellegi jaoks midagi tellimuse peale teha oleks mulle väga suur piin. Aga samas on mulle ka protsess tähtis, sest valmis tehtud asja ma ju ei ostaks, ega kellegi teise tehtud mudelit ma naljalt oma riiulisse ei paneks, kuigi objekt väga meeldiks.
Lisaks sellele huvitavad seigad ajaloost (nii tehniline pool, kui sündmused) mis kogu selle protsessiga koos käivad.
Aga tegelikult on inimesele, kellele endale sellisel kujul tegevus, lõpptulemus ja objektid ise huvi ei paku, seda asja väga raske seletada. Ja tihti olen märgamud, et lisaks sellele on ka isegi hea seletamise juures raske aru saada, sest kui ikka huvi ja soon puudub, siis võibki tunduda et tegu on lihtsalt mingite imelike asjadega.
Minu naine vist väga ei juurdle, aga vahest on ikka huvi tundnud ka. Ta on rahul, et tegelen asjaga, mis mulle väga meeldib ja olen talle väga tänulik, et sellel teemal probleeme pole tekkinud.

Kk
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 20 külalist