Katsetusi puitehitiste valdkonnas.

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Re: Katsetusi puitehitiste valdkonnas.

Postitus Postitas von manstein »

Üks asi küll häirib, kaev on ülemõõduline (ja mitte vähe), ning kuidas sellest vee kätte peaks saama?
Nojah raisk, ongi vist tiba üle dimenseeritud.
Kahju et saaremaaal pole sarnaseid ehitisi (erinevalt peldikutest) ette trehvanud. Oleks kohe möödulindiga üle käinud..

Tõsi küll, üldmöödud ja idee on selle tootja kodulehelt.
http://www.bastion35.com/index.php/en/2 ... 3510/w3509

kuidas sellest vee kätte peaks saama?
Eks ikka vända abil..
Pilt
Nimelt kui vaadata kaevu katust, siis seal kus üks laud puudu, ei ole näha naela auke, mis sinna jääma oleks pidanud;) Ja lisaks on kaev ja peldik liiga ühte tooni.
Kogu krempel on alles valmimisjärgus. Naelapäid saab kergesti juurde tekitada nõela abil ja õlivärvidega toonides..

Ülepea on selliste puitobjektidega toimetamine selge lust. Väga rahakotisõbralik, PVA liim laseb tükk aega detaile sobitada
ja värvida võib ka pintsitega.. Võib vabalt ka mõne õlle juurde libistada, kartmata et kordinatsioonihäired kvaliteeti rikkuma hakkaksid.. :)
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2083
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Re: Katsetusi puitehitiste valdkonnas.

Postitus Postitas krizz »

Peldikut saaks kõnekamaks muuta ka nii, et augu äärde teha ivani saapajäljed, tagumise seina poolenisti pruuniks ja maas võiks vedeleda käkerdatud Pravda. Siis saaks ka aru, miks sakslasel nii mossis nägu peas on. :roll:

PS! Kahju, et keegi viikingilaevaga ei viitsi jännata? Hakka või ise nokitsema...
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Re: Katsetusi puitehitiste valdkonnas.

Postitus Postitas jackpuuk »

Vabandan ennatliku postituse pärast, siis märkasin, et postidesse augud korralikult sisse puuritud aga see va (krt. ei tule meelde hetkel kuidas meil Tartumaal seda nimetati, vanematel inimestel oli eraldi sõna selle jaoks :scratch:) võll puudu. Isegi kadunud vanaisa eeskujul üritanud ämbrit kaevu lasta võllist käega pidurdades, tatikal seda oskust polnud ja läksin vändast kinni rabama, tulemuseks olid muidugi verised sõrmed.
Keti värvimisega saad :wall:, see oleks elu töö, et loomulik jääks. Soovitan võimaluse korral mõni selline igapäeva kasutuses olev kaev leida ja seda ketti pingsalt silmitseda + pildistada. Ära siis unusta ämbri sanga külge ujuvalt mõnda suuremat sorti mutrit või muud sellist raskust kinnitada, et ämber kaevus ikka kiirelt külili vajuks ja vesi selle sisse satuks, muidu pead nagu jonnipunni külili panema :lol:.
Tuli veel meelde, vända otsa oli pandud torujupp ja seda fikseerima (et ära ei libiseks) neljakanti sepamutter, krt. kui "mõnus" see oli kui pöidla ja näpu vaheline nahk sinna vahele sattus :evil:. Aga aeg on parandanud haavad, "tempel mällu" on jäänud igaveseks :wink:. Kui veel nüansikesi meelde tuleb, eks siis annan teada, edu "lihtsalt" kaevu ehitamisel :lol:.
Aa, veel on ette tulnud kaevuvänta, kus oli minu nimetet "toru" oli puidust tehtud ja kaevu võllile sarnaselt metallvitsega otsast poodud. Ka ei pruukinud kogupikkuses olla kett, võimaluste piirides kasutati peenikest trossi jatkatuna keti otsa. Vändapoolse võlliotsa postil oli paigaldamiseks sisselõige poolviltu (ülalt alla). Aga on ka ilma selleta neid nähtud (vänt läbi postiaugu võlli löödud). Ketti niimoodi puntrasse ei kerita, ikka aidatakse käega võlli peale laiali. Ja kindlasti on võllil kuivamislõhed :wink:.
Tänaseks aitab, ehkki komateist tuli veel meelde.

Edu igatahes, teostamiseks on Sul hetkel mõtteainet piisavalt ja kui tahad, et Sind veel rohkem nüanssidega kiusaksin, siis priva ootab :lol:.
sitt päev, kellele kurdad
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Re: Katsetusi puitehitiste valdkonnas.

Postitus Postitas jackpuuk »

Kas katsetused on jätkunud? Äärmiselt huvitavale teemale pole vahepeal pilte lisandunud :cry:.
sitt päev, kellele kurdad
Kasutaja avatar
Castellum
Liige
Postitusi: 2470
Liitunud: 27 Dets, 2008 23:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Katsetusi puitehitiste valdkonnas.

Postitus Postitas Castellum »

jackpuuk kirjutas:Tuli veel meelde, vända otsa oli pandud torujupp ja seda fikseerima (et ära ei libiseks) neljakanti sepamutter, krt. kui "mõnus" see oli kui pöidla ja näpu vaheline nahk sinna vahele sattus :evil:.
Loen, ja tunnen taas, nagu oleks see minuga eile juhtunud...kuidas Sul küll nii hästi õnnestub tuua esile kuhugi sügavusse peitunud mälupildid?
Kindlusarhitektuur on osa meie elukeskkonnast
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Re: Katsetusi puitehitiste valdkonnas.

Postitus Postitas jackpuuk »

Castellum kirjutas:
jackpuuk kirjutas:Tuli veel meelde, vända otsa oli pandud torujupp ja seda fikseerima (et ära ei libiseks) neljakanti sepamutter, krt. kui "mõnus" see oli kui pöidla ja näpu vaheline nahk sinna vahele sattus :evil:.
Loen, ja tunnen taas, nagu oleks see minuga eile juhtunud...kuidas Sul küll nii hästi õnnestub tuua esile kuhugi sügavusse peitunud mälupildid?
Noh, vist hakkab vanus ligi hiilima (olete ju kuulnud küll, et vanainimene ei mäleta eilset päeva, küll kohati lapsepõlve üksikasjadeni), nii hull see asi muidugi veel pole :wink:. Ju mul oli hea lapsepõlv, mida mäletada ja mida valukohad siis rikkusid. Loomulikult tõid teemaalgataja tegemised-pildid need pisiasjad meelde. Ja et teise kamraadi teemat mitte solkida, mul on tlf. number olemas ja kerge dessandi plaan teemaalgataja kodukanti koos perega, siis tahaksime küll oma silmaga näha :wink:.
sitt päev, kellele kurdad
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Re: Katsetusi puitehitiste valdkonnas.

Postitus Postitas von manstein »

, mul on tlf. number olemas ja kerge dessandi plaan teemaalgataja kodukanti koos perega, siis tahaksime küll oma silmaga näha .
Tõesti, lenda läbi..

Aga õhtusel tunnil ja ilma naiseta.. :evil:
Nad ei saa reeglina meie kunstile adekvaatselt pihta.. :shock:
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Re: Katsetusi puitehitiste valdkonnas.

Postitus Postitas jackpuuk »

von manstein kirjutas:
, mul on tlf. number olemas ja kerge dessandi plaan teemaalgataja kodukanti koos perega, siis tahaksime küll oma silmaga näha .
Tõesti, lenda läbi..

Aga õhtusel tunnil ja ilma naiseta.. :evil:
Nad ei saa reeglina meie kunstile adekvaatselt pihta.. :shock:
Noh, Sinu tegemiste pilte vaatas ikka väga huviga ja enamus aega on ta mul ka adekvaatne, mõningad ebakohad välja arvatud muidugi (näiteks, miks sa oled õhtul pool kümme garaazis ja putitad veel kellegi teise autot, mitte enda oma :lol:). Viimasel ajal on endagi näpukesed õliseks teinud, kui mul punase armukese juures abi vaja on olnud (ja peaksid ta isiklikke tema enda poolt erinevates tehnikates värvitud küüni nägema, siis Su hirmud hajuksid :lol: :lol: :lol:). Niiet peale minu ta kellegile eriti ohtlik pole ja Sinu tööd talle meeldivad :wink:.
sitt päev, kellele kurdad
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Re: Katsetusi puitehitiste valdkonnas.

Postitus Postitas jackpuuk »

Sai siis kamraadi eile õhtul külastatud ja töid kiibitsetud. Elus esimest korda siis nii lähedalt nähtud mudeleid, mis inimene oma näpukestega kokku pannud (mitte nagu need veneaegsed valmispressitud käkerdised). No ikka on muljetavaldav! Sai ka siis minu lemmik, peldik ära nähtud :). Piltidelt tundub ehtsa elusuurusena tunduma, krt. ma ei julgenud puutudagi, nii pisike on see ikka :lol:. Tundub, et meil omavaheline möla kah klappis, meeldiv tutvumine (naine küll õhtul ütles, et tüüpilised mehed, lõpuks jõuab ikka jutt poliitika ja autodeni välja, kolmanda kohustusliku komponendi jättis mainimata :lol:).

Edu sulle sinna ja kui käsilolev aparaat valmis saab, siis pane kindlasti ajastu pillid kõrvuti piltidele!

Tervitused veelkord!
sitt päev, kellele kurdad
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Re: Katsetusi puitehitiste valdkonnas.

Postitus Postitas von manstein »

Ei jah, tore trehvnung oli..
Tundub, et meil omavaheline möla kah klappis, meeldiv tutvumine
Samad sõnad. Kahjuks ei õnnestunud täita põhiülesannet. Kamraad Jackpuuk mudeliusku pöörata..
Lahkus vist nakkust saamata..?

Ja õhtune õlu jäi libistamata. Jackpuuk oli kogu arvukast delegatsioonist ainuke roolikeeraja.. :dont_know:
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Re: Katsetusi puitehitiste valdkonnas.

Postitus Postitas jackpuuk »

von manstein kirjutas:Ei jah, tore trehvnung oli..
Tundub, et meil omavaheline möla kah klappis, meeldiv tutvumine
Samad sõnad. Kahjuks ei õnnestunud täita põhiülesannet. Kamraad Jackpuuk mudeliusku pöörata..
Lahkus vist nakkust saamata..?

Ja õhtune õlu jäi libistamata. Jackpuuk oli kogu arvukast delegatsioonist ainuke roolikeeraja.. :dont_know:
Kae kamraad, kui mul seda huvi poleks, siis ma ei kiibitseks kah teie tegemisi. Kahjuks on alates nõukaajast tehnikaga pidev kokkupuude tekitanud kutsehaiguse (kätevärina näol), millele ei leidu leevendust ka õlletarbimisest. Seega olen sunnitud suuremate vidinatega tegelema :wall:. Õnneks või kahjuks olen tänasest päevast ka lähedale vaatamise prillide omanik, seega saan mõned pisemad näputööd jälle tehtud.

Aga teie tsunfti tegemistele jään ikka pöialt hoidma!
Tervitades!
sitt päev, kellele kurdad
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist