Kalle lennukilood. Boeing/Saab B-17 Felix

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kalle lennukilood. Boeing/Saab B-17 Felix

Postitus Postitas FW Anton »

Vägev! Meenutab seda kuidas ma Li-2 tegin.
Anton - horridoo!
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Re: Kalle lennukilood. Boeing/Saab B-17 Felix

Postitus Postitas von manstein »

Minu meelest väga professionaalne,

Ütlemata puhtalt teostatud.

Aga mida see fraas tähendab..
Selle nädala plaanist olen veidi maas ja kuna tegu on otsustava nädalaga, siis pean veidi tagasi tegema.
Kas tellimustöö..?
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Kalle lennukilood. Boeing/Saab B-17 Felix

Postitus Postitas kalle »

Selle küsimuse vastus käib läbi üsna mitmest varasemast postitusest, aga kordan üle. Kogu töö on ette võetud eesmärgiga Rootsi näituse ajaks valmis saada ja kaasa võtta. Erinevad väiksed põhjused on viinud selleni, et nüüd on korralik kiire taga. Samas olen leppinud sellega, et kui ka jääb veidi pooleli (mis ilmselt ka juhtub) siis kaasa võtan ikka.

Klassiklasises mõttes tellimustöö tegemist, kus tean algusest peale, et teen midagi kellegi teise jaoks (vahet pole kas raha eest või mitte) väldin mina viimase võimaluseni. Erand võiks olla hea sõbra, suguase või pereliikme jaoks tehtud tähendusega, või pühendusega töö. Kõik muu, mis valminuna läheks välja mu enda riiulipindadest ja oleks väljaspool mu enda soove ja plaane on minu jaoks hobi surm.

Kk
fossiil
Liige
Postitusi: 3555
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kalle lennukilood. Boeing/Saab B-17 Felix

Postitus Postitas fossiil »

Sellega, mis puudutab tellimustööd, olen sama meelt, aegu tagasi tegin tellimuse peale master-mudeleid, see võttis lõpuks igasuguse hobi tunde täiega ära. Aga selles mõttes on inimesed väga erinevad.
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Kalle lennukilood. Boeing/Saab B-17 Felix

Postitus Postitas kalle »

Ja jätkame. Tegelikult on olnud üsna hullumeelne aeg. Mida edasi, seda enam sai selgeks, et nüüd tuleb tempot ikka väga korralikult üleval hoida, muidu pole nagu mõtet rohkem kiirustada. Ja et kogu eelnevat mitte nullida ja kuna soov midagi ikka valmis saada püsis endine, siis saigi tehasele pea maksimum võimsus antud. No tähendab se seda, et kõik muud tegemised, mis saab, lükati kõrvale ja enamus vaba ajavaru püüdsin laua taga olla.
Vaikselt tuli tulemust ka, aga üha rohkem selgus, et olin ülesannet omas elemendis veidi alahinnanud, aga kuna alla ei tahtnud anda, siis piitsutasin ikka edasi.

Järgmisena tuli ette võtta paneelide ja luukide täiendused. Koos sellega veel hulk muid pisitöid, mis aega röövisid ikka korralikult. Peale korralikku nikerdamist, nägi kere välja nii:

Pilt

Pilt

Peale taaskord mitmeid pisitõid ja viimistlusi saabus hetk esimeseks värviks. Krundiks alumiinium sobib mitmel eesmärgil, millest oli ka edaspidi kasu:

Pilt

Nüüd tuleb aga piltides pikem paus ja lood läksid ka veidi keeruliseks. Nimelt avastasin peale esimest põhivärvi, kui kõik tundus ok, et tooniga olen kuidagi väga mööda pannud. Üsna uskumatu, aga õige Rootsi tooni leidmine riiulist tundus üsna võimatu ja ainukesena saada olev Gunze polnud käeulatuses saadaval ajaga, mis oleks mulle hetkel sobinud. Leiduv infi on vastukäiv ja puudulik.. jälle. Seega tegin midagi valmis ja äkki avastasin, et toon on tugevalt liiga roheline. Kiire lahendusega lasin kogu asja pruuniks toonitud lakiga üle ja olukord paranes oluliselt. Ilmselt tuleb veel toonida, aga juba on õigemas suunas.

Järgmine jama tekkis dekaalidega... taaskord. Siinkohal tuleb öelda, et tuleb uskuda oma kõhutunnet. Juba alguses tundus mulle, et Magna Modelsi pakutavad dekaalid on kahtlased. Nägid küll head välja, aga tundusid meeletult õhukesed. Kui oleksin kohe tekitanud tagavara variandiks värvimaskid, oleksid end säästnud taaskord väiksest närvikulust. Nimelt selguski, et otse lehelt on dekaalid üsna kastuskõlbmatud. Kodu kile paksust võiks võrrelda aerograafist lastud ühe lakikihi pakusega ja kõik tundus lagunevat hetkega. Kohe tuli appi Micro dekaaliliim ja olukord paranes niivõrd, et sai tööga edasi minna. Peale dekaalide paigaldamist selgus siiski, et tähtede vaheline siirdekile ei jää kinni ja kuigi kärpisin seda enne paigaldust miinimumini, siis oli tulemus üsna õudne. Micro Sol oli jällegi mängus maksimaalselt, aga lisa abinõusi oli tarvis. Seega võtsin ette üsna riskantse teo ja lõikasin juba paigaldatud dekaalidelt üles kerkinud kile tähtede vahelt välja. Pele töötlemist kõigi kolme Micro tootega ja lakkimist sai tulemus palju parem, aga ise tehtud maksidega värvides oleks tulemis siiski parem saanud. Seekord aga sedasi, sest käesoleva ajagraafiku raames on tulemus üsna maksimaalne.
Kuna vahepealsetest pingutustest pilte ei saanud, siis siinkohal lõpptulemus. Toon on pildil rohelisem, kui tegelikult:

Pilt

Vahepeale taaskord aegavõtvad pisitööd ja asi on edenendud mootorite paigaldamiseni. Toorik Airese Quickboost sarjast, mida täiendasin ise tehtud tõukiritega ja viimistlesin veidi sobivate Eduardi juppidega:

Pilt

Kohe peale seda tehtud pilt koos paigaldusega:

Pilt

Tööd jätkuvad mitmel rindel ja nii võib laualt leida üsna erinevaid osi. Nt turbod, mis ise veidi paremaks sai nikerdatud. Tahavad veel toonimist:

Pilt

Ühesõnaga.. kuigi lõpp paistab, tuleb ahi kuum hoida, sest palju on veel teha ja aeg on armutu:)

Kk
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Re: Kalle lennukilood. Boeing/Saab B-17 Felix

Postitus Postitas von manstein »

Jätkuvalt tuleb tunnistada, et proffi töö..

Eriti pärast ehmatavat saagat kiuslike dekaalidega. On ju teised korrektseks pealekandmiseks ka piisavalt massiivsed..

Turbod on vatitikku arvestades päris pirakad. Kuidas nad ka mootorigondlisse sobituvad?
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Kalle lennukilood. Boeing/Saab B-17 Felix

Postitus Postitas Joss Metsast »

Nähtud elusast peast, oluliselt parem kui piltidel! Muidugi selline spurt on minu silmis omajagu hullumeelne ettevõtmine, aga näe, Kalle tegi ära. Võimas!

Levar
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Kalle lennukilood. Boeing/Saab B-17 Felix

Postitus Postitas kalle »

von manstein kirjutas:J.

Eriti pärast ehmatavat saagat kiuslike dekaalidega. On ju teised korrektseks pealekandmiseks ka piisavalt massiivsed..

Turbod on vatitikku arvestades päris pirakad. Kuidas nad ka mootorigondlisse sobituvad?

Dekaalide suurus ei ole siinkohal määrav. Kui oleks olnud hea materjal oleks selline suurus kerge töö. Vot Tomi rekka dekaalid võivad olla suured.

Ja turbodega on nii, et B-17l asetsevad need ilusti kõhu all nähtaval. Kogu turbode, radikate ja vahejahutite süsteem on muide väga huvitav ja koos mootoriga vääriks suure mõõtkavas eraldi mudeliks tegemist. Just sellepärast, et see kõik on peidus. Siin minu paigaldus:

Pilt

Ja siinkohal esialgne pilt sellest, mis Rootsi kaasa läheb:

Pilt

Ja spurdi kohta niipalju, et ega see nüüd väga mõistlik mudeliehitus ei olnud, aga seekord sedasi;)

Kk
fossiil
Liige
Postitusi: 3555
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kalle lennukilood. Boeing/Saab B-17 Felix

Postitus Postitas fossiil »

Hirmus tempo maksimaalse peal - aga tulemus oli kokkutulekul küll väga hea!
Eks varsti kuuleb ka Rootsi uudiseid - kas kohalikud isandad tunnevad ka asjanduse ära?
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Kalle lennukilood. Boeing/Saab B-17 Felix

Postitus Postitas calico »

:shock: ja kurja saidki valma! Bro Bro! Näita nüüd neid Svenska Flickadele ka! :D
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist