Lennukimudelite kogu

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Tsiknat
Liige
Postitusi: 701
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:15
Asukoht: Tallinn,Nõmme
Kontakt:

Lennukimudelite kogu

Postitus Postitas Tsiknat »

Tere
Palun abi ühe lennukimudelite kogu lennukite identifitseerimisel ja hindamisel.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Toomas
Kui kaks inimest suudavad pimedas teki all ilma abivahenditeta valmis teha kolmanda inimese, siis igasugune mudeli kokkupanemine peaks olema käkitegu.
Roco
Liige
Postitusi: 195
Liitunud: 06 Mär, 2005 15:26
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Lennukimudelite kogu

Postitus Postitas Roco »

6 pilt : A-20 havoc/Boston
8 pilt : f6f hellcat ? äkki
9 pilt : Grumman_TBM-3E_Avenger http://commons.wikimedia.org/wiki/File: ... venger.jpg
10pilt : Douglas TBD-1 Devastator
11pilt : Vought F4U-? Corsair
12pilt : f6f hellcat ? äkki
13pilt : North American F-82 Twin Mustang
14 : Grumman F4F-? Wildcat
15 : Grumman F7F-? Tigercat
16 : Fairey Swordfish Mk?
17 ; MiG-1/3
19 : Martin A/B-26 Marauder (äkki revell'i toodang)
20 : ära murdunud osad
22 : Avro Lancaster
23 : B-24 ?
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Lennukimudelite kogu

Postitus Postitas kalle »

Kuna kõik on väga tuntud lennukid, siis vaevalt siin lennukitüüpe vaja üles lugeda. Kui mudelitest rääkida, siis tegu on vanade ja väga vanade Frogide (Novo vms ümberpakina) ja Airfixidega ja Web Plasticart toodanguga, mis ka valmis tehtud üsna ammu. Corsair ja naabrid ilmselt uuemad. Rõõm on näha väga hea korras Norma toodangut (OK-ZAC).
Hindamine on nüüd juba hoopis muu teema. Esiteks mida hinnata.. teostust või väärtust sellisel kujul? Selliseid asju saab hinnata ikka läbi aja ja stoori tausta.

Kk
Tsiknat
Liige
Postitusi: 701
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:15
Asukoht: Tallinn,Nõmme
Kontakt:

Re: Lennukimudelite kogu

Postitus Postitas Tsiknat »

Tänud vastuste eest.
Mulle kui võhikule peaks siiski ka lennukitüüpe tutvustama.
Hinnata oleks vaja kogu hetke väärtust.

Toomas
Kui kaks inimest suudavad pimedas teki all ilma abivahenditeta valmis teha kolmanda inimese, siis igasugune mudeli kokkupanemine peaks olema käkitegu.
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Lennukimudelite kogu

Postitus Postitas kalle »

Midagi proovin öelda

1. Mi 10 idasaksa toodang suht väike väärtus
2.Turboler idasaksa samuti väike väärtus
3. Mig 15 mida iganes frog airfix. suht väärtusetu
4. Su 7 kui ma ei eksi. tootja ja väärtus vt eelmine rida
5. Mulle tundmatu idabloki väikelennuk Norma toodang. Kõige väärtuslikum asi siin kogus minu hinnangul
Edasi vt Roco nimekirja

Teostuse osas paistavad silma B24 ,Lancaster, Avenger, Corsair ja sellest järgmine Hellcat. Ülejäänud, eriti Twin Mustang ja B26, Mig3, ja naaber (mulle tundmatu kopter, mis vene ajal igas mänguasja poes saada oli) on suht väärtusetud. Siis võõrale müües. Tegijale on asi hoopis teine, siis võib mängu mited tegurid. Kogu kogu väärtust on väga raske hinnata ja ei kujuta ette kes seda tahaks sellisel kujul. Parimad mudelid annavad väärtuse ja ülejäänud tulevad niisama kaasa. Ma ei kujuta ette miks keegi peaks sellist kogu ostma, kes ise mudeleid ehitab. Calico Pommiaugu muuseumile ehk leiaks selt midagi välja panna. Suht keeruline teema.

Kk
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5553
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Lennukimudelite kogu

Postitus Postitas toomas tyrk »

kalle kirjutas:Midagi proovin öelda
5. Mulle tundmatu idabloki väikelennuk Norma toodang. Kõige väärtuslikum asi siin kogus minu hinnangul
Kk
Zlin Z 42 peaks see olema, või oli Z 42M

Kui mu mälu mind ei peta, siis olid veel ida-sakslaste Mi-10K ning L-410 1:100 skaalas. Su-7 peaks olema juba 1:72.

MiG-15 oli Minski tehase toodang ning nende originaalvorm. Mitte kellegi koopia. nad tegid ka MiG-17, MiG-19 ja MiG-21. Neist vast viimane andis mudeli mõõdu välja, ülejäänud olid "mudeli laadsed tooted".
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Lennukimudelite kogu

Postitus Postitas Joss Metsast »

Kallega päri, Norma sportlennuk on selle kollektsiooni ehe. Uuemad mudelid ei tohiks vist väga ammu tehtud olla, vähemalt Lancaster.. Põhuiliselt emotsionaalse väärtusega kogu mida rahasse on ilmselt väga raske arvutada.

See tundmatu kopter peaks irokees olema , Bell UH1.
MIL340
Uudistaja
Postitusi: 11
Liitunud: 03 Dets, 2012 17:21
Kontakt:

Re: Lennukimudelite kogu

Postitus Postitas MIL340 »

Ei hakka eradli teemat tegema. Mind huvitab, mis kopteriga võiks siiski tegu olla. Bell UH-1 ei saa olla sest sellel mudelil on neli laba pearootoril aga UH-1 on kaks. ja muud erinevused ka lisaks.
Hakkasin just samasugust mudelit kokku panema, aga sain komplekti ilma jooniste ja detailide nimetusteta. Kui kellelgi on sama kopteriga kaasas olnud pabereid olemas ja viitsiks pilti teha ja saata, saaksin väiksematele detailidele ka kohad leida.
Samas huvitab mind see, et mul on komplektis olemas nii jalused kui ka ratastelikud ja külgedele püloonid pommide jaoks. Eeldan et mõlemaid korraga ei ole ette nähtud külge panna (põhimõtteliselt esimene mudel mida kokku panen, seepärast ehk totakad küsimused)
mati.pokkinen
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 15 Jaan, 2009 21:21
Asukoht: Ida Virumaa
Kontakt:

Re: Lennukimudelite kogu

Postitus Postitas mati.pokkinen »

See kopteri mudel on Lynx, Novo toode. Kopter ise on inglaste-prantslaste (Westland/SNIAS) ühistöö. Jalastega on armee ja ratastega mereväe variant. Portotüübi esmaslend oli 1971.
toonesepp
Uudistaja
Postitusi: 13
Liitunud: 18 Sept, 2012 22:06
Kontakt:

Re: Lennukimudelite kogu

Postitus Postitas toonesepp »

Leidsin pildi Lynxi karbikaanest. http://www.scalemates.com/products/prod ... ?id=162474
Eks sealt saab ühtteist juba vaadata. Juhul muidugi kui sul just nimelt sama komplekt on.
zkaff
Liige
Postitusi: 128
Liitunud: 24 Veebr, 2011 18:30
Kontakt:

Re: Lennukimudelite kogu

Postitus Postitas zkaff »

Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Lennukimudelite kogu

Postitus Postitas calico »

Mäletate seda lennukit siit eks?
:wink:
Pilt
antud kogu on siis päästetud prügikasti veerelt tundmatu autori tehtud, peale tolle manalateele asumist.
See kogu ilmus viimasele minimaailmale ja kuna mudelistidel otseselt endal sellise asjaga teha pole midagi ja et mul on käpp sees kohalikus muuseumis, siis rändas osa selle autori töödest minu juurde. Valmis asjad (mis olid tehtud väga heal tasemel) läksidki klaasi alla inimestele vaatamiseks, paar poolikut asja aga jäid midagi nagu ootama minu juurde kappi. Üks neist on siis ka antud lennuk - Mirage III ja võibolla mark C kuid samas on selle samakiil nagu teistmoodi disainiga. Antud lennuk on koostatud kas ühena esimestest hobi tekkimisel või lastud mõnel oma lastel juhendamise abiga kokku panna, lennukil oli läikiva mustaga värvitud ära sashii ja kokpiti sisu. ühe tiiva peal oli katsetatud paneelijoonte tõmbamist.
Siis tuli mul idee, et teeks selle lõpuni, nagu kerge kummardus lahkunud meistrile või midagi taolist. Et nagu üle vindi ei tõmba aga teen nii palju kui suudan. Kokpiti klaasi sain kätte, värvisin mehikese ka õigeks, ja siis läks nagu ikka: jooned sisse, pahteldada, lihvida, krunt , eelvarjutus ja hõbevärv. dekaalid ja pesu ning lakk. dekaalidena kasutasin seda mida leidsin oma varudest.
Tulemus siis sellina enne muuseumi viimist:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Tsiknat
Liige
Postitusi: 701
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:15
Asukoht: Tallinn,Nõmme
Kontakt:

Re: Lennukimudelite kogu

Postitus Postitas Tsiknat »

Õnnelik lõpp.
Kuigi kogu ei ole enam koos on enamus mudeleid leidnud koha kus nendest ka mingit rõõmu tuntakse.
Mirage on aga täiesti uuesti sündinud kõrgemal arenguspiraali tasemel.
Toomas
Kui kaks inimest suudavad pimedas teki all ilma abivahenditeta valmis teha kolmanda inimese, siis igasugune mudeli kokkupanemine peaks olema käkitegu.
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2177
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Lennukimudelite kogu

Postitus Postitas Soobel »

Need Hellcatid ja kahemootorilised pommitajad pakuks - et on 80-date keskpaiga nõukogude toodang. Müüdi osalt madalakvaliteedilisest hallist paberist karpides, osalt ilma ja stiilis "mõista-mõista, mis on mark." Karbi peal kirjad stiilis "Frontovoi istrebitel" "Morskoi istrebitel" jne. Liimisin selliseid algklasside ja põhikooli algusajal kokku, mängisin, kuni katki läksid ja enam uuesti kokku ei saand ja viskasin minema. DH Vampiiri müüdi üldse tsellofaankotis ilma koostamisõpetuseta 50 kopika eest, neid topiti tikuväävlit tagant täis ja lasti õhku. Kui taipasid kere riideisoleeriga kinni siduda, siis isegi lendas tikuväävli jõul.
Mirage on veits hilisem asi 80-date päris lõpust, selliseid ostsin ise kaks tükki, lisaks samast Tori külapoest kaks English Electric Lightingut ka. Neil olid juba karpidel peal kirjad "Istrebitel Miraz" ja "Perehvatsik Laiting" ja paistsid silma hea kvaliteediga - jupid läksid sama hästi omavahel kokku nagu DDR-i peenematel lennukitel. Lighting ja Mirage siiani alleski, Miragel telikuluugid kinni, sest mängisin teisel rattad katki, Lightingul on aga rattad all ja luugid seest mustad ja kummid ka mustaks värvitud - issi lubas selleks oma peent väljamaalt toodud kilevildikat kasutada.

90-date algul müüdi neid vene lennukeid laojääkidena imeodavalt, sealt sain ühe Vampiiri, mis sai kenasti hõbedaseks värvitud - peaks mingid RAF-i rõngad teisele veel peale kleepima, oleks täitsa lennuk. Siis veel mul mingine Martin Maryland, mis oli pruunist plastmassist - polnud vaja ihuvärvi segada, piloodid jäidki aafrika rassi esindajaiks, lennuki värvisin ikka ilusti üle, see sai Arado E55-st ülejäänud numbrid ja ühest Mustangist ülejäänud USAAF tähed - mida sellised lennukid polnud kunagi kandnud...
Üks hall Canberra pommitaja on siin veel ka, mille kuskilt ülejäänud saksa ristid tiibadel.

Peaks teisi pildistama või Minimaailmale kaasa tarima teie ehmatamiseks :D
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Kasutaja avatar
Parovoz
Liige
Postitusi: 985
Liitunud: 20 Aug, 2005 20:30
Asukoht: Lasnogorsk, Balti mere ääres
Kontakt:

Re: Lennukimudelite kogu

Postitus Postitas Parovoz »

tere tere
Meite meestel närvid kui raudvahtplast:) peavad kõigele vastu....Aga Mirage on hästi õnnestunud.
Taara avitab! ...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist