Mudelite tootjatest

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
toomasherp
Uudistaja
Postitusi: 19
Liitunud: 15 Juun, 2018 15:59
Kontakt:

Mudelite tootjatest

Postitus Postitas toomasherp »

Ma olen alles alles algaja ja olen guugeldanud kokkupandavaid mudeleid internetis. Mul tekkis küsimus. Kuna mudelite tootjaid on palju, kas on selliseid, kes teevad kehva kvaliteediga mudeleid ning kelle toodetest peaks hoiduma. Olen märganud, et näiteks venelased teevad oma lennukite, tankide jms mudeleid. Hiinlastel on vist firma Panda Hobbies jne. Ka olen märganud, et toodete hinnad on ka üsna erinevad. Meie Prismades on näiteks Revelli mudelid, mis suht odavad. Mõned mudelid netipoodides võivad aga maksta paarikümne euro ringis, mõni 60-70 ja mõni üle 100 euro.

Kas on mingeid mudelite tootjaid, kelle tooteid võite mulle soovitada? Muidugi mõõtkavad on ka üsna erinevad- 1/144, 1/72, 1/35. Milline formaat on kõige populaarsem või tavaliselt valib igaüks endale vastavalt kodus leiduvale ruumile mudelite suuruse?
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2097
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Mudelite tootjatest

Postitus Postitas vaoinas »

Tere tulemast foorumisse!

Minu tagasihoidlik soovitus oleks alustada hoopis teisest otsast. Nimelt, mis sulle huvi pakub - seda just tehnika osas. Kindlasti on mõni masin meelierutavam, kui teine. Leia mõni lemmik, ning hakka uurima, kes ja milliseid mudeleid sellest toodab - see viib su üsna kindlasti mõnele foorumiteemale või pildialbumile, või komplektiülevaatele, kus saad juba ise otsuse teha, milline mudel, millises mõõtkavas ja mis tootja oma endale soetada.
toomasherp
Uudistaja
Postitusi: 19
Liitunud: 15 Juun, 2018 15:59
Kontakt:

Re: Mudelite tootjatest

Postitus Postitas toomasherp »

Mul on teema tegelikult olemas. Raketitõrjekompleksid (Buk, S-300, Patriot jne). Esialgu huvitaks Vene, aga ka USA omad on huvitavad. Samas 1/35 tundub suht kolakas. Ehk leiab 1/72 suurusega, võtavad vähem ruumi. :)
Kasutaja avatar
scout22b
Liige
Postitusi: 372
Liitunud: 06 Veebr, 2007 18:33
Kontakt:

Re: Mudelite tootjatest

Postitus Postitas scout22b »

No näiteks Zvezdal on 1/72 mõõtkavas olemas TOPOL-M ja ISKANDER. Mõlemad peaks ka olemas olema Lasnamäel Punase tänava mudelipoes.
Mudelite ostmise puhul vähemalt Tallinnas soovitakski sinna lasnamäele Euromekkasse sisse astuda, või siis Rocca keskuses hobimaailma. Prismas valik suhteliselt kesine ja hinnad kah ikka natuke laes. Või siis tellida netist, kui oodata ei taha, siis veidi juurde makstes tuleb päris kiiresti kohale mudel.
Mudelite valiku koha pealt on vast Euromekka kõige laiema valikuga, kuigi ega Hobimaailm kah väga maha ei jää. Hinnaklass valdavas enamuses võib jääda eelmainitud Tallinna kohtadest samasse skaalasse nagu netist tellides (siinkohal mõtlen netist tellides mudelihind+postitasu). Netis on muidugi valik suurem ja saad vajaduse/soovi korral ka aftermarketi jebinaid juurde krahmata. No eks netist tellimise ja netist tellimise vahel on kah vahe. Variandid on ebay, amazon, hobbyeasy.com, luckymodel.com, model-hobbies.co.uk, super.hobby.com. Need ainult mõned näited netipoodide kohta, ja seal kah hinnad väga varieeruvad. Üldiselt kõige soodsam minu kogemusest on hobbyeasy.com.
Fortes fortuna adjuvat
Enkus
Liige
Postitusi: 353
Liitunud: 23 Dets, 2011 18:59
Kontakt:

Re: Mudelite tootjatest

Postitus Postitas Enkus »

Iga kuu esimesel kolmapäeval kogunevad militaristidest liiminuusutajad kuhugi, et koos arutada esile kerkinud probleeme ja ka muidu maailma parandada...
Seekord kogunetakse siis vist siia http://militaar.net/phpBB2/viewtopic.ph ... start=1545
Kui oled tulija, siis anna PS-iga teada ja saadan oma telefoninumbri, peale kella 17 on nimelt alt uks lukus, aga kogunetakse kusagil 18 paiku...
Kasutaja avatar
Wittmann
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 20 Dets, 2014 23:07
Kontakt:

Re: Mudelite tootjatest

Postitus Postitas Wittmann »

Vanemad Zvezda asjad on kvaliteedi poolest prügi aga uued vormid päris head. Neil on kahtlemata suur valik vene tehnikat. Aga üldises plaanis sõjatehnika tootja nr 1 kvaliteedi poolest minu arust Tamiya. Dragon on ka täitsa ok. Italerist tasub eemale hoida.
Restitäis plastikut, liimi ja värve
Et argielu mõtetest puhata närve
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2097
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Mudelite tootjatest

Postitus Postitas vaoinas »

Wittmann kirjutas: Aga üldises plaanis sõjatehnika tootja nr 1 kvaliteedi poolest minu arust Tamiya. Dragon on ka täitsa ok. Italerist tasub eemale hoida.
See on tänaseks juba suht aegunud tõdemus. Sõjatehnika osas on tänasel päeval juba palju tegijaid, kes ka Tamiya varju jätavad - Takom, Meng, RFM, Amusing Hobby jne. Ja see väga kvaliteetsete uute tulijate hulk täieneb pidevalt.

Tõsi, mina pannuks viis aastat tagasi ja paneks ka praegu Tamiya ja Dragoni vähemalt ühele pulgale, kellede erinevus seisneb peamiselt selles, et Tamiya jääb üldiseks ja teda on lihtsam koostada, Dragon seevastu läheb keerukaks ja detailseks. Aga lisaks sellele duole on meil olemas veel ju ka Trumpeter, AFV Club Tristar/Hobby Boss ja palju teisi.

Täna on päris raske kõiki neid tootjaid mingisse kindlasse edetabelisse paigutada, sest suur osa nendest on oma kvaliteedilt aga ka täpsuselt üksteisele seal tipus päris lähedal.

Mudeleid ei saa valida tootja põhjal nagu šokolaadi, et Kalev on hea, Karlfazer keskmine ja Laima halb. Ja olgu ta rosinate, või pähklitega, alati tuleb võtta see Kalev. Vaadake parem, mida te kokku tahate panna, leidke oma mudel kelleltki, kes seda teeb ja siis vaadake, mida inimesed reviewdes nende kohta räägivad.
Ning otsustage selle põhjal.
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Mudelite tootjatest

Postitus Postitas Hertsog »

kuna ma olen ka suutnud täitsa mõne mudeli juba kokku panna, siis ütlen oma arvamuse ka äkki maha.
kõige rohkem tähelepanu nõudev on minu jaoks seisukoht, et:
Aga üldises plaanis sõjatehnika tootja nr 1 kvaliteedi poolest minu arust Tamiya. Dragon on ka täitsa ok.
et siis nagu vw passat on nr1 ja tegelt on mercedes ka ok... tegelt ka. passat on jumala ok. ma sõidan ise ka sellega iga päev. lihstalt võrdlus on tamiya ja dragoni osas meelevaldne.

mis puutub vaoina välja toodud uuematesse tulijatesse, siis nende osas on kogemus esialgu kasinam, aga:
takomit ja mengi on kumbagi üks karpi riiulis ootamas. takomi KT sisuga ja mengi panther d. peale sisse vaatamise muud pole teinud nendega veel.
RFM-i osas kogemus puudub, samas sihin nende tiigreid ilmselt mingi hetk. watch-listis on juba olemas :P :D
aga amusing hobby osas mingeid väga kõvasid kiidusõnu ja kõrgeid viisi välja ei käiks. olen seda kaks asja kokku pannud - löwe ja DB "panther" - ning tuleb öelda, et... sitavõitu. plast on rabe, kohati õhuke ja ei ole seda kvaliteeti, mille puhul dragoni puhul olen harjunud. roomikud löwe puhul olid sellised, et ei tahaks nagu rääkidagi (lubati töötavaid and shit).

samas paistab veel üks huvitav tootja turule tulema: Border Models. nende panzer iv tundub selline dragoni masti vidin olema:
https://www.how-amps.org/border-model-p ... g-midlate/

aga lõplik tüde selgub ilmselt ise karpi lahates.

aga et nüüd siis mitte täielikult lahtisest uksest mööda ja otse seina lällata, siis annan nõu ka nagu algsele teemapüstitusele:

toomas - mine mekasse, lasnamäel, punasel tänaval (tallinn siis). ja tutvu valikuga. see on seal suht suur ja lai. sea endale nö. eelarve ning osta selle ulatuses mudel mis kõige rohkem meeldib. ära unusta endale ka teadvustada eesmärki ning oma "olemust": kas sa tahad lihstalt teha mudelit? või sa tahad teha detailset mudelit? mida sa teha tahad? laevu? lennukeid? ratastel/roomikutel asju? nendele küsimustele pead endas esialgu vastuse leidma. kui on soov "lihstalt ja vaadata kuidas on" - siis võta mingi 1 /72 lennuk/tank ja no "tee ära". kui hakkas meeldima, siis näita siia ja arutame edasi. sealt edasi on ka loogiline mõte proovida juba detailsemaid asju - lennukid 1/48, 1/32... roomikud/rattad 1/48, 1/35 jne..

jõudu tööle ning peace and rakkaus!
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
Wittmann
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 20 Dets, 2014 23:07
Kontakt:

Re: Mudelite tootjatest

Postitus Postitas Wittmann »

MINU arvates on Tamiya kõige parem. Nägemist.
Restitäis plastikut, liimi ja värve
Et argielu mõtetest puhata närve
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Mudelite tootjatest

Postitus Postitas kalle »

Nüüd on siis nii, et kaks viimast posti on muudetud. Wittmannile on jäätud tema arvamus, aga liigne on kustutatud. Ma ei tea kui karm sõna see nägemist nüüd on ja kas seda veel loetakse, aga tahaks öelda, et kui ütlemisi tekib ühe kasutajaga, siis tasakaalukas inimene ei saada kogu foorumit istuma ja mida veel. Analüüs ja tasakaalukus on siinkohal võtmesõnad. Ja kui on haav külge tulnud, siis osav inimene tulistab peenelt vastu, mitte nii, et kogu maailm õhku lendab

Ma pean tunnistama, et Hertsogi stiil on foorumi keskonnas veidi tuleohtlik. Ikka selline, mis lühema süütenööriga inimese võib panna enda halvemaid pooli avalikult välja tooma ja soovitan ka siinkohal nati valida kui laialt oma arenenud huumorimeelt kasutada. Selles osas ka tegin veidi muutust.
Aga olgem nüüd ausad..Hertsog annab foorumile piisavalt vastu ka head materjali ja oskusi, niiet ka siinkohal on teema algatajale toodud välja häid pointe, mis on oluline. Loodan, et veeklaas saab nüüd jälle püsti jääda.

ps. teema algatajale tahaks soovitada üht. Aga see on üks kõige raskem asi selle hobi juures. Mida iganes sa teed ja millest alustad, püüa olla rahul sellega mida teed. no mitte nii, et seisak tuleks, vaid ikka nii, et ikka edasi ja kui usinalt puurid ja uuristad tuleb ka tulemus aina parem. Kui aga sihid liiga kiirelt tippe, nagu siin Fossiil, Hertsog ja Vaoinas ja oled kohe kurb kui kohe nii hästi välja ei tule, siis oled sammu vales suunas astunud. Ja kui vähegi viitsimist, siis pildid kohe välja siia

Kk
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Mudelite tootjatest

Postitus Postitas kalle »

Hertsog kirjutas:. kui on soov "lihstalt ja vaadata kuidas on" - siis võta mingi 1 /72 lennuk/tank ja no "tee ära". kui hakkas meeldima, siis näita siia ja arutame edasi. sealt edasi on ka loogiline mõte proovida juba detailsemaid asju - lennukid 1/48, 1/32...
Ja kas enne nende 48 ja muude detailsemate juurde ei lähe, kui nii on tegema hakatud?;)

Pilt

Foto nabitud netist


Kk
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Mudelite tootjatest

Postitus Postitas Joss Metsast »

Tegelikult tasub vaadata ka airfixi poole, uued airfixid on väga hea liigendusega ja kergesti koostatavad. Hinnanumber ka meeldiv. Algajale tegelikult suurepärane valik 1:72 / 1:48 lennukite näol, samuti on uued 1:48 sõjamasinad super. Ei jää kellelegi kvaliteedis alla.

Miinuseks on see et airfix suudab uude karpi ka vana ja põnevat pakendada nii et pisike eeltöö veebis on asjakohane.
Teine hirmus suur miinus on et 1:35 sõjamasinaid nad kohe üldse välja ei lase :)

Samuti on terve hulk revelli mudeleid mis on väga head ja nagu sa isegi ütlesid prismadest leitavad. Ka seal tasub enne natuke veebis eeltööd teha ja mõnda previewd vaadata. Revell pakendab ka üsna palju teiste tootjate plasti, see on tihtilugu ka eelis, kleepsud on paremad kaasas jne. Kipuvad sama tegema mis airfix, osades läikivates ja muidu ilusates karpides on igivana ja suhtkoht kole plast kaasas.

Aga jah, kui on tahtmist silme eest kirjuks ajada , tuleb Tallinnasse, lasnamäele punase tänava poodi sõita...
nooruk
Liige
Postitusi: 318
Liitunud: 16 Jaan, 2018 10:14
Kontakt:

Re: Mudelite tootjatest

Postitus Postitas nooruk »

E bays on superkvaliteetsed omal komponentidest kokkupandavad Saksa soomustehnika mudelid, hinnad alates 50 € ja tootjamaa on Austraalia. Nende visuaalsus on kui ehtsal vanal masinal kuskil muuseumis ainult et minimalistlik.
Ühtviisi on kenad ka lennukimudelid Vararealiseerimis keskustes, toodetud venemaal ning hinnad kuskil 3 ja 5 eutsi vahel :D
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2097
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Mudelite tootjatest

Postitus Postitas vaoinas »

nooruk kirjutas:E bays on superkvaliteetsed omal komponentidest kokkupandavad Saksa soomustehnika mudelid, hinnad alates 50 € ja tootjamaa on Austraalia. Nende visuaalsus on kui ehtsal vanal masinal kuskil muuseumis ainult et minimalistlik.
Ühtviisi on kenad ka lennukimudelid Vararealiseerimis keskustes, toodetud venemaal ning hinnad kuskil 3 ja 5 eutsi vahel :D

Vabandust, noorhärra, aga minusugune seniilne, nüri mõistusega vanainimene vajab siin pisut abi. Võtsin latselatse poolt elamisse toodud arvutimassinas lahti Internet Eksplooreri, sealt läksin mina E bay peale ja toksisin omal ühel käel sisse "Austraalia Saksa soomustehnika mudel" Ei leidnud mina sellestsinatsest E bayst neid superkvaliteetseid 50€ mudeleid, milledest noorhärra kõneleb.
simmtann
Liige
Postitusi: 217
Liitunud: 02 Mär, 2007 16:13
Asukoht: Tallinn, Nõmme, KIWA
Kontakt:

Re: Mudelite tootjatest

Postitus Postitas simmtann »

vaoinas kirjutas:
nooruk kirjutas:E bays on superkvaliteetsed omal komponentidest kokkupandavad Saksa soomustehnika mudelid, hinnad alates 50 € ja tootjamaa on Austraalia. Nende visuaalsus on kui ehtsal vanal masinal kuskil muuseumis ainult et minimalistlik.
Ühtviisi on kenad ka lennukimudelid Vararealiseerimis keskustes, toodetud venemaal ning hinnad kuskil 3 ja 5 eutsi vahel :D

Vabandust, noorhärra, aga minusugune seniilne, nüri mõistusega vanainimene vajab siin pisut abi. Võtsin latselatse poolt elamisse toodud arvutimassinas lahti Internet Eksplooreri, sealt läksin mina E bay peale ja toksisin omal ühel käel sisse "Austraalia Saksa soomustehnika mudel" Ei leidnud mina sellestsinatsest E bayst neid superkvaliteetseid 50€ mudeleid, milledest noorhärra kõneleb.
Kas restarti ja topeltklikki proovisid teha?
Tehisintellekt ei suuda kunagi asendada inimidiootsust!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline