Calico üks sadanelikümmendneli

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Calico üks sadanelikümmendneli

Postitus Postitas calico »

Tervist kõigile siis üle hulga aja! Nagu paistab, pole mind siin kaua näha olnud, mis tuleneb viimasel ajal probleeme leida endale hetki mudelismiga tegelemisega. :dont_know: Kuid vaikselt ja väikselt on saanud ikka asju jälgida, ning päris ära ei ole haigus ka läinud. Kuid mingi aeg sai asja jälle käima ja tundub, et just tänu sellise pisipahalaste mõõtkavas, see on mulle haigusenähud jälle teravalt esile on toonud. On saanud ka teised pooleliolevad projektid saanud uue hoo ja vaikselt leian ka (loe tekitan) aega siis taas selle hobi jaoks. 8)
Antud mõõtkava olen juba mitmed minimaailmal vaadanud ja leidnud selle jube armsa ja nunnu olevat, kuid ise polnud seda veel katsetanud. Kevadel hankisin juhusliku impulsi ajal endale ühe Messerschmiti Bf 190 (zvezda) ja minimaailmal veel sama tootja Il-2 ja Junkers 87 Stuka. Viimased panin ka kohapeal kokku, ning kodu jõudnud, panin kappi värvimata seisma. Kusjuures antud mudelid on siis zvezda sõjalis-ajaloolise lauamängu osad, neid võib ilma liimita lihtsalt kokku plõksutada. Tegelikkuses aga tuli punnid mitmel korral ära lõigata et detailid ilusti tihedalt kokku istuks, mõneti nagu võib märgata ei teinud ma korralikku tööd. Kuna antud mõõtkava on nii pisike, siis on pisemgi pragu nagu kuristik ja vähemgi ebatasasus mäeahelik. Eks siit kogemused edaspidiseks. Siis pm terve suve ajal seisnud, hakkasin neid vaikselt värvima ja hakkas tekkima jälle huvi ka teiste asjade vastu. Juba leitsin end uurimas selle mõõtkava valikuvõimalusi, avastasin et see on kasvava populaarsusega ja tõusva toodanguvalikuga mõõtkava. Ning panin endale paika uue relvastusprogrammi. Kuna ma tahan 1:72s jätkata II Maailmasõja teemat, aga tänapäeva lennundus pakub ka huvi, samas aga viimane võtab kõvasti aega ja ruumi isiklikust elusfäärist, siis otsustasin et tänapäeva lendavat tehnikat tahan hakata järjest tegema 1:144. Tekitades endale kergema ja kiirema vahepala muude projektide vahel meeldiva vaheldusena. Samuti saab 144 mõõtkavas hakata soetama ka suuremaid lennumasinaid, kartmata mingi aeg nende ruumiraiskamist, samas säilitades kindla mõõtkava, et tekitada huvipakkuv mõõtevõrdlus masinate vahel. :write:
Ja juba nagu kogemata, on mu varudesse tekkinud F-14, Mig-15, Mig-17, Mig-19 ja F-86 Sabre, mis jäävad ootama mõnusat vahehetke teiste projektide vahel.
Alljärgnevalt aga siis esimesed pääsulinnud, kergete iluvigade ja esimeste õppekogemustega. Ahjaa, mida öelda veel saab, Zvezda kaasasolevad dekaalid on kohati ebaaudentsed ja ebakvaliteetsed. Näiteks üheistmelisel Il-2 ei olnud tegelikkuses sel ajal veel valge äärega punatähte ja Stuka balkenkreutzid olid zvezdal trükitud värvid must ja valge viltu. Muidugi on tahtlik viga tootjal haakristide puudumine. Osad asjad said enda kogunenud dekaalihunnikust, osad sõbralt, osad Hannatsist. (Bf109 sabarist ei saanud küll õige ja ka mitte eriti ilus, aga noh ;) sry- its my stuff! )
Alljärgnevalt siis pilte:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2933
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Calico üks sadanelikümmendneli

Postitus Postitas Sho »

Suurepärased uudised! Tervitan igati pisemaid (õigeid :wink: ) mõõtkavasid.
Seda enam, et mul endal on ka kapis hunnik 1:144 mudeleid..
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico üks sadanelikümmendneli

Postitus Postitas calico »

Tervus jälle ka siitkülgest. Jälle oli isu alustada oma reaktiivmudelite osakonda nunnumeetrilises mõõtkavas. Lihtne ja mõnus kokkupanemine-Tšehhi mudelipressijate toodangust:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico üks sadanelikümmendneli

Postitus Postitas calico »

Tervus suvelõpukuus. On olnud suht pikk sunnitud olukord-vaikus, ning mis oleks parem uuesti mudelivaimu turgutamiseks kui pisipahalase 144 mõõtkavas lennukikese meisterdamine. Tegemist siis Zvezda Lagg-3, kiire ja mõnus kokkupanemine, oli teine juba minimaailmal kokku pandud mul. Nüüd värvisin ära ja ehk liigub hobi nüüd käivitusteemas. Siit siis pilte:

Pilt
Pilt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist