Panzer III Ausf.G

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2097
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Panzer III Ausf.G

Postitus Postitas vaoinas »

Terv!

Peale traktori valmimist saabus lõpuks kauaoodatud õnn avada uus karp, milleks seekord on
Dragon'i Panzer III. Aluskomplektiks on küll suurtükiväe vaatlusmasin Panzerbeobachtungswagen III,
millel kahuri asemel kanalisatsioonitoru torni pandud ja mis sai mõned aastad tagasi soetatud häda sunnil seetõttu, et mul
StuG'idele varurattaid vaja oli, aga komplektis olevatest detailidest peaks olema siiski võimalik kerge vaevaga
täisväärtuslik Ausf.G teha. Ainus, mis veidi lõikumist ja paikamist tahab on torni katus, aga see ei tohiks,
ülejõu käivaks osutuda.

Lisaks olen talle võtnud Voyager'i plekid ja porilauad, Aber'i torud, MasterClub'i roomikud ning veel
üht-teist ilusat. Kuna seekord karbis olevatele dekaalidele loota ei saa, siis markeeringud tulevad
Echelon'i lehelt.

Pilt


Dragoni komplekt on tuntud oma headuses ja praegu on ehitus päris tempokalt kulgenud. Asja teeb
lihtsamaks ka see, et möödanikus on juba päris mitu Dragoni Panzer III baasil koostatud mudelit ning seetõttu
on juba hästi teada, millele ja kus tähelepanu pöörata. Ega need allpool olevad pildid on ka ilmselt kaunis tuttavad neile,
kes varem Panzer III Ausf.E ja StuG'i teemadele kaasa on elanud.

Isetegevus on praegu piirdunud külgreduktorite kaantesse õlikorkide lisamisega ning tagaküljele tuli ülemine nurkraud plekist ise teha,
sest Voyageri komplekt on mõeldud E/F versioonile ja sel oli see veidi teistsugune. Ah jah, ühe lisandusena panin ka mootoriruumi ja meeskonnaosa vahelise vaheseina sisse, sest see oli mul StuG'i komplektist üle jäänud ja aitas alusvanni külgseinu jäigastada.

Eesmise tugirulliku positsioon oli mul küll kerge küsimärk. Ausf'G on nimelt üleminekuversioon, kus need tugirullikud võisid olla nii eesttepoole nihutatud, kui ka varajase paigutusega 2. tugiratta kohal. Mul minu valitud markeeringuskeemiga tankist ühtegi fotot ei ole, aga kuna Echeloni külgvaade näitas varajasemat tagumist asetust sellele rullikule, siis toetusin võtsin selle aluseks ja liimisin nad sedapidi.

Neli õhtut hullamist ja tulemus on saanud selline:

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt


Külma närvi ja
jääge meiega!

Kristjan
Vladislav B
Liige
Postitusi: 158
Liitunud: 11 Nov, 2008 11:49
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Panzer III Ausf.G

Postitus Postitas Vladislav B »

Huvitav projekt, ootan huviga jäktu!
fossiil
Liige
Postitusi: 3551
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Panzer III Ausf.G

Postitus Postitas fossiil »

Jaa, see mida näen, paneb järgmist postingut ootama
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Re: Panzer III Ausf.G

Postitus Postitas von manstein »

Põnev ettevõtmine.
Nii palju lisastaffi. Paljast etsi viis lehte..

Jäksu koostamisel ja Aleksandri pindist pruugime ikka peale tööprotsessi? :)
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2097
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Panzer III Ausf.G

Postitus Postitas vaoinas »

Tänud!
von manstein kirjutas: 16 Mär, 2024 19:38 Jäksu koostamisel ja Aleksandri pindist pruugime ikka peale tööprotsessi? :)
Oot, aga mis siis tööprotsessi ajal jäksu annab?


Ei, aga vahepeal on kere soomuskorpus üldjoontes kokku saanud ja ka roomikud on peal.
See aukudega tüüpi laiendatud tähik nõudis küll pisut meelitamist, et MasterClub'i 400mm
roomik sinna peale istuks - ilmselt on ta veidi kitsam, kui Dragoni tavaline hilisem Pz III tähik,
aga natuke viili ja läks. Roomik oma 90 lüliga läks pikkuse poolest peale
minu maitse jaoks üsna pinguli - häda millega fikseeritud pingutusratta korral on keeruline tegeleda,
aga kogemus näitab, et need MasterClubid veidi kipuvad lõdvenema aja jooksul.
Pealegi parem natuke liiga pingul, kui et liiga lõtv.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt


Külma närvi ja
jääge meiega!

Kristjan
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline