Calico Merelaevastik

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Calico Merelaevastik

Postitus Postitas calico »

Olles ise põline maarott, on siiski millegipärast laevandus ikka huvitanud pisut,ilmelt lööb veri välja, kuna isapoolsed esivanemad mitmed meremehed olnud või kalurid. Minu huvi küll piirdub pisut segaste tunnetega seoses lapsemeelse vaimustusega poolromantilis luuludel põhineva unistusega merest ja sellele liikuvate alustega, muidugi meie ühise huvi militaristlikus kallakus. Ise kui ka nii harva selle äärde satun, nii nagu Jõgevale satub mõni raudtee äärest kaugel elav laps, kes rongi nähes erutatult hüüab, näe vaata, näe vaata, kui kohalikud otsmikule koputavad selle peale, näe vaata lolli! Siis mina üritan seda vaimustust välja elada hobi korras vastava kirjanduse lugemisega, või siis antud juhul mudelite valmistamisega. Tõsi, siiamaani pole küll väga palju laevu mu käe alt ilmunud, kuid mu karbitagavarades on nii mõnigi võimas sõjaalus tekkinud, ning neid siin teemas tahaks edaspidi ka demonstreerida.
Aga alustame siis kuskilt otsast. Esimene laevuke siis järgmine:
U.S.S Saratoga
1:700
Tootja: Mars
Pilt
Laeva enda lühidalt Wiki andmetel: USS San Diego (CL-53) oli USA mereväe Atlanta-klassi kergeristleja, mis telliti kohe pärast USA sisenemist II maailmasõtta, tegutses Vaikse ookeani lahinguteatris. Relvastatud 16x 127 mm kahuri, 16x 38 cal DP õhutõrje relvad või hiljem peale1943a 16x Bofors 40 mm õhutõrje relvad, 8x 530mm torpeedolaskeseadet. Atlanta-klassi laevad olid raskemalt relvastatud õhutõrjerelvadega pealveelaevadkui mis tahes teised sõjalaevad II maailmasõjas.

San Diego oli teine kõige autasustatum USA laev II maailmasõjas, sellele oli esitatud 18 lahingu tähte, ja oli esimene suur liitlaste sõjalaev mis sisenes Tokyo lahte pärast Jaapani kapituleerumist. Kõrvaldatud 1946, laev müüdi vanametalliks in detsember 1960.

Mudel:
Tootjaks siis nagu eelmainitud Mars, mis ei ole tunntud shokolaaditootja bränd, vaid üks seni vähe tuntud hiina mänguasjatootja. see on siis põhimõtteliselt mingi Kitechi moodi asi, plastik on kerge ja odav, ilmselt kopeeritud kuskilt sarnaselt asjalt, kas Dragoni või Trumpi toote pealt. Restis oli palju kasutuid juppe, samuti palju möödalaskmisi päris laeva fotodega võrreldes. ükstapuha kust ma ka ei vaadanud, ühtki pilti sellest laevast ei näinud ma ka varasemast ajast kus selle laeva peatornides oleks olnud mõni 127mm kahur üksikuna. need tuli siis pahteldamise,lõikumise ja muu tarviliku tegevusega järgi aidata. muidugi oli laeva mastide asetus suht üldjooneline ja ühtteist veel, aga fotode vaatamisega sai need enam vähem normaalseks kujundada. Lisasin ka siis scrap detaile nii palju kui viitsisin, lolliks päris ei läinud. Elastikniidiga vedasin ka trosse, kuid samuti üldjoones, põhilisemad vandid said paika. Oleks võinud ka lolli rohkem mängida, aga selline peene nõelasilma ajamistöö ei ole päris niisama. Samas vääris vaeva ette võtta, sest päris ilma vantideta-kaabliteta näeb asi kuidagi plass välja.
Seniks siis kõik, edasi seletavad pildid kui kaugele ma jõudnud olen, Etteruttavalt võib öelda et plaanis dioraamalusele panna, koos veeimiteerimise ja muuga.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Calico Merelaevastik

Postitus Postitas Hertsog »

täitsa kift. eriti see "nöörimajandus". aga siit on ka suht elavalt näha, miks 1/700 mudelid vajavad kindlalt etsidest lisasid - plast on liiga jubedalt üle dimensioneeritud.

ja palun, VÄGA palun - korista see kuradi "ankrukett" ära, mis antud skaalas kaalub vist rohkem kui peakaliibritorn ning samuti on jämedam kui peakaliibri torud... kõik... kokku...

kõige esimene ja odavaim pakkumine mis jeebais oli:
http://www.ebay.com/itm/Flyhawk-FH70011 ... 1c2987a40e

jõudu !
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Merelaevastik

Postitus Postitas calico »

ja palun, VÄGA palun - korista see kuradi "ankrukett" ära, mis antud skaalas kaalub vist rohkem kui peakaliibritorn ning samuti on jämedam kui peakaliibri torud... kõik... kokku...
tead vahel on väga hea kui keegi ütleb veel midagi sellist mida ise vaikselt alateadvuses alla surud. sellepärast ongi piltide üles panek siia tervendava loomuga asjade käigule. :write: just nii-käsk täidetud! ... aga oota kuskil oli hästi hästi peenike kett veel mul... :wall:
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Merelaevastik

Postitus Postitas calico »

Vahepealsed arengud:
kompositsiooni mõtlemine ja aluse proov
Meri ja selle valmimine silikoonist:
lipu valmimine
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Merelaevastik

Postitus Postitas calico »

Nonih, valmis saigi. Et siis silikooni peale Vallejo still water effectiga laev vastavase õnarusse, siis wave effectiga lained ilusamaks, vatiga vahtu, mida siluda sai wave effectiga. viimane materjal oli algul ehmatavalt pva valge aga kuivades muutus ilusti läbipaistvaks. vatt sulandus ilusti sisse ja paistis materjalist läbi. aga mis siin ikka lobiseda: pildid:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Calico Merelaevastik

Postitus Postitas Joss Metsast »

Väga vahva, kimab mis kole mere peal. Vatist lainevaht tundub ka vägagi ehedana. Toss samuti. Teostus on ühesõnaga viimasepeale.

Aga mis natike silma riivab on et vaatamata tossule ja kiirele minekule pole ühtegi merekaru tekil toimetamas.... nagu "lendav hollandane"? 1:700-le figuuri leida on ilmselt küll omajagu keeruline, veel keerulisem figuur ära värvida ilma et ta lumememmeks muutuks.

Levar
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Merelaevastik

Postitus Postitas calico »

Tänud tänud! :)
Kusjuures isegi toodetakse sellele mõõtkavale. tehtud etsiplekist ja eelvärvitud. aga no, pole jõudnud praegu hankida, äkki jõuab veel... :P
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2110
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Calico Merelaevastik

Postitus Postitas vaoinas »

Kusjuures minule see silikoonimeri ei imponeeri. Vähemasti antud pildistamisnurga all on allolev värvitud puitalus ilma silikoonita oluliselt rohkem mere moodi - laev seisab vaikses lahes ankrus, puidumuster moodustab kerge hommikuse laine. Lausa idülliline.

Pilt


Teine asi on, et aja vähemasti ühes tornis olevad kahurid piinlikult paralleelseks - muidu jääb väga armetu ja kööbakas mulje sellest laevukesest - iga toru sihib ise suunas.
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Merelaevastik

Postitus Postitas calico »

Kusjuures, ma jäin isegi selle tööprotsessi juures korraks seisatuma, et vau, peale pildi tegemist. Aga mu vaimusilmas olid valgeharjalised lained ja just sellist ma teha tahtsin, nagu see välja ka tuli, tõsi õppisin küll seda et kahte erinevat silikoonmaterjali ei tohiks ülestikku laduda (tekkisid imelikud laigud) aga vatiga sai ikka imesi teha, ehk asjatundjate jutu järgi isegi liiast, nii palju lainevahtu laeva ümber naljalt ei teki. Aga see selleks, igatahes tekkisid ideed järgmiseks projektiks, kus mul waterline series lennukikandjad ootamas, et neile saabki täitsa lihtsalt puitalusele ilma silikoonita aluse teha. Just nii kus suur võimas laev seisab tüünes meres. Tänud igatahes ;)
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Calico Merelaevastik

Postitus Postitas kalle »

Njah..väga ei hakka muud ütlema, et eks igal meist ole oma stiil ja arusaam, aga selles skaalas on ikka väga vaja pungutada, et torud ja muud jupid head välja näeks. Jätab ikkagi veits krohvitud mulje see viimistlus. Aga no sorry see lipp.. kui nüüd vaatad seda protsessi pilti, siis nende joonte lainetust ja suvalises paigutuses ja suuruses punktid tähekeste asemel.. Lisaks vee see, et kas see lipp tõesti oli nii suur, kui laevaga võrrelda? Kui juba etsides mehi on olemas, siis usun, et lipu saaks ka trükituna vms tehnikas kuskilt kätte. See hetkel siin paneb küll tõelise stars and stripes inimese veits solvuma, ma kardan.

Kk
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Calico Merelaevastik

Postitus Postitas Hertsog »

nojah, ma üldiselt olen sunnitud kalle jutuga nõustuma. antud mudeli juures oleks saanud VÄGA palju asju teha oluliselt paremini, kasutades aftermarketit ning samuti ka pühendumust. seda nii ankruketi, pardarelvade kui ka värvimise osas. 1/700 on juba selline skaala mis ei andesta kindlasti pintsliga haltuuratamist... ei tahaks nüüd kriitikaga väga üle keeta, aga... no sa ei tee esimest talve mudeleid ju...

ja kõige viimane, lipp: http://www.ebay.com/itm/SS-MODEL-1-700- ... 41973996cf

esimene suvaline leid ebay-st: päris mitme mudeli jagu lippe ja vimpleid...

jõudu ja edu arengutele.
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist