Suur auhind !!!

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas kalle »

toomas tyrk kirjutas: Eespool küsiti, et mis on žürii taust. Et kas on ikka mudeliehitamise taustaga. On. Päris korraliku taustaga ikka, kõik peale minu.
Aegajalt ikka arvad, et palju neid tegijaid siin meie maal ikka on, aga näed ikka on keegi kuskil, kellest aimu pole. Kogu selle hindajete avalikustamise teemaga on nii, et nt sommide Expo jm võistluste juures on alati teada, kes töid hindab. Minuarust annab see asjale kaalu, aga kui meil jääb asi saladuseks, siis nii on.
Joss Metsast kirjutas: Küll aga tekib oht "paljastatud" žüriiliikmetele nii meelehea kui muu mõjutuse osas... sestap peaks siiski saladust hoidma ja pisikese maskeeringuga tegelema.
Klaverinäpp sul sahtli vahele sellise teksti eest:) Kas tõesti ongi meie riigi kuvand siis korruptandid igas valdkonnas?..
Aga tegelt ka.. saan aru, et see teema jääb nüüd nii.

Aga kõige tätsam on ju see, et Levar on korraliku paugu pannud! Ma olin Urmase töö valmimist järgides väga kindel, et siit ei saa muud tulla kui võit. Ilmselt läks värvimise ja pesuga midagi kaduma. See lõpptulemus on näide sellest kuidas asjad võivad pöörata. Sest kui võrrelda töö mahte, siis on mul Urmasest veidi kahju, eriti kui kuulsin kui kiirelt võidutöö valmis.
Aga see meenutab nüüd sporti veidi, kus põnevas ja ausas lõppmängus on meil selgunud võitja.. mina õnnitlen ja eriti neljanda kinnituse puhul!!

Igatahes oli taas väga meeldiv konkurs ja müts taas maha korralduse ja panustamise eest! Mõtted juba liiguvad järgmise aasta suunas ja tahtmist on palju taas midagi välja tuua. Täitsa mehed, kes võtsid ka seekord vaevaks ja riiulid sai ilusad. Ja tänan ka veelkord mulle antud meenete eest!

ps. Auhinnale tahvlite kinnitamiseks lisaruumi orgunniga võin aidata. Paluks töö autoril alusele lisa kasvatada. Kuidas tundub, muidu läheb kitsaks?

Kk
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5559
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas toomas tyrk »

Suur Auhind 2017

Aastal 2017 korraldavad Suure Auhinna võistluse militaar.net ja Hobimaailm!

Tingimused on järgmised:

Traditsiooniliselt osalevad võistluses Eesti ja eestlastega seotud militaar- ja tsiviiltehnika koopiamudelid. Lisaks on endiselt oodatud dioraamid, aga meestel võiksid vähemasti mingidki relvad käes olla, kui tehnikat ei ole

Mõõtkava valik ei ole piiratud!

Konkursis osalemiseks tuleb toimetada oma mudel koos legendiga (mis mudel, kuidas seotud Eesti või eestlastega, mõõtkava jne) ja autoriinfoga Võidupüha nädalal (algab sel aastal 19.06) Hobimaailma mudelipoodi Rocca al Mare keskuses. NB! Jälgige poe lahtiolekuaegu!

Töid hindab 3-liikmeline žürii. Tööde hindamine toimub Võidupüha järgsel nädalal (algab 26.06) ning auhinnad antakse välja juuli esimesel kolmapäeval seal samas.

Tööde hindamisel võetakse arvesse nii mudeli(te) vastavust mõõtkavale kui nende keerukust ning kunstipärasust.

Välja antakse SUUR AUHIND - asjakohase tekstiga rändav klaasist mälestusese ning uus mudel võitja valikul (maksumusega kuni €40 koos k/m, võimalik valida Hobimaailma mudelipoe tellitavate tootjate nomenklatuurist). Lisaks jätab žürii omale õiguse jagada välja kaks ergutus- ning üllatusauhinda (Hobimaailma kinkekaardid).

Võistluses osalenud mudelid jäävad kuni 1. septembrini 2017 samasse poodi näitusele.

Ootame rohket osavõttu!
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas kalle »

Nonii..siia teemasse ka paar sõna. Tähtaeg on kohe käes jaon nagu põnevc ka, aga mul mure. Nimelt niipalju kui mina seekord olen uurinud, võib sel aastal töid üsna vähe tulla. Tegelikult pole saanud ühtegi teadaolevat tegijat,kes kindlalt midagi teeks. Kõigil on olnud mingid taksitused seekord. Äkki päris nii pole, aga päris palju ei vastuseid olen saanud küll.

Ise ikka hullult rassin veel. Seekord läks jälle tohutuks kangutamiseks ja tõesti..sellist une ajast punnitamist pole jälle mõnda aega teinud. Kuigi ega see nüüd ammu ka ei olnud:) Aga vaeva on nähtud kõvasti ja midagi saab ka valmis. Tahan ainult teada anda, et selle nädala jooksul mina oma tööd kohale kahjuks ei jõua. Pühade ajal vaja mõned viimistlused teha ja 26 viin ära. Äkki lugupeetud hindajad kohe esmaspäeva hommikul pole platsis. Äkki saan sellise väikse hilinemisega ikka mängu. Ja ma tõesti loodan, et ma pole ainuke seekord kes midagi kohale toob.

Julgen arvata, et seekord on meil ülemineku aasta. St Hobbimaalilmas on esimest korda ja selle kohaga seotud muutused pole paika jooksnud. Kui nt järgmiseks aastaks on tänu vitriinis olnud töödele ja personali reklaamile juba rohkem osalejaid, siis oleks ju igati äge. Seejuures võib tekkida olukord kus poes nähtu põhjal tahaks osaleda ka keegi kes polegi foorumi liige. Kõik see saab siis näha olema ja võimalikud küsimused vastused.

Aga seniks on nüüd selline asi, et vaadanud seda teemat üle üsna mitu aastat tagasi, märkan üht üsna suurt puudujääki. Nimelt pilte tehtud töödest on ikka.. no hämmastavalt vähe. Teen otsa lahti ja panen siia oma kolme viimese aasta tööd, mis osalesid Suure Auhinna näitusel:

2014

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt


2015:

Pilt

Pilt

Pilt

2016:

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt


Ja muidugi Häid Pühi Kõigile!
Kk
Enkus
Liige
Postitusi: 354
Liitunud: 23 Dets, 2011 18:59
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas Enkus »

Hobimaailm on pühade ajal lahti:
23.06 10-19
24.06 suletud
25.06 10-21

Praeguseks on kohal 1 mudel...
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5559
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas toomas tyrk »

Tere!

Täna oli siis see päev, kus Suur Žürii oma tööd tegi. Kuigi konkurents ei olnud seekord just väga suur - ei saa öelda, et ka seekord oleks žürii ülesanne lihtne olnud.

Aga asume asja kallale. Žürii tuvastas, et Suurele Auhinnale oli seekord esitatud kolm tööd, kõik lennukid. Tööd on järgnevas nimekirjas esitatud vasakult paremale (vastavalt nende asukohale vitriinis), mingit muud tagamõtet otsida ei maksa.

1:48 Il-4 nr. 72, 18. kaardiväe kauglennuväe polk - Mercurius
1:72 Junkers F.13, Aeronaut E-16 - Kalle
1:48 Miles Magister, Eesti nr. 159 - Seersandi isand!

Nagu juba öeldud - tööd on endiselt väga kõrgel tasemel. Hindamine ei olnud lihtne ning parim otsustati seegi kord napi punktide heitlusega. Kokku võttis see kolme lennuki hindamine aega umbes 1,5 tundi (tõsi, sellest viimased 20 min käis juba arutelu selle üle, kuidas edaspidi hindamist veel paremini korraldada).

Aga - tulemused kuulutame välja ikka auhindade kätteandmisel. NB! Erinevalt algselt kuulutatust - auhindade kätteandmine toimub ikka sellel kolmapäeval ning traditsioonilisel kokkutulekul, mitte aga Hobimaailma poes, vaid Enkuse juures (Laki 16). Algusega kell 1700.
Enkus
Liige
Postitusi: 354
Liitunud: 23 Dets, 2011 18:59
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas Enkus »

Kuna kogunemiseks oli märgitud kellaaeg 17-17.45, siis väikeste läbirääkimiste tulemusena on auhindade kätteandmine orienteeruvalt kell 18.

Spetsiaalselt Seerule - vaatamata sellele, et sa oled esikolmikus, ei ole sa endiselt mu kontorisse oodatud.
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas kalle »

Kuna homme poodi kogunemist pole, siis tekkis täna kange huvi ära näha kolmas osaleja. Trotsides segadust ja ummikut, mis sealkandis hetkel valitseb, sain ikka kohale. Ja igati tasus visiiti, sest peab ütlema, et kolm on ikka palju parem tulemus kui kaks. Siinkohal kiidusõnad Seesandile kah, et viitsisid viimasel hetkel ikka kampa lüüa ja mudel ka ju igati korralik.

Ja kuna otsus olla juba tehtud, siis julgen siikohal küll üsna kindlalt arvata, et selle aasta kinnituse auhinnale saab Mercurius!
Aga tähtsamgi sellest, et taaskord on üks riiul töödega septemrini sisustatud ja see on ju peamine.

Kk
Kasutaja avatar
Seersant Steiner
Liige
Postitusi: 1098
Liitunud: 05 Nov, 2005 12:59
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas Seersant Steiner »

kalle kirjutas:Kuna homme poodi kogunemist pole, siis tekkis täna kange huvi ära näha kolmas osaleja. Trotsides segadust ja ummikut, mis sealkandis hetkel valitseb, sain ikka kohale. Ja igati tasus visiiti, sest peab ütlema, et kolm on ikka palju parem tulemus kui kaks. Siinkohal kiidusõnad Seesandile kah, et viitsisid viimasel hetkel ikka kampa lüüa ja mudel ka ju igati korralik.

Ja kuna otsus olla juba tehtud, siis julgen siikohal küll üsna kindlalt arvata, et selle aasta kinnituse auhinnale saab Mercurius!
Aga tähtsamgi sellest, et taaskord on üks riiul töödega septemrini sisustatud ja see on ju peamine.

Kk
kalle kahju jah et ma su juurde oodatud ei ole... Möned valmis mudelid tahaks näidata:(
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas kalle »

Oot vaata nüüd ikka rahulikult järgi kes mida kirjutab. Minu juurde minemisest ja sinna mitte ootamisest pole keegi midagi kirjutanud. Asi on ikka hoopis muudmoodi nagu sa märkad.

Kk
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kas keegi maldaks seletada, mille poolest need 3 finalisti ülapool on seotud Eestiga või eestlastega...?
Sellest rohelisest aeroplaanist ja vist ka MBR-ist (millised asusid siin suure sõja alguses) saan aru. Aga Il-4?

Küsin seepärast, et jäin ise taolise seosega kenasti jänni.
Oli plaanis teha (lihtsalt niisama, mitte võistlusele) MiG-21R, millega lendas (ja hukkus) Afganistanis major Olev Jaasson, aga võta näpust, milline see aeroplaan oli ja millise pardanumbriga, infot lihtsalt pole. Antud üksuse kohta on leitav üksnes üksainus lennuki pilt mägede taustal, pardanumbriga 39, mida mudelitootjad juba rõõmsalt toodavad.

Kes eelistab WWII aeroplaane, siis eksisteerib ka üks eesti nimega õhuäss Aleksander Viljamson, kes lendas lausa Pokrõskiniga koos - tehke ära 8)
Kellel vedeleb kasutult mingi info eestlaste piloteeritud NSVL reaktiivhävitajate kohta, siis seda oleks valmis täitsa proovima (ja ka võistlema).
Minu silmis Eestis asunud tehnika mudel suvalise numbri ja ajalooga hästi ei haaku konkursi ideega.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5559
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas toomas tyrk »

Eile sai siis võitjal käppa surutud ja auhindu jagatud. Paneks siis tulemused ka siia kirja.

Sel korral võitis Suure Auhinna Kalle Junkers F.13. Palju õnne veelkord!

Nagu ka koosviibimisel sai mainitud - rebimine võitja tiitli pärast oli väga tihe. Taas kord pidi žürii tegema tabeli ning hakkama punkte arvestama, kes saab kulla ja kes hõbeda. Vaid kahe punktiga suutis Kalle seekord ennast Mercuriusest ette rebida!

Need kaks tööd olid seekord küll klassi võrra paremad kui lohutusauhinna pälvinud Seersandi isanda Miles Magister, kuid ka Seersandi isand suutis üllatada. Seekordne töö oli hoopis kõrgemast klassist kui varasematel konkursitel esitatud. Kui edaspidi saaks need kolmnurgad ka veel õigetpidi peale, siis võib edaspidi hoopis suuremaid üllatusi oodata!

Lubatud lisainfo hindamisest tuleb veidi hiljem...

Ahjaa - mudelid on Hobimaailmas endiselt vaadatavad kuni 1. septembrini välja! Iga mudeli juures on ka autori selgitus, mismoodi see antud võistlusele kvalifitseerus.
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas kalle »

No oli see ikka vägev üllatus tõesti eile, sest ausalt olin üsna veendunud, et Mercurius võidab. Aga seekord siis sain klaasist taiese endale ja mis siin muud kui veelkord suured tänud! Saangi nüüd rahus plaatidele lisaruumi sinna alusele tekitada.
Aga loen oma võittu selle Il-4 üle suureks kordaminekuks küll, sest tegu oli tõesti hea tööga ja eriti veel seetõttu, et mul läks ikka tõsiseks tormamiseks lõpus. Alustasin tööga ju alles Minimaalima näitusel laua taga ja see on minu jaoks üsna rekord aeg. Mõned asjad oleks ehk saanud paremini kui nii kiire poleks olnud, või mine tea.. Igatahes sellega siis sedasi:)

Kapten Trumm kirjutas:Kas keegi maldaks seletada, mille poolest need 3 finalisti ülapool on seotud Eestiga või eestlastega...?
Sellest rohelisest aeroplaanist ja vist ka MBR-ist (millised asusid siin suure sõja alguses) saan aru. Aga Il-4?
Minu silmis Eestis asunud tehnika mudel suvalise numbri ja ajalooga hästi ei haaku konkursi ideega.
Vaat sellega on nii, et kogu selle idee ja sobivusega on üks kriteerium. Kuidas idee ja traditsiooni looja on asja mõelnud, nii ka on. Ja õnneks on see ka üsna üheselt kirja pandud:
toomas tyrk kirjutas:

Traditsiooniliselt osalevad võistluses Eesti ja eestlastega seotud militaar- ja tsiviiltehnika koopiamudelid.
Seega on asi üsna lai, alates Eesti omanduses ja eestlaste poolt juhtud või kaasa sõidetud tehnikast kuni kasvõi siit lihtsalt üle või läbi liikunud tehnikast. Kui veel asus Eestis, siis on ju seotud ja haakubki kenasti algse ideega.
Siin on olnud ka arutatud, et temaatikat võiks laiendada ja vähemalt Hertsog on tulnud välja ideega laiendada piire, et osavõtt kasvaks. Miks ka mitte, aga igal juhul ei tohiks seda piiri kitsamaks ajada ja kui senine on idee autorile sobinud, siis ongi kõik ok.

Aga selle aasta trio kohta ütleks nii, et minu Junkersiga on lihtne. F-13 oli vägagi Eestiga seotud, kuna AS Aeronaut omas neid mitu eksemplari ja lendas liinilende.

Magister oli ka Eesti värvides täitsa olemas ja seega väagi meie ajalugu.

No ja Il-4 oli ka korralikult ära seotud. Sest kui meie linnade pommitamine pole Eestiga seotud, siis on küll kummaline.


Ja tuleb veel märkida, et juba käib vaiks ereng järgmiseks aastaks ja vähemalt mul on plaanis veidi laiemalt ette võtta järgmiseks korraks. Ja alles täna tuli mulle meelde, et järgmine aasta saab ju kenasti Eesti 100 raames asja veel uhkemaks ajada. Ja no tõesti kordaks üleskutset..ootame rohket osavõttu!!:)
Kasutaja avatar
Seersant Steiner
Liige
Postitusi: 1098
Liitunud: 05 Nov, 2005 12:59
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas Seersant Steiner »

Mina alustasin seekord tegemist küll 23juunil alles kuna dekaalid tuli uued osta seega läks nagu läks. Mudeli ma küll viin ära tuleval pühapäeval 5 aastane sugulane soovis seda endale mängimiseks saada. Järgmine aasta ei tea kas vötan osa kuna ideid on palju mida teha seoses kora modelsi eesti dekaalidega... P.S lohutusauhind on paha auhind. Me teeme ju mudeleid ikka oma löbuks mitte auhindade pärast.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5559
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas toomas tyrk »

Seersant Steiner kirjutas: Mudeli ma küll viin ära tuleval pühapäeval 5 aastane sugulane soovis seda endale mängimiseks saada.
Mudelite jäämine näitusele kuni 1. septembrini oli kirjas konkursi tingimustes. Selle ennetähtaegselt äraviimine on konkursitingimuste rikkumine. Korduv tingimuste rikkumine tingib edaspidi esitaja mudelite konkursilt kõrvaldamise.

Mul on selline kahtlane tunne, et kõik mudeliehitajad teevad seda eelkõige oma lõbuks. Ja kõik muu seal juures on lihtsalt see lõbu, mis selle "oma lõbu" aitab vahest suuremaks teha.

Sinu puhul tundub aga asi olevat vastupidine - ehitad mudeleid teiste kiusamiseks. Ja otsid võimalusi, kuidas saaks aga rohkem kiusata...
Kasutaja avatar
Seersant Steiner
Liige
Postitusi: 1098
Liitunud: 05 Nov, 2005 12:59
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas Seersant Steiner »

ok ma j'tan ta sinna siis ... ma olen lihtsalt frustreeritud, et mul ei õnnestu teha suure auhinna vääriline töö! :rip:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist