VEB Plasticart ja muud nostalgilised asjad

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

VEB Plasticart ja muud nostalgilised asjad

Postitus Postitas kalle »

Tere,

Märganud huvitavat mõttearendust, proovin sellest uut teemat tirida:
Toomas Väli kirjutas:Tere,

Mul on DDR-i mudelite suhtes suur nõrkus.

Minu esimene päris lennukimudel oligi DDRi TU-144. Nüüd tänapäevalgi on neid mudeleid võimalik täiesti mõistliku hinna eest saada. (On ka mingeid idioote, kes TU-144 eest küsivad ebay-s ca 300 dollarit...) Aga hea uudis on see, et neid VEB Plasticart mudeleid DDR turustas ka teiste kaubamärkide all. Näiteks Mastermodel, NU BEE ja PLAYFIX. St karp on teistsugune aga sisu identne VEB Plasticart mudeliga.

TU-2 Mastermodeli karbis saab endale Ühenduningriigist (God, Save The Queen!) tellida 14.99 naela eest (+ postikulu). Vaata linki: http://www.kingkit.co.uk/plastic-model- ... -8605.html

TU-20 on Mastermodeli karbis saadaval samasuguse raha eest. Vaata linki: http://www.kingkit.co.uk/plastic-model- ... 24979.html

Ja eriti hea uudis - TU-20 PLAYFIXi karbis ainult 6,99 naela (+ postikulu)! :D Vaata linki: http://www.kingkit.co.uk/plastic-model- ... 27854.html

Olen sealt http://www.kingkit.co.uk veebipoest ühe korra tellinud. Hämmingut ei olnud st saatsid ilma probleemideta paki Nõmme postkontorisse ja barbaarse Kirde-Euroopa väikeriigi tundmatu panga krediitkaart oli anglosakside silmis kah täitsa OK.

Eriti hea uudis nostalgia fännidele on see, et Saksa frima nimega REIFRA on hakanud DDRist pärit vanade vormide abil uuesti plastmassi pressima. Ja TU-20 saab Saksamaalt 19,95 euro eest (+ postikulu). Vaata linki: https://www.reifra.de/online-shop/spiel ... dell-tu-20

Tervitades,

Toomas VT Väli

PS Ja nüüd Kl Tallinna maleva õppustele...
PSS Ja võibolla peabki looma ühe alateema- DDRi lennukimudelid?

Tõepoolest..meenuvad ajad ammused, kui Kaubahallist Aia tänaval, sai Ida-Saksa toodangus Turbolet ära toodud. Kooli pidin söögiraha viima, aga see jäi viimata ja mudeli (neid sai veel selle raha est)nimel paastutud.
Oh seda erutust ja närvikõdi seal 23 bussis teel linna poole, raha tasuks sügelemas. Äkki ostis keegi ära! Sellist asja tänapäeva kaubakülluses naljalt ei juhtu.
Neid VEBi karpe oli mõned veel. Kuskilt sain kätte sellise õuduse:
Pilt

Mäletan, et see oli palju suurem, aga ilmselt siiski sama 1/75 asi. No kokku see sai igatahes. Siis oli midagi sellist:

Pilt

Ja veel mõned asjad sakslaste toodangust. Üks tõsine asi oli mul veel Jak-24. Üldse olid need ikka tõelised tegijad omal ajal...ikka 30 ja rohekm aastat tagasi. Tuline kahju, et neid ühtegi enam ammu alles pole. oleks sild möödunuga:)
Üks kõrghetk oli ka siis, kui mustamäelt prügikasti kõrvalt sai veidi kannatada saanud valmis tehtud Tu-114 ära tassitud. See oli selline sündmus, et võttis hinge kinni. Sellega läks aga veidi pahasti, sest ega ma emale ei julenud öelda, kust või mismoodi ma sain. Kui siis hiljem väike vale välja tuli, otustas ema õpetlikku lükke läbi viia ja valetamise eest rändas see lennuk uuesti prügikasti, nüüd juba lõplikult. Hullult kurb olin..siiani on hästi meeles:)

Uuemal ajal bidisn ka mõned asjad ebayst. Neist Playmaksrsi karbis VEBi Be-6 viisin alles hiljuti Reinu juurde müüki. Ilmselt seal siiani. Paras häving, sest ega seda odavalt ei antud, aga uue Trumpi mudeli tulekuga ei jaksanud seda saagima hakata.
Üks korralik asi on ka ja see on 1/72 Junkers G23/24. See on üks viimaseid töid neil, aastast 87 ja sellet kõlbab teha küll. Millalgi panen selle tööse kah.
Hr Väli pani mind veidi asja uurima ja täna kannataks lisaks nostalgiale täitsa ära teha veel selline asi, nagu An-14. Kah viimaste seas pressitud ja täiesti tehtav asi. Ilus väike putukas pealegi. Äkki lähen veel jahilegi:)
Niiet igatahes VEBi grupikas kunagi.)

Kk
Kasutaja avatar
Seersant Steiner
Liige
Postitusi: 1098
Liitunud: 05 Nov, 2005 12:59
Kontakt:

Re: VEB Plasticart ja muud nostalgilised asjad

Postitus Postitas Seersant Steiner »

minul on mitmeid veb plasticart mudelit kodus, minule meeldib eriti nende su-7 mida mul on 3 tükki . Muideks su -7 oli mu esimene mudel mille ma sain 4 aastaselt nüüd olen tänu erivatele inimestel saanud 2 tükki juurde veel on 2 mig -21,1 il-28 ja 1 saab j35 igatahes mulle on see hea uudis, et neid hakatakse uuesti tooma
raspel
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 29 Mai, 2015 13:00
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: VEB Plasticart ja muud nostalgilised asjad

Postitus Postitas raspel »

Vene keele oskajad leiavad Plasticarti mudelite kohta päris huvitavat lugemist siit. Peale nende on juttu ka N Liidus endas toodetud mudelitest.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39983
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: VEB Plasticart ja muud nostalgilised asjad

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Helsinki mudelimessil oli mingi valik neid DDRi mudeleid Vantaa lennundusmuuseumi stendis (nad müüvad Vantaas oma muuseumi fuajees ka mudeleid).
Päris kindlasti fikseerisin ära Tu-2 ja tegemist oli selgelt DDR aegse, mitte uue, remake mudeliga (näha kolletunud paberitest karbis). Maksis 6 eurot.
Ilmselt on see valik ka praegu neil muuseumis letis olemas, ainuke probleem on, et sinna ühistranspordiga pääs pole nii lihtne kui nt Kuivalaineni poodi :D
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
zkaff
Liige
Postitusi: 128
Liitunud: 24 Veebr, 2011 18:30
Kontakt:

Re: VEB Plasticart ja muud nostalgilised asjad

Postitus Postitas zkaff »

Olen juba pikemat aega juurelnud, et kas küsida või mitte, kuna vahet ju tegelikult pole.

Nimelt. Kui minna filosoofiliseks ja esitada endale küsimus, et miks me seda ikkagi teeme, siis tihti on kuulda vastuseks vabandust raskest lapsepõlvest.
Isegi sai plastikuga tegelema hakatud mingi mälestuse baasil, et ammu-ammu tegin ju ja jube tore oli.
Jah, mäletan paberist mudeleid ja metallist konstruktoreid, plasti (kosmos) liimis kokku sugulane. Kuid enda puhul meenub vaid üks hägune episood ja siit ka viktoriini küsimus - kas keegi suudab tuvastada antud konkreetse mudeli?

Aasta võis olla 1989-1990. Mudeliks oli (vesi)lennuk või ka transpordi vms. (külje peal oli uks), tiib pigem üleval. Kollasest plastist ja USA dekaalidega. Skaalaks pakuks et, 1/72 kuid arvestades oma suurust sel ajal siis võis olla ka 1/144. Soetatud arvatavasti kas Liivimaalt või Piiterist, võis olla ka leti alune kaup.

Ehk mida oli tol ajal kaubandusest saada, mis võiks olla ligilähedanegi. Kõik ülal olev võib olla ka puhas luul, kuid kõige kindlamad pidepunktid tunduvad olema lennuk ja kollasest plastist. Ons ideid?
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: VEB Plasticart ja muud nostalgilised asjad

Postitus Postitas Joss Metsast »

Heips

Aega ei oska nüüd arvata aga mul olnutest oli ainuke kollasest plastist valatud lennuk Lindbergi Spirit of St. Louis. Mis imenime ta kandis ei tule küll ette , tüüpilises "savod igrušek" pakis. 1:72 oli mõõtkavaks. Oli küll ületiivaline ja uks külje peal , see nagu klapiks :) Samas kleepse nagu üldse ei mäleta, võimalik et neid ei olnudki, enda omale kirjutasin vaba käega numbrid tiivale...

Tükk aega veel isaga mõistatasime et mis imeloom see nüüd siis on :)

edit:
internet on imeline, seesama:
https://www.scalemates.com/kits/krugozo ... is--162368

mingil imelisel põhjusel oli ka plast kollane
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2177
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: VEB Plasticart ja muud nostalgilised asjad

Postitus Postitas Soobel »

Mul oli see lennuk ikka valgest plastist ja identifitseerisin teise äragi, kuna "Õhusõidu ajaloos Ikarosest tänapäevani" oli selle lennuki pilt olemas.
(Teine selle raamatu järgi identifitseeritud mudel oli "Frontovoi istrebitel," osutus Spitfire'ks)
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline