Ikka üritan.

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Ikka üritan.

Postitus Postitas fossiil »

Ma ei soovi risustada teise mudelisti teemat omavahelise vaidlusega, kuid teema on äärmiselt huvitav ja lootuses et see võib olla ka veidi hariv ma jätkan, kuigi vabandan AKF Wyrd'i ees...
Õige mõte, minagi vabandan..

Aga eks me teinekord jõuame live-s verbaalselt edasi poksida küll..:wink:
wyrd
Liige
Postitusi: 613
Liitunud: 19 Juun, 2007 22:27
Asukoht: IIRI/EESTI
Kontakt:

Re: Ikka üritan.

Postitus Postitas wyrd »

Minugipoolest poksige siin verbaalselt edasi kui soovite. :D Mida rohkem infi seda parem. Aga jah, kui ma ise nokitsen siis ma selle peale ei tule, et uurida kas sumpa ots peab olema läikiv või matt. Tulin just koju ja uurisin järgi, et järgmisel mudelil on sumpa ots varjatud. Kohe hakkas kergem.
wyrd
Liige
Postitusi: 613
Liitunud: 19 Juun, 2007 22:27
Asukoht: IIRI/EESTI
Kontakt:

Re: Ikka üritan.

Postitus Postitas wyrd »

IMG_20190822_211049.jpg
Kas asi on pees või tasub jätkata? Katsetan siin väheke.
wyrd
Liige
Postitusi: 613
Liitunud: 19 Juun, 2007 22:27
Asukoht: IIRI/EESTI
Kontakt:

Re: Ikka üritan.

Postitus Postitas wyrd »

See on mul ammune mudel mis jäi kunagi poolikuks. Nüüd siis rebisin karbist välja ja tahtsin proovida kuidas käib nn värvi kulutamine. Tegin nii nagu youtubes nägin. Metallik alla, juukselakk ja põhivärv peale. Siis hõõrusin osa värvi maha ja Humbroli lakk peale. See Humbroli lakk hakkas veel seda värvi maha keerutama. Praegusel hetkel näeb see olevus küllalt perverrsne välja. Saatsin kontrolliks selle pildi moblaga sõbrannale ja kohe tuli tema poolt küsimus, et kas tegelen sadomasoga. Nüüd ei saa öösel magada ka kui selline ebard mu toas on.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Ikka üritan.

Postitus Postitas vaoinas »

Noh, mis siin salata, ega see pilt just väga ilus välja ei näe.

Alustuseks - teadmata, kuidas su protsess täpselt välja nägi - kas ma olen õigel teel, kui ma arvan, et sa värvid valdavalt pintsliga? Nimelt juukselakitehnika pintsliga kuidagi ei tööta. Juukselakitehnika tahab ühtlast ja võrdlemisi õhukest pealmist värvkatet saada, mida pintsliga kuidagi saavutada ei õnnestu. Samuti töötab see tehnika pigem akrüülivärvide kui emailidega.

Mis sa temaga nüüd peale hakkad - ei oskagi öelda. Samas küllaldase pori ja tolmuga annab igasuguseid asju parandada.
wyrd
Liige
Postitusi: 613
Liitunud: 19 Juun, 2007 22:27
Asukoht: IIRI/EESTI
Kontakt:

Re: Ikka üritan.

Postitus Postitas wyrd »

Selge. Suurimad tänud. Nüüd olen jälle targem. :rip: :rip: :rip:
wyrd
Liige
Postitusi: 613
Liitunud: 19 Juun, 2007 22:27
Asukoht: IIRI/EESTI
Kontakt:

Re: Ikka üritan.

Postitus Postitas wyrd »

fsmwb0218_tamiya_brummbar_05.jpg
Kuna hing on haige ja aega siin Irelandis on ning seda mudelit ei taha veel ära visata siis trikitaksin edasi. Mõte on, et värviks veel korra selle mudeli üle. Panen siis sellest mudelist pildi üles mis siin netist leidsin. See on värvitud kamosse. Kas keegi oskaks öelda need 3-e värvi koodid Humbroli värvivalikust?
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Ikka üritan.

Postitus Postitas Hertsog »

kollane oli vist 93. edasi on nii et võta selle firma numbrid mis juhendis antud on ja pane "firma nimi and humbrol conversion chart" googlisse - omal ajal sai nii neid vaadatud. ja üldiselt: aastad on õpetanud, et kogu see värvimajandus on siuke kõhutunde küsimus. sest juba kollast oli mitut erinevat värvi, roheline oli lisaks RAL6003 oliivirohelisele veel muid rohelisi ja pruune on "punasest" kuni "shokolaadini". 8012 ja 8017 RAL-id vist. need panin ka praegu mälu järgi... vbolla olid muu "teistkümned" lõpus.

lisan juurde, et mudelit minema pole mõtet visata, on tulevikus vaja - nagu näed minu teemast :D
vana värvi saad maha mudelit leotades ja vana hambaharjaga nühkides, meie mõistes "torusiili" sees, või siis ükskõik mis muu torupuhasti sees, mis sisaldab naatriumhüdroksiidi (NaOH) - eks iirimaal on neid ka. mingit osa isegi juuakse vms see viski algaine on :D

kindad kätte kindlasti, silmad kaitstud ja sisse hingata ka ei tohi aure - lihstalt hoiatus, ise - alma materi keemialaboirtest läbilohisenuna ning ellu jäänuna - olen alati kinnastega hakkama saanud. jõudu
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
wyrd
Liige
Postitusi: 613
Liitunud: 19 Juun, 2007 22:27
Asukoht: IIRI/EESTI
Kontakt:

Re: Ikka üritan.

Postitus Postitas wyrd »

IMG_20190831_185903.jpg
Tänane õhtu ja uus mudel on laual.
wyrd
Liige
Postitusi: 613
Liitunud: 19 Juun, 2007 22:27
Asukoht: IIRI/EESTI
Kontakt:

Re: Ikka üritan.

Postitus Postitas wyrd »

Mõtlesin, et lihtsam mudel aga eksisin. Nikerdamist on piisavalt.
IMG_20190906_213824.jpg
wyrd
Liige
Postitusi: 613
Liitunud: 19 Juun, 2007 22:27
Asukoht: IIRI/EESTI
Kontakt:

Re: Ikka üritan.

Postitus Postitas wyrd »

73294212_2560626224058571_8346879669710094336_n.jpg
Kukkusin eile vist pudelisse ja mudelisse. Eelmine mudel tahab veel pesu saada aga juba jauran uuega.
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Ikka üritan.

Postitus Postitas Hertsog »

ei see on täitsa normaalne nähtus. minulgi vahest nii, et vot värvida ei viitsi, aga jubedalt tahaks ehitada... ja siis on vastupidi. sestap on mõned asjad poolikud ka. näiteks on laual kaks mudelit mis on värvitud ja pestud (isegi õlivärvid on üle käinud neist) aga no vot raisk ei leia jõudu pigmente peale kanda. just neile kahele... vahepeal on otsast lõpuni valminud kolm mudelit. koos pigmentidega... nüüd tegin endale jälle tiba järelkontrolli ja tõstsin lauale ühe 2/3 valmis ehitatud asja... et teeb selle lõpuni vähemalt nii kaugele, et ehitatud on ja karbi saab minema visata, et ruumi juurde teha... lootma peab :D

aga jõudu sulle ja tee täpselt nii nagu endal tuju on. vana professionaalse amatöörina lisan, et mudeliehitus kannatab välja täpselt kolm rummikokteili. edasi on nii, et pole mõtet enam... koos teha. tuleb üks valida ja jätkata või mõlemad pooleli jätta. kuidas fiiling on :D
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
wyrd
Liige
Postitusi: 613
Liitunud: 19 Juun, 2007 22:27
Asukoht: IIRI/EESTI
Kontakt:

Re: Ikka üritan.

Postitus Postitas wyrd »

See viimane lõik on täiesti õige härra Hertsog. Eile polnud und ja mõtlesin, et nokitsen ja väike naps, et uni tuleks. Nokitsesin kuni kella 1-eni öösel. 300 grammi likööri ja 200 grammi kanget ginni. Hommikul oli küll mudeliehitaja tunne.
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Ikka üritan.

Postitus Postitas calico »

:P
300 grammi likööri ja 200 grammi kanget ginni. Hommikul oli küll mudeliehitaja tunne.
No nautida tuleb aega tema hetkes, sest kunagi ei tea mida tulevik toob, ning mida tulevikus teha saab või mitte. Enda puhul jääb alkohol enamusjuhtudel küll kõrvale, kuigi mõne jonnaka plastiku ajal on tahtmine 100 grammi piiritust küll kummutada! :P Nojah vahel ndlvahel väike kokteil kõrvale, aga vanus on vist ja treenitus on jäänud vist lohakile, sest peale väikest napsi ei ole hommikul tunne et tahaks tanki kokku panna, vaid on tunne nagu oleks selle elusuuruses asja alla jäänud! Tsiteerides vene ulmekirjaniku S.Lukajenkot: 20. eluaastates juues ja laaberdades on hommikul tunne nagu polekski joonud ja laaberdanud, 30. eluaastates peale joomist ja laaberdamist on tunne nagu oleks joonud ja laaberdanud ning peale 40. eluaastat on iga hommik ärgates nagu oleks joonud ja laaberdanud! :D
Igatahes-naudi hetke ja ehita mudelit! :write:
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
wyrd
Liige
Postitusi: 613
Liitunud: 19 Juun, 2007 22:27
Asukoht: IIRI/EESTI
Kontakt:

Re: Ikka üritan.

Postitus Postitas wyrd »

Veel tiba alkoholismist ja mudelismist. Mudeleid teen tegelikult sellepärast, et mul siin iirimaal katus igavusest kokku ei jookseks. Hea ja rahustav hobi. Alko ja naised on mul varasematest aegadest rahustavad hobid. Vahest nokitsen lihtsalt mudeliga ja väike naps kõrval. Kuid vaadake esimest mudelit siin mu nö blogis. Hakkasin seda värvima laupäeva õhtul kell 5. Ostsin kõrvale värvide lahustamiseks 1 l viskit. Hommikul ärgates oli mul oh joptvõimat kui sitt olla. Ja kuidagi ei meenunud kus ja mis olekus mudel on. Tegin uuringut. Olin mälleris olekuga sellele 2 ringi kamot peale teinud. Tookord läks asi tõesti käest ära.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline