www.militaar.net
http://militaar.net/phpBB2/

TIGER 1 AUSF. E
http://militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=45&t=42011
1. leht 1-st

Autor:  lRFSl [ 25 Juun, 2018 12:33 ]
Teema pealkiri:  TIGER 1 AUSF. E

Manus:
DSC_0341.JPG
DSC_0341.JPG [ 11.74 MB | Vaadatud 2791 korda ]
Manus:
DSC_0334.JPG
DSC_0334.JPG [ 11.47 MB | Vaadatud 2791 korda ]
Tegelesin siin sellise mudeliga mõõdus 1/35. Sai nüüd lõpuks valmis, esimene mudel mida ma oeln nii detailselt teinud. nõu ja kriitika oodatud :)

Autor:  kalle [ 25 Juun, 2018 19:32 ]
Teema pealkiri:  Re: TIGER 1 AUSF. E

Tead mina seda tankiasja ei jaga palju, aga üks asi on esiteks kõige tähtsam. Tähtis on see, et see mudel sai tehtud ja eriti hea, et need pildid siia üles said!
Mul on tunne, et pildid söövad veidi toone ühtlaseks ja lives oleks asi veel ilusam. Kindlasti on oluline see, et esimesks tööks on katsetatud julgelt tehnikaid ja üldmulje on ju igati hea.

Spetsid siis annavad soovitusi, kas selle roomiku saaks järgmine kord veel paremaks ja kuidas selle roostega nüüd täpselt on, aga kõige olulisem on see, et see mudel siin ei jääks viimaseks tööks, mida välja paned. Liiga palju on neid ühe hea sähvatusega kasutajad ja nii ootaks, et veel sähvataks. Seega see sai hea ja näita varsti jälle.

Kk

Autor:  Joss Metsast [ 26 Juun, 2018 9:19 ]
Teema pealkiri:  Re: TIGER 1 AUSF. E

Minu alatine kiiks on see kui kui tank juba selline muhedalt sodine on siis peaks samas toonis alus ka olema. Aga see selleks . Minu silma järgi igati hästi välja tulnud eksemplar. Näha et lahingutes pikka aega osalenud veteran ;)

Autor:  Walter2 [ 26 Juun, 2018 9:41 ]
Teema pealkiri:  Re: TIGER 1 AUSF. E

Kas zimmeriti kasutamine on pigem reegel kui erand - vähemalt Tiigritel võiks see peal olla kui uskuda pilte. Selle seerianumbri ajalugu on ka tuvastatav, Eesti ajalooga masin?

Autor:  vaoinas [ 26 Juun, 2018 9:43 ]
Teema pealkiri:  Re: TIGER 1 AUSF. E

Esimese suurema mudelina on ju täiesti suurepärane tulemus. Joss alust mainis, aga noh, samas võib ka ilma aluseta - see lihtalt annaks pisut juurde.

Kõige positiivsem siin on see, et autor ei ole peljanud katsetada. End tagasi hoidmata on proovitud erinevaid mudelikulutamise tehnikaid ja võtteid, mis andsid ilmselt kogemustepagasile palju juurde. Ja vaid selliselt ise ning ohtralt katsetades on võimalik jõuda iga mudeliga järjest paremate tulemusteni. Ja see mis meil siin ees on, on igati huvitav ja hästi tehtud asi vaadata.

Paar tähelepanekut ka:

Kõige tõenäolisemalt on kasutuses kummiroomik ning see on läinud külge enne tõsisema kulutamisprotsessi algust. See aga on viinud selleni, et veermiku vahel olev muda sulandab kõik detailid ühtlaselt kokku ning ei jäta muljet veermikust, kui alaliselt liikuvast osast. Edaspidi soovitan kummilindi asemel kaaluda plastikust või metallist alternatiive, mis võimaldavad roomikut ja veermikku eraldi mudastada ja roomiku alles kõige lõpuks peale tõmmata.

Teine tähelepanek seostub luukidega. Tihke tolmutamine on luukide vuugid tihedalt kinni kittinud - jääb mulje, nagu need poleks kunagi lahti käinud. Selle vastu aitab see, kui luugid värvida ja kulutada eraldi detailidena ja nad samuti alles lõpus peale suuremat töötlemist lisada.

Kolmas on lihtsalt ajalooline - Selline Tiigri mudel ei saanud kuidagi halli alusvärviga olla. Tean, et Halli peetakse Tiigrite juures kõige seksikamaks ja kõik mudelistid kibelevad just halli Tiigrit teha, Aga hallid olid vaid kõige esimesed väga iseloomulike tunnusjoontega Tiigrid - sinu oma on hilise otsa masin hoopis teistsuguse veermiku ja komandörikupliga.


Mis kõige tähtsam - tegu on ikkagi muljetavaldava esimese katsetusega ja mina loodan, et selle meistrikäe alt siia foorumisse kindlasti veel töid tuleb.

Kristjan

Autor:  lRFSl [ 24 Mai, 2019 14:57 ]
Teema pealkiri:  Re: TIGER 1 AUSF. E

Tänan teid arvamuste suhtes väga hea oli lugeda.

Miks Hall? Tundus kuidagi sobivat ei julgenud kohe kast camo peale lüüa.

Lindid ei olnud kummist. Need olid eraldi kokku pandav 99-100 lüli. Nõustun, et need oleks pidanud panema hiljem aga selline detailsus lõi alles hiljem pähe. Sest alguses mõtlesin teha ainult ühte tooni.

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/