www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 25 Mai, 2020 5:08

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 62 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: 1/72 lahingtehnika nurk
PostitusPostitatud: 07 Mai, 2020 19:26 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

viskan ka oma kaks senti õuele:

minu jaoks on mudeli juures kaks täiesti eraldiseisvat etappi: ehitamine ja värvimine. ja mudel ei ole ennem valmis kui mõlemad etapid on lõpetatud. eks inimesi, tundeid ja diagnoose ole erinevaid, nii ka minu puhul: vahest tahan ehitada, vahest tahan värvida. ja oluline on, et mudeliga tekiks ka mingit moodi "suhe". mõne mudeli puhul kaob tunne ära ja lõpptulemus pole ka minu enda arvates võibolla see, mis ta olema peaks. ehkki saab kohusetundlikult lõpetatud. aga eks see on maitse ja sisemiste dilemmade küsimus

seega kui ei ole tunnet peal, et tahaks värvida, siis kohe ei peagi värvima. oota tunnet... mul ootas näiteks Cariuse Tiger ikka mitu aastat. aga tulemusega olen ise vähemalt väga rahul lõpuks.

võib vahelduseks ka mingi teise asja ehitamisse võtta, kui on see tunne rohkem peal. aga mitte väga palju korraga, siis on oht, et tekib tunnetekompott ja tulemus nagu meil siin mõnel kuulsusrikkal meistril kelle šedöövreid oodatakse juba aastaid (varsti äkki aastakümneid?)...

kusjuures viimase pöörase ideena viskan veel sellise kirvena õhku: aga miks mitte presenteerida mõlemat? ehk siis maski pool mudelit ära, nii et kogu materjalide ilu ning ehitamise vaev jääks näha. ja teine pool värvi ning kuluta ära. ma usun, et see võiks päris huvitav tulemus olla...

igatahes on su tase juba praegu üsna kõva :)

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

Teema pealkiri: Re: 1/72 lahingtehnika nurk
PostitusPostitatud: 07 Mai, 2020 20:04 
Eemal
Liige

Paras dilemma üles tõmmatud, aga eks arvamusi võib sama palju olla, kui on arvajaid. Väga palju filosoofiat ajada ei taha, toon vaid enda arvamuse lisaks: kui mingi asi seisab pikka aega (või väga pikka aega) poolikult või siis lihtsalt värvimata, võib ajapikku tekkida seis, kus on päris raske ennast selle projekti jaoks uuesti "käima tõmmata".
Näide - aastaid tagasi kaevasin end päris sügavalt JS-2 teemasse sisse ja püüdsin tol ajal saadaolevast enam-vähem norm geomeetriaga Zvezda mudelist elulooma saada. Punnitasin päris palju, aga siis tekkis mitu tehnilist momenti, millele vastust ei saanudki ning asi jäi seisma. Kauaks, vääga kauaks. Siiamaani seisab, sellisena: https://static1.album.ee/files/1194/71/orig_29867825_rjAW.jpg Plastik on juba värvi muutnud, EPO kolletab, plekid oksüdeeruvad jne.
Aga tegelikult häiris mind kogu aeg mingi lõpetamatuse tunne, sest teha jäid vaid pisiasjad ja siis värv peale. Lõpuks jõudis asi niikaugele, et sõitsin eelmisel aastal üle 1000 km maha, käisin mudeli prototüüpi pildistamas ja tean, et millalgi (loodetavasti lähitulevikus) saab mudel ka värvi alla.

Nii et seismise mõttes pole vahet, kas aasta või kasvõi aastakümned - tähtis on, nagu eelkirjutaja mainis - enda sisetunne..

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 62 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: