ZIS-42M

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: ZIS-42M

Postitus Postitas vaoinas »

No eks ta edeneb pikkamisi, aga see, milline tähelepanu läheb üksikute pisidetailide peale, on ikku uskumatult muljetavaldav.
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: ZIS-42M

Postitus Postitas fossiil »

Tervitus selle aasta viimasel päeval!

Kõigepealt tänan heade sõnade eest!

Aasta lõpp tuli üsna töiselt ja hobi jaoks ei jätkunud pahatihti energiat, seepärast on asi pikalt venima jäänud. (kuidagi pean ju ennast välja vabandama, või siis vähemalt üritan seda teha). ..
Aga teen siis ka enda viimase postingu sel aastal - mingisugused arengud siiski on, näiteks need pisemad rattad on nüüd kloonitud ja pisikest valearvestust silmas pidades ka siseküljelt veidi õhemaks treitud. Sellised nad tulid:

Pilt

Pilt on udusevõitu ja "pehme", aga vajaliku info annab edasi. Ei oskagi öelda, miks kvaliteet veidi kehvavõitu tuleb - võimalik, et see materjal jääb mingisugusesse koloratuurivahemikku, mida aparaat keeldub nägemast... :dont_know:

Sai siis veidi ettevalmistustöid tehtud - šabloon käru puurimiseks jms. - ning prooviks valmis detailid kokku lapatud, no et kuidas tundub:

Pilt

Tundub päris kobe, ülevalt on rullik veel puudu, kuna selle kinnituse pean alles välja mõtlema, aga muidu võtab ilmet. Ja selline on ta siis veidi altpoolt:

Pilt

Ja nüüd siis paras peavalu ise: kui kohe oleks osanud ette näha, et niisuguse kribulaga tuleb niiii pikalt maadelda, nagu minul juhtus, siis oleks kogu projekt ilmselt ennetavalt prügikasti jõudnud ja mina oleksin praegu mõne tankiga lõpusirgel... Ausalt, ma pean silmas selle kribula peale kulutatud aega ja närve. Selline siis:

Pilt

Niisugune on tulemus altpoolt - oleks pidanud veidi teise nurga alt pildistama, seal jätkub samuti reljeefi, aga uuesti klõpsida ei viitsinud:

Pilt

No ja et nutulaul ainult tühja kaeblemisena ei tunduks, siis võrdluseks kõrvale toosama kurikuulus tikuke:

Pilt

Nüüd tuleb seda juppi sadamitukümmend korda kloonida ja siis on veel üks mitme tundmatuga võrrand tulekul - millest ja kuidas roomiku alus teha, et see näeks välja nagu õiges mõõtkavas transportöörilint. Ja see siis tihedalt neidsamu kloonitud juppe täis laduda. Kuidas kõik veel värvi alla saab, nii et see normaalne paistab - veel ei tea, aga eks järgmisel aastal näeb.

Aga seniks head vana aasta ärasaatmist teile kõigile!
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: ZIS-42M

Postitus Postitas calico »

:dont_know: Kuigi kurdad aegluse üle, on see sellise detailsuse saavutamise eest vabandatav. Tead, nutt tuleb peale kohe kui nii suurt tikku nägin fotol! :crying: :mrgreen: :lol:
Aga Head Uut Aastat sullegi!
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: ZIS-42M

Postitus Postitas vaoinas »

No päris detailseks läheb. Kahju, et seda ilusat tähikut jääb sealt käru vahelt ikka väga vähe näha.
Roomikulüli on väga palju hoolt ja tähelepanu saanud - ootan suure huviga kuidas jooks roomikut välja nägema hakkab.

Kristjan
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: ZIS-42M

Postitus Postitas fossiil »

Tänan, aga selle roomiku juurde tuleb alles jõuda. Kõigepealt veeretasin mõtteid, et millest teha - ei osanud midagi paremat välja mõelda, et kleebin paberiribad kokku ja ongi aluspind olemas. Aga et ühe rõngana seda peale monteerida ei õnnestu, oli samuti algusest peale selge. Nii et kahest poolest, ülemisest ja alumisest. Ja see, et pooled peavad konkreetse kujuga olema, on ilmselge, niisama näpu vahel tegemisest head nahka ei tule. Kõigepealt alustasin konduktorist, tükk tüütut tööd, aga valmis lõpuks sai:

Pilt

Ja siis paber, õigemini võimalikult ühesuguse laiusega ribad. Kuna üldine paksus peaks olema 0,8 mm, siis ühe segmendi jaoks on vaja kaheksa riba, tavaline paber on parajasti 0,1 mm paksune. Avastasin, et ühesuguse laiusega ribasid ei olegi nii lihtne lõigata, lõpuks sain +0,1 täpsusega ribad ka tehtud ja konduktorisse:

Pilt

Seejärel kõige vedelama superliimiga ettevaatlikult kokku möksima, et konduktori külge ei kleepuks. Sain hakkama, aga tulemus ei meeldinud, sest paber on ikkagi suht tihe materjal ja sain aru, et liim ei jõua kuigi sügavale materjali sisse imbuda, enne kui ära kuivab. Aga see ei ole hea, sest ajapikku võib sinna ikkagi niiskust kogunema hakata. Pealegi ei meeldinud mulle sellises koguses täpsete ribade lõikamine kohe üldse mitte. Tükk aega otsisin sobivamat materjali, mis oleks veidi väiksema tihedusega ja paksem. Lõpuks leidsin mingisuguse nõukaaegse suurte ruutudega kirjaploki, mille kaaned olid küllaltki pehmest kartongist ja sobiva paksusega - 0,4 mm. Ühe segmendi jaoks kaks riba lõigata on ikka midagi muud, kui kaheksat nüsida. Ja seejärel alumine pool uuesti:

Pilt

Ning ülemine samuti:

Pilt

Aga et kõik see värk parasjagu aega võtab - tihti läheb mõttetööle ja otsimisele rohkem aega, kui tegemisele endale - siis on roomiku valmimiseni veel parasjagu aega. Ja ega ma nüüd nii virk juppide kloonija kahe ei ole, kui võiks ja tahaks, neid ei ole veel ühe roomiku jagugi valmis:

Pilt

Eks punnitan edasi, vormidega ei ole seekord eriti rahul, ootan uut silikooni, siis teen uued.
Järgmise korrani.
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: ZIS-42M

Postitus Postitas fossiil »

Nonii. Lõpuks on siia kah midagi postitada - punnitasin tükk aega mis kole ja sain esimese roomiku testiks kokku pandud:

Pilt

ja veidi teise nurga alt:

Pilt

See jääbki ilmselt siin teemas viimaseks postituseks, sest tulemus ei ole minu arvates jätkamist väärt. Tegelikult tegin esimese vea kohe, kui arvasin, et olemasolevad sponsoonid kõlbavad valmiskujul küll. Tulemus näeb välja, nagu Toon Tank-i või Egg-Plane-i detail, lühikesevõitu ja jäme. Alternatiiv oleks praktiliselt otsast peale alustada ja sponsoonid ise teha või olemasolevaid parasjagu retsida. Sellise väljakutse peale võiksin ju härga täis minna küll, aga üritan seekord mõistuse häält kuulata. Asi on selles, et niisuguse aretuse juures tuleb ohtralt tsüakriinakrülaati kasutada, millele üldjuhul alternatiivi ei ole. Eile sai päris kaua nokitud ja ilmselt läks asi veidi käest ära, sest öö möödus kapitaalselt umbes lõõridega, praegugi veel toibun jääknähtudest ja murran aeg-ajalt tatipurikaid nina otsast ära.
Kui kunagi peaksin aretama mingisuguse väljatõmbe, mida on laisk ja mugav kasutada siis mine tea... Aga seniks tõmban pidurit ja külmutan projekti. Kui millalgi peaks tekkima ägedad masohhismi vaevused, eks siis mõtlen edasi.
Karbi peitsin kaugele. Nüüd on plaanis võtta vahelduseks ette midagi, mille koostamise juures ei ole vaja mitte kui midagi ise aretada... Aga kui sobiva isendi leidnud olen, eks siis annan teada.

Head Vabariigi Aastapäeva!

Urmas.
1/72mudelist
Liige
Postitusi: 55
Liitunud: 10 Mai, 2019 10:52
Kontakt:

Re: ZIS-42M

Postitus Postitas 1/72mudelist »

Aga äkki enne kui taha rändab proovib panna ülejäänud elaja kokku ja nähe milline siis paistab? Vaheti mõni detail näebki selline mittesobiv, kuid kui koos on harjub äta ja sulab ühte.

Seoses nende kastdega, küll ma teen edaspidi ka tikutoosi pilte ja eks siis hoiab imestust :D
Sul on ikka korralikum töö!
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: ZIS-42M

Postitus Postitas vaoinas »

Sellest on küll päris kahju, et peale nii põhjalikku algust asi pooleli jääb, sest
see roomikuga sponsoon näeb ju tegelikult väga kaunis välja.

Samas saan suurepäraselt aru, sest endalgi on mõne asjaga peale pikka nokitsemist tekkinud siiski jõuetuse tunne ning see on seetõttu kuskile sahtlisse tagasi rännanud


Kristjan
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: ZIS-42M

Postitus Postitas kalle »

Vot nii. Nüüd on siis taas näha, kui erinevad on inimesed oma tegemistes ja lati seadmistes. Mina oleks olnud väga rahul endaga, kui selline asi oleks valmis tehtud ja oleks rõõmsasti tööga edasi läinud. Aga pole parata ja jääb vaid loota, et Urmas teiste töid enda mõõdupuuga ei mõõda. No ilmselt ta siiski teeb seda, aga viisaka inimesena ei ütle välja. Sest üsna üksikud asjad jääks lauale, kui kõik peaks asja sama karmi standardiga tegema hakkama. Õnneks on aga sõna ja nuga vaba ja me saame kõik omad asjadega edasi minna;) Minul on muidugi kahju, et üks meist okasvöö enda ümber nii pingule on vedanud:)

Kk
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: ZIS-42M

Postitus Postitas fossiil »

Tundub et antud juhul on postingu lugejad keskendunud rohkem selle esimesele osale - "Urmas, sunnik, sai juba mingi märgiga maha, aga tõmbas nina viltu ja nüüd pirtsutab". Aga tegelikult peaks rohkem jälgima seda teist poolt: kui ikka pärast õhtust liimiga toimetamist ärkad poole öö peal tati sisse lämbumise tundega ja hommikul mõistad, et aju voolab tasapisi nina kaudu välja, siis hakkad otsima põhjuseid, et mille tagajärjel selline reaktsioon?
Olgu, paar pisemat liimimist iga päev eriti palju tunda ei andnud, sellise talvise suht tavalise pisukese "nohu" tundega on arvatavalt kõik tuttavad. No talv ju. Ja igasugu viirused niikuinii liikvel, eriti selle talve ilmadega. Nende süü...
Aga kui lõpuks mõistad, et kõik need nohud ON seotud ühe konkreetse tegevusega ja mida kauakestvam tegevus, seda hullem enesetunne, siis tuleb midagi ette võtta. Kõige esimene: projekt külmutada. Kauaks? Seni, kuni suudan välja mõelda konkreetse toimiva tehnilise lahenduse, millega väldin liimi aurude ruumi hajumist. Akna kaudu tuulutamine on ära proovitud, see ei ole lahendus.
Ülesanne on tehniliselt keerukas, sest tulemus peab vastama mitmele kriteeriumile.
Lähtetingimuseks on väljatõmbe suubumine aknaraami ülemise serva sees olevasse kitsasse tuulutuspilusse.
Teiseks peab töötsooni kate(?) võimaldama vabalt mikroskoobi all töötamist.
Kolmandaks: paigaldamine PEAB olema võimalikult kiire ja lihtne.
Ja neljandaks: müratase peaks olema võimalikult madal.
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: ZIS-42M

Postitus Postitas Joss Metsast »

Tegelikult on veel üks võimalus, kasuta teist liimi. Õhtul kui läbi kargan üritan meeles pidada ja tasku pista, vana hea krokodillide liimimise liim. Proovi. Usun et enamus liiteid saab temaga kenasti teha. Seal on ka omad nipid. Loomulikult jääb tsüakriinakrülaat ühendus tugevam aga ma usun et ega sa selle veokiga ju liivakasti mängima ei siirdu :)

Tahaks ikka lõpplahendust näha , mul juba popcorn ostetud mitme sessiioni vaatamise peale jne..

Pealegi on need roomikud selline ulme et anna aga olla. Minu arust pole ka sellel sponsoonil häda ühti, aga mul pole ka fotosi silme ees.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: ZIS-42M

Postitus Postitas vaoinas »

Levar, mõtle nüüd sellele ka, et kui Urmas selle Zis'i sahtlisse viskab, siis ta hakkab selle asemel ehitama midagi muud.
Ja loodetavasti on see midagi muud natuke lihtsam ja lõbusam ja natuke rohkem otse karbist.
Et siis me näeksime Urmase postitusi natuke tihedamalt, kui roomikulüli haaval kord kahe kuu tagant.

PS. Mitte et mulle käesolev Zis pinget ei pakuks - vastupidi, väga kaasahaarav, hariv ja nauditav teema on see siiani olnud.
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: ZIS-42M

Postitus Postitas Joss Metsast »

vaoinas kirjutas:Levar, mõtle nüüd sellele ka, et kui Urmas selle Zis'i sahtlisse viskab, siis ta hakkab selle asemel ehitama midagi muud.
Ja loodetavasti on see midagi muud natuke lihtsam ja lõbusam ja natuke rohkem otse karbist.
Et siis me näeksime Urmase postitusi natuke tihedamalt, kui roomikulüli haaval kord kahe kuu tagant.
Sellisele mõttekäigule kirjutaks küll alla, seda enam et Urmas näitas tegelikult mis tal meeles mõlgub. Aga seda et fossiil midagi otse karbist teeks... nunuhh, nii kergeusklik ka ei tasu olla :)
Aga igastahes ootab ees põnev teema.

PS, Hoidsin seda va Zis-i kurjajuurt käte vahel, see roomik on ikka üks supervärk. Seda peab tunnistama. Kahju et kalevi alla läheb, aga usutavasti tuleb sealt ka samakiirelt välja .
Kasutaja avatar
Seersant Steiner
Liige
Postitusi: 1098
Liitunud: 05 Nov, 2005 12:59
Kontakt:

Re: ZIS-42M

Postitus Postitas Seersant Steiner »

fossiil kirjutas:Tervitus.

Aeg muudkui aga läheb ja teema ei edene kohe kuidagi. Aga päris ära koolenud ka veel ei ole, nii et punnitan edasi.
Miks neid rattaid paljuvõitu tundub? Mul on üks sõber Vladivostokis, kes mängis hiljaaegu mõttega võtta ette ZIS-41 - tegin siis rattaid topelt, et kui tal peaks soov tekkima, saadan. Saatsin mõni aeg tagasi pildid, aga seni on vaikus - eks siis paistab, mida ta otsustab. Ta on mind aidanud üksjagu - AT-T manuaali ajas Kaliningradist välja ja puha, nii et selles mõttes olen talle sees.

Ja millega siis seni aega olen veetnud? Üksainus kribul jupp rikkus mul närve mitu nädalat - no ei ole pärast tööd seda teravust eriti palju järel, seda enam, et suur osa eesti rahvast tahab jõuludeks uut naeratust või siis uute hammastega head-paremat järada, nii et tööd ei tundu just vähe olevat.
Aga eks see on üks paras nutulaul enese õigustamiseks. Nii ma siis tegingi seda juppi kolm (!) korda, enne kui nii enam-vähem hakkas tunduma.
Selline ta siis on:

Pilt

Ja traditsiooniline tikuke on võrdluseks kõrval, sest muidu ei adu, kui jama sellist junni teha on. Vähe sellest, et kolm korda tegin, siis kui viimane variant valmis sai ja hakkasin telgi külge aretama, oskasin selle junni veel sõrmede vahel pooleks ka murda... Vaat siis tundsin et mõnikord peaks ikka auru ka välja laskma... Eks ta oli kõiksuguste liimidega juba hapraks muutunud.
Aga liim aitas ja valmis ta sai, täna tegin vormi samuti ära, lisaks veel ratta oma kah.
Siin on siis mõlemad masterid kõrvuti esialgsete juppidega, mis mulle kohe üldse ei meeldinud:

Pilt

Eks mõne aja pärast hakkan kõike seda kenadust kokku aretama, tegelikult ootan juba isegi, et kuidas jääb.

Järgmise korrani.
. Mul on samasugune isend ka pooleli aga austatud fossiile muidugi mulle neid rattaid paari ei anna. Sest ma olen ju vierdo
Viimati muutis Seersant Steiner, 05 Nov, 2020 15:38, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Sam Beaver
Liige
Postitusi: 823
Liitunud: 09 Aug, 2017 19:54
Asukoht: Siin & seal, põhiliselt tööl
Kontakt:

Re: ZIS-42M

Postitus Postitas Sam Beaver »

Seersant Steiner kirjutas: Mul on samasugune isend ka pooleli aga austatud fossiile muidugi mulle neid rattaid paari ei Anna.
Vaata, sellega on nii et Anna jäi Tartu turul munadega rongi alla (mis kuradi asi küll on munadega rong?). Nali naljaks, aga mille üle Sa siis õieti imestad siin. Ise ju ühes teises postituses ütlesid nii:
Seersant Steiner kirjutas:Ja miks ma peaksin oma asjad mingitele rehabilitatsiooni keskuse totudele andma?
Järeldused võid ise teha.
Putin destroyed the pro-Russian lobby in the world with his own hands. Now acting in Putin's interests would mean admitting that you fucked a goat
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist