Adolf Hitler.

Väljapaistnud isikud -- sõjaväelased, riigitegelased jmt. Kellest iganes peate vajalikuks kõnelda sõjandusega seoses.
Vasta
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Kui pikk oli Hitler?

Postitus Postitas Sollmann »

Nõukuaegsetes filmides ja karikatuuridel on Adolfit tihtilugu kujutatud üsnagi kesist kasvu kiitsaka mehikesena.
Kui aga võrrelda dok.kaadritelt AH-d teiste omaaegsetega, jääb mulje, et pikkust tal ikkagi siiski jagus, alt üles ei vaadanud justkui kedagi.
Ise pakuksin, et sm-eid võis tal olla nii 175-178.
Sm. Stalin oli kahtlemata oma jäälõhkujast lühem. Silma järgi kusagile 160-165 -e kanti.
On kellegil täpsemaid andmeid 20.saj-i kahe suurkuju füüsiliste parameetrite kohta?
TÕDEONAJATÜTAR
MOrav
Liige
Postitusi: 2150
Liitunud: 28 Dets, 2004 20:45
Kontakt:

Postitus Postitas MOrav »

Hitler: 173 cm pikk, kaal 68 kg.

Stalin: 160 cm, elu lõpuosas kandis väidetavalt platvormjalanõusid, et pikem välja näha.
2H
Liige
Postitusi: 92
Liitunud: 11 Veebr, 2005 7:57
Kontakt:

Postitus Postitas 2H »

Jaa,aga kui pikk oli Uljanov-Lenin?Ma kuulsin kunagi,et kui Stalin ja Lenin veel koos Moskva mausoleumi jagasid,siis Lenin oli päris punn olnud.
Kasutaja avatar
-iff-
Liige
Postitusi: 182
Liitunud: 28 Apr, 2005 19:30
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas -iff- »

jah kui pikk oli napoleon
Paljud tahavad, et tõde oleks nende poolel, kuid ise ei taha olla tõe poolel.
MOrav
Liige
Postitusi: 2150
Liitunud: 28 Dets, 2004 20:45
Kontakt:

Postitus Postitas MOrav »

Napoleon: 166-167 cm.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Liige
Postitusi: 817
Liitunud: 30 Apr, 2004 19:49
Asukoht: 58°22'N 26°43'E
Kontakt:

Postitus Postitas sammal.habe »

"kargas üks lühike junn bronne-auto pääle, vehkis soniga ja pritsis sülge"
- oktoobrirevoluutsiast osavõtnud vana-vanaisa mälestused. paraku läbi vahendajate, ise olin tilluke tema ja minu ühisel eluajal. mäletan vaid, kuidas ta end võpsikusse üritas peita, kui kohaliku kooli pioneerid talle oktoobripühade aegu nelke tuua püüdsid :P
2H kirjutas:Jaa,aga kui pikk oli Uljanov-Lenin?Ma kuulsin kunagi,et kui Stalin ja Lenin veel koos Moskva mausoleumi jagasid,siis Lenin oli päris punn olnud.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Hitleri elusuuruse vahakuju kõrval olen seisnud, see mis Tallinnas ohvitseridemajas oli. Ma arvan ka, et umbes 170-173cm.
Muidugi tuleb arvesse võtta, et II.m.s ajal oli keskmine valge mehe pikkus 175cm. See tähendab, et Hitler oli selle aja kohta keskmist kasvu.
Hitleri kasvust veel nii palju, et kui vaadata fotosid 30-ndatest, siis seal on ta hea rühi, sirge seljaga. 45a viimane punkri ees tehtud fotol meenutab ta vanat küürus ätti. Julgen öelda, et 5 cm.-i on kadunud, stress tegi oma töö.
Oma osa andis ka toitumine, teatavasti oli Hitler taimetoitlane ja sportlik. Olen kunagi näinud fotot, kus ta maika ja trusaritega :lol: jookseb kusagil väljakul. 45a olevat ta põhitoit olnud kreemikoogid, ka olevat tema arst talle välja kirjutanud amfetamiini laatset ravimit, nii, et võib arvata, et Füürer oli oma elupäevade lõpul koguaeg kerge laksu all :lol: :lol: :lol: .
Hästi see talle ei mõjunud.
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

A.Hitler

Postitus Postitas hugo1 »

Nägin kunagi üht ajaloo saadet, kus räägiti, mis sai A.Hitleri laibast peale surma. Kui õigesti mäletan, siis seal räägiti, et Stalinit huvitas kõik, mis puudutas Hitlerit. Mis on aga minu jaoks täiest arusaamatu on see, et Moskavasse viidi Hitleri kolbast üks tükk, täpsemini laup. Ma ei mõista miks? Ma saan aru, kui viidud oleks pea. See on juba vana traditsioon, aga kolba tükk? See on venelastel siiamaani alles, seda seal saates ka näitas. Isiklikest esemsetest oli seal veel Aadu vorm, raudrist, vormimüts jne... Tervehunnik igasugu asju. Ma ei saa ka hästi aru, kas venelased raiusid, siis Hitleri pea pooleks, et seda tükki kätte saada?
Võimalik on ka see, et ma ajan praegu midagi segamini ja kolbatükk sattus Moskvasse alles peale Hitleri teistkordest väljakaevamist? Kuid ka sellisel juhul tekib küsimus milleks? Välja ta ju kaevati, põletati ja tuhk jõkke just selle mõtega, et ta inimeste mälust igaveseks kaoks. Miks see kont säilitati?
Veel torkas mulle pähe, et Stalini huvi Hitleri vastu oli väga suur. Lasi ta ju teha endale Hitlerist raamatu stiilis toimiku, et huvitavam lugeda oleks. Aadu isiklikud asjad Moskvasse enda juurde saata. Salastas kõik, mis Hitleri surmasse puutus. Lühidalt jutu iva on selles, et ma arvan, et Moskvas kusagil arhiivis on olemas terve posu pilte Aadu laibast. On keegi näinud? Teiseks, ei ole võimatu, et äkki Aadu laip veeti ikkagi Moskvasse ja vedeleb siia maani seal, kusagil. Arvestades venelaste valesid ei ole miski võimatu ja kurat teab keda nad 45 matsid ja kelle konte hiljem põletasid? Mis te asjast arvate?
Stalinist ja Hitlerist veel nii palju, et Suvorovi järgi vist, kui õieti mäletan, siis Stalin olevat vihanud Hitlerit.
Stalini tütre raamatus(vist oli) selline jutt, et Stalin olevat tihti heldimusega rääkinud, et oleks ta saanud Aaduga ühte heita, siis oleks nad valluatanud koos terve euraasia. Koos me oleksime olnud võitmatud ütles Joss õnnis naeratus näol. :lol: :lol: :lol:
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas Sollmann »

Napoleoni osas lubage kahelda: 166-167 oli tolle aja kohta täiesti tubli kasv. Ise kui koolis õppisin, teadsin ajalootundidest, et 155 sm
TÕDEONAJATÜTAR
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Seda, et tol ajal Prantsusmaal keskmine kasv 160-165 oli olen ka mina kuulnud. Samas, kas mitte prantslased ei ole pisut lühemad keskmisest eurooplasest(sakslasest, eestlasest). Kindel see igatahes on, et pikemaks me kasvame. Keskaja ristirüütlite soomusesse mahuksid tänapäeval pubekad, mitte täiskasvanud mehed. Rüütlid olid ju 150cm, keskmine.
Napoleoni aja keskmine 165cm, Hitleri Saksamaa keskmine 175cm. Tänapäev 180-190cm keskmine ja kuni 2m-i ei ole ka mingi ime.
Huvitav kas mingi 300a. pärast on meie järglased 3m-sed kodjakad :lol: :lol: :lol:


Stalin olevat jah olnud mingi 160cm. väga julma ja eemaletõukava näoga, rõugearmid ja vinnid.
Samas olen kuulnud, et Stalinil oli 6 teisikut, keda ta aktiivselt kasutas. Moskva kõne olevat teisik pidanud 41a. Liigub isegi legende, et Jaltas ja Teheranis ei olnud ka Joss isiklikult kohal :?:
Temast teatakse igaljuhul kõvasti vähem, kui Hitlerist. Ajaloo seisukohalt oli tegemist sama huvitava inimesega, nagu Hitlerigi.
Rohkem võiks Jossist, siin foorumis juttu olla.
Teab keegi kas Jossile ka ära koristada üritati. Ei pea seda viimast teooriat silmas, mis ta surmaga lõppes.
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Slinky
Liige
Postitusi: 298
Liitunud: 13 Apr, 2005 21:20
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Slinky »

ma pakun et see kolba tükk oli lihtsalt ainus mis laibast alles jäi. Kondid põlesid bensuga nii ära, et muutusid pehmeks ja lihtsalt lagunesid
MOrav
Liige
Postitusi: 2150
Liitunud: 28 Dets, 2004 20:45
Kontakt:

Postitus Postitas MOrav »

Ära Napoleoni puhul kahtle, ma arvan, et arvutasin jalad ja tollid õigesti ümber (inglise jalg 30 cm ja toll 2,54 cm). Napoleoni puhul on eksitud vanades prantsuse jalgades ja inglise jalgades ja nii ta lühemaks tehtud.

"After the famous general and emperor died in 1821, his body was autopsied in France, and his height was noted as 5 foot 2 inches. This measurement was in French feet (pieds de roi) and was never correctly converted to standard English measure. In English feet, Napoleon stood 5 foot 6.5 inches tall. So the poor guy was shorted a full 4.5 inches in height.

In his day, 5'6.5" was a perfectly respectable, nothing-to-be-ashamed-of height for a man. In fact, Napoleon was actually slightly taller than the average Frenchman of 1800.

So the diminutive size the emperor is so noted for was, in fact, a mere miscalculation. And as one observer points out, "It is also probable that the men of his Imperial Guard, with whom he 'hung out,' were very tall, creating the illusion that Napoleon was short."

Või:

"The widespread notion of Napoleon's shortness lies in the inaccurate translation of old French feet ("pieds de roi") to English. The French measure of five foot two (5' 2"), recorded at his autopsy, actually translates into five feet six and one half inches (5' 6.5") in English measure, which was about the average height of the Frenchman of his day. It is also probable that the men of his Imperial Guard, with whom he "hung out," were very tall, creating the illusion that Napoleon was short."

Googelda veidi :-)

http://www.google.com/search?hl=et&q=na ... lr=lang_et
Kasutaja avatar
Manstein
Liige
Postitusi: 34
Liitunud: 04 Apr, 2005 19:19
Kontakt:

Postitus Postitas Manstein »

Hitler kui saamatu sõjaväelane ei peaks kellelegi huvi pakkuma pigem oleksid venelased pidand võtma tükke suuremate väejuhtide kolpadest.
Dulce et decorum est pro patria mori.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Hitleri saamatus on suhteline, 1941a. ei arvanud keegi, et ta saamatu on.
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Alkar
Liige
Postitusi: 129
Liitunud: 01 Apr, 2005 19:55
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Alkar »

Hitleri suur saavutus on see, et ta oli piisavalt hull Venemaale kallale tungima, maksis selle eest küll enda ja miljonite sakslaste eluga aga hoidis lääne euroopa kommudest puhta.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist