Allikud ja Lauristinid

Väljapaistnud isikud -- sõjaväelased, riigitegelased jmt. Kellest iganes peate vajalikuks kõnelda sõjandusega seoses.
Vasta
Kasutaja avatar
harri13
Liige
Postitusi: 555
Liitunud: 20 Jaan, 2006 20:30
Asukoht: haava salu
Kontakt:

Allikud ja Lauristinid

Postitus Postitas harri13 »

On ju teada tuntud asi, et tuline Eesti Riigi taastaja Marju Lauristin on kuulsate ja "teenekate" Eesti Riigi hävitajate Olga ja Johannes Lauristini tütar(minu meelest pärlkommentaariks sellest kurioosumist sobib Tiit Made raamatust "Ükskord Niikuinii"(Argo 2006) lk 365 lõpus olev lause:
Niipea, kui Eestis riiki pööratakse, peab keegi Lauristinidest asja kallale asuma.
). SL Õhtulehe 18.dets 2008 artiklis "Jaak Allik: "Tuulepealne maa" on propagandahõnguline jama" (http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=308786). Leidub lause, et Jaak Allik on Hendrik Alliku ja Olga Lauristini poeg.

Kas Jaak Allik ja Marju Lauristin on poolõde-vend? Kas keegi kirjeldaks lähemalt Allikute ja Lauristinide vahelisi seoseid?
Elagu Eesti Wabariik!
Peaasi et oleksime iseseisvad ja juhid oleks õiged!
Kasutaja avatar
kanakukk
Liige
Postitusi: 247
Liitunud: 22 Mär, 2008 22:57
Kontakt:

Postitus Postitas kanakukk »

Jaak on koguni Lauristini nime kandnud: http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=139297

Aga teema algatajal soovitaksin oma küsimusi neutraalsemalt esitada. Minu meelest igasuguste hinnangute võimendamine ja tobedad kirjavead ei sea Sind Lauristinidest kuigivõrd kõrgemale.
"Me oleme nii lootusetult inimpalge minetanud, et igapäevase kasina leivapalukese pärast anname ära kõik: põhimõtted, oma hinge – kõik võimalused tulevastele põlvedele, et mitte ainult ohustada oma ebakindlat eksistentsi." A. I. Solženitsõn
Kasutaja avatar
harri13
Liige
Postitusi: 555
Liitunud: 20 Jaan, 2006 20:30
Asukoht: haava salu
Kontakt:

Postitus Postitas harri13 »

Enda meelest esitasin ma fakte. Hea tava on mainida ära silmapaistvate inimeste tegevus. Tõsi, iseasi on siin kas ka negatiivsete tegelaste tegevust tuleb mainida, aga ma tegin seda kontrasti välja toomiseks.

Kirjavigade eest pean vabandama. Tänan tähelepaneku eest!

Aga teema juurde:

Nii, et siis Marju sündis peale Olga vanglast vabanemist(1938) ja enne Johannese surma(1941), siis abiellus ta Hendrikuga(1945) ja sündis Jaak. Aitäh info eest, teema ammendatud! Igatahes, eks need viis(Johannes, Hendrik, Olga, Marju, Jaak) ühe kummalise seltskonna moodustavad, kelle elulugudest kumab läbi ka Eesti Vabariigi elulugu...
Elagu Eesti Wabariik!
Peaasi et oleksime iseseisvad ja juhid oleks õiged!
Kasutaja avatar
kanakukk
Liige
Postitusi: 247
Liitunud: 22 Mär, 2008 22:57
Kontakt:

Postitus Postitas kanakukk »

Tiit Made või ükskõik kelle teise hinnang ei andnud ju küsimusele mingit lisainfot, aga see eest sai jälle teatud seltskonnale koht kätte näidatud...
"Me oleme nii lootusetult inimpalge minetanud, et igapäevase kasina leivapalukese pärast anname ära kõik: põhimõtted, oma hinge – kõik võimalused tulevastele põlvedele, et mitte ainult ohustada oma ebakindlat eksistentsi." A. I. Solženitsõn
Kasutaja avatar
Skald
Liige
Postitusi: 143
Liitunud: 13 Sept, 2008 8:52
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Skald »

Ega Harri midagi valesti ka ju ei öelnud?
Kasutaja avatar
harri13
Liige
Postitusi: 555
Liitunud: 20 Jaan, 2006 20:30
Asukoht: haava salu
Kontakt:

Postitus Postitas harri13 »

Minu meelest on tegu väga hea lausega, millesse ma ei suhtu, kui kurjalt mainitud lausesse vaid, kui ajaloolist kurioosumit naljakalt tõlgendava lausega(nt. kui mina seda lauset esimest korda lugesin, hakkasin mina naerma). Asi on ainult suhtumises.

Ja siia panin ma selle lause seetõttu, et leidsin küsimuse püstituses antud olukorda kommenteerimiseks lihtsalt sobiva koha...

Ja kommenteerisin seda, kuna minu meelest on tegu tõepoolest väga huvitava olukorraga, mida võiks jutu sees mainida.

Kui see mõnda kaasfoorumlast häiris, siis ma pean vabandama...
Elagu Eesti Wabariik!
Peaasi et oleksime iseseisvad ja juhid oleks õiged!
Kasutaja avatar
harri13
Liige
Postitusi: 555
Liitunud: 20 Jaan, 2006 20:30
Asukoht: haava salu
Kontakt:

Postitus Postitas harri13 »

Niiviisi kontekstist väljarebituna on see ehk tõesti negatiivse maiguga, aga jutu sees see üldse nii ei tundu ja ausalt, riigikorra muutmine on väga tõsine asi, aga see on seik, mida saaks läbi huumoriprisma vaadatud
Elagu Eesti Wabariik!
Peaasi et oleksime iseseisvad ja juhid oleks õiged!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist