Malaia Dzungli Kodu Sõda

Väljapaistnud isikud -- sõjaväelased, riigitegelased jmt. Kellest iganes peate vajalikuks kõnelda sõjandusega seoses.
Maragratt
Liige
Postitusi: 48
Liitunud: 07 Juul, 2013 11:30
Kontakt:

Re: Malaia Dzungli Kodu Sõda

Postitus Postitas Maragratt »

Tere Lemet.Ma käisin Eestis külas 1991.aastal.Ma kohtasin Siit maailmast Eesti Raadio meest Lembit Laurit ja tema abikaasad Ainot.Väga toredat inimesed.Lembit viis mind Õvi külla ja ma kõndisin jälle ühel verisel heinamaal.Kohtasin ka Heino Luike siis ma ei teadnud,et temal oli kõrge auaste Puna Armees.Samuti ma kohtasin Ants Laaneotsa.Kõik need olid väga lahked minusuguse vastu.Ma rääkisin Lembit Lauriga paar päeva ja ma olin temaga kirjavahetuses,kuni ta lahkus siit maailmast.Lembit oli üks väga-väga hea eestlane.Maragratt
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Malaia Dzungli Kodu Sõda

Postitus Postitas pagan »

Maragratt (ärge pahandage, et sinatan), ehk oskad anda praktilisi näpunäiteid hirmu talitsemiseks kui kuulid-mürsud lendavad?
Ega sa surmapõlgur ei olnud. Või oli viha kommude vastu nõnda suur?
Millesse uskusid, mis oli see mis motiveeris ronima sellistesse kohtadesse? Mis andis sisemist jõudu? Lihtsalt kutsumus?
Ma arvan, et meitel oleks kah seda ussirohtu vaja mis sinul oli hoidmaks mõistuse korras.
Või tõesti ainult keskendumine väljaõppele ja pidev sissekaevumine?
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
Maragratt
Liige
Postitusi: 48
Liitunud: 07 Juul, 2013 11:30
Kontakt:

Re: Malaia Dzungli Kodu Sõda

Postitus Postitas Maragratt »

pagan.Minul ei ole selle vastu midagi,kui sa sinatad mind.Su küsimused on väga huvitavad,kuid keegi minule ütles Vietnamis,et ma olen peast põrunud!Teises maailma sõjas ma sõdisin,et kaitsta oma sünnimaad.Ma ei tahtnud minna Venemaale "KÜLLA" kuni 44nda aastani ma olin Eestis.Hilfzollmann.Alguses Haapsalus-Vormsi saare peal.Kuna meie lasksime liiga palju inimesi põgenema siis viidi meid Irboskasse Petski gordoni.Julge ma ei ole kunagi olnud aga samuti kui ma läksin rünnakule siis ma lootsin sõduri õnnele ja seda on minul olnud kõigis kolmes sõjas.Üks asi veel,kui meie ründasime venelaste sillapead Õvi küla all,venelaste kahuri tuli oli nii tugev ja ma lihtsalt pugesin värskesse mürsu auku ja läksin magama.Sulle kõige paremat.Maragratt
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Malaia Dzungli Kodu Sõda

Postitus Postitas pagan »

Ma korra olen kokku puutunud vestluses Harri Rendiga, aga tema on nüüd manala mees. Väga tore mees oli ja aadete kohalt suur eeskuju.
Tagantjärgi tuleb veel pähe igasugu asju, et mida oleks pidanud veel küsima. Kui on soov olla esiisade vääriline, siis tuleb vanameestelt õppida.
Sa natuke nagu uus võimalus, selles mõttes, küsimuste esitamiseks.... nõu andmiseks...
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
Maragratt
Liige
Postitusi: 48
Liitunud: 07 Juul, 2013 11:30
Kontakt:

Re: Malaia Dzungli Kodu Sõda

Postitus Postitas Maragratt »

Tere jälle pagan!Kui ma käisin Eestis 1991ndal aastal siis ma kohtasin Harri Renti.Nimelt Lembit Lauri viis mind tema juurte.Ma sain Harri käest Legioni rinna märgi.Rent oli üks uuematest ohvitseridest ja need mehed näitasid,kuidas uued ohvitserid teenivad oma meestega.Rent kuulus Lihti pataljoni (Samuti ka mina,kuid ma sain haavata,ennem kui Rent tuli)Rent jäi oma meeste juurte,kuni lõpuni!Liht sai surma,kuhu jäid Lihti kompanii ülemad?Ohvitser nagu oli Harri Rent ma viskan alati "KULPI"Maragratt
Sektor gazovoi ataki
Liige
Postitusi: 990
Liitunud: 27 Dets, 2012 10:02
Kontakt:

Re: Malaia Dzungli Kodu Sõda

Postitus Postitas Sektor gazovoi ataki »

Juba lapsena oli Malaia sõda tuttav, kuna 1967 aastal (minu sünniaastal) ilmus Alan Sillitoe "Ukse võti" eesti keeles. Kuigi tegu on ilukirjandusega on seal kirjeldatud ka veidi varustust, relvastust ja sõjategevust. Kõik on täpselt nii nagu Maragratt kirjutab. Ainult kirjanik oli seal ligikaudu aastatel 1946-1948 Briti lennuväes, noore mehena ajateenistuses.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist