Alfons Rebane

Väljapaistnud isikud -- sõjaväelased, riigitegelased jmt. Kellest iganes peate vajalikuks kõnelda sõjandusega seoses.
Kasutaja avatar
Standartenführer
Liige
Postitusi: 156
Liitunud: 09 Juul, 2006 14:43
Kontakt:

Alfons Rebane

Postitus Postitas Standartenführer »

Mees, kes väärib kindlasti äramärkimist:

http://et.wikipedia.org/wiki/Alfons_Rebane
Viimati muutis Standartenführer, 05 Juun, 2012 1:11, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
de Armani
Liige
Postitusi: 130
Liitunud: 06 Juul, 2006 10:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas de Armani »

Viimati muutis de Armani, 28 Juun, 2007 13:42, muudetud 1 kord kokku.
Välja, välja Wabariigi seest, kes söövad meie leiba ja ei räägi eesti keelt!!!
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Tänud de Armanile, seda pilti Rebasest ei ole ma enne näinud.

Pilt
Teda teatakse kõige rohkem üldse, miks tast sai just sellinne fenomen?
Loe tema elulugu läbi, lisaks veel ta oli kõige kõrgemalt autasustatud eestlane II maailmasõjas.
Mitte igal mehel ei olnud tammelehti. :wink: Neid oli väga raske saada, eriti veel kui oled mitte sakslane. Rebane oli need muidugi 100% ära teeninud.
Eestlaste hulgas teeb ta eriti populaarseks see, et kuigi ta võitles Saksa poolel, ei meeldinud talle sakslased.
Kuni surmani Eesti eest.
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Kasutaja avatar
de Armani
Liige
Postitusi: 130
Liitunud: 06 Juul, 2006 10:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas de Armani »

Jah need lingid, mis ma siia üles riputasin, olen ka läbi lugenud, kuid küsimuse esitasin selles valguses, et peale Rebase oli ju veel meil kangelasi: Maitla, Riipalu, Nugiseks, Ruus, Ruut, Sooden, Bruus, F.Kurg H.A. Kurg ma ei usu, et nad kehevamd vennad olid, kui A. Rebane, kuid tänapäeval mälestatakse neid vähem. Tahaksi küsida, et miks Rebasest on saanud selline legend võrreldes teistega.
Välja, välja Wabariigi seest, kes söövad meie leiba ja ei räägi eesti keelt!!!
Kasutaja avatar
Standartenführer
Liige
Postitusi: 156
Liitunud: 09 Juul, 2006 14:43
Kontakt:

Postitus Postitas Standartenführer »

Alfons Rebane oli väga austatud väejuht ja esmaklassiline strateeg. Oma sõjamehetee käigus õnnestus Rebasel läbi murda 15 -st piiramisrõngast (kotist). Ta oli sõdurite seas väga lugupeetud, kuna suutis nad pea alati lahingutest välja tuua. Samal põhjusel pälvis ta ka sakslastest sõdurite austuse. Sõdurid pidasid Rebast sageli oma meheks. Tema käitumine ja ütlused sisendasid meestesse alati otsekui erilist jõudu. Sakslastega olid Rebase vahekorrad üldiselt üsna head ja ta hindas neid, kui sõjamehi. Pikka aega kandis ta vimma aga SS-i vastu, soostudes sellega lõpuks liituma ilmselt vaid tänu survele-manitsusele perekonna poolt. On teada, et ta ei pidanud lugu paberimajandusest ja muust bürokraatiast, ignoreerides sageli ülearuseina tunduvaid reegleid. Ta oli alati kainelt kaalutlev, rahulik ja julge. Hulljulgust pidas Rebane aga samaväärseks argusega.
mõni sõna tema kirjeldusest, vastates osaliselt küsimusele miks tast legend sai....
Kasutaja avatar
de Armani
Liige
Postitusi: 130
Liitunud: 06 Juul, 2006 10:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas de Armani »

Muuseas ka Hando Ruus on legendaarne pataljon "Narwa" ohvitser, millegipärast teda mäletatakse vähem kui Rebast. P.Maitlal oli Oppeni kotist välja murdmisel samapalju teeneid kui Rebaselgi.
Georg Sooden, kes, kui nüüd õigesti mäletan idapataljonide raamatut, jäi ilma rüütliristist, sest saksa sideohvitser andis kas meelega või kogematta väärat infot staapi. Oskar Ruut, kes sinimägedes hävitas isiklikult 3 vastase tanki. Riipalu, kes marsis otse rongilt meestega lahinguväljale ja lõi tagsi ülekaalukad punaväed.
Ma tahan öelda seda, et teised eestlastest ohvitserid ei olnud vähem geniaalsed strateegid, kuid nemad on kuidagi vähem üldist tähelepanu saanud.

PS. Siinkohal ei taha ma väita, et Rebane poleks väljateeninud oma autasusid, oli küll ja ma olen ka kindel, et need tammelehed rüütliristi juured oleks ta võinud ka varem saada oma hiilgavate oskuste juures, kuid teades tema veendumusi on üldse üllatav, et ta nii kõrge autasu sai.
Välja, välja Wabariigi seest, kes söövad meie leiba ja ei räägi eesti keelt!!!
Kasutaja avatar
Abramis
Liige
Postitusi: 627
Liitunud: 21 Mär, 2005 20:23
Kontakt:

Postitus Postitas Abramis »

1944. a sept. takistasid Rebase mehed punaarmee edasitungi Piibe silla juures, Koeru lähedal. Kas Rebane oli ise ka seal kohal või kamandas ta väge Koerust. Kes teab.

Ja mis üldse toimus Piibe silla juures. Jah, seda Plotzi lugu, kes raudristi tahtis saada, olen ma lugenud.

Kes pani põlema ajaloolise Piibe kõrtsi...
http://www.oldschool.ee

"He also serves, who only stands and waits!"
The New Testament
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2075
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Postitus Postitas krizz »

* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2075
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Postitus Postitas krizz »

Alfonsi õde on lahkunud...
ASTRID REBANE
sünd. 02.09.1915
surn.17.05.2008
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
Henn
Liige
Postitusi: 514
Liitunud: 19 Nov, 2007 13:38
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas Henn »

Varsti pannakse Vabadusvõitlejate Liidu poolt Valga KL majale Rebase mälestustahvel. Kaitseliit ei lubanud sellel kajastada tema kõrgeid autasusid - tammelehtedega rüütliristi ..... :shock:
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

Henn kirjutas:Kaitseliit ei lubanud sellel kajastada tema kõrgeid autasusid - tammelehtedega rüütliristi ..... :shock:
Lihtsalt, ei ole sõnu :twisted:
incognitus
Liige
Postitusi: 54
Liitunud: 23 Okt, 2009 17:17
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Küsimus seoses Alfons Rebasega

Postitus Postitas incognitus »

Tere!

Meenub et kunagi olen kusagilt lugenud või kuulnud Rebase kohta, et tema üleviimine Kaitseliidu Sakala Malevasse oli justkui pigem pagendusse saatmine vms kas tema enda või abikaasa mingi ja siis ilmselt mitte kõige väärikama teo või tegude pärast. Kahjuks ei meenu, kust seda kuulnud või lugenud olen. Vaatasin paljusid Rebast puudutavaid artikleid ja muid materiale, kuid selle teema kohta vaikitakse. Äkki mu mälu petab? Aga kui teema tuleb kellegile teisele ka tuttav ette, siis ehk teatakse ka asjast midagi konkreetsemat ja ka mingit asjakohast lugemisvara soovitada.

Lugupidamisega

incognitus
Kasutaja avatar
medal
Liige
Postitusi: 756
Liitunud: 16 Jaan, 2008 23:20
Kontakt:

Postitus Postitas medal »

Vikipeedia on abiks: http://et.wikipedia.org/wiki/Alfons_Rebane

Seal on sellest juhtumist ka kirjas.
incognitus
Liige
Postitusi: 54
Liitunud: 23 Okt, 2009 17:17
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Tänan!

Postitus Postitas incognitus »

Tänan viite eest!
Sai selle kirjatükiga tutvutud ja asja tegelike põhjustega ka ennast kurssi
viidud.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist