Juhan Tuuling ja Paul Vent

Väljapaistnud isikud -- sõjaväelased, riigitegelased jmt. Kellest iganes peate vajalikuks kõnelda sõjandusega seoses.
Kasutaja avatar
nublu
Liige
Postitusi: 926
Liitunud: 16 Dets, 2003 19:25
Kontakt:

Postitus Postitas nublu »

Veel siis lisandusi Tuulingu osas. Pikemalt sai kirjutatud ühes teises teemas http://www.militaar.net/viewtopic.php?t=107, aga mainin siis siin ka juba ära.

Nimelt sai Tuulingu ametikohaks peale seda kui ta 46. rügemendi ülema kohalt ära "edutati" Jagdeinsatz Baltikumi Eesti staabi ülem. Samal alal (diversantide ettevalmistus) tegutses ilmselt kuni sõja lõpuni välja...
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

Pole mõtet siin Vent'i süüdistada, olen temast pikalt ka Leegioni veteranidega sealhulgas H. Nugiseks'iga rääkinud. Oli igati asjaliki sõjamees. Kui ka Emajõel (vangi)langes, siis pole kahtlust, et Eesti eest hingega võideldes.
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

Tsiteerin siin Leo Tammiksaar't, kelle pädevuses minul grammigi kahtlust pole:
"On levinud arvamus, nagu oleks Vent jalutanud 17.09. venelaste poolele üle. Võitlusgrupi "Vent" staap asus sel päeval Raadi mõisa lähedal, Rebase talus. Kui saabus taganemiskäsk, jättis Vent'i adjudant ostuf. Kopenhagen selle võitlusüksusele edasi ütlemata, küll aga lahkus ta ise.
Hiljem rääkis Kopenhagen ainukese tunnistajana lo Vent'i üleminekust. Samuti ütles ta, et peale tema ja Vent'i ei olnud staabis kedagi. Rebase tallu polnud selle loo rääkimisajaks enam võimalik minna. Paljudele oli teada Vent'i ja Kopenhageni äärmiselt halb läbisaamine. Kõike eelnevalt arvesse võttes tekib kahtlus, kas Vent ikka jäi kadunuks nii, nagu seda rääkis ostuf. Kopenhagen!" (read on välja trükitud Eesti Leegioni Veterani-
de Virumaa klubi väljaandest "Võitluse teedel" Nr.2, 2002.)
Kasutaja avatar
Mati
Liige
Postitusi: 392
Liitunud: 10 Veebr, 2005 21:42
Asukoht: Raplamaa
Kontakt:

Postitus Postitas Mati »

Korra ma soovitasin kuulata Jako Luidet. üritan anda ühe lingi:
http://www.eesti.ca/main.php?.op=article&articleid=6497
Kasutaja avatar
Mati
Liige
Postitusi: 392
Liitunud: 10 Veebr, 2005 21:42
Asukoht: Raplamaa
Kontakt:

Postitus Postitas Mati »

Kelkisin küll lingi kirjapanekuga, aga tolku ei ühtigi.
"Eesti Elu" saab tõesti kätte, kuid millise numbri? Ühes selle numbris on küll intervjuu Jako Luidega,milles on juttu ka Paul Vendist.
Kindlasti saate seda kuulata Jako Luide otsingu järgi.
Mina oma isikliku tarkusega võtsin lingi aadressilaualt, aga sellega ma ei saanud sellesse numbrisse, kus on intervjuu. Kindlasti on teil suuremad kogemused, kui võimalik, andke inffi!
MOrav
Liige
Postitusi: 2150
Liitunud: 28 Dets, 2004 20:45
Kontakt:

Postitus Postitas MOrav »

Vasakult äärest Arhiiv -> Otsinguauku "Luide" -> Otsi - ja siis näitab viita 4. aprillil 2004 pealkirjaga "Läbi aastate, üle merede 3." - Jako Luide, sellele klikkides tuleb tekst ja sealt saab juba klikkides luide.wma-faili avada või salvestada.

Aga juttu pole siin Paul Ventist, vaid sellest, kuidas Luide pidi 1944 üle mere Rootsi toimetama Eesti Omavalitsuse majandusdirektori Alfred Wendti, kes aga sellele laevale tulemata jäi.
Kasutaja avatar
Mati
Liige
Postitusi: 392
Liitunud: 10 Veebr, 2005 21:42
Asukoht: Raplamaa
Kontakt:

Postitus Postitas Mati »

Tänan väga "Estoloog".
Eks võib-olla olen rohkem huvitatud seepärast, et Jako Luide on minu abikaasa tädimees.
Meremuuseumi töötaja oli temaga kirjavahetuses kuni päevani ,mil Jako kaotas nägemise.
Kas ta praegu veel elab? Ei tea.
MOrav
Liige
Postitusi: 2150
Liitunud: 28 Dets, 2004 20:45
Kontakt:

Postitus Postitas MOrav »

Eelmise aasta lõpul veel elas ja hiljem pole nagu ka kuulutusi olnud, ehkki 14. oktoobril 1902. aastal sündinud.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist