Sissisõda talvel.

Relvastatud gruppide tegevus väljaspool ametlikke väeosi. Metsavendlus, sissisõda, mittekonventsionaalne sõda, gerilja, banditism ja mis iganes nimed sellele nähtusele antud on.
Kasutaja avatar
Pirr
Liige
Postitusi: 541
Liitunud: 07 Dets, 2007 14:08
Asukoht: Tartu

Re: kuhu peita soojuskaamera eest

Postitus Postitas Pirr »

UR kirjutas:Variandid on maastik (loe: kuivenduskraavid) ja taimestik, aga taimestik on nörgemkate. Parim variant on mööda kraave pörgata.
Soojuskaamerad tanki sihikutes vöeti kasutusele venelastel 90 keskel, vähemalt nii olen kuulnud.

Önneks vähe, asi raha taga kinni. T80 seerial peaks vist köigil peal olema, T72 ei usu et upgradetud. Aga mine sa tea. Igal juhul kui need kuskil on olemas, siis Moskva ja Peterburi söjaväringkondade väeosadel.
Kopteri ja tema võimalku soojuskaamera vastu on hea rohi IGLA või mõni analoogne riistapuu. Kui VF teab, et neid on sissidel kasutuses ja mitte üksikeksemplaridena, ei julge nad ka väga ülbelt õhus jõlkuda.

Vanal Leo I A5`l on ka soojustundlik sihik peal olemas, uuemast Leo II rääkimata. T-72`l on kindlasti upgradena võimalik seda peale panna aga väga ei usu, et seda VF üksustes tehtud, vähemalt massiliselt mitte kui siis ehk väikepartiidena. Äkki keegi teab täpsemalt kosta?
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

sven kirjutas:Külgmiini ja suundkildmiini valmistamine ei ole lihtne.
Külgmiin, kui ekraan ei õnnestu või sihik ei kattu joaga, teeb 30m eemal lihtsalt mõtetu paugu, ilma igasuguse kasuta.
Tõsi.

See pole lihtne hakata algusest peale leiutama. Mina olen aga selle pika ja vaevalise tee läbinud. Olen väga palju paugutanud enne kui sain selgeks milline see külgmiin peab olema. Nüüd see toimib suurepäraselt.

Ja on ka lihtne valmistada täpseks - kui on valmistatud lihtsad tööriistad.

Ka suundkildmiini olen natuke katsetanud - see pole ka mingi raketiteadus.

Kõige rõõmustavam on, et need miinid ei maksa praktiliselt mitte midagi ja nendega saa väga palju pahandust teha vaenlasele.
UR
Liige
Postitusi: 366
Liitunud: 17 Aug, 2007 17:05
Kontakt:

uudishimust kysin

Postitus Postitas UR »

Tere Juhani!

Kuule kas uudishimust vöib kysida, mitu korda sind on "vastavatesse ametistesse" "kahville kutsuttu" "näiden juttujen takia":)?
Lihtsalt uudishimust kysin:)

Ur
UR
Liige
Postitusi: 366
Liitunud: 17 Aug, 2007 17:05
Kontakt:

F16 on veel parem

Postitus Postitas UR »

Ma lähtun oma arvamustes nagu olukorrast, "mida teha, kui aknast välja vaatad ja näed IL76 luugid lahti yle lendamas ja kuuled langevarjurite saabaste mydinat kui naad heinamaale maha pörkavad"

Igasugu "saab aga saab kord olema ja tuleb ta kord ykskord tulema" variandid on ju tore, aga mida ma nendega pihta hakkan? Jääks relistliks. Igasugu yllatused, strelad ja stingerid ja javelinid ja muu yber nänn on jube hea, mulle kahh meeldiks, aga räägiks nendest siis kui esimene öppus on nendega maha peetud.

Öhu teemaga on meil ju löppude löpuks nato vihmavari peakohal, aga mine sa seda tea mis tegelt toimub.

On ju ka teoreeetiline variant, et mitte keegi ei lenda. Lihtsalt venelaste esmase öhutörje "esheloni" laskekaugus yletab kindlasti yle eesti ja arvatavasti saaremaa tagatippu välja ja natokate laevade pealt peaks vast enamvähem samakaugele ulatuma?

Kes on targem ja kui see suure ja paksu "templi" alla ei käi vöib ju kommenteerida. Samas on laevadel paiknevate ÖT rakttide tegevuskaugus ysna "janes defences" saadaval, aga ikkagi.
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Re: uudishimust kysin

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

UR kirjutas:Tere Juhani!

Kuule kas uudishimust vöib kysida, mitu korda sind on "vastavatesse ametistesse" "kahville kutsuttu" "näiden juttujen takia":)?
Lihtsalt uudishimust kysin:)

Ur
Mitte kunagi, aga ma olen küll kutsunud KAPO enda tuppa KL PSi ja oleme vestelnud seal.

Samuti olen kutsunud Soomes vastava ameti esindajad mu koju ja oleme vestelnud seal.
sven
Liige
Postitusi: 320
Liitunud: 05 Mär, 2008 21:52
Kontakt:

Postitus Postitas sven »

Kopterite probleemile sisside pea kohal on ammu leitud lahendus: me lihtsalt ignoreerime seda.
Ka paljud muud probleemid on sel moel lahenduse saanud.
Kasutaja avatar
Basilio
Liige
Postitusi: 674
Liitunud: 08 Veebr, 2008 13:36
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas Basilio »

sven kirjutas:Kopterite probleemile sisside pea kohal on ammu leitud lahendus: me lihtsalt ignoreerime seda.
Ka paljud muud probleemid on sel moel lahenduse saanud.
Hästi öeldud! Nii hea on stressivabalt elada! :D
Nimi on Basilio, kõuts Basilio!
1919
Liige
Postitusi: 58
Liitunud: 17 Aug, 2009 18:32
Kontakt:

Postitus Postitas 1919 »

Lugesin siin jälle neid peamiselt asjalikke avaldusi ja vajusin mõttesse: metsavennad - vintsked aastatepikkuse lahingkogemusega maapoisid, kes olid head laskurid ja head metsas hakkama saajad peamiselt varjasid ennast metsas ja neil oli hea seljatagune metsatalude näol, piiramatult relvastust, sundseis jne. jne.. Meie aga tiibame ja haarame ja varitseme ja kimbutame, eemaldume, anname lööke. Muljetavaldav...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist