Kuum jook ja söök

Relvastatud gruppide tegevus väljaspool ametlikke väeosi. Metsavendlus, sissisõda, mittekonventsionaalne sõda, gerilja, banditism ja mis iganes nimed sellele nähtusele antud on.
Vasta
Kasutaja avatar
Gfreak
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 11 Jaan, 2007 18:05
Kontakt:

Postitus Postitas Gfreak »

küüslauguleivad kah alternatiiv. väga maitsev pealegi. :)
aga neid ka igavesti krõbistada ei jõua. lõpuks hakkab ikka keelele ja tükk aega ei taha näha ka enam. st. kui vaheldust pole ja pead ainult oma kaasasolevaga läbi ajama.
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

Sissisupp a la Jussi

Kui siss on teinud eduka varitsuse vaenlasele (loomulikult külgmiinide ja distantslõhkeseadmetega) ja tuleb tagasi oma punkrile, nii ta võiks endale lubada hõrgutise - sissisupi.

Katla põhjale natukese toiduõli ja suur sibul suhteliselt suurte tükkidena - segada - loomulikult katla tulel (Trangia), siis 400 grammi sea- ja loomalihakonservi juurde ja segada.

Nüüd veel korralik kogus chilipiprajahu ja valgepiprahjahu, ning natuke soola - segada.

Siis purustatud tomati (konserv) - segada.

Veel suur küüslaugu küüs lõigatud väikesteks tükkideks - segada.

Tarvitada koos näkileivaga. :)
Kasutaja avatar
Gfreak
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 11 Jaan, 2007 18:05
Kontakt:

Postitus Postitas Gfreak »

tahaks mainida, et siss üldiselt jahil ei käi ja püüniseid ei tohi kunagi panna. arusaadavatel põhjustel. erandolukorras (varud otsas) võib jahil käia, aga siis kindlasti varitsusest ja üksiklask! loom vedada kaugemale ja seal lahata. liha võib purki panna.

sissil peaks olema peidikud metsas hajutatult, juhuks kui peab põgenema või varud otsa saavad. peidikus peab olema kindlasti konservid, kuivikud, näkileib :) , erinevad puisteained, tangud, kuivatatud herned, soola (õhukindlalt pakitud) teed, suhkrut, puljongikuubikud, õlipakid (sellised väiksed, 3 korda 3 cm), pudel, veepuhastustabletid jne. pluss veel moon relvadele ja muu pudi-padi, nagu jalarätid ja muu.

võib ka kohalikul põllul võtmas käia, kuid enne peab kindlasti vaatama, kas koht pole valve all. ehk siis kuskil maal. võtta paar kimpu ja siis paarkümmend sammu eemalt jälle. kartulit ja muid juurikaid peab olema kindlasti. vähemalt KartuliVabariigi sissil.

nii. nüüd minu hädaabi retsept. võtta peotäis teri, nisu või midagi muud. leiges vees pesta ja puruks tampida. toit äärmise häda puhul, peaks leiba asendama mingil määral.
viiking
Liige
Postitusi: 594
Liitunud: 06 Mär, 2008 11:00

Postitus Postitas viiking »

Kui nämmil jutt siis Viiking soovitab, kui eriti hea varitsus oli, siis Juhani kokakunsti peab austama ka törtsu valge tuliveega :x :P Maitseb hüva, krt, kere lagedaks läks...
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

viiking kirjutas:törtsu valge tuliveega
Paljud metsavennad kaotasid oma elu selle "tuliveega".

Soovitan jättä selle tulivee võidupeoks - kui ka viimane Vene okupant on löödud mättasse või kihutatud minema Eesti aladelt.
Kasutaja avatar
Gfreak
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 11 Jaan, 2007 18:05
Kontakt:

Postitus Postitas Gfreak »

kui siis külmarohuks väike pits.
karrvik
Liige
Postitusi: 351
Liitunud: 01 Veebr, 2007 12:43
Kontakt:

Postitus Postitas karrvik »

Metsavendade huku peapõhjuseid oli kaks ,,SUURT..
Suur KÕRI ja suur T....A . Nende kahe nahkas on paljude heade meeste elud. Asja komplitseerib eriti veel see et kui üks kahest suurest on oma isu rahuldanud siis hakkab teine ,,põlisvaenlane,, oma osa tahtma.
voina k voinu, a obeb-po rasparjadku!
Larry
Liige
Postitusi: 1029
Liitunud: 31 Dets, 2005 16:39
Kontakt:

Postitus Postitas Larry »

http://www.laidoner.ee/projektid/5/ksiraamat4.htm
Siin kogenud metsavend Alfred Käärmann pajatab, mida ja kuidas. Eks mõndadesse asjadesse võib suhtuda teatud mööndustega, aga varude ja elu- olu kohta peaks see mees üsna täpselt teadma.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5210
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Manurhin »

Näkileivad ja näkileivad, muud enam ei kuulegi...:D. Krrt, ajasitegi mulle näkileivaisu peale. Minu lemmikuks on Finn Crisp Hi-Fibre. Ristkülikukujulised, 200g pakk maksis hetk tagasi Rimis 17.50.-. Igati mõnusad krõbistada, julgen soovitada. Väga hea on, kui on veel margariini või pehmet võid peale määrimiseks ja mõnda vorstiliste sugukonna esindajat sinna peale panekuks. Sooja teed veel kõrvale ja eine missugune! Ja säilivad nad tõesti hästi. Lahtise paki võib paariks aastaks kuskile riiulinurka unustada ja kui ükskord jälle üles leiad, kõlbavad ikka süüa ja pole häda midagi.
Mis puutub aga teemasse talv+väliolukord+kangem kraam, siis selle koha pealt on mul endal kogemused olemas. Mõned aastad tagasi olin nimelt üpris usin talikalastaja, sai küllalt Peipsi peal kiisku kimbutamas käidud. Aga eks järve peal ikka see häda, et pane ennast riidesse kuidas tahad, pikema istumise peale hakkab lõpuks ikka jahe. Võtsin siis ükskord plekist plaskuga gin'i (mitte longerot vaid ikka seda 40%-list) kaasa. Ja tee mis tahad, kui külm hakkas, ei suutnud ma üle kahe väikese lonksu külma kanget alkoholi omale sisse ajada. Aga järgmine kord olin juba targem. Varusin õhtul valmis 2 pudelit Saaremaa X'i (teate küll, see 10 voldine õlu) ja panin nad ööseks tuppa radiaatori peale sooja. Hommikul pudelid radika pealt maha ja töötava soojapuhuri ees kohe päris korralikult kuumaks. Siis kumbki pudel kuuma õlut villase soki sisse ja kalakasti ja ise järve peale minekut. Kuskil lõuna paiku, kui olemine juba natuke kõhedaks kippus, võtsin esimese pudeli lahti. See oli selleks ajaks juba ettearvatult sellise mõnusa toatemperatuurini jahtunud. Küll oli mõnus see pudel ära kulistada. Purju ei pannud, aga vere võttis kenasti käima ja ihu soojaks. Teine pudel läks käiku õhtu poole veidi enne jäält äratulekut, efekt sama. Paaril korral, kui joogikest kaasas pole olnud, on mul õnnestunud käed sedavõrd ära külmetada, et ei saanud ise oma õngegi kokku pandud. Sellest lähtuvalt arvan, et sissil peaks midagi natuke kangemat siiski kaasas olema. Külmast kangete näppudega on juba relva käsitsemine keeruline, padrunite salve laadimine pea võimatu. Ja kuidas see mees sihib, kes ise üleni külmast väriseb? Varitsuses tuleb liikumatult olla võibolla tunde... Kuigi jah, alkoholi tarvitamine külma vastu eeldab seda, et mõne tunni pärast saad soojas ruumis ennast "üles sulatada" või vähemalt lõkke ääres istuda ja korraliku kõhutäie sooja toitu. Vastasel korral on külma käes alko tarbimine nagu püksi kusemine: alguses on mõnus ja soe, aga pärast veel palju hullem kui enne.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

Manurhin kirjutas:Näkileivad ja näkileivad, muud enam ei kuulegi...:D. Krrt, ajasitegi mulle näkileivaisu peale.
Ausalt öeldes ma pidin ka eile sissi mängima. Käisin suusatamas ja nautisin kuuma puljongi koos näkileivaga. Natuke veel pingutasin üle ja tegin lihakonservi lahti ja panin seda ka nahka paraja portsu. :)
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

Manurhin kirjutas:Kuigi jah, alkoholi tarvitamine külma vastu eeldab seda, et mõne tunni pärast saad soojas ruumis ennast "üles sulatada" või vähemalt lõkke ääres istuda ja korraliku kõhutäie sooja toitu. Vastasel korral on külma käes alko tarbimine nagu püksi kusemine: alguses on mõnus ja soe, aga pärast veel palju hullem kui enne.
Mul on kunagi olnud natuke konjakit kaasas igaks juhuks kui olen suusatanud pakasel Lapimaa tundras ja ööbinud seal üksinda. Aga pole olnud vaja katsetada - olen saanud hakkama lõkkega ja korralikus magamiskotis.

Seega ma ei oska öelda kas alkoholit oleks vaja olla igaks juhuks kaasas või mitte - aga alkoholi tarbimine külma käes nii sama on kindlasti kahjulik. Võib-olla seda on vaja nimelt igaks juhuks. Kui asi on täiesti p:s ja on vaja ennast natukese soojendada, et jõuaks enda punkrisse, laagri, või lõkke teha. Kui aga ei oska selle alkoga piiri pidada, nii on parim seda vältida.
Kasutaja avatar
Gfreak
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 11 Jaan, 2007 18:05
Kontakt:

Postitus Postitas Gfreak »

mõtlesingi nimelt väike pits punkris juba võtta.

ja näkileivad. kohe vaatan kas mul on kuskil mingid.
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1476
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Madis22 »

Alkoholiga on see pisike probleem, et see ei soojenda sind üles, vaid võib küll veresooni laiendades taastada liikuvuse külmast kohmetunud kätes, kuid kiirendab siiski peamiselt jahtumist. Kui sa pole täiesti kindel, et sul õnnestub ööseks kuhugi sooja saada, siis ära parem võta. Tee või puljong termospudelis on lollikindlam.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Kasutaja avatar
Gfreak
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 11 Jaan, 2007 18:05
Kontakt:

Postitus Postitas Gfreak »

nuh, mingid vedelesid kuskil. paki peal kiri"ryvita-sunflower seeds and oats". tegu siis mingi seemnesordiga. inglise kraam. hetkel degusteerin.

hinnang- noh päris sõltuda neist ei tahaks. kuigi tundub, et soolad ja muud mineraalid on standartvarustus. 12 g e. 1 viil sisaldab 41 kcal, rasva 1 g, soola 0,67 mg. tohoo kurat! fosfor ka sees.
praktiline asi. kõlbab ka tuletegemiseks. :lol:

ja madise jutule lisaks, see teeb küll sooja tunde, aga kehatemperatuur langeb kõvasti.
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

Gfreak kirjutas:kiri"ryvita-sunflower seeds and oats".
Võib-olla ma peaksin juba vait olema - aga minu isiklik arvamus on, et see näkileib peab olema täisterarukkist.

On igasuguseid väga hea maitsega suupäraseid näkileibu, aga sissi jaoks see maitse pole kõige tähtsam asi - no hea küll, kui nüüd võidupidustuseks eraldi hea maitsega nii olgu peale.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist