www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 28 Veebr, 2017 6:07

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 126 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 30 Aug, 2009 10:19 
Eemal
Liige

Sama ei tundu see priimus olevat, rootsi oma näib madalam ja laiem - ei imestaks kui nad sama tootja omad siiski on. Lugesin Tranglia pildilt kokku 5 erinevat kopsikut - kas paljuks ei lähe? Tundub olevat suurem teflonpann? See on kindlasti hea asi. Aga mulle ei meeldi alumiinium materjalina, mida on raske puhastada roostavabaga võrreldes ja on altim mõlkidele jms.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 30 Aug, 2009 10:29 
Eemal
Liige

Kahju, et ma ei suuda oma mõtteid ühe kommentaariga väljendada, aga.... Kas Trangia komplektil on tõesti 13 erinevat osa ja vidinat? Rootsi omal on 4 - katelok kaanega ja priimus kaanega ja kaduda üritava kummirõngaga, OK - 5. Kui minul oleks Trangia komplekt korra pimedas metsas kaasas, siis muidugi komplektide osade arv oleks ühe õhtuga võrdsustunud - ma kaotaks need lihtsalt ära. :cry:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 30 Aug, 2009 20:12 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Mini Trangial on neid osi üsna vähe: pott, pann, haarats, tuulevari ja piirituse põleti komplekt. Poti maht on poole väiksem kateloki omast, ka kogu komplekti kaal on katelokikomplektist poole väiksem, samas hind on kaks korda suurem. Kateloki üheks puuduseks on tema 1.7 liitrine maht. Sõdur üksi ei vaja seda mahtu ja kipub enesele einet valmistades liig palju vett keetma. Tulemuseks liigne piirituse ja aja kulu. Jah, kui valmistada rooga kahele-kolmele mehele korraga, siis on katelok paras.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 30 Aug, 2009 21:38 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Mul on endal ka katelok - ausalt öeldes isegi kaks. Aga ma pole neid eriti kasutanud vähemalt viimase 10 aasta jooksul, sest mul on väike ühele mehele optimaaalne Trangia. Suurem Trangia on ju lahingpaari jaoks.

Soome sissidel on kasutada Trangiad ja sellega ma olen väga rahul.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 30 Aug, 2009 22:07 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Vabandan kohe ette, et ei viitsi lihtsalt kogu teemat läbi otsida.

See öeldud, kas kuskilt Eestist on ka saada trangiat, või peab selleks soome reisima? Ja hinnaklass on kuskil 4-500 Eesti raha?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 30 Aug, 2009 22:39 
Eemal
Liige

Jaaah, seda väiksemat Trangiat oleks huvitav ehk proovida tõesti ku te nii kaasakiskuvalt sellest räägite. Kuigi mind see kateloki maht ei ole küll seganud, tajun üsna hästi kui palju vett mille jaoks keeta ja liigset keetma ei tiku. Huvitav tõesti, ons seda siinmail ka saada?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 30 Aug, 2009 23:28 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Gfreak kirjutas:

See öeldud, kas kuskilt Eestist on ka saada trangiat, või peab selleks soome reisima? Ja hinnaklass on kuskil 4-500 Eesti raha?

http://www.matkasport.ee/msweb.nsf/page ... iniTrangia

Muud variandid ka sealsamas. Ilmselt on hea asi, kuid ise pole raatsinud osta, kui rootsi komplekt olemas on.

P.S. rootsi komplekti käib ka tuulekaitse, mis eelpool mainimata jäeti

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 31 Aug, 2009 0:00 
Eemal
Liige

Jah, tuulekaitse on tõesti... Ilma jäädki keetma - just oli selline õnnetu juhus.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 31 Aug, 2009 0:09 
Eemal
Liige

Teflon on tore, aga ka rootsi katelokikaant saab selles osas järgi aidata, nagu eelpool kirjeldasin. Osta seda Trangiat masu ajal tõesti ei raatsiks ja nii ei jäägi muud üle kui lohutada end sellega, et katelok näeb vähemalt kuidagi isasem välja :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 31 Aug, 2009 10:41 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

alo kirjutas:
Gfreak kirjutas:

http://www.matkasport.ee/msweb.nsf/page ... iniTrangia

Muud variandid ka sealsamas. Ilmselt on hea asi, kuid ise pole raatsinud osta, kui rootsi komplekt olemas on.

P.S. rootsi komplekti käib ka tuulekaitse, mis eelpool mainimata jäeti

Tänud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Kuum jook ja söök
PostitusPostitatud: 02 Aug, 2013 18:22 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Ma ei leidnud teema kus kuivtoidupakkidest räägitakse - seega panen sellesse teema.

Olen pannud tähele, et paljud eestlased ei kasuta kaitseväe kuivtoidupakkides olevaid näkileibu.

Ilmselt see tundub olevat üleliia kuiv ja maitsetu. See näkileib on aga olnud Soome armee tõhus salarelv. Kui sõduril on alati kaasas näkileiba, siis ta pole kunagi näljane ja saa tõhusalt vaenlasi nottida.

Näkileiba on muidugi mugavam närida kui on midagi selle lisandiks kasutada. Kuivtoidupakkides on üldiselt midagi mida on võimalik koos näkilevaga tarbida. Näiteks sprotid ölis on nimelt koos näkileivaga täitsa hea asi. Mingit pasteeti saa ka näkileiva peale määrida ja käib küll. Muidugi oleks hea kui saaks päris võid või margariini levitada näkileiva peale, aga need ei säili pakis.

Tulen veelgi selle juurde, et kuum puljong ning näkileib on koos suurepärane asi. Näiteks Maggi Kostija puljongikuubikuid võib igaüks osda enda varustuse täienduseks.

Proovige kasutada näkileiba - see on hea asi.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02 Aug, 2013 22:26 
Eemal
Liige

Hmm see näkileib on kahe otsaga asi. Seda jääb ALATI järgi ja niipalju, kui ma kuulnud olen, ongi see Soome poolt tulnud leiutis kanda kinnitanud.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 06 Aug, 2013 8:28 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Mis ajast on toidupakis näkileivad?

Mäletan küll, et oleks olnud kahte erinevat sorti praetud leiba (maitseta ja küüslauguga)..

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 06 Aug, 2013 12:46 
Eemal
Liige

Leino kirjutas:
Mis ajast on toidupakis näkileivad?

Mäletan küll, et oleks olnud kahte erinevat sorti praetud leiba (maitseta ja küüslauguga)..

Kas sa äkki ajad millegagi segamini? Mõni teab neid "NATO pakkide" nime all ehk. Need 24h kuivtoidu pakid.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 06 Aug, 2013 13:41 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Mõni satub metsa ilmselt nii harva, et pole lihtsalt viimaste trendidega kursis.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 126 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: