www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 19 Sept, 2020 3:47

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: tootearendusprojekt Eesti metsavend 2020
PostitusPostitatud: 03 Juun, 2012 13:44 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mär, 2009 11:32
Postitusi: 1108
Alustaks teemat paljuski ettevaatavalt. Püüdes piiritleda need tootearendusprojektid, mis siia teema alla koonduvad. Elik siia võiks kalkuleeritult lisade need komponendid, mis tagavad eeliseid, või tasalülitavad vajakajäämisi, mida oleks võimalik ka tootearenduse aluseks või ülesande püstituseks kasutada.

Teine etapp oleks diskussioon pakutud materjali ja varustuse suhtes, ning leida need uued lahendused, mida oleks vaja arendada ja prototüüpe luua, et nende testimist saaks teostada.

Et uus teema ka liiga väikest sisendit ei saaks, lisan paar esmast mõtet, mis lahendused võiksid olla võtmetähtsusega.

1. Materjaliosas pakuks välja, et soisele alale punkri ehituseks võiks olla "moodulpaneelid" mille abil oleks lihtsam niiskuskindlamat ja sooja hoidvat punkrit ehitada. Vaja oleks paneele, mis oleksid kerged ent tugevad, mille abil saaks all-season punkri ehitada. Paneelid ei tohi eraldada soojust ja on nähtamatu IR-kaameratele.

2. RPG-võrk punkri laskesektori kaitse eesmärgil olev RPG võrk, mis suudaks takistada RPG otsetuld punkri vastu. See võrk peaks olema piisavalt "nähtamatu" ja ootustele vastav. (poola Patria AMVdel ja prantsuse AMVd kasutavad suurema maatriksiga võrgusüsteemi - võibolla oleks vaja sarnast lahendust edasi arendada...)

3. Puu otsa nööriga tõmmatavad mitte-peegelduvad päikesepaneelid, mille all ripub fikseeritavliikumisanduriga IR kaamera, millest saata impulsse + pildimaterjal "metsavend 2020" punkrisse. Korraga saaks kasutada suuremat hulka selliseid päev/öö sensoreid, millest saadav data side oleks piisavalt "peidetud" kilomeetri raadiuses.

4. Erinevate süsteemide koostoimimine: öövaatlusseade, suitsupaketid, kuulipilduja edasiarendatud leegisummuti, erinevate laskesektorite laskeavade KP maksimaalselt stabiilsem kinnitussüsteem, datapaneel-LCD vms, mis ei kiirga ülearu valgust valel ajal - mida saaks kasutada ka distantslõhkepakettide käivitamiseks jne.

trv,

_________________
otsin eestlasi, kes teenisid eskadrilli ülema major Toompuu all (sinised baretid) / (üksus Alfa); Taškendis, operatsioonid-patrullid: Pakistanis, Afganistanis, Vene-Hiina piiril; Vietnami operatsioon USA "guerrillas" vastu (1960ndad - 1970ndad).


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: tootearendusprojekt Eesti metsavend 2020
PostitusPostitatud: 14 Juun, 2012 14:08 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Juul, 2005 16:35
Postitusi: 29601
Ma pakun, et luurevahendite areng muudab metsasisside fikseeritud punkrimajanduse üheks suure riskiastmega ettevõtmiseks.
Lahesõja ajal oli juba olemas tehnoloogia, mis suutis leida üles kohti, kus Iraagi lennukid öösel seisuplatsil seisnud olid ja mitte ainult - saadud pilt oli piisavalt terav, et teha kindlaks isegi lennuki mark.

Kõik peetud sissisõjad on näidanud selle distsipliini vankumatut sõltuvust tsiviilelanikest ehk siis punkritest fantaseerimise asemel võiks kulutad auru hoopis korralikele magamissüsteemidele (mitte rootsi 50ndate magamiskottidele, vaid korralikele moodulmagamiskottidele) ja vastavatele koostöövõrgustikele, kus käia vahepeal end kuivatamas.

Taolisi kotte üks Eesti firma üritas teha, mingil põhjusel aga lõpetas, oli selline kolmekihiline telkmantlit mittevajav asjandus hinnaga ca 2500 krooni, mille kasutajad kinnitasid asja kõlbulikkust ka miinuskraadidel.

Moodsa sissisõja võtmesõnad on mobiilsus (igasugu baasid, laagrid jne on surmaoht, eelkõige õhust) ja segunemine tsiviilelanikega.

_________________
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: tootearendusprojekt Eesti metsavend 2020
PostitusPostitatud: 14 Juun, 2012 22:38 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Nov, 2011 2:55
Postitusi: 1252
Oleks vaja läpakat kus sees on Google Earth allalaetud kujul. (Vähemalt 5000 kilomeetri raadiuses, parem oleks kogu Euraasia manner.)
Läpaka sees peaks olema mingi programm mis suudaks tegeleda sõnumite ja piltide krüpteerimisega - netti laadimise/alla-laadimisega, kiirete infopiiksudena. Seda soovitavalt siis analoogselt allveelaevade burst-messagitega.
Seda võiks siis elektriliselt laadida säherduse riistapuuga: https://www.thepowerpot.com
Infot kasutaks siis nodi saatmise/matmise koordineerimiseks ja muu luureinfo vahendamiseks.

Ma kah kardan, et kodu taga metsas punkri pidamine jääb kaasaja vahendite juures lühikeseks ettevõtmiseks. Nii kui natuke rohkem pinda käid vastasele, siis sind lokaliseeritakse, piiratakse ümber ja hävitatakse. Sinu hävitamiseks ei pea isegi mingi vaene soldat eluga riskima. Sulle saadetakse punkrisse rihtsalt mingi lintide ja automaadiga robot (a la ripsaw) kes su miinitõketest lihtsalt läbi sõidab. Või saad taevast paugu raisakotkana planeerivalt droonilt.
Ja kui rääkida Lords of the Ringi temaatilises mõistukõnes, siis: Minu meelest peaks meie kääbikud Sauroni silma kustutamiseks ikkagi Mordorisse kohale minema ja kraani kinni keerama. Sest sõjapidamiseks aretatud Uruk-Hai-de elu ei maksa ka nende jaoks midagi.

Paar päeva tagasi nägin sellist uudist: http://izvestia.ru/news/527273
Uudises on juttu spioon-kividest milles on kaamera, mikrofon, metallidetektor, seismo-andur ja glonass/GPS. Aku kestab paar kuud ja kivi saadab infot piiksudena omanikule. Aku tühjenedes või vaenlase kätte sattudes hävitab ennast ise. Kivisid saab uudise kohaselt kasutada kahuriväe, raketiväe ja õhuväe "maamärgiks".
Minu arvates on uudis hirmutamiseks, umbes stiilis: "Me näeme teid ja teame mis te teete."
Kuid siiski oleks sellistest kividest vastasel kasu maaalade/objektide passiivseks kontrollimiseks ja kaitseks.

_________________
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: tootearendusprojekt Eesti metsavend 2020
PostitusPostitatud: 16 Juun, 2012 1:48 
Eemal
Liige

Liitunud: 19 Sept, 2008 22:46
Postitusi: 56
Metsadese peitu pugemine ja vanaisade kombel võitlemine on iganenud .
See kuulub eelmistese sajanditese. Mis maksab tänapäeval kõige rohkem - INFO.
See tähendab et tuleks panustada erinevatese infot edastavatese süsteemide segamise.
Pealt kuulamise , valeinfo edastamine, side segamine kõikidel raadio ja muudel sagedustel.
Tänapäevane metsavend peab olema IT patsiga poiss, kes suudab vaenlase suunata kohta kuhu eelnevalt paigutatud kaugjuhtimisega miinid ja muu relvastus teevad oma töö.

Metsavend- ei ole mees kes elab metsas. Täna kus enamik inimesi elab linnas toimub enamik sõjategevusest ka seal. Järelikult tuleb ennast sobitada hoopis sinna.


Keegi tark kunagi ütles(Kes kahjuks ei mäleta) : Enamik inimesi ehitab tuleviku sõja strateegia eelmise sõja strateegiale.

Nui ja kivikirves - AMMUNE MINEVIK
Mõõk ja vibu :MINEVIK
Mees püssiga metsas -EELMISE SAJANDI MINEVIK


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: tootearendusprojekt Eesti metsavend 2020
PostitusPostitatud: 16 Juun, 2012 12:03 
Eemal
Liige

Liitunud: 31 Dets, 2005 17:39
Postitusi: 979
Meil pole vaja end ise piirata stiilis "metsas sõdimine on eluohtlik ja iganenud taktika." Sõda ongi üks neetult eluohtlik ettevõtmine. Edu toob erinevate variantide kombineerimine, nii linnas kui metsas tuleb vaenlast hävitada. Meie metsades pole ilma lumeta ajal häda midagi, pakub kenasti vaatluse eest varju. Lumega on raskem, liikumine jätab jäljed jne. Meil on vaenlase tegutsemine Tšetšeenia näol näha, pole seal linnas turvalisem midagi. Piiratakse vajadusel küla/kvartal sisse ja käiakse hoone/ maja/ korteri kaupa läbi, kulugu selleks kasvõi terve nädal. Tsiviile piinata ei kardeta, inimelu hind on odav, kahtlased isikud võivad tõendite puuduse korral ka lihtsalt "jäljetult kaduda" jne jne. See aga ei tähenda, et linnas ei peaks tegutsema. Sama kehtib ka metsa kohta. Kui on tehtud ettevalmistusi, siis on võimalik igal pool edukalt toimetada. Aga siin pole enam mõtet hakata taas heietama sissitegevuse võimalikkusest, vastavad teemad on juba olemas.
Sain aru nii, et teemaalgataja sooviks saada ideid sissidel vajamineva varustuse loomisel/ arendamisel. Pakuks esimese hooga arendamiseks sisside grupipeidiku konteineri, st. 3-4 mehe u. ühe nädala varu jaoks. Ma ise arvan, et äkki sobiks arendatavaks baaskonteineriks plastist sõdurikast "Gorilla on wheels", mida siis tuunima hakata: suurendama- vähendama, lisada kandmissangad, kaotada rattad põhja all jne jne. Võiks olla nii suur, et kaks meest jaksaks teda täislastis kuni 500 m kanda ilma selga nihestamata. Võiks olla mitte liiga sügav, et oleks lihtsam maasse kaevata, ja kandiline, sest suur osa varustusest on kandilises pakendis. Niiet setu, otsi netist pilt ja joonista midagi :wink: . Mõelda võiks lisaks peidikule ka varustuse kandmise vahenditele. Soojal maal kasutavad jänkid varustuse kiireks pakendamiseks laibakotte, mis on väga tugevast ja niiskuskindlast materjalist. Vbla annab seda ideed edasi arendada.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: tootearendusprojekt Eesti metsavend 2020
PostitusPostitatud: 17 Juun, 2012 9:07 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Juul, 2005 16:35
Postitusi: 29601
Fikseeritud installatsioonidega metsas sõdida on umbes sama kui üritada end kaitsta tänapäeval Mannerheimi liiniga. Täna ei oleks Mannerheimi liinist idanaabri vastu suurt midagi kasu, natuke ehk pidurdaks. Fikseeritud asjad leitakse igal juhul üles, kas tehniliste jälgimisvahenditega või lihtsalt pekstakse see kelleltki välja. Lisaks näitab sissisõja praktika Eestis, et säilivad ainult need objektid, millest teavad ainult need, kes seda kasutavad (Käärmann).

Soomlased, kel selline kogemus sissisõjast okupeeritud maal puudub, räägiks siiani rahuajal sisseseatud sissirühma ja -kompanii ladudest metsas. Eesti kogemuses kõrbesid kõik sellised üritused, alles jäid vaid isiklikud peidupaigad, varud ja punkrid.

_________________
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: tootearendusprojekt Eesti metsavend 2020
PostitusPostitatud: 17 Juun, 2012 9:27 
Eemal
Liige

Liitunud: 01 Dets, 2005 4:49
Postitusi: 388
Asukoht: Eesti
Vaadake härrased, kuna Eestis oli metsavendlus stiihiline vastupanu, indiviidide ja väikeste lokaalsete/üksikute gruppide tasemel (m.h mõned katsed luua ülemaalist keskorganisatsiooni tegevuse ja meeste (ning naiste) koordinerimiseks - mis ka ei jõudnud sinnamaani. Üks põhjus oli selles, et värvatavate suhtes taustakontrolli sisuliselt teha ei saanud, paljusid ei tuntud põhjalikult ning alati jääb risk, et keegi osutub mingis situatsioonis ohuks), siis ei ole meil sealt minevikust nii üks-ühele suurt midagi üle võtta sellise organiseeritud sissimise taktika suhtes.
Kogetud ja edasiantud n.ö. üksikvõitleja "first hand" kogemusi ja tarkusi on olemas, ka Käärmanni vastavad raamatud ja kordustrükid, mida saab lugeda ja mõtestada aga organiseerituse mõttes ei midagi suurt. Kui organiseeritud vastupanust tahta šnitti võtta, tuleb silmad ja kõrvad ning kompamismeel pöörata lõuna poole, Leetu või Ukrainasse.

Selles mõttes võib öelda, et praegu on võimalus selline asi organiseerida, see ka läbimõelda ja ellu viia (kuigi jällegi tahaks loota, et seda ei ole vaja kunagi reaalselt harrastada, eks). Sest see kogemus on meil tõesti olemas, et peale okupeerimist seda asja enam teha ei õnnestu.

Tooks välja veel mõtte, et metsavendade tegevus peale teist ilmasõda omas peale "paugutamise" ka hoopis teisi mõõtmeid. M.h. tsiviilelanikkonna julgustamine; ideoloogiline sõda - propaganda; moraalne tugi jne.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: tootearendusprojekt Eesti metsavend 2020
PostitusPostitatud: 01 Juul, 2012 11:30 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mär, 2009 11:32
Postitusi: 1108
- Selle panipaiga tekitamisega sobiks igaühe hoovist 23ndal tunnil virutada rotoplasti põhimõttel toodetud kaanega prügikast. Olgu see väiksem bio vms olmeprügi oma ja kellegi hoovi või võssa maa alla kaevata. Olgu kasvõi tühjana. Tundub, et selles vallas pakutav ületab nõudlust ning kättesaadavuse ja lao seisuga parim diil olevat.

- Võibolla mittemetalsed kapslid koos sütikutega, mis detoneeruksid, kui jälituskoer oma koonu nende lähedusse topib. Samas iga sellise leiuga kasvab ka jälitajate tealikkus nende vastu treenida koeri. Mis ei taga jälle soovitud kasutegurit. Iseenesest torujad maassesurutavad kapslid, mille ülemine ots lehtrina avaneks aktiveerimaks kapsli tugeva aerosoolse keemilise aine detoneerimist oleks kena, kui ta jääks ladustavana näiteks ühe browningu 50. cal hülsi suuruseks.

- Mingi kosmiline all-season magamiskott oleks väga mõistlik, kui ta kokkupakituna ka ülivähe ruumi võtaks ja seega ei ärataks tähelepanu.

Eeltoodud suunad suudavad pakkuda küll "reisijale või matkajale" mugavust, kuid nad ei paku haarangu situatsioonis talle ühtegi abistavat liisku. See on halb.

- Pilgrems'i pakutud vastutegevuse "IT-meelitusseadmed", mis saadavad välja erinevatel sagedustel andmesidet, mille peale vastutegevuse raadiobuss kohale sõidaks ja seeläbi miini otsa satuks on ühelt poolt süsteemne vaenlase fokusseeritud spetsiaalüksuste vastane võitlustaktika, kuid need seadmed oleks kallimad kui tavaline raadioseade. Veel oleks olemasolevaid raadioseadmeid kasutada, mõne lisaseadmega, mis seda võltsandmeside edastaks erinevates kanalites - kuid seda siis võiks kasutada viimase abivahendina, kui on selgeid ohumärke, et hakkab toimuma haarang. Ja see oleks ühekordne ning aku kasutamisressursi korral lühiajaline. Kokkuvõtvalt suhteliselt palju resurssi raiskav tegevus ja lühinägelik.

P.S. Kas see kivi, on seesama, mis sai kuulsaks, kui leiti selline Kremli juurest muru seest ja väideti olevat brittide salaluure töövahend?

_________________
otsin eestlasi, kes teenisid eskadrilli ülema major Toompuu all (sinised baretid) / (üksus Alfa); Taškendis, operatsioonid-patrullid: Pakistanis, Afganistanis, Vene-Hiina piiril; Vietnami operatsioon USA "guerrillas" vastu (1960ndad - 1970ndad).


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt