www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 18 Jaan, 2018 12:53

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 395 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Stsenaarium
PostitusPostitatud: 23 Jaan, 2009 21:12 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 02 Nov, 2007 17:21
Postitusi: 1854
Kui paistab, et mitmetel eestlastel on veelgi igasuguseid illusioone sellest, et Eesti suudaks sõdida Venemaa vastu edukat konventsionaalset kaitsesõda - ilma, et oleks vajadust pidada ka tõhusat sissisõda, nii ma püüan “teha puust ette ja värvida punaseks”. Saatke mind p:sse kui tahate, aga võtke Eesti kaart kätte ja jälgige veel kord, mis ma püüan omakasupüüdmatult oma kalli vennasrahva kasuks ette näidata.

Välksõda

Venemaa püüab kaaperdada Eesti välksõja abil - enne kui liitlased ärkavad ja tulevad Eestile appi. Seega Venemaa valmistab oma käigu hoolega ette - ja maskeerib oma ettevalmistused nii, et Eestlased ei ärka enne kallaletungi. On vaja mäletada, et Venemaa teostas üllatuskallaletungi Georgiale augustis 2008 kahest suunast maismaaoperatsioonina motoriseeritud vägedega, sooritas meredessandi, kasutas õhudessantvägesid ning õhuväge ulatuslikult.

Ma arvan, et venelased mõtlevad nagu mina - juhul kui Venemaa suudab vallutada terve Eesti kiiresti välksõjaga, nii keegi ei tulegi Eestile appi.

Stsenaarium

Selle minu stsenaariumi taolisi stsenaariume on mängitud minu korraldatud üleriigilistel õppustel mitu korda - arvan, et selline on täiesti võimalik.

1. Venemaa väed ületavad Eesti piiri Narvas - suunaga Jõhvi-Tallinn, Peipsi põhjakaldal Vasknarvas ning Pihkva suunast Vastseliinas - suunaga Võru-Tartu-Tallinn;

2. Samas Pihkva suunast jätkab vägesid ka Riia suunas ja keerab Apest Mõniste kaudu Valga peale - suunaga Viljandi-Tallinn;

3. Varsti toimuvad veel meredessandid Pärnu ning Haapsallu ja ka sealt hakkab kolonnid liikuma Tallinna suunas;

4. Tehakse õhurünnakuid, võib-olla ka õhudessant vähemalt Tapale;

5. Suure tõenäolisusega Venemaa teeb nii õhudessanti kui ka meredessanti üle Peipsi Mustveesse ja põhja suunast Kunda sadamasse;

6. Vene vägede kolonnid sõidavad Tallinna suunas näiteks kiirusega 70 km/h. On selge, et enne “Tallinna ringteed” nendele ei kuidagi jõua suuremat vastupanu osutada. Oleks suurepärane kui jõuaks alustada osalisegi mobilisatsiooni enne kui Vene väed on Tallinnas.

Paistab olevat päris must stsenaarium, eks? Aga sugugi mitte võimatu.

Vastupanu

Aga juhul kui tegutsetakse “Putkineni strateegia” järgi, nii olukord pole sugugi lootusetu.

Igal pool Eesti peab olema väikseid sissiüksusi mis hakkavad kurnama nii vaenlase lahinguüksusi kui peamiselt vaenlase logistika. Lahinguüksusi torgitakse külgmiinide ja distantslõhkeseadmetega teostatud varitsustes - see võtab kiirust maha ja tekitab ka kaotusi. Kui hävitada tähtsamaid sõidukeid, nii päris märkimisväärseid kaotusi.

Tagalakolonnidele aga tehakse nii palju varitsusi, et mitte üks kolonn ei jõua Tallinnani.

NATO?

NATOl lihtsalt pole maavägesid mis oleks võimalik kiiresti saata Eestile appi - ka parima tahtmise korral. See parim tahtmine on aga poliitilise otsuse asi - ja see ei saa kuidagi toimuda kiiresti. NATO riigid ei taha kaalutlemata sõtta Venemaa vastu.

Seega on vaja iseseisvalt vastu pidada päris kaua - ja nii, et Tallinn säilib enda käes. Peab olema koht kuhu saaks appi tulla. Venemaa käes olevatele aladele NATO vaevalt hakkab dessante organiseerima.

Eeldused

Eelduseid selle “Putkineni strateegia” toimepanemisele:
a) On vaja olla suur kogus Stingeri taolisi taburetita õhutõrjerakette jaotatud laiali üle Eesti, et vaenlane ei saa vabalt lennata madalatel lennukõrgustel jahtimas sisse, mis teostavad varitsusi;

b) On vaja olla suur kogus külgmiine, suundkildmiine ja distantslõhkeseadmeid nende õhkimiseks - jagatud laiali üle Eesti, ning meestel peab olema korralik väljaõpe varitsuste tegemiseks;

c) On vaja olla juba rahuajal planeeritud ja harjutatud see varitsuste tegemine. Selleks on vaja nii Kaitseliidu väikseid sissiüksusi kui ka reservist formeeritavaid sissiüksusi. Peab olema ette valmistatud peidikuid ja punkreid suures ulatuses;

d) Tallinna kaitsmiseks peab olema valmis plaanid ja harjutatud väed. Need 36 tk 122 mm haubitsaid, koos laskemoona ja muu varustusega peavad olema Tallinnas või vahetud läheduses - mitte ladustatud Tapale. Loomulikult on vaja ka miinipildujaid, snaipreid, väga palju erinevaid miine, jne. aga mitte midagi võimatut.

e) On vaja hästi töötav üleriigiline side tegevuse koordineerimiseks - kaasa arvatud õhuvaatlus õhutõrje jaoks.

Pole vaja

Nagu näha, sõda saa pidada ka ilma hävituslennukite, tankide, helikopterite ja merevägedeta.

Lihtsalt on vaja saada aru sellest, et NATO ei tule kiiresti appi ja oma vägesid EI jätku mingiks rindesõjaks, vaid on vaja hoida Tallinn enda käes iga hinna eest (milles oleks suur abi keskmaa õhutõrjerakettidest nende Mistralide lisaks) - ainuvõimalus hoida Tallinn enda käes on sissisõda miinidega.

Kui liitlased näevad, et eestlased peavad edukaid tõrjelahinguid juba pikemat aega, nii nad ei saa olla tulemata appi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 23 Jaan, 2009 23:31 
Eemal
Liige

Liitunud: 06 Mär, 2008 12:00
Postitusi: 596
Täiesti reaalne ja just, mõelda tuleks nagu vaenlane ja siis tead millega vastu tegutseda ehk sama mis kirjas, sellest lähtuvalt asjad toimivadki :wink:

Aga Juhani, tee sa seda selgeks meie bossidele kui nii saab öelda, meie valitutele, nö. :lol:

Kui saab selgeks, tore ja pole põhjust karta homse ees... Seni aga, omad vitsad peksavad kõikse valusamini :lol:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 23 Jaan, 2009 23:53 
Eemal
Liige

Liitunud: 31 Mai, 2007 14:17
Postitusi: 2775
Juhani tuututab kogu aeg neist miinidest ja mu arust täiesti põhjendatult. Ega Soome neid muidu ei omaks, ei ole vist ka keelustanud jalaväemiine nagu ka venelased. Ju neist on siis kasu, head odavad pealegi. Miks meil neid ei armastata, ei saa eriti aru. Vist pole kellelgi nendega sõdimisega lähemat kokkupuudet olnud (korralike miinidega) ja seepärast umbusaldatakse, nagu iga võõrast asja. Lisaks peaksid miinid meeldima venelastele - ei saa meid süüdistada agressiivsetes kavatsustes, sest miinidega ei saa minna Venemaad vallutama. Kaitserelv mis kaitserelv.
Tegelt ma vist tean, miks meil miine ja ka paljut muud ei armastata. Kui midagi ei ole, siis ei saa midagi ka juhtuda. Näit. purjus kaitseliitlane Jaan (või veel hullem - Ivan) mõnega aastavahetusel pauku teha. Kui midagi just peab olema, siis olgu plastist miinilaevad. Aga miinid on kahtlased...
Kahtlane on ka kiirelt lendav hävituslennuk (jääb lendur veidi mökutama ja ongi Venemaal), hoopis parem on Afganistani kohal aeglaselt podisev helikopter.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 24 Jaan, 2009 0:17 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Jaan, 2007 19:05
Postitusi: 562
olen juhaniga igati päri. peaks looma ka korraliku sidesüsteemi: piirivalve näeb sõjaväelisi rikkujaid-EMT ja teised mobiilioperaatorid saadavad sõnumid laiali, et riiki rünnatakse, enne kui mastid õhku lastakse-igalpool on moodustatud sissigrupid, kellele on rahuajal varustus valmis pandud. nemad lähevad viivitamatult enda vastutusalal varitsust sisse seadma.
MIINID MIINID MIINID. tuleb hakata tootma plastlõhkeaineid nagu näiteks kompositsioon M. piisavalt lihtne toota, ainult süütamine võib natuke raskustatud olla. samas kui on varutud näiteks magneesiumiribasid, siis pole probleemi. samuti tuleks toota ka selliseis nn. kleepuvaid pomme. on selline asi olemas nagu termiit. ei, mitte see putukas, vaid hoopis põlev aine, mis sulab läbi soomuse. ainuke probleem taas on, et raske süüdata. taas tulevad appi magneesium ja võibolla ka miski detonaator. mina näen seda ette nii: panna kuskile kotti sisse, vahetult enne kontakti kasta mingi kleepuva aine sisse ja tankile torni otsa visata.

igale sillale, mis nüüd ehitatakse, tuleks soome moodi pommiauk sisse teha. see hoiaks neid kinni.

muide, arengukavas on sees keskmaa ÕT süsteemi ostmine.


igastahes, jutt on unise peaga kirjutatud, nii et ärge pahandage, kui arusaamatuks jäi midagi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 24 Jaan, 2009 12:38 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 07 Dets, 2007 15:08
Postitusi: 476
Asukoht: Tartu
Eesti saab ilma mereväeta küll edukalt hakkama, pole kahtlustki!
Mida aga ei saa öelda tankide ja lennukite koha pealt. Mingit tegevust on võimalik aretada ka ilma nendeta aga sel juhul on vaenlase edasiliikumise kiirus liiga suur ja meie elavjõu kaotused liigsuured.
Omades aga eskadrilli jagu F-16 MLU hävitajaid, ei oleks VF`l välksõja taktikat sugugi nii lihtne ellu viia ja isegi kui lennukid hävivad päeva-paari-kolme jookusl, suudaksid nad maavägedele anda ülikriitilise tähtsusega lisaaega, et oma alalistest lokatsioonikohtadest hajuda ja mopivarud samuti ladudest välja viia.
Tank on teatavasti kaitses sama tõhus relv kui rünnakulgi. Omades neid mingiligi määral (40-50 tk ei tohiks probleem olla neid osta ja kasvõi vanu Leo 1a5 mudeleid) ja kasutades neid targasti, pidurdab see venelaste edasiliikumist märgatavalt, tõstes meie meeste moraali ja andes jälle tagalas uute positsioonide ettevalmistamiseks väärtuslikku lisaaega. Omades koos tankidega aga ka iseliikuvaid haubitsaid ja tehnika ja elavjõu katteks ka Gepard ÕT süsteeme, tunneks me aga ennast veelgi kindlamalt. Kui meil aga raskem soomus puuduks, surutaks meie jalavägi kiirelt taganema, mis võib lõpuks ka paaniliseks põgenemiseks muutuda kui sõdurid näevad pidevalt pilti, kuidas nende relvavennead vaenlase miinipildujate, haubitsate ja Grad tule all lihtsalt ribadeks lastaske ja meie omalt poolt midagi erilist samalaadset vastu ei suuda panna.

Ma saan veel aru, et lühemaajaliselt võtaks hävitajate eskadrilli korralik töössesaamine ja pilootide oskuste lihvimine aega aga tankide ja iseliikuvate haubitsate kasutuselevõtt oleks ju kindlasti märksa lihtsam ja suur kasu on neist kohe kindlasti, samuti ei maksa ju kasutatud tehnika ka hingehinda, et sellise demagoogilise vale taha pugedes tehnika ostmata jätta.

Toetan igati D-30 haubitsate hanget (v.a. juhul kui nende eest üle ei maksta), parem kehvem, aga mingisugunegi relv reaalselt arsenalis, kui uus ja moodne relv kellegi märgades unenägudes või arengukavades. Samuti toetan Juhani promotavaid külg- ja suundmiinide rohkearvulist hanget ja õpet ka neid professionaalselt kasutama. Lisaks vägede katteks ründelennukite ja kopterite eest ka taburetita ÕT rakettide suuremaarvulist hanget. 4 ja rohkema km kõrguselt ei pommita sa enam ühtegi tanki või haubitsat, sõdurist rääkimata.

Venelast aga ei heiduta see, et ta pommitab Tallinna samasuguseks rusuhunnikuks, nagu nad Groznõis tegid või nagu sakslased tegid Stalingradis ... Mis kasu sellest Tallinna sillapeast siis on kui linn maatasa tehakse ja kui kogu muu Eesti territoorium kergekäeliselt vaenlase meelevalda jäetakse, mida siis peavad arvama väljaspool Tallinna elavad EV kodanikud sellisest strateegiast?

NATO on küll selline kaheotsaga organisatsioon, art. nr. 5 on reaalselt läbi proovimata ja võib mürki selle peale võtta ,et VF hakkaks oma võimalikke plaane ellu viima tõenäoliselt siis kui globaalselt on uued sõjalised konfliktid lahvatunud (sõda Iraaniga näiteks) ja maailma tähelepanu mujal ning vähesed NATO maaväed on hõivatud.
Praegu tundub küll nii, et NATO on "Suur Peeter" ja Eesti on "Väike Peeter". Esmalt tuleks ikka oma, kohapealne, seljatagune kindlustada ja siis võib ka välismissioonidele tõsisemalt mõtlema hakata.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 24 Jaan, 2009 13:46 
Eemal
Liige

Liitunud: 01 Veebr, 2007 13:43
Postitusi: 224
Kui mõelda nagu vaenlane.............ei tea kas väga utoopiline lähenemine asjale aga venelase asemel esimesena saadaksin välja paar tuhat sõdalast..................PARAPLAANIDE või MOOTORVARJUDEGA. Eelised...ületan piiri kaitsja jaoks kõige vastikumas kohas madalal metsa-soo kohal ja kasutan ära vaenlase e. siis meie tugevuse....kinnise ja soise metsarikka maastiku. Mine ja küti neid ootamatult soo kohale ilmunud rändparte! Oletades et planeristid ei lenda sihtmärkideni otse vaid käänulisi teid mööda....seda just sellepärast et vältida alt laengut tagumikku ja liikudes kasvõi 50km tunnis on mõne tunni pärast käes tähtsamad sillad-teeristid. Veel eelised-korralik kandevõime-iga nägu ca 150kg moona saab kaasa tassida ja see on juba korralik kogus. Täpne maandumine-dessant ei haju krt teab kuhu ja saab kohe maas kaitsele asuda! Suht ühekorraga saab halvata pea terve riigi liikluse-kuna lennatakse kohale pea igast suunast-startigu või kaubalaevalt merel kui vaja! Ja siis on juba kaitsja probleemi ees-et omal maal pead hakkama hoopis ründajaks et mingisugunegi liiklus tagada. Ja väga vastik valik......ütleme et asuvad rajakad kaitsele asula sees....suitseta siis neid välja sealt tsivilistide lähedusest. Ja see et paar tuhat planeristi,,,,,,,,,suure venemaa jaoks on see ju köömes!

_________________
voina k voinu, a obeb-po rasparjadku!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 24 Jaan, 2009 15:03 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 02 Nov, 2007 17:21
Postitusi: 1854
Pirr kirjutas:
Omades aga eskadrilli jagu F-16 MLU hävitajaid, ei oleks VF`l välksõja taktikat sugugi nii lihtne ellu viia ja isegi kui lennukid hävivad päeva-paari-kolme jookusl, suudaksid nad maavägedele anda ülikriitilise tähtsusega lisaaega, et oma alalistest lokatsioonikohtadest hajuda ja mopivarud samuti ladudest välja viia.


Olen täiesti nõus, et oleks suurepärane kui Eestil oleks hävituslennukid. Kas või nii, et poleks üldse mereväga ja oleks see eskadrill lennukeid.

Kahjuks aga on kallis merevägi ja pole lennukeid.

See on aga tegelikkus ja nüüd oleks vaja otsustada kuida edasi.

Minu seisukoht on, et see sissitegevus, miinid ja õhutõrjeraketid lihtsalt PEAB olema prioriteet - esmaseks vaja. Alles siis kui nendega on tagatud riigi olemasolu - nii võib hakata mõtlema lennukite peale. Need lennukid on tõesti lühiajaline lõbu.

Ilma seda sissitegevust Eesti lihtsalt lõpetab eksisteerimise - üks puha kas neid lennukeid on või mitte.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 24 Jaan, 2009 15:12 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 02 Nov, 2007 17:21
Postitusi: 1854
Pirr kirjutas:
Tank on teatavasti kaitses sama tõhus relv kui rünnakulgi. Omades neid mingiligi määral (40-50 tk ei tohiks probleem olla neid osta ja kasvõi vanu Leo 1a5 mudeleid) ja kasutades neid targasti, pidurdab see venelaste edasiliikumist märgatavalt, tõstes meie meeste moraali ja andes jälle tagalas uute positsioonide ettevalmistamiseks väärtuslikku lisaaega. Omades koos tankidega aga ka iseliikuvaid haubitsaid ja tehnika ja elavjõu katteks ka Gepard ÕT süsteeme, tunneks me aga ennast veelgi kindlamalt.


Jälle olen nõus. Oleks kena kui oleks tanke, iseliikuvaid suurtükke ja nende kaitseks soomustatud õhutõrje. Aga need on omaette relvaliik, mis on väga kallis ja võtab tohutult aega enne kui see on efektiivselt operatiivses kasutuses alates seda nullist ehitama.

Esiteks PEAB tagama Riigi olemasolu selle sissitegevuseks valmistumisega. Alles siis kui see on kindlustatud võib hakata edasi liikuma - mõeldes kuidas seda olemasolevat vähest raha peaks kõige efektiivsemini kasutama.

Kui nüüd kohe osta kas või 100 tk Leo 2A4 tanke, nii nendest pole mingit kasu Eesti riigi kaitsmisel veel pikka aega. Aga kui tellida Eesti firmadelt külgmiine, ning distantslõhkeseadmeid ja alustada sissiväljaõpe, nii juba järgmine suvi vaenlast kurnatakse nende abil vajadusel väga tõhusalt.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 24 Jaan, 2009 15:17 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 02 Nov, 2007 17:21
Postitusi: 1854
karrvik kirjutas:
Kui mõelda nagu vaenlane.............ei tea kas väga utoopiline lähenemine asjale aga venelase asemel esimesena saadaksin välja paar tuhat sõdalast..................PARAPLAANIDE või MOOTORVARJUDEGA.


On väga hea, et mõeldakse erinevaid stsenaariume ja ohte.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 24 Jaan, 2009 15:31 
Eemal
Liige

Liitunud: 28 Okt, 2008 15:50
Postitusi: 197
ei saa mitte vaiki olla:
Minu meelest te näete asja täiesti möödunud sajandi vaatenurgast, koos sissemarssivate soldatitega.

Kindral Ivanov (ehk mina:) ) saab käsu "Vzjat Estoniu":
Biznez-plan:
Sõidab rahumeelne kaubalaevade (nt puistlastilaevade) karavan Peterburist Stockholmi. Kusagil Aegna- Naissaare vahel nii u 10.00 hommikul, tuleb Tallinna sadamale teade, et kaubalaeva Juri Komarov esimene tüürimees kukkus, murdis jala ja vajab kiiret hospitaliseerimist. Kopterit vasti võtta pole võimalik, sest puudub maandumis plats ja nii hull asi ka pole, et eluohtlik oleks. Antakse luba silduda nu ntx C-terminalis. Kaubalaev aga kimab ninaga vastu kaid ja tõstab (oh üllatust, milline lisavarustus!) nina üles ja laseb aparelli maha. Kõhust voolab välja nii kümmekond T72-te ja paarkümmend BTR-i, lisaks polgu või paari jagu mariine :).
10 minuti pärast on Stenbock-i maja, Toompea ja Kadrioru loss suitsev ahervare.....
Seejärel maabub ülejäänud konvoi. Mõnest "kaubalaevast" tõusevad õhku 10-kond ründekopterit, mis samaaegselt valitsuse tuhastamisega hävitavad Jägala, Tapa, jm teadaolevad laod ja elavjõu asukohad.
Pool tundi hiljem võetakse üle meedia tehniline park (raadiomaja, teletorn, interneti füüsilised sõlmpunktid).
Kindlustatakse eelnevalt sisseimmutatud viienda kolonni abil Narva jõe sillad jm piiripunktid.

Siis alles hakkavad kolonnid liikuma.

2 tunniga on EW lõpetatud. Maarahvas saab õhtusest Reporteist teada, et oleme astunud SRÜ rahvast sõbralikku perre!

Milleks dessante Haapsallu või Pärnusse? Milleks kolonne üle Narva või Petseri?

Kõigepealt võetakse maha igasugune juhtkond ja kõige tähtsam platsdarm - Tallinn. Side välismaailmaga kinni ja edasine on delo tehniki...


Mina teeks nii, oleks ma kindral Ivanov.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 24 Jaan, 2009 15:51 
Eemal
Liige

Liitunud: 01 Veebr, 2007 13:43
Postitusi: 224
cleo, milleks neil ruumi tankikolakate peale raisata laevas? Linnas mõttetu ju. Ja kombineerituna selline sigatükk näit. sama planeristidega............pole paha, Mr. Ivanov..........tak derzat i teper davai tanki vperjod! I pizdets respublikoi, dozdravstvujet oblast!

_________________
voina k voinu, a obeb-po rasparjadku!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 24 Jaan, 2009 16:16 
Eemal
Liige

Liitunud: 28 Okt, 2008 15:50
Postitusi: 197
karrvik kirjutas:
cleo, milleks neil ruumi tankikolakate peale raisata laevas? Linnas mõttetu ju. Ja kombineerituna selline sigatükk näit. sama planeristidega............pole paha, Mr. Ivanov..........tak derzat i teper davai tanki vperjod! I pizdets respublikoi, dozdravstvujet oblast!


ärme unusta tanki demoraliseerivat mõju EW jalaväelasele või kaitseliitlasele, kes enne pole sellist elukat elavana näinud! üks kolisev-mürisev ja tuldsülgav tank aitab nii mõnelgi muidu rambol püksid täis lasta.....


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 24 Jaan, 2009 16:38 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 02 Nov, 2007 17:21
Postitusi: 1854
cleo kirjutas:
ei saa mitte vaiki olla:
Minu meelest te näete asja täiesti möödunud sajandi vaatenurgast, koos sissemarssivate soldatitega.

Kindral Ivanov (ehk mina:) ) saab käsu "Vzjat Estoniu":
Biznez-plan:
Sõidab rahumeelne kaubalaevade (nt puistlastilaevade) karavan Peterburist Stockholmi. Kusagil Aegna- Naissaare vahel nii u 10.00 hommikul, tuleb Tallinna sadamale teade, et kaubalaeva Juri Komarov esimene tüürimees kukkus, murdis jala ja vajab kiiret hospitaliseerimist. Kopterit vasti võtta pole võimalik, sest puudub maandumis plats ja nii hull asi ka pole, et eluohtlik oleks. Antakse luba silduda nu ntx C-terminalis. Kaubalaev aga kimab ninaga vastu kaid ja tõstab (oh üllatust, milline lisavarustus!) nina üles ja laseb aparelli maha. Kõhust voolab välja nii kümmekond T72-te ja paarkümmend BTR-i, lisaks polgu või paari jagu mariine :).
10 minuti pärast on Stenbock-i maja, Toompea ja Kadrioru loss suitsev ahervare.....
Seejärel maabub ülejäänud konvoi. Mõnest "kaubalaevast" tõusevad õhku 10-kond ründekopterit, mis samaaegselt valitsuse tuhastamisega hävitavad Jägala, Tapa, jm teadaolevad laod ja elavjõu asukohad.
Pool tundi hiljem võetakse üle meedia tehniline park (raadiomaja, teletorn, interneti füüsilised sõlmpunktid).
Kindlustatakse eelnevalt sisseimmutatud viienda kolonni abil Narva jõe sillad jm piiripunktid.

Siis alles hakkavad kolonnid liikuma.

2 tunniga on EW lõpetatud. Maarahvas saab õhtusest Reporteist teada, et oleme astunud SRÜ rahvast sõbralikku perre!

Milleks dessante Haapsallu või Pärnusse? Milleks kolonne üle Narva või Petseri?

Kõigepealt võetakse maha igasugune juhtkond ja kõige tähtsam platsdarm - Tallinn. Side välismaailmaga kinni ja edasine on delo tehniki...


Mina teeks nii, oleks ma kindral Ivanov.


Väga õige vaatenurk - ka selleks on vaja valmistuda ette.

Kes soome keelest saa aru las loeb minu stsenaariumi Soome jaoks:
http://personal.inet.fi/koti/juhani.put ... uminen.htm


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 24 Jaan, 2009 17:07 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Jaan, 2007 19:05
Postitusi: 562
pigem tehtaks jah mingi salaopp ja ongi nagu öeldud- pizdets respublika!

sellepärast peabki olema valmis korralik sidesüsteem ja sissigrupid. ehk siis teeme moskvaga sama.

tunnen ennast juba nagu juhani, ikka miinid ja sissid, sissid ja miinid :P


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 24 Jaan, 2009 17:25 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 04 Apr, 2006 9:41
Postitusi: 258
Asukoht: Kuidas juhtub...
Sa pole üksi 8)
Venemaa ei pea oma eesmärgi saavutamiseks ju ainult sõjalisi vahendeid kasutama(Mina muidugi ei usu, et VF ainult sõjalist varianti kasutab), saab ka teist moodi. Aga kahjuks see on teine teema, millest rääkida.

Kõigepealt äratan oma muudetud positusega üles vana teema.
Lisan oma positusele juurde lingi,milles herr kindral Laaneots analüüsib Venemaa geopoliitilisi huvisid Baltikumis, loodan, et sellega saate aimu, miks venelased tahad Baltikumi ruumi enda valdussse "saada".
http://www.virumaa.ee/discuss/msgReader$5881


Viimati muutis BackInAction, 11 Okt, 2009 1:42, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 395 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt