NATO tuleb appi?

Relvastatud gruppide tegevus väljaspool ametlikke väeosi. Metsavendlus, sissisõda, mittekonventsionaalne sõda, gerilja, banditism ja mis iganes nimed sellele nähtusele antud on.
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

NATO tuleb appi?

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

Paistab, et on veelgi leida isikuid, kes arvavad, et pole vaja territoriaalkaitset, sissitegevusest räägimata, vaid piisab sellest, et on väike proffiüksus ning mõni miinijahtija mis/kes käivad NATO välismissioonidel - ja NATO tuleb Eestile vajadusel kiiresti appi. Aga kas tuleb ja kui tuleb, nii kui kiiresti?

Mis väeosa tuleb kiirsti appi?

Minu teada NATOl pole mitte ühte maavägede üksust mis ainult ootaks, et midagi juhtub ja vajadusel kohe, kohe pakiks seljakotid ning tõttaks Eestile appi.

1. On vaja, et Venemaa avalikult teeb Eestile relvastatud kallaletungi, mis on kohe kõigile näha - näiteks tankibrigaad ületab Eesti piiri lahingukopterite toetusel ja toimub relvastatud kokkupõrge.

2. On vaja, et Eesti vabadel valimistel valitu seaduslik valitsus esitab NATOle "appikarje".

3. On vaja, et KÕIK NATO-riigid ühel häälel otsustavad saata Eestile sõjaliseks abiks kas või mehhaniseeritud brigaadi - kui on leida ainult üks sellel hetkel NATO liikmena olev riik, mis on appitulekule (sõjale Venemaa vastu) negatiivselt meelestatut, nii NATO ei tulegi appi.

4. On vaja leida need NATO-riigid kes annavad oma vägesid Eestile appi - ehk saadab need väed sõtta Venemaa vastu.

5. On vaja leida logistiline võimalus kuidas need väed saada võimalikult ohutult Eesti - mis riigid lubavad nende vägede liikuda läbi oma alade Eesti. Olles kindel, et Venmaa seisukohast see vägede liikumise lubamine on aggressioon Venemaa vastu.

6. On vaja ettevalmistada, varustada ja väljaõpetada need appi tulevad väed - selliseid lihtsalt pole olemas, seega need on vaja luua.

Võimalikud takistused

Eks vaatame punkt punktilt kas on midagi takistusi.

1. Äkki Venemaa ei alusta tankibrigaadiga, vaid näiteks speznazit koos kohaliku viienda kolonniga kaaperdab või mõrvab Eesti juhtkonna ja paneb pukki oma nukuvalitseja.

2. See nukuvalitsus ütleb NATOle, et see mis toimub on Eesti siseasi, palume NATOl mitte sekkuda Eesti siseasjadesse.

3. Kas keegi usub, et KÕIK NATO riikide juhid saavutavad väga kiiresti konsensuse, et jah lähme ruttu Eestile appi - üks väike sõda Venemaa vastu, mis siis.

4. Mis NATO-liikmesriigid saavutavad enda parlamendis kiiresti piisava häälteenamuse otsusele, et jah, lähme Venemaa vastu sõtta ja saadame need ja need väeosad ruttu, ruttu Eestile appi? Mingu mis marsruudi iganes ja tulgu kaotusi kui palju iganes. Hurraa, oleme sõjas Venemaa vastu!

5. No, mõtleme, et näiteks Prantsusmaa otsustab saata oma mehhaniseeritud brigaadi Eestile appi. Kas Saksamaa lubab sõita läbi Saksamaa? Kahtlen. kas Poola lubab sõita läbi Poola? Pole kindel. Kas Läti lubab sõita läbi Läti? pole kindel. Laevastikude ja dessantlaevadega vaevalt tullakse - väga suur oht, et Venemaa laseb laevad põhja.

6. Ka rahuajal kui on vaja mõni väike üksus saata rahuvalveoperatsiooni, nii selle kokkusaamine ja harjutamine võtab parasjagu aega - vaevalt keegi läheb uisapäisa sõtta Venemaa vastu - on vaja palju aega.

On vaja

Vähemalt mina loll kahtlen sügavalt, et Eestile tuleks kiiresti suuri NATO väekoondisi appi kui Venemaa järgmine kord tungib Eesti kallale.

Seega ma soovitan soojalt - lausa nõuan tungivalt - et Eesti valmistub hoolega ette tõhusa sissisõjaga toetama enda Jalaväebrigaadi ja teisi üksusi, mis võitlevad vaenlase vastu püüdes hoida enda käes vähemalt Tallinna iga hinna eest - liitlaste appitulekuni (mis võtab palju aga nagunii).
kert122
Liige
Postitusi: 619
Liitunud: 27 Juun, 2007 21:22
Kontakt:

Postitus Postitas kert122 »

juhani, sa võid peaga vastu seina joosta kui tahad, sina saad aru, mina saan aru, siin paljud lugejad saavad aru, aga otsustajad et saa enne aru kui käib pauk ja möll, ning tants ja trall läheb lahti, vot siis avastatakse et mitte miski ei toimi, möögaga ei tee midagi ära, ja üksused on ainult nimekirjas paberil, nägupidi üksteist ei tunta, vot nii- siis lendab soolikaid ja tatti ja ajutükke, ja teha pole enam kottigi.
paraadil näeme, raisk
Dan
Liige
Postitusi: 319
Liitunud: 03 Aug, 2005 16:08
Asukoht: Eestimaa
Kontakt:

Postitus Postitas Dan »

Eks inimesed loodavad ka väheke hõimukaaslaste abile ;) Venemaa suunalt tuleb ähvardusi ju ka Soome suunas, juhul kui ta peaks NATOsse astuma.

Kas Soome on mõelnud mis saab juhul kui bolshevistid-putinistid peaksid Eestimaad ründama ? Hea siinsetelt lennuradadelt käia teie linnu pommitamas või sadamaid mereväe tarbis kasutada.
Kasutaja avatar
kangelaspioneer
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 30 Dets, 2004 13:13
Asukoht: Tallinn/Tapa
Kontakt:

Postitus Postitas kangelaspioneer »

NRF on siiski olemas, ametliku reageerimisajaga 48-72 h. NRF-i kuuluvad väed teevad ka teataval määral koostegevuse õpet, aga pole kuulnud, et terve esimese valmiduse brigaad kokku oleks aetud, valmisolekukorpusest rääkimata.
Selle rakendamise süsteemis pole ma sedavõrd kodus, et sellest siin kõvasti karjuda.

Küll olen ma kõigi muude punktide osas nõus. Alustades sellest, et meil ei ole ka seda 72 tundi, mis kulub NRF liigutamiseks. Ei pea vist pikemalt rääkima sellest, et meie poliitikute hulgas munadega mehi just väga palju ei ole. Ja et meie rohkearvulistes staapides istub nii palju ajudeta värdjaid, et...
planet64
Liige
Postitusi: 128
Liitunud: 22 Sept, 2008 19:23
Kontakt:

Postitus Postitas planet64 »

NATO abi ühel või teisel kujul on reaalne siis kui on Eesti kaitsmiseks plaan valmis tehtud ja seda ka õppustel harjutatud. Ilma plaanita võtab kõik lootusetult palju aega. Esmane lootus oleks saada abi õhuruumi kontrolliks ja seda saaks kiiresti teha. Maavägede ulatuslikku siia paiskamist ei jaksa küll ühegi valemiga uskuda.
Incc
Liige
Postitusi: 117
Liitunud: 03 Okt, 2008 12:16
Kontakt:

Postitus Postitas Incc »

Kas NATO-l ei pole mitte Euroopa-teatris USA Rangerite pataljoni alaliselt valmis lendama?

Siis oleks meil juba kodumaa pinnal poole suurem üksus :) Kurb, kas pole?
War, war never changes...
Henn
Liige
Postitusi: 514
Liitunud: 19 Nov, 2007 13:38
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas Henn »

kert122 kirjutas:juhani, sa võid peaga vastu seina joosta kui tahad, sina saad aru, mina saan aru, siin paljud lugejad saavad aru, aga otsustajad et saa enne aru kui käib pauk ja möll, ning tants ja trall läheb lahti, vot siis avastatakse et mitte miski ei toimi, möögaga ei tee midagi ära, ja üksused on ainult nimekirjas paberil, nägupidi üksteist ei tunta, vot nii- siis lendab soolikaid ja tatti ja ajutükke, ja teha pole enam kottigi.
Küsimus pole selles, et otsustajad ei saaks aru. Väga hästi saavad aru. Et näha aga asjade tegelikku olemust tuleb alati küsida, nagu juba vanas Roomas tehti: CUI BONO? Kellele see kasulik on. Siis saad ka vastuse, miks "aru ei saada" ja kelle huve kõige sellega teenitakse.
kert122
Liige
Postitusi: 619
Liitunud: 27 Juun, 2007 21:22
Kontakt:

Postitus Postitas kert122 »

oot, misasja Henn.
selgita nüüd asja vähe lähemalt, et saadakse nagu aru, istutakse pöidlad kakaaugus, aga kellegile kasulik pole midagi liigutada ja istutakse edasi v?

v hoopis meile on kasulikum mitte midagi teha, et siis tullakse appi v kuna me ise ei saa hakkama?
et ilgelt kasulik on pöial perses istuda? ära ütle et ma sain õieti aru.
paraadil näeme, raisk
Kasutaja avatar
Mõmps
Liige
Postitusi: 467
Liitunud: 11 Mär, 2009 13:39
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas Mõmps »

Lähim sõjaliselt võimas NATO riik vist Saksamaa, Hiljuti oli saksas mingi küsitlus rahva seas, et kui paljud kodanikud oleks nõus ,et sõja korral Saksamaa Eestit abistab- ja abistamisega nõus olevate inimeste protsent oli armetult väike. Kui Putler gaasitoru meres valmis saab, siis saksa võime küll ära unustada( saksa mõtleb, et abistab, venekesed keeravad gaasi kinni, saksas külm, pime, sellest tulenevalt rahvas hakkab mässama, siis germaanlastel kodumaalgi tegevust küllaga ja kaob poliitiline tahe abistada-see tooks saksas kaasa paraja katastroofi)
USA- 98% jänkisid ei teagi mis, või kus see Eesti on- nende jaoks see kõik üks venemaa, ma kahtlen kas neil on tahtmist oma vägesid siia surema saata, nad ju isegi nende sõdade vastu mis nende oma valitsus neile organiseerib.
Arvan,et kui venemaal õnnestub meist kiiresti "üle sõita" siis ei aita meid enam keegi, Nato ja ÜRO poolt pisut hambutuid avaldusi ja kogu lugu. Asi lähe ehk pisut teise stsenaariumi järgi kui me tublilt vastu hakkame ja meist kohe jagu ei saada. Siis pisut rohkem aega kisa tõsta ja nõuda oma liitlastelt meie abistamist. Ehk siis kõigepealt peame ise tublid olema, siis ehk aitavad ka natod,üro. Nuh sai selline lapsik jutt, aga ehk on seal ka mõni asjalik mõttekene.
Kõigi maade proletaarlased,palun ärge enam kunagi ühinege.
Treimani muuseumimaja :wink:
Henn
Liige
Postitusi: 514
Liitunud: 19 Nov, 2007 13:38
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas Henn »

kert122 kirjutas:oot, misasja Henn.
selgita nüüd asja vähe lähemalt, et saadakse nagu aru, istutakse pöidlad kakaaugus, aga kellegile kasulik pole midagi liigutada ja istutakse edasi v?

v hoopis meile on kasulikum mitte midagi teha, et siis tullakse appi v kuna me ise ei saa hakkama?
et ilgelt kasulik on ? ära ütle et ma sain õieti aru.
Ei, loomulikult pole see mitte meile kasulik. See, et "pöial perses" istutakse, on kasulik vaid Kremlile. Ma tahan ütelda seda, et simme on alati olnud ja on kahtlemata veelgi. Ja keegi ei tea, kuipalju neid on. KV ja KL arengu aastaid kestnud takistamine ja takerdumine ning kaitserahade arutu kasutamine on ju vaieldamatu.
kert122
Liige
Postitusi: 619
Liitunud: 27 Juun, 2007 21:22
Kontakt:

Postitus Postitas kert122 »

on küll jah, ja tundub et kellegi karvane käsi söödab ainult juurde mõtetut bürokraatiat. igasuguseid avaldusi tuleb täita koguaeg, ei tea kas sõidupäevikut tuleb lahingolukorras ka täita v.
paraadil näeme, raisk
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6222
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Postitus Postitas kaur3 »

Üks USA ohvitser ütles välja oma arvamuse.

USAF officer suggests F-16s move to Poland
"It is in the national interest of the United States to continue to transform USAFE by relocating U.S. F-16s currently in Italy to new bases in Poland," he writes in the opening paragraph of "Transforming United States Air Forces in Europe and Empowering Poland."
But Sage said Poland’s decision to purchase a few squadrons of F-16s make joint training opportunities possible. Poland also has fewer restrictions on its air space than Italy, as well as designated areas where pilots could practice their bombing skills. It’s also closer to former Soviet Republics, such as Ukraine and Georgia, that have undergone turmoil in recent years.
http://www.f-16.net/news_article3326.html

Originaaltekst siin http://www.airpower.maxwell.af.mil/airc ... /sage.html

Pluss selline laev Taani väinades.

Pilt

ning ma arvan, et sellistest baaside loojad mõtlevad 9x enne lõikust.

Pilt

Venelaste reaktsioon esimesele ettepanekule.

http://www.ng.ru/nvo/2009-03-26/1_f16.html
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

Mõmps kirjutas:Arvan,et kui venemaal õnnestub meist kiiresti "üle sõita" siis ei aita meid enam keegi, Nato ja ÜRO poolt pisut hambutuid avaldusi ja kogu lugu.
Ma olen päris kindel, et asi on täpselt nagu Mõmps kirjutas. Ja minu arvates Venemaa juhtkond mõtleb täpselt samuti.

Nimelt see tõttu on vaja valmistuda ette sissisõjaks - või kui see sissisõda nimetusena ei kellegile meeldi, nii siis Eesti vormis eriüksuslased võitlevad sissisõja meedotidega.

On kahju öelda, aga selle ühe jalaväebrigaadi ja mõne väikse üksusega Eestit EI ole võimalik kaitsta piisavalt kaua ilma, et sissid hävitavad vaenlase tagalakolonnid. Selleks aga on vaja külgmiine, suundkildmiine, distantslõhkeseadmeid, õlalt lastavaid taburetita õhutõrjerakette, töötav üleriigiline mitmekordselt dubleeritud andmeside, tasemel väljaõpe, jne.
Kasutaja avatar
Mõmps
Liige
Postitusi: 467
Liitunud: 11 Mär, 2009 13:39
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas Mõmps »

Üldse esmane asi oleks rahva (ja eriti noorte) isamaalisuse ja kaitsetahte tõstmine. Miks mitte koolides riigikaitsetunnid kohustuslikuks. Üldiselt tundub suurimaks probleemiks olevat viimase 50. aastaga juurutatud pohuism. Tehakse "midagi", et lihtsalt tööpäeva lõpuni saaks ja kuu lõpus palga tasku. Mõeldakse digilaiku ja uut mundrilõiget,mingit "Welcome to Estonia" jura ja rahvuskala otsingud- need miljonid oleks võidud noorsootöösse paigutada. Riigiisad mõtlevad suuresti sellest kuidas magusama piruka juurde saaks- see omakorda pärsib rahva tegutsemistahet. Jube kibestunud jutt aga nii need asjad enamvähem on.
Kõigi maade proletaarlased,palun ärge enam kunagi ühinege.
Treimani muuseumimaja :wink:
kert122
Liige
Postitusi: 619
Liitunud: 27 Juun, 2007 21:22
Kontakt:

Postitus Postitas kert122 »

no aga tegeletaksegi kaitsevõimetuse arendamisega, ise nägin eelmine nädal kuidas kaader tööpäeva löpetas, kes kuidas minema hiilis, muiged näos, nagu oleks purgi moosi varastanud.
Juhani, me võime joosta miinidega metsa, aga meie selja tagant on köik läbi lõigatud, on gustid, aga ei anta moona jne jne.
minule hakkab juba tunduma et eestis ei olegi võimalik asja ajada, kõik on tehtud liiga keeruliseks, tahan korraldada õppust- alustatakse sörgade vastu ajamisega, ei saa, pole ette nähtud jne jne.

ei ole huvitatud inisemisest, aga mina ei näe küll mitte midagi asjalikku enam, tehke oma silmad lahti härrased...kaitseliitu ei tahetagi arendada, punatäppe muretseti hirmkallilt ja liiga vähe- rahvale näitamiseks.
vabatahtlike motivatsiooni tömmatakse maha, ei korraldata sõjamänge, vaid mingit idiootlikku marssimist ja muid totrusi.
nüüd, see loll kes veel aru pole saanud, ja ikka kaitseliidu fänn on, see hakaku veel maksu maksma.

no veel näiteid- aasta teema on kaitselahingud ja positsioonide rajamine, okastraati põhimõtteliselt pole, labidaid vähe, mehed kes kohale tulevad- neile pole ülemaid, sest nad ei tule kohale, ja kaader kompaniiülem istub rahulikult 2km eemal väliköögis.
nüüd need paar troppi kes veel peale sellist jama ühingusse jäävad, saadetakse 4 tyhja salvega vastase vastu kunagi, ja mehel pole valikut, kas verd täis valgunud silmadega ja vahutava suuga hullunud eesti ohvitseri kuul(mis on siis seaduslik) või vastase kuul.

miks peaks NATO meile appi tulema???me võime kulutada 2% SKP-st, aga millele?? rakmete arendamine ei anna kaitsevõimele kottigi, igasuguste sissiüksuste laialisaatmine ja uute ja huvitavate olluste rajamine(värbamiskeskused, kaitseringkonna erinevate tasemete staabid, küberkaitsekeskused, logistikakeskused).
lugege kaitse kodut-viimases numbris räägitakse käsu andmisest, karju appi milline lollus, ilmastiku analüüs ja alad oskar,pärdik ja onemar.

siin on minu käsk: peate jõudma kella 16:00ks koordinaatidele 1234 5678, kuna ilm on pask siis sõidukiiruseks on 50 km/h, vastasega kontakt ebatõenäoline.
mis me saame selle eest, üksuse mis liigub kuhugi punkti ettearvamatult, seda ei saa ette arvata kuna tegemist pole enam balletiga, vaid ettearvamatu liikumisega, autod kokku ei saa ja mingit kindlat mudelit pole.

mina ei usu et siia NATO appi tuleb, rääkida võivad mis tahavad, ja mis puudutab seda mida teha vaja on siis ma olen sinuga Juhani, täiesti nõus, on jah vaja, aga seda ei tehta, ei ole tehtud ja ei hakatagi tegema.

samuti saan aru meestest kes naeravad kaitseliidu üle, ja räägitakse et kaitseliit on prioriteet nr 1. sorry mehed, nii see asi ei lähe...
paraadil näeme, raisk
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist