Kuidas muuta KL vääramatuks jõuks?

Vasta
kert122
Liige
Postitusi: 619
Liitunud: 27 Juun, 2007 21:22
Kontakt:

Postitus Postitas kert122 »

Wrangel, veel üks kord ma kirjutan.

Sina räägid, et tykid peaksid hääääästi kaugel olema, ja et sihtimine ei ole tähtis.
Mina räägin, et mis vahet sellel on kui kaugel tykid on, peaasi, et mürsk tuleb sinna kuhu ähmi täis kaitseliitlane seda saada tahtis, ja seal mängib rolli meteo,mõõdistamine,arvutamine, andmete õige töötlemine ja relvale kandmine, sihturi roll on sihik suunaplaadil hoida, ja et relv oleks kalibreeritud ja põhisuund täpselt paigas<--vms

relvade kaugus ei ole tähtis, fdc teatab mürsu lennuaja, see on ka kõik.
Ma leian, et ma tean suurtükiasjandusest kaitseliitlasele vajalikul tasemel.


ja jälle offtopic :evil:
paraadil näeme, raisk
Wrangel
Liige
Postitusi: 637
Liitunud: 20 Okt, 2010 16:26
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Wrangel »

Mina räägin sellest, et me ei saa tagada tuletoetust suvalises Eesti punktis. KauGtule küsimisega saab katta alasid, mis seda vajavad.
Wrangel
Liige
Postitusi: 637
Liitunud: 20 Okt, 2010 16:26
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Wrangel »

kert122

Sa räägid praegu snaiperiga. Usu, et ma tean sihtimisest nii mõndagi.
kert122
Liige
Postitusi: 619
Liitunud: 27 Juun, 2007 21:22
Kontakt:

Postitus Postitas kert122 »

misasja?!?!?? mis juttu sa mees ajad, kaudtule küsimisega saame katta alasid mis seda vajavad?!?
kaudtulega saab katta ala, kuhu relvade laskekaugus ulatab, kui tykid on kuusalus, siis sa võid värskas küsida endle soovilugu skyplusist kui tahad.


tuletoetus suvalises punktis ei suuda ükski armee tagada koheselt, ja seda ei olegi vaja.
ma ei viitsi, ausalt... :wall:

Wrangler, sa oled snaiper....... :shock: ja edasi? Ma olen kokaabi, aga sihtimine Sako TRG-2 ja haubitsast/miinipildujast on ikka täiesti ebavõrreldavad tegevused, üks asi on vaadata optikast sisse ja arvestada paari kliki ja tuuletabeliga, teine asi on töödelda hunnikut andmeid ja kanda neid relvale, üks vaatab lasu ajal sihikusse, teine võib lasu välja päästa, kartulipudru katelokis.
paraadil näeme, raisk
Wrangel
Liige
Postitusi: 637
Liitunud: 20 Okt, 2010 16:26
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Wrangel »

Üks isik on aru saanud kuidas omale kauDtulega mürsk lagipead lajatada. Sihtimise viisis on ju kaudtule puhul asi mitte mürsu lennukauguses. Kui ma räägin kauGtulest siis ma räägin mürsu lennukaugusest.
Viimati muutis Wrangel, 15 Mär, 2011 13:45, muudetud 1 kord kokku.
kert122
Liige
Postitusi: 619
Liitunud: 27 Juun, 2007 21:22
Kontakt:

Postitus Postitas kert122 »

nimetage mulle palun sihtimisviisid suurtykiväes palun ,Wrangler!!!

ja ära hakka mingit sousti ajama, vaid nimeta need sihtimisviisid, millest sa siin seletad :google:
paraadil näeme, raisk
Wrangel
Liige
Postitusi: 637
Liitunud: 20 Okt, 2010 16:26
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Wrangel »

Wrangler on teksamark.

Sihtimise viise on sisuliselt kaks: otsene ja kaudne. See kui kaugele mürsk lendab aga ei sõltu sellest kuidas sihiti. Kaugtuli seega ei ole mitte sihtimise viisist lähtuv termin vaid laskekaugusest.

Üks lihtsamaid näiteid (vähemalt minuarust) on granaat. Seda otsesihtimisega kasutada ei saa, samas seda ju 15 km kaugusele ei viska, eksole. See on kauDse sihtimisega vahend, kuid kauGele seda ei viska.

Järgmiseks leiutame, kaugpommitajate lisana"otsepommitajad", siis "kauDmaarakettide" analoogina "otsemaaraketid" (see oleks siis visuaalselt midagi V2 katsetuste sarnast, REAALNE asi ju :P )
kert122
Liige
Postitusi: 619
Liitunud: 27 Juun, 2007 21:22
Kontakt:

Postitus Postitas kert122 »

suurtykiväe tuletegevuse eesmärgiks on vastase kaitse- või ründerühmituste mahasurumine,neutraliseerimine või hävitamine.

tuletoetusüksuste roll lahingutegevuses avaldub lahingutegevuse põhifunktsioonide kaudu, ja nendeks on

-leidmine
-sidumine
-löömine

mina ei ole never rääkinud otselaskmistest, vaid kaudtuletoetusest, sest seda suurtykid teevad, see on läbi ajaloo nii olnud, otselaskmisi teostavad suurtykid eriolukordades, ja mina sellist asja ei ole kuskil välja pakkunud.
lõpeta iga sõna kallal vingumine(kui sa ka ise mingit uut sõna leiutad), ja asu asja kallale, su ebapädev möla tüütab ära, vanasti tulin ikka siia argumenteerima, nüüd on ikka jube läilaks läinud.

mine tee endale see snaipri teema ja hiilga seal sälkliistsihikutega :evil:
paraadil näeme, raisk
Wrangel
Liige
Postitusi: 637
Liitunud: 20 Okt, 2010 16:26
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Wrangel »

kert122 kirjutas: ... mina ei ole never rääkinud otselaskmistest, vaid kaudtuletoetusest, sest seda suurtykid teevad, see on läbi ajaloo nii olnud, otselaskmisi teostavad suurtykid eriolukordades, ja mina sellist asja ei ole kuskil välja pakkunud. ...
Minuarust sa tegid seda ka praegu. :twisted:

See kuidas sihitakse ei mõjuta seda kui kaugele lastakse. See, et kaugelt ei saa otse sihtida ei tähenda, et funktsiooniks oleks kaudselt sihtimine. Eesmärgiks on see, et tuli saab kohale ja kui vastav võimekus on olemas siis saab KAUGELE laskvate relvade abil seda toetust anda laiemal alal.
kert122
Liige
Postitusi: 619
Liitunud: 27 Juun, 2007 21:22
Kontakt:

Postitus Postitas kert122 »

kaudtuli tähendab kaartuld, distants 155mm 3,2km-24km, olenevalt laengust ja veel paljudest asjaoludest.
sa ei vaidleks, kui sa asjadest midagi teaks, kahjuks on su teadmiste kogus üsna väike tõenäoliselt.

sinu jutt käib termini üle kaugtuli vs kaudtuli, kaitsevägi kasutab terminit x, ja nii ongi. kui me tahame tulemuseks saada totaalset kaost, siis me peaksime sind kuulama.
paraadil näeme, raisk
Wrangel
Liige
Postitusi: 637
Liitunud: 20 Okt, 2010 16:26
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Wrangel »

kert122 kirjutas:kaudtuli tähendab kaartuld, distants 155mm 3,2km-24km, olenevalt laengust ja veel paljudest asjaoludest.
sa ei vaidleks, kui sa asjadest midagi teaks, kahjuks on su teadmiste kogus üsna väike tõenäoliselt.

sinu jutt käib termini üle kaugtuli vs kaudtuli, kaitsevägi kasutab terminit x, ja nii ongi. kui me tahame tulemuseks saada totaalset kaost, siis me peaksime sind kuulama.
Solvad. See kui ma arvaks asjast terminites "tõenäoliselt" siis ma siin sinuga ei jutustaks vaid vaataks mida räägitakse. Antud juhul aga teen mina selget vahet ka sellel, et kogu kaugtuletoetus ei tule mitte kaartulega.
kert122
Liige
Postitusi: 619
Liitunud: 27 Juun, 2007 21:22
Kontakt:

Postitus Postitas kert122 »

Wrangler kirjutas:
PS! Ma ei pea sihtimist tulistamise kauguse juures põhiliseks, seega mina eelistan kauGtule terminit. Tähtis ei ole minuarust mitte sihtimise viis vaid vajadusel kaugelt toe saamine. Mitte kaugselt sihtitavast asjast vaid kaugel asuvast asjast tahaks tuge saada.
mees, tee faktid selgeks endale, kes selle kirjutas?!?
tuletoetus võib tulla
1)suurtükkidest.
2)miinipildujatest.
3)lennukitelt.
4)laevadelt.

suurtykid ei lase pimesi reeglina, on vaja tulejuhti(lennukite puhul sihitajat), kes tuld tellib teatud kohta teatud ajal.
paraadil näeme, raisk
szultz
Liige
Postitusi: 66
Liitunud: 08 Veebr, 2007 14:38
Kontakt:

Postitus Postitas szultz »

Kert122, ära toida trolli. Ja lolliga ei ole mõtet vaielda, kohale talle niikuinii ei jõua.
kert122
Liige
Postitusi: 619
Liitunud: 27 Juun, 2007 21:22
Kontakt:

Postitus Postitas kert122 »

on vist õigem jah :dont_know:
paraadil näeme, raisk
Kasutaja avatar
setu
Liige
Postitusi: 1108
Liitunud: 11 Mär, 2009 10:32
Kontakt:

Postitus Postitas setu »

Kas Kaitseliidu VGdele on üldisest varustuspunktist erinevalt ka erinevate liikide varustuspunktid määratletud seda nii moona jne sisust ja vastavalt selekteeritud rahuajal? Teiseks kas nad saavad teavet meditsiinilise abi asutuste kohta?
otsin eestlasi, kes teenisid eskadrilli ülema major Toompuu all (sinised baretid) / (üksus Alfa); Taškendis, operatsioonid-patrullid: Pakistanis, Afganistanis, Vene-Hiina piiril; Vietnami operatsioon USA "guerrillas" vastu (1960ndad - 1970ndad).
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist