Võitlusgrupid... paberil? Vol.2

Relvastatud gruppide tegevus väljaspool ametlikke väeosi. Metsavendlus, sissisõda, mittekonventsionaalne sõda, gerilja, banditism ja mis iganes nimed sellele nähtusele antud on.
Vasta
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Võitlusgrupid... paberil? Vol.2

Postitus Postitas oleeg »

Lugupeetud kaasfoorumlased!

Järgneva materjali autoriks olete Teie!
Loodan, et keegi ei võta midagi isiklikult!
XXX
VG peaks olema teoreetiliselt sissigrupp, ülesehituselt ja ülesannetelt pigem mingi ranger-tüüpi (mitte vast päris SF, aga osaliselt) moodustis - väike grupeering vastasele võitlust oma tahte järgi peale surumas, rünnates tagalaelemente, nagu varustuskonvoid, mingit väiksemat laagrit, ühesõnaga reidid, kuid vältides suuremate jõududega kokkupõrkamisi.
Aga kuna Eesti on igati tubli ja demokraatlik riik, ei ole sissiteema nii poliitiliselt korrektne ja vastuvõetav, et seda laialdaselt õpetada.

Mis jutt see nüüd on? Sissiteemad ei meeldi NATOle?
Euroopas on Jagdkomandod täiesti aktsepteeritud armee osa.

Võitlusgrupi ülematele VG funktsioonikirjeldust ei avaldata, olla riigisaladus. Tohib ainult üldsõnaliselt kirjeldada. Olen lasknud endale mitu korda kirjeldust teha aga aru ei ole siiani saanud, et millega tegu. Või olen justkui ka aru saanud aga kuna tekkinud pilt asjast on niivõrd jabur, siis aju keeldub seda uskumast.
Kui mingi asi üldse välja mõeldakse, siis järelikult oli seda millekski vaja. Et asi toimima hakkaks, siis tuleks ka asjaosalistele öelda, et millega on tegu, milleks on seda vaja, kuidas see toimima hakkab, mis kasu sellest on, kuidas seda kõike ellu viia. Võibolla on mõte ülihea.

Kindel on, et seda funktsioonikirjeldust mitte kunagi ei avalikustatagi, sest nii suurt jaburust ei julge lihtsalt keegi enda näoga seostada, seega oleme sellestki ilma.

…seal kus sekkuvad määrused, tuleb appi keeleloome…

Siin foorumis on mitmes kohas olnud ja on suuri arutelusid, kus tõesti ainult loe ja imesta inimeste tarkuse üle, ning nuta selle üle et miks see vaid suures osas siinse foorumiga piirneb, mitte ei jõua üles otsustustasandile ning ei muutu tegelikkuseks. Ehk, miks on riiklikult potjomkinlus soositud tegevus.
Neid totrusi on EKJ-s teisigi, kus mingi detail on kuulutatud suureks saladuseks…
Nagu üks tuttav hambaarst ütles, siis komplekti hambaarsti riistadega saab inimese pea seest kõik kätte Who do you trust?

Ilmutades empaatiavõimet Sveni peataoleku suhtes, siis soovitan teil oma kesistele teadmistele tuginedes keskenduda just sissitegevusele - õppige andmeid koguma, sidet pidama, putkinismi ja kaugelt tulistama.
putkinism. huvitav, äkki see on 50 aasta pärast laiakäibesõna?

Sissimine peaks üldse olema üks üle-eestiline üldrahvalik teema. Mingid harvad tugevdatud rühmad mööda metsi ringi hiilimas ei anna mittemingisugust märgatavat kasu.
Aga tohib küsida, millega see Eesti siss siis "snaibib"? Snaipripüsse ju kodumaal pole! Ainult täpsuspüssid.
Tabamiseks on nad sunnitud ronima lähedale, nad avastatakse, hea kui millelegi üldse pihta saadakse, kompanii viskab kümneks minutiks kõhuli, 300 meetri kaugusel asub laskekoht hävitatakse kohe ja snaiper pääseb allahi karja?

Küsimus on lihtsalt prioriteetides, Eestis nimelt osades kabinettides arvatakse, et missioonid ongi riigikaitse. Muidu juhtub nagu Gruusias, et kui missioonimehed oma oskuste ja kallite püssidega koju tagasi jõudsid, oli suurem sõda juba läbi ja neist kulutustest polnud suuremat kasu.

snaiperdamine snaiperdamiseks, mind huvitan just see et mida siis VG-d peaksid tegema?
kas VG-d harjutavad selleks et koos natoga püherdada või??
mina ajan taga siin funktsioonikirjeldust, mingi eriüksus ta nüüd küll ei ole, sest minu meelest tegutsevad eriüksused vaenlase tagalas vastupanuliikumise koolitamisega jne.
kui vaadata salastatust ja reaalselt saavutatud taset, siis pole VG midagi muud kui täiesti tavaline jalaväe üksus.

PS soovitan inimestel hakata fotograafiaga tegelema, sest tänapäeva maailmas aitab liitlasi kohale meelitada rohkem üks fantastiline foto kui täpne lask.

siit saame juba mingi asja.

VG peab olema relvastatud ja komplekteeritud suhteliselt kõrge valmisolekuga üksus.
peab olema sissimisvõimega, miinivaritsuse võimekusega ja kokkutöödanud.
tulemus:
kiirelt lahingvalmiduses üksus, mis hakkab kohe hittima ja runnima, kas pole.

äkki räägiks teemast ka törts v??

Viidates Kerti eelmisele postitusele, mis oli ühest reast pikem, siis võiks mõelda ja eeldada, et VG on tõesti mingi rangeritüüpi üksus.

Ma tean, et sellist relva olemas ei ole, kuid siiski.
Ja kuda on siis sellega jalgsirännakut teha?
Eesti kaitseväes kantakse kusti laenguid (ka KP lindikaste) käeotsas, pärast käed põlvini.
Sõjapidamine nõuab ikka parasjagu materjali ja tassimist on alati parasjagu ja ikka jääb jõust väheks.
Juhul, kui VG-d omavad vastutusalasid, võib ju varitsused aegsasti ette valmistada ja vajaliku TT laskemoona põõsa villu ladustada.

…kui ei ole päris selge ons tegemist sisside või raskeratsaväega, on teada, et relvastuse hangib vastaselt. Kui ikkagi on kindel otsus minna üle vastase relvadele, siis tuleks seda ka otse välja öelda…

Millega siis ikkagi tegu on? Töö käib juba ammu aga keegi ei tea millest alustati ega tea ka kuhu välja jõudma peaks. Kuidas selline asi üldse võimalik on? Tegu ei ole ju ometi mingi kinnise meditsiiniasutusega.

Õige.
Raadiojaamadega saab organiseerida vaenlasele tõhusaid varitsusi milledes võtab vaenlaselt relvi kas või kaigastega.

Kaitseliit näiteks võiks ise ka hankida raha. Kas see on Eestis keelatud või lubatud?

…palju Eestis on üldse mehi, kes hobusega ringi käia oskavad?
Oskan hobuse, muula, eesli ja lehmaga (koertest-kassidest rääkimata:-)

Kasutada tuleks absoluutselt kõiki võimalusi, tagamaks, et kui vaenlase roomik Eesti pinnale sõidab, siis Eesti pinnas seda enda peal ei kannaks.
Väike etnograafiline vahemärkus.
Parim kandja on ikka inimene.

…puukelk on vähemalt Norra kodukaitses püha lehm.
Teenimatult on ka see kasulik vahend saanud eestis endale rootsi pasa staatuse.

vot siin jälle moodsate kaasaja laste mured, pole relakat ja töökoda käepärast siis jääb asi katki ootame pöidlad pepus kuna meile siis kelgud või mida iganes tuuakse, nöörid sõlmest arutatakse ja ilusti näppu antakse siin võib võrdluse tõmmata ütlusega,et kui omal ei seisa, siis püüad iga hinna eest tõestada et lõdvaga parem ja mõnusam on

ongi vaja et kelk oleks selline universaalne lohisti tüüpi ja selle tüübi tagab minu arvates kinnise lameda põhjaga küna kujuline vahend

Teooria on sul kõva aga oled sa reaalselt ka raiunud labida või kirvega või suisa täägiga autodel katuseid maha , eriti veel kaasaskantavate kompaktsete labidate-kirvestega? Pakun, et mitte, vastasel juhul ei oleks sa midagi nii lapsikut siia kirjutanud.

ok sina oled suur mees ja mina laps lepin sellega aga kui sa vaid oskaks arvata mida ma ise kõike proovinud olen ,sellisel juhul oleksid kuss.

Õige.
Kui kuidagi ei saa - kuidagi ikka saa.

või improviseering... mina mõtlesin küll kogu aeg, et punkreid kaevatakse kopaga ja et vainlase soomuk hakkab käsu peale külili.

igastahes, püüti nad purki, siis tõmmati taha ka tankimiinidest piir ette.
poisid olid aktivistid…

Üldiselt on nii, et paberkaart on kõige kindlam vahend. Häda korral ajab asja ära isegi Regio teede atlas.

Mul tekkisid kurjad mõtted, et lõhkeainele alumiiniumipulbrit juurde segada, panna kuskile teeäärde vigases vene keeles silt: miine ei ole. sapöör vasja.
Ehk siis, lihtsam on tugevdada vastase usku millessegi, kui panna teda absoluutselt midagi muud uskuma.
Aga siina juurde sobiksid ka naelad ja muu kola, et siis õhkulendav sõiduk koos naabritega ka ära augustada, juhuks kui mõni seltsiline tahab seda pauku üle elada.

Keski sõjandusklassik on öelnud, et lahingus ei lähe kunagi midagi nii kui algul plaanitud…
Lubage VGde teemal veel pisut spekuleerida. VG-le mehhaniseeritud pataljoni liikumise tõkestamine kolmeks päevaks tundub üsna ränk ülesanne. See on ehk siiski lahendatav…

Üldiselt on siiski tegemist üsna võimatu missiooniga. Pealegi tekib küsimus, et mida kuradit see kompanii seal grupeerub kolm ööpäeva sel ajal kui mina pean oma meestega ennast maha tappa laskma. Liigutagu kiiremini oma perset.
Loogiline võiks olla kolme päeva jooksul ehk maksimaalselt passid võsas kolm päeva ja kui siis kolonni ei tule… Tuleb endalgi meelde, et… see siin on ju kogenud VG, mis peabki tagalasse jääma

Selle ülesande täies mahus lahendamine ühe võitlusgrupiga ei ole võimalik.
Ühesõnaga ohvitseri käsk avab tule, kuid keegi teine enne tuld ei ava kui käib esimene pauk.

Kas see tähendab, et seal võetakse kõik puud maha? Natuke vaevarikas pole? Äkki saab kuidagi lihtsamalt?
Riigikaitseliselt võib see jama olla aga inimeste elusid säästab küll. Kui juhtub ime ja asi töötabki nii nagu planeeritud, siis…

Mis tuleb mehaniseeritud pataljoni taga otsas või keskel? Äkki oleks mõtekam rünnata tagumist otsa…
…aga point on selles, et seda lehte kinni ei pandaks, ega mingi idikas Eestis midagi ei teeks.

OI kurja, et ma seda teemat varem ei ole märganud....
Vaenlane on võimas ja temaga on vaja arvestada. Loomulikult nad teevad vahepeal vigu ja neid vigu on vaja koheselt kasutada oma eesmärkide saavutamiseks.

100% nõus.

Teema on huvitav, kuid minule, kui võhikule, jäid mõned asjad lahtiseks.

Hmm, võib-olla on sul õigus

Hiinlased võivad endale sellist darvinistlikku õppemeetodit lubada, Eestis peaks asi käima kuidagi teistmoodi. Isiklikult pooldaks ma "räägi inimesega" meetodit. Kui see ei aita siis on veel olemas "inimene teeb kätekõverdusi" meetod. Kuigi see, et telefon on metsas maksimaalselt värisemise peal, võiks küll kuidagi pähe taotud olla.

Me võime ennast kõrgelt hinnata, aga kedagi ei koti kuskil soos istuv jagu, mis nädalas ühe tagalamasina katki teeb. Nendega hakatakse tegelema siis kui sõda on võidetud.
Mina arvestasin välja, et eraldi spetsiifilisi VG pole KL-is mõtet üldse formeerida, sest see oleks niigi napi ressursi ebaotstarbekas kasutamine.

Võibolla ma saan millegist valesti aru aga siis palun seletage mulle. Kas keegi plaanib KL võitlusgruppidele tankid osta, või oli sul lihtsalt selline uitmõte?

On krt jah ka ilma tankita versioon . Aga ka see on võitlusgrupile justkui liiga kohmakas, umbes nagu taburetiga Mistral.

NSVL kindralstaabi ülema asetäitja kindral Gareejev kirjutas 1982. aastal, et NSLV ei oska vastu seista taolistele relvadele. 1982. oli NSVL oma sõjalise vormi tipus.

Äkki läheks tagasi nende Võitlusgruppide juurde.
Ärme unista, et võitlusgruppidel oleks kasutada igasuguseid moodsaid vidinaid nagu tankitõrjerakette ja igasuguseid sõidukeid. Nenedega saaks loomulikult uhkeldada paraaditel - aga mis kasu nendest oleks sõjas milleks neid võitlusgruppe tehakse?

Kui ma nüüd väga puusse ei pane, siis Soomes kadus sissetaktika arendamine laiema üldsuse eest varju enne kaudtule täpsusrelvade laiemat levikut ehk nii 1980. aastate alguses.

Vabandage kallis vennasrahvas, aga Eesti on praktiliselt palja persega Venemaa vastu - aga alla anda ei tohi.

peame keskenduma, mida meil on, meie ei tohiks arvestada tuletellimustega, istume augus ja juhime tuld, kahte pataljoni mis meil kasutada on+ 105 reservis, seda ei jagu suurt kuhugi. see ei tähenda, et me ei peaks oskama, kuid arvan, et võitlusgruppidele tuld ei jagu või ei ole laskeulatuses.

Aga hetkel tundub, et keegi ei oskagi öelda, millega VG-d peaksid tegelema, funktsioonikirjeldus ei ole eriti reaalne…

Ma tahaks kohe näha, kuidas VG pataljoni kolonni peatab.

Siin ongi nüüd juhtunud nii, et võitlusgruppe võrdsustatakse sissidega. Need peaks olema kaks erinevat asja. Et siis kuhu kadusid sissid ja milleks loodi juurde VG-d? Või on asi nii nagu Pipi Pikksukk tegi, et kõigepealt mõtles välja nime SPUNK ja siis alles hakkas seda spunki otsime, et milline ta olla võiks.
Üldine arusaam on, et vaja: lõigatud otstega kindaid, panama mütsi ja automaati nelja kuni kuue salvega(aga relv alati õlas hoida, kuni väsimiseni), vot siis on lahingvõimekus. Hea oleks kui liikumiseks ka Mersu jeep.

Tahan ka!!!
Aga päriselt. Mis on noorteorganisatsioonide kohustused kriisi ajal? Täidavad linte? Koovad sõduritele sokke? Ootavad valget laeva?

no kui juurelda üldiselt võitlusgruppide üle, et mis moodustised need sellised on, siis nime järgi võiks oletada, et tegemist on hästi väljaõpetatud grupiga, kes vastavalt vajadusele antakse juurde kompaniile või kasutatakse rünnakurusikana näiteks, aga millega peaks võitlusgrupp võitlema, seda jällegi ei tea keegi

…ma olen VGRst hoopis teistmoodi aru saand

See sissiteema aga jookseb kogu aeg sisse. Kas VGR on nüüd siss uue nimega? Kuhu jäid siis vanad, olemasolevad, sissid? Ja kui VGR tähendabki nüüd sissi, siis miks neid nii vähe on?

…ka Eesti piirivalvel oli oma sissiüksused. Aga keegi "sitapea" leidis, et sisse pole vaja ja need üksused peksti laiali.

Kas nii, et kõigepealt toodame suure hulga kvaliteetseid sisse ja siis paigutame need kuskile pataljoni struktuuridesse ära, kuhu nad kaovadki ja ennäe - pole enam sisse. Siis mõeldakse välja: KÄES! - Kui sisse enam pole, siis järelikult tuleb luua VGR-d. Neile aga mitte öelda, et tegelikult olete te sissid. Nii, ühed teavad, et nad on sissid (piirivalve), kuid ei saa sissidena tegutseda, sest on jalaväelased ja teised (VGR-d) ei tea jälle, et nad on tegelikult sissid ja nii ei saa nad samuti sissidena tegutseda.

Ja siis küsime neilt alandlikult, kas äkki saaks mingi korra majja või ei.


Äkki püüaks vahepeal mõelda milline see VG võiks olla. See ju peaks tegutsema vaenlase tagalas.

Ühesõnaga, keegi peab vastama küsimusele, et kas VG peatab esimesi kolonne või kotib varustuskolonne? ... või nopib ainult ÕT komplekse jne. Ise loodan, et targemad inimesed on küsimusele vastanud ja meie siin vaid Kui juba rätsepatööle teema läks...
Võitlusgrupp- grupp ei ütle kindlat suurust, aga sõna võitlus määrab üksuse lahinguväljale.
Siss või jääger on rohkem küti moodi.
Ma kahtlustan, et loogika on ikka sedapidi, et esimesena võetakse ette Eesti kaart…

…aga võitlusgrupp ei tohiks olla siss, sissiväljaõpe on ju hoopis midagi muud kui see, mida VG-d saavad.
VG-dele ei ole teada antud et nad sissid on, või on?

Eestlased olid vene okupatsiooni ajal üle terve liidu tuntud selle poolest, et "täitsid vene lollusi saksa täpsusega". Nüüd hüpatakse juba eurolollusi täites kasvõi pükstest välja, käsule hüpata reageeritakse küsimusega "kui kõrgele?" või karatakse igaks juhuks nii kõrgele kui võimalik ja siis kirjutatakse veel natuke juurde.

Torusid Peab olema nii palju, et vaenlane ei jõua kuidagi kontrollida milledes on isamaaline laeng sees.

Tean ühte peris head kohta narva maanteel, kus nad kinni hoida...

See see jama on - kõik otsivad aastaid Pitka hauda, aga mees on eelkirjutatust järeldusi tehes endiselt elus!

VG on vaenlase tagalas mõeldud võitlema peamiselt paberil. Kellel võimalik, mõtisklege relvastuse-varustuse teemadel ja arvake, kui efektiivne see võitlus olema hakkab?
Kusjuures nii ongi ja järjest hullemaks läheb.
Sellest hakkabki kogu probleem hargnema.
Igasugust varustust KL on ka saanud ja selle rahaga mis Kaitseliidule on eraldatud saaks ka midagi ära tehtud kui see raha mõistlikult kasutada, aga ...
Kusagil on midagi mäda.
Igasuguseid funktsioonikirjeldusi ja üksuste varustustabeleid on tehtud virnade viisi, aga kus on need võitlusvõimelised üksused?

võitlusgrupp on üksus, kellel pole arusaadavat ülesannet(funktsioonikirjeldus).

paraadil näeme, raisk…

Tuleks vist mingid konkreetsed käsud anda. Minul näiteks, (noorkotkana) pole vähimatki aimu, mida ja kas üldse ma midagi tegema pean, kui olukord tekib.
Põhimõtteliselt murrab ju va kommunistinärakas eesliinidest läbi, sest mingit organiseeritust ja kontrolli ei ole võimalik tekitada. Või on? Palun seletage lollile.

Ka minul on erinevaid mõtteid, mõned on neist ka kurjemad aga vot välja ei ütle. Aga milleks me üldse siin suuri sõjaplaane arutame kui teame, et mingi jama käib aga keegi mitte midagi välja ei ütle?

Võitlusgrupi puhul on pigem probleemiks nende staabi laua taga kokku pandud loogika, millel pole tegeliku eluga suurt ühist. Kellel on varustustabel olemas, võtke ja lugege sealt need miinid kokku ja isegi nende vedamiseks peaks iga võitleja varustusse juba ühe koormamuula lisama. Idee poolest kerge ja mobiilne üksus ei suuda ju sellist trääna kaasas vedada, et nendega nädal aega paugutada. Selleks on vaja ikka varusid ja varusid vastase selja taga. Ei jäi ju nii, et kui miinid otsas, sõidame Unimogiga läbi rinde, võtame uued miinid peale ja sõidame tagasi, vastane vahib muidugi mokk töllakil pealt.

Saksa vanasõja: was können zwei, das könnt die Schwein (mida teavad kaks, seda teab ka sina). Saadakse üks siss kätte, pekstakse segamini ja saadakse teada.

Kui palju on meil praegu VG-sid? Igas KRK-s üksainus? Sellise lahingu pidamiseks peab neid olema igas KRK-s vähemalt kümme. Miks neid pole? Peastaapides ja kaminas sügatakse mune ja ei saada aru, et küsimus on võitlusvõimelistes vägedes nimega VG, mitte võimekuste ankeedil linnukeste tegemises "VG võimekus- tehtud".

Minu jutu mõte on see, et vastasele suurte kannatuste tekitamiseks on vaja rakette. Tema peatamiseks on vaja rakette. Tema kaudtule ja õhuväe eest hoidumiseks on vaja rakette. Meil ei ole piisavalt aega, et jännata külgmiinidega ja teha seda järgmised 15 aastat.
Ja katsugem siis end natuke tagasi hoida, et jääks ka vastaseid järele , kes tagasi pöördudes oleksid suutelised rääkima kui jube siin Eestis oli.

asi on võtnud uued mõõtmed, vähe sellest et keegi ei saa aru millega VG-d tegelema peavad, tuleb sügisel 4 võitlusgrupil RÕK, huvitav mis seal tegema peab hakkama?
dejavu: kreisiraadios oli kunagi närviline vahepala: siin ehitatakse ühte lammutustehast, aga nende asjade valmistamise tehas mida siin lammutama hakatakse, on hetkel veel pooleli kuuse tänaval.


Täna võib iga tola (asjalikud ärge solvuge) militaarnetis joonistada oma struktuure ja kirjeldada oma taktikat ...
KL Peastaabis on head fantasöörid ainult. Kui nende ideid aeg-ajalt lugeda, vajub ausalt öelda sahtel vastu lauda.

Gustiga vuta -vuta minema??? kaua see reservis olnud meed Gustiga vuta-vuta teeb Minul tõmbab Gustiga väike põrkamine küll keti väga ripakile .Ja ega neis VG neid rämbusid nüüd nii palju ka pole kes Gustiga kilomeetreid joosta jakasavad

metsas ei ole vaja põlvetõstejooksu ega sprintimist, ja kui olukord peaks nõudma paar kiiremat liigutust, siis mõtted võimalikele tagajärgedele panevad väga kiirelt liigutama, kasvõi Gustiga ja KP-ga korraga

Einoh, olgem ikka realistid. Kui su pulss on 200 ja vererõhk samas suurusjärgus siis ei koti sind mingid tagajärjed. Sellised näitajad tekivad keskmisel reservistil, minu kaasa arvatud, peale mõningast söösta-kata mööda mäenõlvu. Ajutegevust sellisel juhul oluliselt ei toimu, organism tegeleb pildi ees hoidmisega, mitte mõtlemisega. Surmahirmgi saab tekkida alles siis kui organismil aega üle jääb.
Võibolla olen ma kahetsusväärne erand, kuid vähemalt minul tekib küll selline olukord

Ma ei saa aru, mis inin see Gusti vastu on koguaeg, gusti on väga võimas relv, ja ilma selleta mina naljalt varitsusse ei lähekski, kas tõesti on eestis levinud militaarkultuur "lõigatud kindad, Galil ja panama"?

Kui Sa tead, et mingi riist töötab 80% puhul ja odav riist 10% puhul, siis kumba eelistaksid? Nagu öeldakse "Buy quality, cry once!" ehk "Osta kvaliteeti, nutad korra!"
Võib-olla ma eksin. Ma väga loodan, et eksin, sest ma olen nagu üksik kuutõbine siin…

Õhutõrje - üks tõsisemaid puudujääke üldse!! Krt, vot selle vastu ei olnud meil sisuliselt mitte midagi teha peale varjumise. Teedel autoga liikumine oli suur risk - kopter hävitas niimoodi kaks meie autot. Mehed jõudsid küll varjuda, kuid masinad koos varustusega olid kaotatud ja meie plaanidel kriips peal. Ainus, millega meil oli võimalik kopterit ohustada olid TT- lasud, ja sedagi vaid soodsatel asjaoludel. Tõsi, ühel korral luges vahekohtunik kopteri ka hävitatuks, kui kopter madalale laskus ja kohapeale rippuma jäi, et miinivälja silti uurida. Võsast astus välja miinivälja katnud tegelane ja pani talle TT-lasuga paugu ära . Aga no, see on selline Talibani stiilis üritamine, õhus tiirutava kiskja vastu meil sisuliselt rohtu ei olnud, päästsid vaid kiired jalad ja varjumine. Kopter võis aga päris kauaks tiirutama jääda, tinavihmast rääkimata. Ja ta teadis ju täpselt, et meil teda millegagi kottida ei ole! Üldiselt oli suht masendav seal puude all kükitada ja oodata, kuni kopter minema läheb.

Kui neid "mistrale-stingereid" suvaliselt jagada (tulejuhtimiseta), siis lastakse alla kõik mis lendab, sh liitlased. Ja ei usaldata mingile (vabandust) VG-le ka äratundmiseks koode. Muidu lendavad varsti kõik Su-d ringi ja annavad poola signaale

Kas Sina või mina - äkki mõlemad - on selle palavusega segi. Mina ei saanud eriti palju aru mis Sa ütlesid.

Määratleme nüüd kõigepealt ära, kes need sissid õigupoolest on.
Nüüd mõtleme. Sissigrupile on vaja mobiilset ÕT kaitset. Seega oleks hea, kui oleks grupis mõni ÕT mees, kellel lennuvahendi-katki-tegemise-püss koguaeg käepärast on, ja tema abi. Vahest talle ka mõni rauasaag kaela riputada, et Ta end päris paljalt ei tunneks. Aga see on hetkel märg unenägu.

Omaalgatuslik vastupanuliikumine ja metsavendlus erinevad sissitegevusest just selle poolest, et sisse juhib sama keskstaap, mis juhib ka konventsionaalseid üksusi. Nii moodustub tänu kesksele juhtimisele sissidest ja konventsionaalsetest üksustest süsteem, kus mõlemad teineteist toetavad ja vastavalt ka teineteisele paremaid tegevustingimusi loovad.

Võttes aluseks oletatava sissi-BKi, kus üksus on allutatud SA ohvitserile, kelle isikut riigisaladuse loor katab - mööname, et antud "A-rühm" tegutseb toetava üksusena ja aitab koos paari teise sarnase rühmaga…

me ei ole 35 lk jooksul saanud selgust, misasi siis VG on?
fakt on, et keegi ei tea, mida too üksus teeb, k.a üksus ise.

…niipalju kui mina tean ja inimestega rääkinud olen, määratletakse neid kui kiirreageerimisüksusi, ehk siis tavalisest Kaitseliitlasest natuke kiiremad ja vihasemad.
Näiteks võivad nad ka vabalt Kaitseliidu tankikorpuses teenida

Leidsin vajaduse öelda sõna sekka. Toon väikese näite.
1 materjal 1979. aastast, mis sobib sellesse teemasse. Tegemist on nagu Iraani tsiklitel sõitvate TT-meestega…
PS sama kriitika teeb põrmuks ka igasugused muud kergejalaväe kontseptsioonid.

No see Ottawa konventsioon ja muu selline jura, jumal nendega.
Vähemalt venelaste jaoks on Ottawa konventsioon naljanumber: Как легко и просто обходить Оттавскую Конвенцию. Достаточно напихать в мину немного электроники и снабдить самоликвидатором и все - Конвенция ей не страшна.
Ära räägi hundist, vaid kriimsilmast ja kõik on korrektne.

VG-dega ei osata mitte kottigi peale hakata, sest isegi staabid ei tea, mida me tegema peaksime, see on fakt.
Eesti keeles: sitt on see lugu tõesti, kui sa üksuse võitlejana osaled õppustel, pidevalt õpid midagi, kuid ei tea mida sinult tahetakse.

üksuselt oodatakse midagi, aga keegi ei ütle mida, ja hinnataksegi seda.
aga mida siis?!
jama on nimelt selles, et ega ülem ei tea ka, milleks ta enda gruppi koolitama peaks, ja ega staap ka nagu ei tea eriti.
mingi hülgemöla, et VG peaks suutma juhtida lennukite ja laevade tuld, ei ole vist ka eriti reaalne

Meie vanaisadel on see kogemus olemas, Wehrmacht teaks sellest nii mõndagi, Tshetseenid oskaks rääkida....

täiesti kellad ikka, VG peab olema suuteline tegema midagi, aga ei tee, ehk ei olegi suuteline- ma küsin uuesti, ei tee MIDA?
funktsioonikirjeldus on ju saladus, me võime ainult oletada, mida meilt oodatakse

…selle segaduse pärast ei osatagi kasutada VG-sid. KRK arvab üht ja ootab üht ja KLPS tahab teist, ja VG-d ise on mitterahuldavad
tegelikult ongi loogiline.

Pigem jah, surnud idee. Eriti arvestades asjaoluga, et käputäis VG-d peavad asendama ära kaotatud sissikompaniisid. Ega me siin idanaabriga "miilitsat ja pätti" hakka mängima.
Nagu viimane Kevadtorm näitas, pole leesikubenno saunaõhtutel operetiadmiraliga "paika" pandud KL maakaitsepataljonidki veel kuskile kadunud.

Õuduste maja . Mis te prognoosite, kui pikk on selliste vastu loodusseadusi kokkuklopsitud struktuurikastide lahingutee?

Tatipritsimine! Hirmsal kombel ...
Kas kellegil on mingi idee, kuidas see jama ära klaarida? Lõpetage oma kuramuse: "kõik on idioodid ja mina tean kuidas tuleKS teha".

Kõigist puudustest sõltumata Eesti on väga hea riik eestlastele.

VG-d ongi tegelenud siiani varjupoksiga. Üldfüüsiline ettevalmistus on hea. Hüpped treppidel, kangisaal, hüppenöör, kiiruspall ... kõik jäljendab mõne meistri treeningut. Paar endist tegijat on kõrvalt mõni kord vaadanud ja soovitusi andnud. Mõne omasuguse huvilisega on isegi kindad kokku löönud. Päris ringis pole siiski käinud.

Siin foorumis on varemgi igasugu ägedaid kaste joonistatud aga millele need põhinevad? Leitnandi tarkus ja veebli kogemus?
Siinkohal tasuks meenutada, et ametikoha ja auastmega ei käi automaatselt kaasas mõistus ning viidata bürkraatlikele hierarhiatele, mis peaks kaasa tooma automaatselt head otsused, on demagoogia trikk. Meil on siin olnud nii EKV juhatajaid kui ka KL ülemaid, keda nii mõnedki insaiderid ei suuda ka parimas tujus meenutada hea sõnaga. Kas kõik, mida need mehed rääkisid, oli kuld? Näiteks, teeme jahimeestest snaiprid, sest neil on optikaga püssid ja käivad tihti metsas.

põmmmmm jah, siin olen ma jõuetu!

Kokkuvõtvalt - et inimsööja sööb teist inimest noa ja kahvliga, ei ole veel progress.

Tegelikult oleks väga seks värk, kui VG koosseisus oleks TT jagu koos nelja Javelini laskeseadme ja autol/peidikus asuva hunniku rakettidega.
Tegelikkus võib olla sellest väga erinev? Vaadates asja vene poole pealt, siis miks peaks nad andma meile aega, riskides maapealse vastupanu, suurriikide lennuväe ja muu häda kaela kutsumisega? Selge see, et üritatakse teha kähku ära ja panna Lääs hommikul sündinud fakti ette.

Ühe ööga sõidab Tallinnasse välja küll. Ja selleks ei ole vaja ka mingeid erilisi ettevalmistusi teha - piisab kui anda õppustel, õhtu eel, käsuga tankidele uus liikumissuund. Üllatuseks täiesti piisab.
Tähendab, on vaja jõudu, mis reageeriks ühe tunniga. Kes või mis see võiks olla? Kas see olekski üldse võimalik?

No hämmastav - kas teil päevatööd polegi teha või? Selline teema arendus käib, et ei jõua päevaseid tekste enam läbi lugeda.

Vabandan, mul oli täna vaba päev, jäin siin miinidest lobisema.

Sellest ma olen proovinudki rääkida. Me peaks siin ikka väga paljud asjad teist moodi seadma, et olla erinevateks stsenaariumiteks valmis. Kardan, et selline paradigmade muutus võib nõrgemanärvilistel (pagunikandjatel) tõsise šoki põhjustada.

No vahel on tunne et seinaga räägiks ....
Paradigma on aga vaja muuta nendes seintes kellega ma siin räägin. Aga ma jätkan. Ma tunnen males paari avangut. Ei ole kõva mees. Kui mulle aga keegi ainult ratsude ja kõigi etturitega pealetungides, hakkab rääkima uut moodi ja originaalsest taktikast, siis tean ma enamasti mängu võitjat päris kindlalt. See jutt ei käinud nüüd paradigma muutmise ja viidatud raamatu kohta. See tundub päris gambiit olema

Ma ei saanud hästi aru, mida Sa silmas pidasid?
Ma loodan, et Eesti militaargeeniused on juba ammu selle küsimuse enda jaoks selgeks teinud ning soesilma uus doktriin manib kasvõi poole sõnaga sellist lahendust. Mul tuleks kohe palju parem uni ja ma ei muretseks enam maksumaksja raha kulutamise pärast nii palju

Stalemate ehk patiseis - Sm Mao (Päike Meie Kõigi Südameis) teoorias, on sissisõja II etapi tulemus. Hetk kui vastast ei poolda tema enda rahvas ega ülejäänud maailm. Ta on kontrolli eesmärgil end sidunud laialt (mitmes mõõtmes) ja sellega kurnanud. Sissõjaga ainult, saab saavutada vaid II etapi. See valmistab ette järgmise etapi. III etapp - strateegiline pealetung. Selleks on vaja kaasata kõik saadaolevad vahendid, ka liitlased ehk kolmandad riigid. Vaid sellega saavutab võidu. Sedasi räägib Sm Mao läbi Soesilma interpretatsiooni.
Egas te lugupeetud kavatsenud sissisõjast rääkides Maod mitte kaasata?

Eestit on võimalik vallutada(sisse sõita), ilma, et selleks erilisi ettevalmistusi peaks tegema.
Selle loogika järgi olid grusiinid topeltlollid.

Võitlusgrupid on tehtud, nendele on kulutatud hunnikutega raha ja aega, milleks nad on, kas nad on tugevad jalaväerühmad tiba parema väljaõppega või sissid?!
Kui mul oleks voli otsustada, siis VG-d on sissid, Soome või stay behind tüüpi ja mitte põrandaaluse vastupanuliikumise tüüpi.
Päris sisside moodi ikka ei ole. Vastupanuliikumine ka mitte. Ütleme, et "lahingsissid", sest tegutsevad lahingtegevuse piirkonnas.
Eks kunagi tuleb ka korralik funktsioonikirjeldus, siis näeb täpsemalt. Üht -teist saab ka ülesannete põhjal järeldada.
Suurepärane, ahvatlev, võimalus - teoreetiliselt täiesti teostatav ja loll oleks see kes selle peale ei mõtleks.

Ühe ööga Moskvasse?
Suurepärane, ahvatlev, võimalus - teoreetiliselt täiesti teostatav ja loll oleks see kes selle peale ei mõtleks. Nii et ärge tõmmelge hirmukrampides, vaid mõelge, kuis kukutajad täiendusest ära lõigata ja moonast tühjaks kurnata. Sest kui meie peaks üritama Moskvat vallutada, siis täpselt sedasi meie üritus ka lõppeks.

Madis, on ju niiiiii mõnus teistele öelda, et ärge tõmmelege hirmukrampides. Harva, aga kui, siis teravalt. Mina lausa püherdan iga päev põrandal paanikahoogude käes, Kert 122 ilmselt ka. Iga põõsa taga on vaenlane - julgestus peab alati väljas olema, relv õlas.

Ehk ma kasutasin pisut vängeid väljendeid, kuid see ei muuda asja olemust. Mõnede meeste tekstides kipub jutt, et meist enne üle joostakse, kui me reageerida jõuame, tõesti pisut paaniliseks muutma.

Suurepärane!!! Loodetavasti saavad sellest kirjatööst hea psühholoogilise laksu meie ohvitserid/kaitseametnikud, kes on "välja treitud" meist palju suuremate riikide sõjakoolidest ja täiendkursustest. Järgnev reatsioon võib olla selline
http://raulpage.org/koolitus/abistamine1.html

Seda teemat tuleks küll käsitleda mõne teise teema all aga … no ei saa vakka olla!
Mida tähendab FREE THINKER? Kas see on: vaba mõtlema mistahes suundades või vaba alustama mõtlemist mistahes alguspunktist? Alguspunkt – lähtekoht, millel on ajalised, ruumilised jms piirangud kulgemiseks.

Igal juhul on selge, et vaid ja ainult NATO artiklitega arvestamine on juba julgeolekuoht - ühe strateegia riigikaitse. Löö sinna vahele kiil või vali moment, kus liitlased on mujal puntras (see NRF on hõivatud) ja kogu Eesti kaitse kukub kokku nagu klotsidest laotud torn.
Kokkuvõtvalt - lumepalliefekt allakäigu teel.

VG-d on kahtlemata samm õiges suunas, kuid oma mahult ja neile pandavatelt ressurssidelt asuvad nad täna riigikaitse tegelike prioriteetide nimekirjas mingil sümboolsel 11. või 9. kohal, samal ajal kui nende taktikaline prioriteet on esiviisikus.
Ei ole ju midagi uut.
Lõpuks jõuame jälle küsimuseni, et kust tuleb väikese üksuse power? Kas nende suurst hulgast või väikesest hulgast hea varustusega või suurest hulgast hea varustusega?

Ei vaidle vastu ehk nõus.
Muidu täiesti bueno värk…

Ma lugesin nüüd ka seda artiklit. Iseenesest tore lugu. Veidi naiivne ja asjatundmatu aga vähemalt reibas… Et oleks selge: artikkel on naljakas mitte VG-d või nende tegevus.
Ühte asja ma artiklist siiski õppisin, nimelt on sisside kõrval olemas veel lahingsissid!
Kellegi tütarlapse kirjutatud - näiteks saab sealt teada, et meil on automaat AT-4 ja palju muud huvitavat.
Kui vaadata VG koosseisu, relvastust ja muud, siis on selge, et nad ei ole eriti kaua autonoomsed ja seetõttu sõltuvad regulaarüksustelt saadavast. Kui vahepeal AT-4'd puu otsas kasvama ei hakka.

Kõrgemates instantsites paistab olevat mingisugune häda käes.
Sellega ma põle nõus.

ma tahaks kohe näha, kes selle pasarahe vastu astuma tuleb
ma tahaksin näha seda kõrgelt haritud ohvitseri, kes tuleb astub ruumi ja ütleb, et me ei teinud hästi seda mida meile ei öeldud?!?
maise maailmaga küll vist tegu pole...
erilist klounaadi ikka peetakse vabatahtlikega, tehke kuskil midagi, ja me hindame ka midagit

Midagi muud on oluline. Sama kehtib ka sõjakunstis.
Mina isiklikult tean seda lausa suurepäraselt.

Asjatundmatu tsiviilisikuna 5 kopikat ka siia teemasse...
Ma ei ole kunagi aru saanud sellest sissimise ülistamisest.
Tuletan meelde, et EV maksumaksja on riigikaitset finantseerinud hulga miljarditega juba 20 aastat....20 aastat....

See sissivärk on väga seksi küll, aga... Sellele eriti loota ei soovitaks... Meie vastane ei saa olema nii viisakas, nagu jänki või britt, et vähemalt "uuritaksegi" tsiviilisikute surma...

Ehhh, metsaline... Sa ju ikka oled lugenud kogu seda teemat siin? Pole selles sissivärgis midagi seksikat, väga raske ja ohtlik töö…

Ma usun, et politsei on meil piisavalt võimekas, et olukorra eskaleerudes aktiivsemate riigivastastega adekvaatselt tegeleda. Ei maksa arvata, et eriolukorra tingimustes nendega tseremoonitsetakse - kes sabotaazilt- või selle ettevalmistamiselt tabatakse, see ka kohapeal oma kuulsusetu otsa leiab.

Võitlusgrupi suurus võib olla 1 inimene 10, 100, 1000, 10000 jne. Paljud ei pruugigi teada, et nad on mingi sellise grupi koosseisu arvatud.

Vot see on juba ühes raamatus olnud ... maakera sees on teine, mis esimesest suurem. Dünaamiliselt muutuv alluvusliin on aga nii geniaalne, et sellest võiks kohe rohkem rääkida
Ausalt öeldes asi on p-ses.

Igatahes meie soomlased lööme mättasse vaenlasi ka tulevikus mitte ainult minevikus.

Kaitseliidu võitlusgruppide all mõeldakse midagi konkreetsemat. Tegemist on ilmselt sissirühmaga, mida ei julgeta õiget nimepidi nimetada ja seetõttu kutsutakse võitlusgrupiks.

"Dünaamiliselt muutuv alluvusliin on aga nii geniaalne, et sellest võiks kohe rohkem rääkida"
Mida see ennast siis kujutab?
See kaasneb tavaliselt olukorraga, kus korralduste andja on teadmata kadunud. Korraldusi hakab jagama tema asetäitja.
Kui on tegu suvalises suunas jooksva kambaga siis neist kõrgema auastnega isik on kohustatud need peatama, tema saab ka KIIRFORMEERIRUD üksuse juhiks. Kui mingi leitnant liitub hiljem siis ta ei võta kohta üle vaid leitnandist saab seeru alluv.
See on näide dünaamilisest alluvusliinist.

Sel juhul on mul täiesti uus ja ülimalt vaba idee - ärme üldse tee mingeid struktuure. Ärme tee ka mingeid konkreetseid relvahankeid. Valime välja paar tuhat inimest, kellele anname hunniku pappi ja ainuke juhis on: valmistu riigikaitseks! Ja siis valime veel paar tuhat, kellele me ei ütle midagi. Vahendid anname talle viimasel hetkel ja ütleme: sina oled nüüd siss! Kaitse riiki! Vastane oleks täiesti desorienteeritud. Puudub konkreetne struktuur mille vastu võidelda. Iga rünnak on uus (ja huvitav) ja ootamatu ... jne. Ja vastase OODA oleks täiesti sassis. Ta ei suudaks isegi vaatlusest alustada. Sõjakäik eestisse oleks nagu pimedasse koopasse minek kus võib olla kõike, nahkhiirtest loheni!

Selleks, et efektiivselt sõdida ei ole vaja mitte midagi muud kui vaid teadmisi. Iga suvalise asja saab muuta relvaks.

Kogu see temaatika on teada ka teatud naaberriigis, et on isikuid, kes selles riigis hakkavad vastu. Müüdavaid poliitikuid ma selle all ei võtaks. Need, kellele see riik ja maa tähtis on, need hakkavad vastu. Sissindus või mitte.
Meie muistse vabadusvõitluse juhi Lehola Lembitu legendaarsed sõnad: „Kuni siin maal leidub veel põlvepikkune poisike, kes suudab mõõka kanda, seni ei anna meie alla!“
Veidi patriotismist nõretav kirjutis, aga mis meil kaotada on :)

Ja veel, mis puudutab vangilangemist. Triibuline särk kuuli ei peata.

Kõik valmistuvad siin sissima, kuid oma lahendus on vastasel sisside vastu kindlasti olemas.
Tsiviilelanikkonna represseerimise vastu on tänapäeval õnneks rohi - meedia.

Krt ole siin nagu mingi selgeltnägija ja tõlgendaja !
Kas me mitte ka ise ei pea hakkama sissitõrjega tegelema?

Olen siis julge: Rääkige VGr-st!
Te jõuate varsti jälle "oma teemani" ABSOLUUTSELT KÕIK ON P----S.

Ei ole perses. Mehed on, tahtmist on, relvad on.
Siin on sarnast teemat lahatud pikalt.

Nagu ühes teises teemas sai toodud näide, siis piltlikult öeldes on meie hoovile kokku veetud ehitusmaterjalide kuhi ning nüüd otsime sealt juppe millega maja ehitama hakata. Tahame ehitada funki, kuid kohal on palkmaja jupid.

Funktsionalism on tore tore, aga kui betooni jaoks raha ei ole tuleb palkmaja ehitada.

Minuarust on sissinduse alus selles, et ründaja eesmärk on jääda avastamata. Varitsusi saavad teha ka muud üksused, rünnata ootamatult kaugtulega jne. See aga ei ole klassikaline sissindus, see on osade sissivahendite kasutamine teiste poolt.

Sissi tähtsaim relv on aju ja tähtsaim moon sellele on C4.

No andke andeks aga naiivsus ületab juba piire!
Olete varsti veelgi parematel jahimaadel. Tehke endale selgeks, kas te eirate reegleid teadlikult (loe: tunned neid aga mingil põhjusel ei järgi) või eirate neid, sest ei tea nendest midagi! Oma juttu võib ju kaunistada C4 või dünaamiline juhtimine laadse väljendiga, paraku ei anna see mõttele mingit väärtust juurde.

Siss ei eira reegleid mitte sellepärast, et ta neid ei tea ja oluliseks ei pea, vaid siis, kui nende täitmine talle ohtlikuks muutub. Siss ei täida meeleheitlikult ülesannet, vaid valib ise, millal, kus ja kuidas võitleb.

Äkki mõtleme sügavalt järgi väljaöeldu teemal? Sellega ma olen nõus, et VG on nagu regulaararmee osa, aga miks me ütleme ise ei odavale ja kättesaadavale vastase kusetamisele tema sügaval tagalas?
Kui meie idanaaber oma armee siia toob, siis peaks meie oma üksused itta viima.

Minule jääb mulje, et siinsed sissisõjaspetsid mitte ei räägi reeglite rikkumisest või eeskirjade mittetäitmisest kujunenud olukorra pärast, vaid nende mittetundmise pärast.
Kui me ei suuda seda suure tõenäosusega rahuajal, siis kuidas me suudame seda siis, kui s... on propelleris?

No ma tahaks loota et me ei pea ka IGA jumala aasta sõda pidama hakkama.

Me arutasime siin, mis on VGr ülesanne, taktika, relvad, varustus, väljaõpe jne. Ja kuhu me jõudsime?
Brigaad ei harjuta kokku!

Tavaline värk ju

Vaene Juhani ... Kes meist sel juhul siss on?

soesilm, kas on eetiline rääkida reaalsetele meestele virtuaalsetest meestest?
"lask, lask, valang!"

Ausalt mind pani naerma see: Soesilm sa viisid meid teemast kõrvale!
Aga alustan siis VGr-ga otsast…
Nukuvalitsus on juba pukis, ja näha pole ka rindejoont, on vaid sissiüksused, neid on küll palju, kuid konkreetne "kaitsejoon" puudub.
Nii nagu ajaloo keerdkäikudel.

Ma ise kujutan võimalikku sõjapilti, mis nii laiaulatusliku kui ka kukutusrünnaku vastu, muutub üsna kiirelt Jüriöö ülestõusuks. Sellel korral tuleks ka Viiburi foogt lõpuks appi

Mina toetaks siin Tutkineni (Jussiks hüüavad sõbrad ka mind) seisukohta, et vahet pole, mis värvi kass on: peaasi, et ta hiiri püüab.
Kuid minuarust ei saa lõpmatuna vastast pidurdada. Vaja on ta ka mingis kohas PEATADA.

Kuna ei ole reeglitega kursis, siis parem ei ütle midagi.
Mina tean, aga siin ei ütle.

On see nali?

Kääbikud! Need, kes Savroni sõrmuse vulkaani viskasid - suvaline soomuskolonn on sellistele köha.
Teisalt, kui vaadata VG-d kui rapid response üksust - siis on üks oluline case või "aga" - nad ei ole mõeldud vaenlase tagalas toimimiseks (toimine - kui reaalselt selle-otstarbeline võitlusüksus). Lisaks nende suurim ühisnimetaja on tegelikult escort, johtuvalt oluliste (sinna 24-24 h) sissejäävate logistiliste ülesannete toetamine ajal X. Edasine pole sihtotstarbeline, vaid reservülesanded.

Kõik hakkab jälle otsast peale ...
Üldine sissikäsitlus võtab aga aina lõbusamaid vorme ja termineid:
Lahingsissid - sissid, kes peavad lahinguid või on lahingutele väga lähedal. Neid valmistab ette KL. Sinna kuuluvad VG mehed ja asjast huvitatud mitte VG mehed.
Pärississid - sissid, kes teevad päris sisside asju. Neid valmistas ette PV ja nüüd ei tea neist keegi midagi. Nad teevad sitast saia. Nende eesotsas võiks olla Juhani. Kahjuks ei tea keegi, kus see esimene ots on!
Lihtsalt sissid - ... nad on kuskil olemas, sest peavad olemas olema. Keegi ei tea kes neid ette valmistab. Keegi ei tea kes sinna kuulub, ka need kes sinna kuuluvad ei tea sellest. Keegi ei tea, kuidas nad sõdivad. ... ja kas nad üldse sõdivad Nende sisside hulka kuuluvad "minu seltskonnad" ja "võtan oma tikud ja noa ning hakkan vastu" mehed.
Hirmuäratav värk.

Rääkige mulle parem, mis vahe ülesande järgi on VG-l ehk "lahingsissidel" ja "päris sissidel"?

dzhiisas mis masturbatsioon..

Oli öelda kah midagi või niisama lalised?

On küll jah, võiks natuke reaalsemalt asjale läheneda mitte mingit kõrgelennulist diletantlust siia postitada.
Eks ma läksin natuke isiklikuks ka muidugi oma sõnavõtuga, nii et ma rohkem siin teemal sinu plaane ei puuduta, või vähemalt üritan seda mitte teha.

Ma ei saa aru, mis kohast või riigist on tuletatud meile selline kummaline tüüpallüksus nagu "pooljagu". Andke andeks, aga tegemist on miski padujalaväelasliku genereeringuga, mis on siis raiutud ka kooliõpikusse. Miks pool?
VG-dest kah.
Minu subjektiivne nägemus asjast on selline: Nad peaksid ikka ka oma palga korralikult välja teenima.
P.S. Ma nimetan seda kampaaniat, millega üritatakse kaitseväe üksustest võimalikult mingeid isepäraste nimedega "asutusi" teha ja rahuaegsele kaitseväele kummalist kutsekooli staatust jätta - kaitseväe demilitariseerimiseks.

Ma suhtun väga skeptiliselt sinu ilusatesse sõnadesse. Teoorias tundub väga vinge…

Ma arvan, et ka meie juhtstruktuurides on valdav arusaam, et…
Isiklikult, leian samuti, et see KRK-värk on jama...

See Gruusia-põhine demagoogia hakkab ära tüütama...

Lihtsalt, olukord kujunes selline välja...

Minust on vist saadud pisut valesti aru.

See on lühikokkuvõte palju mahukamast analüüsist.

Kindralite kokkutulek siin!

On natuke seda, natuke toda ja täiesti pole suurt midagi.

Oh, see on omaette teema, mida saab jahuda lõputult.

Meie probleem pole mitte struktuur see või too, vaid kõik hakkab peale sellest, et meil fantaseeritakse liigselt.

Siin on nüüd seltskond lapsemeelseid lahti saanud. Neil kõigil on pea täis struktuure, mis mõnel puhul on isegi "osa suuremast analüüsist".
... iseasi on see, kas inimesed saavad üldse aru, mis asi on analüüs?! Või kas antud kohas tuleks analüüsi asemel kasutada sünteesi ...

Algne teema oli vist võitlusgrupp? võitlusgrupp? võitlusgrupp?
XXX
Loodan, et Vol. 2 säästis Teie aega ja närve ning lugemine oli nauditav ...

terv
o
Viimati muutis oleeg, 23 Mär, 2011 21:07, muudetud 1 kord kokku.
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
Kasutaja avatar
setu
Liige
Postitusi: 1108
Liitunud: 11 Mär, 2009 10:32
Kontakt:

Re: Võitlusgrupid... paberil? Vol.2

Postitus Postitas setu »

siiras kummardus. mitu korda järjest :mrgreen:
Võibolla oleks otstarbekas ka VG esimene teemakäsitlus üldse lukku lüüa.
ikkagi "20 years of expertise".

tänud,
otsin eestlasi, kes teenisid eskadrilli ülema major Toompuu all (sinised baretid) / (üksus Alfa); Taškendis, operatsioonid-patrullid: Pakistanis, Afganistanis, Vene-Hiina piiril; Vietnami operatsioon USA "guerrillas" vastu (1960ndad - 1970ndad).
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6222
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Postitus Postitas kaur3 »

oleeg, sellise loo saab kindlasti ka tankide, lennukite ja Gruusia sõja teemade kohta kokku kirjutada. Keegi folkloori uurija oskab võib-olla isegi hinnangu anda sellise regilaulu muundumise kohta ajas ja ruumis :)
kert122
Liige
Postitusi: 619
Liitunud: 27 Juun, 2007 21:22
Kontakt:

Postitus Postitas kert122 »

Võitlusgrupid on moodustatud ja struktuuri kirjutatud.
Võiltugruppidele pole funktsioonikirjeldust antud.
Võitlusgrupid on pooleli jäänud idee....

ja ongi kõik!

me võime muidugi edasi mõelda...
pahasti on muidugi see, et iga VG mõtleb ja harjutab nii nagu ise/kohalik staap mõtleb, peastaap ei ytle midagi, selget seisukohta ei võeta.
paraadil näeme, raisk
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

kaur3 viitas eesseisvale tööfrondile:
oleeg, sellise loo saab kindlasti ka tankide, lennukite ja Gruusia sõja teemade kohta kokku kirjutada.
:scratch:
Puhttehniliselt pole see keerukas. Samas ei annaks aga analoogne teemade massiline ülekäimine hetkel veel säilinud ja toimivat efekti...
Ka ei näe ma isiklikult otsest vajadust neid teemasid lähemalt tudeerida. Ega ilmaasjata rõhutata, et "tasuta lõunaid ei ole..." :write:

terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
kert122
Liige
Postitusi: 619
Liitunud: 27 Juun, 2007 21:22
Kontakt:

Postitus Postitas kert122 »

mu meelest on siiski praegu tegu paberile kirjutatud üksustega, kes ka reaalselt eksisteerivad, aga ei erine tavalisest jalaväelasest praegu mitte millegi poolest, kui siis võibolla pisut rohkem väljas käia ja natsa parem varustus.

olukord muutuks palju selgemaks, kui pandaks ülesanded ja tasemenõuded peale, ja hakataks selle nimel tööd tegema.

siis võiksime rääkida paari aasta pärast, mida VGR teevad ja mille poolest nad erinevad, niikaua võime ainult spekuleerida:)
paraadil näeme, raisk
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist