"Hit and run" Iraagis

Relvastatud gruppide tegevus väljaspool ametlikke väeosi. Metsavendlus, sissisõda, mittekonventsionaalne sõda, gerilja, banditism ja mis iganes nimed sellele nähtusele antud on.
Kasutaja avatar
tlpWFG
Liige
Postitusi: 370
Liitunud: 06 Sept, 2005 16:02
Asukoht: virumaa metsad
Kontakt:

Postitus Postitas tlpWFG »

Kalevipoeg kirjutas:"daaaaaahhhhhhh. hakkab jälle pihta. Kas keegi küsis miks nad seda teevad, EI!!! Ei küsinud Oliver!"

Keegi ei küsinud ka mida üks ugrimugri eestlane iraaklasest arvab, aga pidi ikka omale omases "intelligentsuses" lisama väga vajaliku kommentaari: jubedad elukad need nartsupead. Austust oleks vaja, mitte arutuid, mitte midagi tähendavaid eelarvamusi. :roll:
Kurat, no ikka ei saa, kui peab kaasmaalast nõelama, mida te endast õieti arvate?
Kas mõndadele tumbajumbadele( vabandust väljenduse pärast) ei jõua ikka veel kohale, et, kui kirjutada mõne foorumikaaslase kohta midagi halba :roll: , siis keerab see kogu teema ainult PERSSE!
Mängiks nüüd sellist mängu, et hoidku kõik oma näpud klaviatuuridest eemale, kui mõni postitus käib vastu teie vaadetele ja tekb tahtmine postituse postitanud iskut natuke mõnitada!


NB! Iraaklased jäävad minujaoks ikka jubedateks elukateks, öelge, mida tahate, ja mõelge minust, mida tahate :idea:

Nii et head õhtut kõigile ja samas paluks kõik eelnevad teemavälised postitused kututada, kui see liiga suur vaev pole!
Niikaua, kui elu sees, relv käes ja Eestimaa pind jalge all, pole häda veel midagi.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5.gif[/img][/url]
Karuke
Liige
Postitusi: 1445
Liitunud: 12 Veebr, 2006 19:49
Asukoht: Stockholm
Kontakt:

Postitus Postitas Karuke »

No miss sa teed - kui püsib jätkuvalt arusaam, et on olemas "head" ja "pahad" okupandid.:shock:

Aga üldiselt ja põhiliselt kui rääkida taktikast ja mitte soovida läbu - siis vist ei tasu avaldada oma sümpaatiaid sõdivate poolte kohta :D


Raadio teel pomm tee ääres lõhata on muidugi lihtsaim viis aktsiooni korraldada.
Samas olen kuulnud, et Iraagi sissid pole käsirelvade käsitsemisel ja "tööjaotusel" kuigi osavad.
(Üks vene selleteemaline telesaade.)
Et mehed tulistavad kalašidest sihtimata või lausa ümber nurga.
Sõnaga - venelaste arvates on ameeriklastel lihtsam, kuna puuduvad Afganistani modzahediinide stiilis täpsuslaskurid.
Ühed sõdisid - teised ainult mängivad sõda. :?
Mitte millal vaid miks?
KÕIK KARUKESTEST
Kasutaja avatar
tlpWFG
Liige
Postitusi: 370
Liitunud: 06 Sept, 2005 16:02
Asukoht: virumaa metsad
Kontakt:

Postitus Postitas tlpWFG »

Karuke kirjutas:No miss sa teed - kui püsib jätkuvalt arusaam, et on olemas "head" ja "pahad" okupandid.:shock:

Aga üldiselt ja põhiliselt kui rääkida taktikast ja mitte soovida läbu - siis vist ei tasu avaldada oma sümpaatiaid sõdivate poolte kohta :D


Raadio teel pomm tee ääres lõhata on muidugi lihtsaim viis aktsiooni korraldada.
Samas olen kuulnud, et Iraagi sissid pole käsirelvade käsitsemisel ja "tööjaotusel" kuigi osavad.
(Üks vene selleteemaline telesaade.)
Et mehed tulistavad kalašidest sihtimata või lausa ümber nurga.
Sõnaga - venelaste arvates on ameeriklastel lihtsam, kuna puuduvad Afganistani modzahediinide stiilis täpsuslaskurid.
Ühed sõdisid - teised ainult mängivad sõda. :?
Karukese postitust lugedes, saan oma veast aru ja vabandan, aga minu seisukohad jäävad. :twisted:

Jah, olles näinud erinevaid videosi iraaklaste sõjapidamise kohta, võib tõesti väita, et neil on "tööjaotus" nipet-näpet. Rünnakule minnakse pundis ja tulevahetuse organiseeritusest pole jälge.
Kuid võrreldes nende laskestiile mustal mandril sõdijate omadega, on need siiski märkimisväärselt paremad.
Niikaua, kui elu sees, relv käes ja Eestimaa pind jalge all, pole häda veel midagi.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5.gif[/img][/url]
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6208
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Postitus Postitas kaur3 »

See, kas keegi oskab või ei oska püssi lasta ning jao koosseisus varitsust korralda ei ole oluline. Oluline on tunda enda ja vastase tugevaid ning nõrkasid külgesid. Kui sa tead, et vastaspoole jaoks on kõige raskemini ületatavaks takistuseks IED'ga võitlemine, siis miks kuradi pärast peaks teda püssidega varitsema. Seda ju vastane ainult ootabki, sest siis ta saab oma arsenali täies ulatuses kasutada (automaadid, kuulipildujad, 24h tiirlevad kopterid ja relvastatud UAV'd jne - hea ruumi kontroll konventsionaalse ründe vastu). IED'd lõhkevad ning vastase moraal kulub. Tähtsaim ongi vastase moraali kulumine kuni tema psühholoogilise kollapsini. Jänkide puhul ei pruugi psühholoogiline kollaps saabuda mitte Iraadis vaid rahva ja poliitikute hulgas USA's, kus on demokraatliku riigi poliitiliste otsuste gravitatsioonipunkt (ehk seal otsustatakse kas sõda jätkata või mitte). See, et iraaklasi sõimatakse rätipeadeks ning nendega suheldes alandatakse seitsmel erineval kombel on vesi vaid vastaspoole veskile. Siin on üks briti kirjutatud hea lugu jänkide valest tegutsemises.

http://usacac.leavenworth.army.mil/CAC/ ... aylwin.pdf
Kasutaja avatar
sadist
Liige
Postitusi: 1047
Liitunud: 23 Juul, 2006 21:04
Asukoht: Paldiski
Kontakt:

Postitus Postitas sadist »

ah et sinu jaoks tlpWFG on iraaklased jubedad elukad?kogu rahvas?lihtsalt sellepärast et mingid vennad mineerisid koeraraipe?eesti vanglates sitsib pragu 4000 kaabakat,kellest paljud on teinud jubedamaid asju kui koeraraipe mineerimine,aga kas see annab alust eestlasi kui rahvust halvustada?ei,ei anna.iraaklaste oma asi,kuhu nad oma pomme peidavad(mitte et ma kiidaks heaks pommide õhkimise rahvarikastes kohtades),mina aga mineeriks sõjas heameelega mõne rassisti raipe.
Kasutaja avatar
tlpWFG
Liige
Postitusi: 370
Liitunud: 06 Sept, 2005 16:02
Asukoht: virumaa metsad
Kontakt:

Postitus Postitas tlpWFG »

sadist kirjutas:ah et sinu jaoks tlpWFG on iraaklased jubedad elukad?kogu rahvas?lihtsalt sellepärast et mingid vennad mineerisid koeraraipe?eesti vanglates sitsib pragu 4000 kaabakat,kellest paljud on teinud jubedamaid asju kui koeraraipe mineerimine,aga kas see annab alust eestlasi kui rahvust halvustada?ei,ei anna.iraaklaste oma asi,kuhu nad oma pomme peidavad(mitte et ma kiidaks heaks pommide õhkimise rahvarikastes kohtades),mina aga mineeriks sõjas heameelega mõne rassisti raipe.
Sugugi mitte Sadist, see mulje on sul jäänud minu valesti sõnastatud ütluse tõttu. :wink:
Jubedateks elukateks pean ma neid nn. "terroristidest" nartsupäid, kes end süütute inimeste(kaasmaalaste) keskel õhivad. Vot nii, usu või ära usu. :wink:
Niikaua, kui elu sees, relv käes ja Eestimaa pind jalge all, pole häda veel midagi.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5.gif[/img][/url]
Kasutaja avatar
sadist
Liige
Postitusi: 1047
Liitunud: 23 Juul, 2006 21:04
Asukoht: Paldiski
Kontakt:

Postitus Postitas sadist »

vabandan :oops:.taolisi "vabadusvõitlejaid"jälestan minagi
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas metssiga »

sadist,
mida vittu sa nuud kull kirjutad, et eesti vanglates on 4000 eestlast, neist ikka on 90 prossa venelasi
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1475
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Madis22 »

ma arvan et sadist tegi siinkohal vägagi õige võrdluse, sest ega kõik need, kes iraagis "kangelastegusid" teevad pole ka mitte iraaklased, täpselt nii, nagu pole kõik eesti vanglais olevad kaabakad eestlased.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Kasutaja avatar
sadist
Liige
Postitusi: 1047
Liitunud: 23 Juul, 2006 21:04
Asukoht: Paldiski
Kontakt:

Postitus Postitas sadist »

ei ole 90 prossa,asjatundjate(minu kinniistuvad sõbrad)hinnangul mingi 60 prossa.ma ei õelndki,et eestlased,kaabakad ütlesin.ja kaabakate,nagu ka terroristide puhul on rahvus teisejärguline.
Kasutaja avatar
ugandiklubi
Liige
Postitusi: 1112
Liitunud: 10 Juun, 2004 15:02
Asukoht: Tartu või Sinimäe
Kontakt:

Postitus Postitas ugandiklubi »

:wink: Pilt
Kasutaja avatar
taipohh
Liige
Postitusi: 320
Liitunud: 03 Aug, 2004 17:05
Asukoht: Kelder
Kontakt:

Postitus Postitas taipohh »

need vennad teevad tanki kiiremini osadeks kui emexi rauapurustaja 8)
Kui ma oma suhkru normi ei saa, siis ma vihastan!
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1475
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Madis22 »

IED on väga tõhus relv, kuid paistab, et arrabiiadel on külge jäänud araabia Lawrence komme kulutada ühe mataka peale võimalikult suur kogus lõhkeainet. tanki rajalt maha võtmiseks piisab kümmekonnast kilost, kui see õigesti paigutada ja kujundada, autode ja soomukite jaoks piisab vähemastki :twisted:
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Kapral:Aadu
Uudistaja
Postitusi: 13
Liitunud: 13 Jaan, 2006 14:12
Kontakt:

Postitus Postitas Kapral:Aadu »

ah sa tuss. see pidi ikka väga kõva littakas olema. enamus neis pommi panijatest ei ole ei ole suuremad experdid, ning ega nende eesmärk ei olegi alati kedagi tappa vaid lihtsalt n.ö. häirida sest paljud ied-d koosnevad ühest mürsust millega tekitab ainult kergeid vigastusi masinale (kui sedagi).
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Amazon [Bot] ja 3 külalist