Saksa sõjavangide kasutamine Eesti NSV raudtee taastamisel

Sõjavangilaagrid nii siin kui seal, vangide kohtlemine jne.
Vasta
metsma
Liige
Postitusi: 131
Liitunud: 18 Apr, 2007 21:04
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Saksa sõjavangide kasutamine Eesti NSV raudtee taastamisel

Postitus Postitas metsma »

Tere kõigile.

Mul küsimus selline, et kas kellegil kusagil on teada informatsiooni Eesti territooriumil 1944.aasta sügisel teostatud raudtee taastamistöödest, kus kasutati Eesti NSV laagrites olnud saksa sõjavangide. Nimelt neid kasutati koos tsivilistidega, kes olid sundkorras aetud raudteerööpaid vanadesse aukudesse tagasi naelutama. Aga oleks vaja teada täpsemalt, kus, mismoodi, millal jne. kasvõi raudteelõikude kaupa, kuidas töid teostati. Lisaks huvitab ka kõik hilisem raudtee taastamisega seonduv, kus saksa sõjavange rakendati. Äkki kellegil on teada inimeste mälestusi, jutustusi antud teemast.

Terw,
Marius
TIUKS
Uudistaja
Postitusi: 1
Liitunud: 25 Mär, 2012 18:47
Kontakt:

Re: Saksa sõjavangide kasutamine Eesti NSV raudtee taastamis

Postitus Postitas TIUKS »

Mul sama mure.Tahaks teada kas 1945-1946 taastasid Saksa sõjavangid Husari raudteed (tookord Jänesmetsa) või mis nad seal üldse tegid.Igatahes mu vanaema tutvus seal ühe sakslase või austerlasega,mille tulemusena sündis mu isa.Mehe pilt on mul olemas,kuid kahjuks tean vaid eesnime,milleks on Valters-perekonnanimi on kirjutatud allkirjana.Äkki keegi teab midagi,aitab mind otsingutel abistada.TIUKS.
Kasutaja avatar
Plönn
Liige
Postitusi: 982
Liitunud: 08 Dets, 2007 15:30
Asukoht: Dorpats
Kontakt:

Re: Saksa sõjavangide kasutamine Eesti NSV raudtee taastamis

Postitus Postitas Plönn »

Kiltsi äärealadel (VäikeMaarja kant ), on küll teada sõjavangide rakendust raudteel :D , peensusi aga enam küsida pole paraku kelleltki, manala :?
ivanorav
Liige
Postitusi: 922
Liitunud: 30 Juun, 2008 22:38
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Saksa sõjavangide kasutamine Eesti NSV raudtee taastamis

Postitus Postitas ivanorav »

Valga raudtejaama ehitasid söjavangid, hakka vast sealt pihta.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist