Stavitski Aleksei

Teenistuskaaslaste, sugulaste jt inimeste otsimine foorumi kaudu.
Vasta
Vilu
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 14 Dets, 2013 18:31
Kontakt:

Stavitski Aleksei

Postitus Postitas Vilu »

Otsin inimesi, kes teenisid koos Aleksei Stavitskiga NL armees.

Jutt siis selline...
Minu vanaisa Aleksei Stavitski teenis 1946-1979 NL armees, ilmselt Kiltsi lennuväljal.
Kuna ta on juba kaua aega surnud ei ole mul kellegi käest täpsemalt küsida aga hiljuti sain teada, et ta oli olnud osaline ka Ungari sündmustes.
Mul on tema sõjaväepilet aga kuna ma ise olen naissoost ja sõjaväega mingit kokkupuudet pole siis on üpris raske sellelt paberilt mingit tarkust saada.
Tema sõjaväeosa numbriks on alguses 1947-1956 55711 ja siis 95600. Loen sellest sõjaväepiletist välja veel, et ta on komanör "otdel" (mis iganes see tähendab), siis "aviatsiooni" vanem mehaanik ja lõpuks staršina ja mingi suurtest tähtedest koosnev lühend.

Küsisin infot ka Kaitseressurssida Ametist, kuid sealt saadetud paber on enamvähem sama, kui sõjaväepilet. Seega, ei mingit tarkust...

Kas keegi oskab mind aidata? Mida tähendavad need sõjaväeosa numbrid (kas neil mingit nime polegi?), mida tähendavad tema auastmed (või ametid?) jne, kust otsida edasi?
Võhik
Kasutaja avatar
deux
Uudistaja
Postitusi: 17
Liitunud: 23 Aug, 2011 11:18
Kontakt:

Re: Stavitski Aleksei

Postitus Postitas deux »

Väeosa в/ч 55711 asus Ungaris,paigas nimega Kiskunfelegyhaza (ung.Kiskunfélegyháza),
Tegemist oli lennuväepolguga,täpsemalt -41. гвардейский истребительный авиационный полк.
Otsida võiks seal teeninuid saidilt:
http://www.odnopolchane.net/user/ch/119/35547/
(See nõuab registreerumist ja venekeele oskust)
Väosast в/ч 95600 avalik ajalugu vaikib,kui välja jätta kodusõjaaegne, ca 1920.a. soomusrong Habarovki krais.
Kui kaks inimest vaidlevad,on tõenäoliselt mõlemal õigus.
Vilu
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 14 Dets, 2013 18:31
Kontakt:

Re: Stavitski Aleksei

Postitus Postitas Vilu »

Tänan vastuse eest.
Tegin teie poolt soovitatud lehel konto ja sisestasin mõlemad numbrid, kahjuks ei saanud mingit vastust. Samas on minu vene keel ka äärmiselt vilets. :oops:
Vabandust aga mida ma peaksin arvama sellest "avalik ajalugu vaikib"? Väeosa 95600 on tal sinna sõjaväepiletisse kirjutatud, kas selle kohta avalikult ei räägitud, seda polnud olemas või pole seda siiani olemas? Kas selle kohta üldse on võimalik kusagilt mingit infot saada? :dont_know:
Mina olen eluaeg teadnud, et ta oli mehaanik. Kas see on siis mingi "koodnimi"? :scratch:
Võhik
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist