otsin infot võimaliku Võru kommunist Ferdinad Kasuk kohta

Teenistuskaaslaste, sugulaste jt inimeste otsimine foorumi kaudu.
Vasta
liivakas
Uudistaja
Postitusi: 11
Liitunud: 22 Nov, 2012 14:17
Kontakt:

otsin infot võimaliku Võru kommunist Ferdinad Kasuk kohta

Postitus Postitas liivakas »

Tere,

Minu isapoolse vanaema esimese kaasa nimi oli Ferdinad Kasuk. Vanaema kadunuke ei tahtnud anda infot tema kohta. Ma tean, et ta hukati kui Võru kommunist 1941 suvesõja alguses.
Ainus info mida olen leidnud, et omakaitse üksus hukkas 1941 Vastseliina sillal isiku Ferdinad Kasuk (kahjuks ei leia enam seda infot, ehk oli sarjas "Suvesõda Võrumaal"). Võimalik et pole sama isik

Minu isa sündis Rõuge vallas 1944 märts. Vanaema ei tahtnud kunagi rääkida ei oma esimesest kaasast ega järgmisest laste isast (sealt päri minu isa). Siiski siiski, kunagi purjus peaga purtsatas, et minu isa sündis ühtest saksa ohviteriga: Lastele oli leiba vaja. Kodus 2 ja 4 aastane laps (need olid ühtest Ferdinad Kasukiga)
Järele mõeldes. Minu jaoks on jama, et Saksa ohvitser leiba sai jagada sealkandis. Seal tõenäoliselt polnud ühtegi SS ega veermahti ohvitseri. Seal oli omakaitse Võrumaa maleva kohalik üksus. See jälle ei jaganud leiba. Võimalik, et rindel haavatud ohvitserid puhaksid seal. Aidake kaasa mõelda. Ütlen seda, sest minu isa on mingit teistmoodi verd. Nii kui päike väljas, on ta paari päevitusega pruun. Mõned on proovinud mõnitada, et punaarmee vägistame tulemus mongoli hobuse geenidega aga vaevalt et ükski punaarmeelane Rõuge kandis vägistas naisi 1943 suvi. Jutt läks pikaks ja panen kirja olulise

a) Ferdinad Kasuk
b) Isa päritolu...see ei selgu kunagi aga olen ka spekulatsioonidele avatud
koff
Uudistaja
Postitusi: 29
Liitunud: 20 Veebr, 2010 17:08
Kontakt:

Re: otsin infot võimaliku Võru kommunist Ferdinad Kasuk koht

Postitus Postitas koff »

Äkki ikka Ferdinand ?
Ja mis täpsemalt huvitab?

Üks Ferdinand Kasuk on siin: http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... ,1080,64,0
Kui see peaks otsitav olema siis uuemad kirikuraamatud on ainult arhiivi lugemisaalides kättesaadavad : http://www.ra.ee/dgs/explorer.php?tid=3 ... ae0baa273d

Ja siis kas neid oled lugemas käinud ?

b.
Tänapäeval saab DNA abil päritolust päris head ülevaadet, DNA vastavust ilmselt küll ei leia aga seda kas tegemist oli saksla ohvitseriga või vene või hoopis mongoli hobusega saab ikka aru.
Kui edasi spekuleerida siis saksa ohvitser võis ju puhas eestimees olla või kes teab kust rahvusest...
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: otsin infot võimaliku Võru kommunist Ferdinad Kasuk koht

Postitus Postitas metssiga »

Kasuk Ferdinand Adami poeg (sünd 1902)
Koffi viidatud allikatest on põhiline Julgeolekupolitsei juurdlustoimik ERA.R-61.2.27
Lugeda saab Rahvusarhiivi Tallinna uurimissaalis
http://www.ra.ee/vau/index.php/et/page/ ... #article80
Kui tekib küsimus kasutamispiirangutest, tuleb näidata isiku surmaaega 1941 (nii ammu, et Kasuki toimikul enam mingeid piiranguid ei ole).
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Kasutaja avatar
kanakukk
Liige
Postitusi: 247
Liitunud: 22 Mär, 2008 22:57
Kontakt:

Re: otsin infot võimaliku Võru kommunist Ferdinad Kasuk koht

Postitus Postitas kanakukk »

metssiga kirjutas:Kasuk Ferdinand Adami poeg (sünd 1902)
Koffi viidatud allikatest on põhiline Julgeolekupolitsei juurdlustoimik ERA.R-61.2.27
Lugeda saab Rahvusarhiivi Tallinna uurimissaalis
http://www.ra.ee/vau/index.php/et/page/ ... #article80
Kui tekib küsimus kasutamispiirangutest, tuleb näidata isiku surmaaega 1941 (nii ammu, et Kasuki toimikul enam mingeid piiranguid ei ole).
Ma ei tea, kas on kellegi saba pääle astutud, aga mul vähemasti on hakatud toimikuid põhjalikumalt lappama ja kui seal toimikus on kellegi teise isikuandmeid, millede JP pole lõppenud, siis on ka väljastamisest keeldutud.

Niisiis, igaks juhuks tallinn@ra.ee üle küsida, kas JP on v mitte.
"Me oleme nii lootusetult inimpalge minetanud, et igapäevase kasina leivapalukese pärast anname ära kõik: põhimõtted, oma hinge – kõik võimalused tulevastele põlvedele, et mitte ainult ohustada oma ebakindlat eksistentsi." A. I. Solženitsõn
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist