Mida arvate?

Kõiksugu militaarsuunitlusega väljakaevamised ja nendega seonduv.
Vasta
Kasutaja avatar
Abramis
Liige
Postitusi: 627
Liitunud: 21 Mär, 2005 20:23
Kontakt:

Mida arvate?

Postitus Postitas Abramis »

Mu tuttav palus mul Teie käest küsida veidi abi. Nimelt leidis tema Mustvee kandist, sealt kus 1941. a suvel piirati sisse suured punaarmee osad midgi, mida tema ei oska seletada.
Tegu on täägisarnase esemega. Leiti need kinniseotuna ja suuremas pundis. Sellel nn täägi tera on tunduvalt, ehk 1/3 pikem, kui tavalise vene täägi tera ja hästi painduv ja õhuke. Ristlõige ei ole neljanurkne vaid T kujuline. Pundis oli neid ehk 40 tk ja olid nahkrihmaga kokku seotud. Täägi otsas ei olnud mingit muna, oli terava otsaga. Teises otsas oli kinnitusfitting, mis lubas oletada selle riista ühendamist mingi relvaga.
Mis arvate?
soadf
Liige
Postitusi: 1194
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:15
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Re: Mida arvate?

Postitus Postitas soadf »

Abramis kirjutas:Mu tuttav palus mul Teie käest küsida veidi abi. Nimelt leidis tema Mustvee kandist, sealt kus 1941. a suvel piirati sisse suured punaarmee osad midgi, mida tema ei oska seletada.
Tegu on täägisarnase esemega. Leiti need kinniseotuna ja suuremas pundis. Sellel nn täägi tera on tunduvalt, ehk 1/3 pikem, kui tavalise vene täägi tera ja hästi painduv ja õhuke. Ristlõige ei ole neljanurkne vaid T kujuline. Pundis oli neid ehk 40 tk ja olid nahkrihmaga kokku seotud. Täägi otsas ei olnud mingit muna, oli terava otsaga. Teises otsas oli kinnitusfitting, mis lubas oletada selle riista ühendamist mingi relvaga.
Mis arvate?
ee äkki telgivaiad :roll:
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Postitus Postitas oliver »

Telgivaiad kindlasti mitte. Pigem pakuks midagi sapöörivarustuse kanti - mingite oradega otsiti miine :roll:
PATRIOOT
Liige
Postitusi: 207
Liitunud: 17 Mai, 2004 10:10
Asukoht: Mannermaal Tallinna küle all...
Kontakt:

Postitus Postitas PATRIOOT »

kaldun arvama et miine otsiti ikka ümarate varrastega.....
Sõjas ja armastuses on kõik lubatud....( muidugi seda kõikke genfi konvensiooni piires)
MP
Liige
Postitusi: 252
Liitunud: 14 Jaan, 2005 14:02
Asukoht: lõuna-eesti
Kontakt:

Postitus Postitas MP »

Kõige lihtsam lahendus- pane pildid üles ja saad kohe teada millega tegu, pimesiku mäng jääb ära.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist