Teemakohast

Kõiksugu militaarsuunitlusega väljakaevamised ja nendega seonduv.
Suletud
Kasutaja avatar
Arheoloog
Liige
Postitusi: 802
Liitunud: 29 Veebr, 2008 19:34
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Arheoloog »

medal kirjutas:Ka see on teemakohane:
http://www.wehrmacht.pri.ee/foorum/phpB ... 0e54e97231

Seda ühte Halli Kardinali postitust lugedes jäi mul küll suu lahti. Uskumatu küünilisus.
Ära pane teda tähele :!: Neid provokatsioone on sealt varemgi üles paisatud. Alles hiljaaegu pajatas mingist ahjust (pilt juures), mille ta olevat ise välja kaevanud. Tegelikult oli tegemist arheoloogilistel kaevamistel (juhataja Aivar Kriiska) päevavalgele tulnud konstruktsiooniga. Lootis, et muinsuskaitseamet neelab sööda alla...Ühesõnaga, mees paneb ikka täiega jama ja pidevalt
Käed eemale muinaspärandist!!!

Rokas nost no pagātnes mantojuma !!!
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Mina pidasin jällegi silmas seda,et kogu see jutt on ''kõrtsi'' teemas ja sellisena tuleks seda ka võtta.
Et pilt taskus ja doktor insuliini süstimas!? Eks siin ongi see kvalitatiivne vahe kahe portaali vahel - avaldan kaastunnet!
Westland
Liige
Postitusi: 999
Liitunud: 09 Dets, 2007 23:21
Kontakt:

Postitus Postitas Westland »

Täna sattusin Pärnu vallikraavi äärde jalutama ja pidin peaaegu jalad ära murdma.Tõnuvi ennustus on täide läinud ja kallasrada on ''musta tamme''röövinud pättide tehtud süvendeid täis. :twisted: Esialgu pidasin neid auke arheoloogide kaevanditeks aga tänaseks päevaks on uuringud seal lõppenud ning vaevalt nemad enese järelt koristamata jätavad.
Pilt
Pilt
Pilt
Siga
Liige
Postitusi: 503
Liitunud: 07 Mär, 2009 9:13
Asukoht: Harju
Kontakt:

Postitus Postitas Siga »

Arheoloogid pole miskid imeinimesed. Kohati sama laisad ja lohakad nagu iga teine suvaline päss. Ju ikka nemad seal sonkisid.
Kasutaja avatar
marxionu
Liige
Postitusi: 310
Liitunud: 20 Sept, 2008 22:47
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas marxionu »

Seal selgus et kogu kupatus võib kraavi vajuda ja vaja kindlustada.
http://www.parnupostimees.ee/?id=130814
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Täna sattusin Pärnu vallikraavi äärde jalutama ja pidin peaaegu jalad ära murdma.
Oled praeguseks järgi küsinud, et "kes", "miks" ja "millal"?
Westland
Liige
Postitusi: 999
Liitunud: 09 Dets, 2007 23:21
Kontakt:

Postitus Postitas Westland »

Olen küll.Augud on tehtud arheoloogide poolt.Kaevetööd on praeguseks küll lõppenud aga objekti uuringud,kaldakindlustuse lahenduste otsimine jne.käivad käesoleva kuu lõpuni.Juuni lõpuks peab taastatud olema kaevamiste eelne olukord.Nii vähemalt väitis Pärnu linnavalitsuse esindaja.Elame-näeme.
Kasutaja avatar
Arheoloog
Liige
Postitusi: 802
Liitunud: 29 Veebr, 2008 19:34
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Arheoloog »

Westland kirjutas:Olen küll.Augud on tehtud arheoloogide poolt.Kaevetööd on praeguseks küll lõppenud aga objekti uuringud,kaldakindlustuse lahenduste otsimine jne.käivad käesoleva kuu lõpuni.Juuni lõpuks peab taastatud olema kaevamiste eelne olukord.Nii vähemalt väitis Pärnu linnavalitsuse esindaja.Elame-näeme.
Vaevalt need augud sellepärast lahti on, et ”kaldakindlustustele lahendusi otsitakse”. Käidavas kohas võiks oma jäljed pärast välitööde lõppu ikka likvideerida. Täiesti lubamatu tegevus. Leping ei ole mingi vabandus. Kivi tööde teostajate kapsaaeda! Vähemasti siinkohal nõustun küll ”Seaga”, et arheoloogid pole ”imeinimesed”. Vaevalt me aga mingites olulistes küsimustes temaga kunagi ühist keelt leiame. Näiteks ei saa ma aru viimaste päevade halast ja ulgumisest: detektoristidele ei maksta leiutasu. See veel puuduks, et seda täiesti valimatult tehtaks. Püha müristus. Ma kujutan ette, mis ”ralli” ja rüüstamine siis veel lahti läheks. Pärast tõesta, et mõõk on tegelikult tulnud kaitsealuse asulakoha lähiümbrusest, mitte aga ”Statoili” tanklast.
Käed eemale muinaspärandist!!!

Rokas nost no pagātnes mantojuma !!!
Siga
Liige
Postitusi: 503
Liitunud: 07 Mär, 2009 9:13
Asukoht: Harju
Kontakt:

Postitus Postitas Siga »

Kuidas või millise metoodika alusel saab täiesti seadusekuulekalt käitunud kodanikule seadusega ettenähtud leiutasu mittemaksmine olla mingi ametnikupoolne valikute küsimus või mismoodi see ausa inimese närutamine siis rüüstamisi ära hoiab?
Loogiliselt ja seadustele tuginedes palun.
Kasutaja avatar
Arheoloog
Liige
Postitusi: 802
Liitunud: 29 Veebr, 2008 19:34
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Arheoloog »

Siga kirjutas:Kuidas või millise metoodika alusel saab täiesti seadusekuulekalt käitunud kodanikule seadusega ettenähtud leiutasu mittemaksmine olla mingi ametnikupoolne valikute küsimus või mismoodi see ausa inimese närutamine siis rüüstamisi ära hoiab?
Loogiliselt ja seadustele tuginedes palun.
Seadusekuulekalt käitunud inimene peab saama leiutasu. Küsimus pole ju selles :roll: ..Kui Te mu postitust veel korra loete, siis ehk märkate, et ma kasutasin sõna "valimatult" :!:

Aga jah, põhimõtteliselt olen vähemasti mina seda meelt, et detektoristidele leiutasu maksmine on selline "libe tee". Lisaks juba minu poolt mainitud "ralliga" seonduvale on tegelikult ikka vaks vahet, kas kultuuriväärtuse leiab kartuleid noppiv maali või detektorist ville. Viimane läheb nagu teadlikult asju otsima...Kõigele lisaks on need kontekstist väljarebitud esemed kaotanud suurema osa oma kultuuriloolisest väärtusest, nii et tegelikult teevad inimesed, kes metallidetektoriga kusagilt põletusmatustega kalmeväljalt mõne uue sõle või odaotsa välja sikutavad Eesti Ajaloole hoopistükis karuteene...

P.S. Kas detektoristid on eseme leidmisel ikka järginud muinsuskaitseseadust???

Kirjutasin kunagi ühes meediaväljandes järgmist, tõenäoliselt tuleb tuttav ette:
Selle taustal tundub igati arusaadav ka muinsuskaitsjate karm suhtumine leidjatesse, kes on eseme (esemed) leiukohast teadlikult eemaldanud, puhastanud, konserveerinud, jätnud endale „paremad palad” ning soovivad seejuures saada veel Eesti riigi käest kopsaka leiutasu.
Viimati muutis Arheoloog, 13 Juun, 2009 20:05, muudetud 1 kord kokku.
Käed eemale muinaspärandist!!!

Rokas nost no pagātnes mantojuma !!!
Nibelungen
Liige
Postitusi: 478
Liitunud: 26 Veebr, 2005 22:49
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas Nibelungen »

Lugedes teatud seltsimeeste postitusi on mul tekkinud arusaam, et nende näol on tegu mingite tõsiselt kasuahnete detektoripededega, kes loodavad igast leitud esemest võimalikult palju pappi saada. Aga kui see nii pole siis seletage, millest see hala, et MK ei maksa korralikult või ei saa üldse raha oma leitud esemete üleandmise eest jne.
Siga
Liige
Postitusi: 503
Liitunud: 07 Mär, 2009 9:13
Asukoht: Harju
Kontakt:

Postitus Postitas Siga »

Küsimus ei ole püstitatud hoopiski mitte suunal " palju pappi ja ruttu", vaid arutleti teemal: miks täiesti seadusekuulekalt käitunud ja leiu leiukohas MK-le üle andnud kodanik jäeti ilma temale seadusega ette nähtud leiutasust. Leiutasu saamine on kodaniku seadusest tulenev õigus, seega on kodaniku otsustada, kas ta küsib seda või mitte. Igasugune halvakspanu oma seaduslikke õigusi realiseeriva kodaniku suhtes on kohatu ja jääb minule täiesti arusaamatuks. Konkreetsel juhul täitis leidja oma kohustuse riigi ees ja vastutasuks näidati talle trääsa. Teil, härra Nibelungen, on riigi poolt seadusega tagatud vanaduspension. Mina ei kavatse tulla Teid kasuahneks pensionipedeks sõimama ainult seetõttu, et Te oma seadusliku õiguse realiseerite, kui jumal elupäevi annab. Väljaütlemise järgi otsustades Te ilmselt siiski oma õigust ei kasuta.
Westland
Liige
Postitusi: 999
Liitunud: 09 Dets, 2007 23:21
Kontakt:

Postitus Postitas Westland »

Ma ei nimetaks seda halaks,kui keegi tunneb muret seaduste mittetäitmise pärast.Kui on ikkagi ette nähtud leiutasu maksmine olenemata sellest,kas leidja oli tädi Maali,onu Julius või detektorist Viktor siis ei näe põhjust keeldumiseks.Mk seadus ei tee neil kuidagi vahet ja isiklikust sümpaatiast lähtuvalt leiutasude määramine on ametnike omavoli.MK on kehtiva seaduse kohaselt saanud oma väikestele jalgadele selgelt liiga suured kingad.Ausam oleks siis juba otse välja hõigata,et on MaSu ja lihtsalt rahadega kitsas.Ausalt käitunud kodanikud aga ootavad samasugust suhtumist riigi poolt.On lausa hirmus mõelda,milliseid signaale annab muinsuskaitse ekspertnõukogu elanikkonnale sellise valikulise suhtumisega leidjatesse.
Kasutaja avatar
Arheoloog
Liige
Postitusi: 802
Liitunud: 29 Veebr, 2008 19:34
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Arheoloog »

Westland kirjutas:Ma ei nimetaks seda halaks,kui keegi tunneb muret seaduste mittetäitmise pärast.Kui on ikkagi ette nähtud leiutasu maksmine olenemata sellest,kas leidja oli tädi Maali,onu Julius või detektorist Viktor siis ei näe põhjust keeldumiseks.Mk seadus ei tee neil kuidagi vahet ja isiklikust sümpaatiast lähtuvalt leiutasude määramine on ametnike omavoli.MK on kehtiva seaduse kohaselt saanud oma väikestele jalgadele selgelt liiga suured kingad.Ausam oleks siis juba otse välja hõigata,et on MaSu ja lihtsalt rahadega kitsas.Ausalt käitunud kodanikud aga ootavad samasugust suhtumist riigi poolt.On lausa hirmus mõelda,milliseid signaale annab muinsuskaitse ekspertnõukogu elanikkonnale sellise valikulise suhtumisega leidjatesse.
Olen sellel aastal käinud vähemasti nelja detektoristide poolt näidatud leiukohta inspekteerimas. Julgen kinnitada, et kahel juhul aeti ikka täielikku pada...Ma ei tee siin kellegile personaalselt liiga, kuna vaid pooltel juhtudel olid eseme leidjad füüsiliselt ise kohal (teistel puhkudel oli vahendajaks muinsuskaitseinspektor, keda nõustasin/aitasin) ja nende ees müts maha. Teiste puhul aga...

Saad aru, mis oht tekib kui "valimatu" leiutasu maksmine lahti läheb. Neid sõlgesid, mõõku, mis siis laekuma hakkab...

P.S. Loe muinsuskaitseseadust, kuidas leidja peab käituma ja sealt tegelikult ka kõik algab...
Käed eemale muinaspärandist!!!

Rokas nost no pagātnes mantojuma !!!
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Kuni seadusega pole määratud valikulise leiutasu maksmiseks vajalikud piirid, on leiutasu maksmine kohustuslik.
Tundub, et ebaseaduslikult ja omavoliliselt on need piirid juba kehtestatud.
Nagu ma aru saan, kiidab kasutaja Arheoloog seaduserikkumise heaks, mida foorumis ei peaks tolereerima.
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist