Puhka rahus,Metallidetektor...

Kõiksugu militaarsuunitlusega väljakaevamised ja nendega seonduv.
Vasta
Siga
Liige
Postitusi: 502
Liitunud: 07 Mär, 2009 9:13
Asukoht: Harju
Kontakt:

Postitus Postitas Siga »

Minule näiteks jõudis kohale.
Tõnuv püstitas äärmiselt iroonilise hüpoteesi sellest, mis nendelt lehekülgedelt loetu põhjal järgmisena võiks teemaks tulla ja millises absurdsusastmes siis võiks ka kedagi süüdistada. Turuhinna mainimine oli eriti hea võte. Ning ennäe- suu süüdistustest punnis - on esimene puujumala kummardaja nätsti kohal!
Kasutaja avatar
T-62
Liige
Postitusi: 885
Liitunud: 24 Juul, 2007 9:50
Asukoht: Pärnumaa metsad
Kontakt:

Postitus Postitas T-62 »

Teadupärast on ka Pärnu raekoja vundament tammest parvede peal 8)
Kunagise vallikraavi kindlustamisel kasutatud tammepalkide jäänuseid olen ise näinud. Vist tulid välja soojatrassi rajamisel praeguse Kontserdimaja piirkonnas, aasta oli mingi 1984 ja peale. Mis neist edasi sai ja kas asja ka spetsialisti uurisid - ei tea. Kas kedagi hauaga hirmutati - ei tea samuti öelda. :roll:
Kasutaja avatar
marxionu
Liige
Postitusi: 310
Liitunud: 20 Sept, 2008 22:47
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas marxionu »

Enamus Pärnu vanalinna on tamme parvede peal.
mägga
Liige
Postitusi: 45
Liitunud: 09 Mär, 2009 22:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas mägga »

Jälle üks tore teema. Must tamm on veidi kui punane elavhõbe 90ndatel - müütiline rikastumise allikas, mitte päris aga siiski. Must tamm (ka kask, pöök jms näiteks), on puit, mille orgaaniline struktuur on osaliselt asendunud hapnikupuuduses ja vesises keskkonnas silikaatse struktuuriga. 30ndatel oli isegi firma Estonian Ebony, mis Võhandust musta tamme Inglismaale tarnis. See puit on igavene, väga tugev, ilus ja kallis. Ostetakse seda kah, hind enamasti spekulatiivne. Probleem lihtne - kiire kuivatamine hävitab suurepärase materjali mõne kuuga. Leitud nott/palk jms tuleks kiirelt vette tagasi visata ja oodata spetsialisti nõu. Seoses hiljutise ehitusbuumiga euroopas, oli ka musta tamme "ületoodang" ja alla paari tihu ei ole mõtet pakkuda. Samas olen mina õnnelik mõne klotsi puhul, et noapäid teha.
Mõnus oli miskit mittemetallset lisada.
Kasutaja avatar
gnadenlose
Liige
Postitusi: 2160
Liitunud: 02 Mär, 2004 13:18
Asukoht: Kilulinn/Kardulavabariik
Kontakt:

Postitus Postitas gnadenlose »

Mul kodus paras nott seda musta, paarikümne aasta eest kadunud vanaisa poolt kusagilt L-Eesti veekogust havipüügi käigus välja kistud. On kena silmale vaadata ja käega silitada, ööseks kaissu ometi ei võta. Eelmine aasta pakkus keegi õnnekütt ka osta.ee-s ilmkärakat müüa ilmselt väljamaa saitidelt nähtud hinnaga, aga vähemalt paaril korral jäi kaup igatahes tegemata, mis edasi sai on mulle teadmata. Nii et eks ta rohkem siuke lollilõks on- väärtus pookub külge alles hiigelkogusest.
Гив Ми Мани
mägga
Liige
Postitusi: 45
Liitunud: 09 Mär, 2009 22:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas mägga »

gnadenlose kirjutas:Mul kodus paras nott seda musta, paarikümne aasta eest kadunud vanaisa poolt kusagilt L-Eesti veekogust havipüügi käigus välja kistud. On kena silmale vaadata ja käega silitada, ööseks kaissu ometi ei võta. Eelmine aasta pakkus keegi õnnekütt ka osta.ee-s ilmkärakat müüa ilmselt väljamaa saitidelt nähtud hinnaga, aga vähemalt paaril korral jäi kaup igatahes tegemata, mis edasi sai on mulle teadmata. Nii et eks ta rohkem siuke lollilõks on- väärtus pookub külge alles hiigelkogusest.
Hoia enesele. raha saab ka tööga teenida. See on tõest mõnus materjal, kui ilma rahata käes.
Kasutaja avatar
Feeliks_Jalgraud
Liige
Postitusi: 898
Liitunud: 02 Mai, 2008 14:56
Asukoht: Teises kohas
Kontakt:

Postitus Postitas Feeliks_Jalgraud »

Mul kodust mitte eriti kaugel on ka koht, kus musta tamme toodeti(esimese riigi aeg) Kui see nii hea äriartikkel oleks, siis vist peaks tihe tegevus seal toimuma..... -aga võta näpust... ei paku rahvale see mitte huvi(kohalikud kõik seal teavad seda kohta. Vahest mõni õngitseb ka oma tarbeks)
Mul pole midagi mõistlikku öelda.../ ███████████]98% fucked up
Kasutaja avatar
Arheoloog
Liige
Postitusi: 802
Liitunud: 29 Veebr, 2008 19:34
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Arheoloog »

Käed eemale muinaspärandist!!!

Rokas nost no pagātnes mantojuma !!!
Kasutaja avatar
T-62
Liige
Postitusi: 885
Liitunud: 24 Juul, 2007 9:50
Asukoht: Pärnumaa metsad
Kontakt:

Postitus Postitas T-62 »

Loe ikka teisi teemasid ka vahel.
plekkpea
Liige
Postitusi: 1775
Liitunud: 03 Nov, 2005 21:30
Asukoht: Harju
Kontakt:

Postitus Postitas plekkpea »

Foorumlane Arheoloog, kas Teie jõuate ka millaski militaar lainele Militaar.net foorumis? Loen teemat agaralt, kuid näen vaid silmakirjalikkust, ülbitsemist, "ära panemist" ja ka mõistujuttu. See selleks, kuid tuletaks ka vahepeal meelde foorumi reeglistikku!
Huvitun maisest rasketehnikast.
Westland
Liige
Postitusi: 999
Liitunud: 09 Dets, 2007 23:21
Kontakt:

Postitus Postitas Westland »

Miks sa Plekkpea süüdistad inimest alusetult?Militaarist oli ju alles hiljuti juttu.Sõrves vedelesid gaasimaski torbikud maa peal jne.
Westland
Liige
Postitusi: 999
Liitunud: 09 Dets, 2007 23:21
Kontakt:

Postitus Postitas Westland »

Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Ma ei saa aru mis loom see "harrastusarheoloog" on? Mina küll ennast harrastusarheoloogiks - ammugi arheoloogiks - ei pea, kuigi olen õige mitu aastat arheoloogilistel välitöödel lausa töödejuhataja olnud. Nüüd on siis iga põllapääl laiali lennanud jorss arheoloog!? A miks mitte HARRASTUSDEMINEERIJA? :roll:
Frundsberg
Liige
Postitusi: 1649
Liitunud: 15 Mär, 2005 10:15
Kontakt:

Postitus Postitas Frundsberg »

Eesti keele seisukohast on "harrastusarheoloog" vist samasugune tegelane nagu "harrastuskalamees". Kui mõnele on nii kalapüük kui ka arheoloogia igapäevane töö, siis leidub ka isikuid kes 40 tundi nädalas teevad midagi muud, aga vabal ajal tegelevad oma harrastusega.

Muidugi tunduvad amatööride võtted proffidele kummalised. Näiteks ei saa ka kalur aru sellest kui mingi tüüp terve päeva jõe ääres lendõngega vehib ja lõpuks tühja kalakotiga koju läheb. Aga ise on sellegi poolest päevaga rahul. Ja arheoloog ei suuda uskuda, et headeks leidudeks võivad olla ka lihtsalt eelmise sajandi kopikad või padrunihülsid.

Kõike ei saa siin ilmas rahaks ümber panna. Nagu on kalal käimine selles mõttes täiesti idiootne tegevus, sest tunduvalt kiirem ja odavam oleks lihtsalt poest kala osta, ei tasu ka "harrastusarheoloogia" ennast rahalises mõttes ära - varustus on kallis ja saak nigel.

Aga kui tulla tagasi kalameeste ja arheoloogide teema juurde, siis on selles muidu üsna toredas seltskonnas ka oma musti lambaid - röövpüüdjaid ja röövarheolooge. Isikuid, kes rikuvad kogu mängu ilu. Nagu kisub õige kalamees veest välja röövpüüdja ebaseadusliku võrgu ja lõikab selle tükkideks peaks ka käituma "harrastusarheoloog" oma valdkonnas. Teema saaks kontrolli alla ja kõigil oleks mõnusam oma töö või hobiga tegeleda.
Kasutaja avatar
lant
Liige
Postitusi: 356
Liitunud: 05 Apr, 2005 22:28
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas lant »

Jäi mullegi see kohe kõrva, kui lõuna ajal uudistest ette loeti.Ajakirjanikud ikka oskavad.Aga äkki politsei või Kapo pressiesindaja pani neile sõnad suhu.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist