K: Millise kahuri moona komplekti kuulus see detail?

Kõiksugu militaarsuunitlusega väljakaevamised ja nendega seonduv.
Vasta
Aspelund
Liige
Postitusi: 1142
Liitunud: 04 Mai, 2005 10:45
Kontakt:

K: Millise kahuri moona komplekti kuulus see detail?

Postitus Postitas Aspelund »

Millise kahuri moona juurde kuulus see detail. Põhjal on kirjad: 15 cm Gr 19

Pilt

Pilt

A.
DaN1L
Liige
Postitusi: 76
Liitunud: 11 Veebr, 2015 15:56
Kontakt:

Re: K: Millise kahuri moona komplekti kuulus see detail?

Postitus Postitas DaN1L »

15cm lg. sFH13 (15 cm schwere Feldhaubitze 13) - 150-мм saksa raske haubits
Manused
1280px-150mm_sFH18_howitzer_base_borden_1.jpg
15cm-sFH13-1.jpg
15cm-sFH13-1.jpg (33.07 KiB) Vaadatud 5140 korda
scan_fh18..gif
scan_fh18..gif (62.83 KiB) Vaadatud 5140 korda
Vanatehnika
Liige
Postitusi: 296
Liitunud: 22 Mai, 2014 14:43
Kontakt:

Re: K: Millise kahuri moona komplekti kuulus see detail?

Postitus Postitas Vanatehnika »

Täiendaks niipalju, et eelmises postituses on kapsas ja puder natuke segunenud. Esimesel pildil olev uuem mudel 15 cm schwere Feldhaubitze 18 ehk sFH 18 ja teisel pildil olev vanem 15 cm schwere Feldhaubitze 13 ehk sFH 13 olid kaks eri kahurit, mis küll mõlemad sõid sellist moona. Kuna sakslasel oli veel päris mitmeid 15 cm kahureid, siis ilmselt läks veel nii mõnele sama moon, mida selline otsakaitse kaitses. Kuulnud olen juttu, et pea iga kahuriga sobis selline otsakaitse kokku, mis sakslastel 15 cm oli. Erinevate kahurite kohta ingliskeelses Wikis päris hea ülevaade näiteks. Asja nimi ja täpsem mudel Auflegeklotz 18/19. Üks ots on originaalis kollaseks värvitud, teine feldgrau. Üks ots sobis 15 cm K.Gr. 18 või Gr 19, mis ka sellele otsakaitsele märgitud - tavaline kildmürsk. Teine ots sobib 15 cm Gr 19 Be mürsule, ehk siis betooniläbistav kildfugass või kuidas ta eestikeeli peaks olema. Sellist moona pakendati mitte ainult raamidesse, nagu eelpostitaja viimasel pildil vaid ka korvidesse: http://wehrmachts.kisten.free.fr/panier15cm.htm
detailid: http://wehrmachts.kisten.free.fr/panier15cm_2.htm
Ainuke asi, millises osas võiks keegi ka mind valgustada on see, et neid klotze on kahte moodi välimusega, kuigi mudelinimi oleks nagu sama. Üks variant selline nagu küsijal ja siis puitotsadega ja 4 toru või poldiga nagu prantsuse kastilehel korvi puhul näha. Kas lihtsalt eri variandid, mida universaalselt kasutati - või kasutati unikaalselt ainult puitotsaga korvis ja täismetall puuraamis?
Kasutaja avatar
Plönn
Liige
Postitusi: 982
Liitunud: 08 Dets, 2007 15:30
Asukoht: Dorpats
Kontakt:

Re: K: Millise kahuri moona komplekti kuulus see detail?

Postitus Postitas Plönn »

No aga siis ju eelpool osundatu on igati korrektne :wink: , küsimus kõlas ,et mille juurde kuulus see restik :lol: :wink:
Seletus täiesti arusaadav : need mõlemad haubitsad võisid seda ka pruukida :)
Mamba
Liige
Postitusi: 587
Liitunud: 28 Jaan, 2007 20:14
Kontakt:

Re: K: Millise kahuri moona komplekti kuulus see detail?

Postitus Postitas Mamba »

Puidust otsakaitse on varasem toode.
DaN1L
Liige
Postitusi: 76
Liitunud: 11 Veebr, 2015 15:56
Kontakt:

Re: K: Millise kahuri moona komplekti kuulus see detail?

Postitus Postitas DaN1L »

Plönn kirjutas:No aga siis ju eelpool osundatu on igati korrektne :wink: , küsimus kõlas ,et mille juurde kuulus see restik :lol: :wink:
Seletus täiesti arusaadav : need mõlemad haubitsad võisid seda ka pruukida :)

Vielen dank für ihre antwort. Tänud kaitsmast minu arvamust 8)
Vanatehnika
Liige
Postitusi: 296
Liitunud: 22 Mai, 2014 14:43
Kontakt:

Re: K: Millise kahuri moona komplekti kuulus see detail?

Postitus Postitas Vanatehnika »

Ei vaidlustanudki ksf'i panust teemasse! Arvan, et selliste teemade puhul ei ole täpsustused kunagi liiast. Esmapilgul võinuks lugejale, kes asjasse vähe süveneb jääda mulje, et juttu vaid ühest kahurist. Kui muidugi pildiallkirju luubiga ei loe ja pilte ei uuri, et oot oot, mis värk on, mis tänapäeva kiire elutempo juures pahatihti tegemata võib jääda. Seega leidsin, et ka minu sisend ja panustamine ka väikeste lisadetailidega, mida enne ka mainitud polnud antud teemaarendusse võibolla asjakohane oleks. Eks ikka eesmärk ju lõpliku tõe otsingud nagu ikka! :D Leidsin, et asi vajaks vähe täpsustamist, muud es hullu medagi! Jõudu kõigile ja olgem sõbrad edasi! :D
PS! Tänud Mambale vastuse eest oma küsimusele!
metsapoole
Liige
Postitusi: 315
Liitunud: 16 Apr, 2012 17:31
Kontakt:

Re: K: Millise kahuri moona komplekti kuulus see detail?

Postitus Postitas metsapoole »

Peale sõda oli see üheks põngerjate mänguasjaks. Lihtsalt natuke jämedam traat läbi parajaks painutada ja oligi rallimasin valmis millega rõõmsalt porilompidest täie pasaga läbi kihutada labadest üles tõmmatud veesammas taga püsti.
Aga suurematel poistel olid põnevamad mängukannid metsas. Sellega üks lugu mehelt kelle tollal vanemad poisid võtsid kaasa oma mängumaale. Kuna poisikesele oli vint liiast pikk siis lahendati probleem kiirelt padrun rauda ots jõkke plaks ära ja asi korras. Täpselt veepiirilt toruots maas.
Manused
leid 1136.jpg
leid 1138.jpg
Kasutaja avatar
Kulibin
Liige
Postitusi: 2192
Liitunud: 04 Veebr, 2012 13:49
Asukoht: Harjumaa

Re: K: Millise kahuri moona komplekti kuulus see detail?

Postitus Postitas Kulibin »

Ee ... Et ma julgeks sellise raualühendamise võtte suhtes kahtlev olla. Olen seda ise kah mitmest suust kuulnud aga :scratch:
Peab vist mõne loperguseks lastud Mosina ohverdama ...
* Panic is called on unresolvable fatal errors.
* It syncs, prints "panic: mesg" and then loops.
Walter2
Liige
Postitusi: 4019
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: K: Millise kahuri moona komplekti kuulus see detail?

Postitus Postitas Walter2 »

Kulibin kirjutas:Ee ... Et ma julgeks sellise raualühendamise võtte suhtes kahtlev olla. Olen seda ise kah mitmest suust kuulnud aga :scratch:
Peab vist mõne loperguseks lastud Mosina ohverdama ...
Olen lugenud nii mõnestki teosest et nii tehti lapspartisanidele kärbikuid, ainult et viiliti soon ja peale lasku murdus raud täpselt viilitud kohast. Sellise relva lasketäpsuse ning propakirjanduse usutavuse suhtes sõna ei võta.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 25 külalist